[ mulaz @ 04.01.2008. 15:53 ] @
Danas sam opet nesto citao o jos jednom britancu koji je dobio kaznu, zato sto se je nakacio na neku privatnu (ali otvorenu) wireless mrezu. Dobro, to je prilicno isto kao da ulazis u otvoren stan, i tu se vec vidi sta je nelegalno.
Ali zanima me kako je sa sniffanjem? Analogija za to bi bila da cujes komsije kako razgovaraju jedan sprat nize/vise, a ti sedis u svom stanu. Dali to uopste moze da se klasificira kao nelegalno? I na osnovi cega? Dali mogu takve informacije posle recimo da se upotrebe na sudu? Cisto me informativno zanima. A i kako je sa legalnoscom dekodiranja enkriptiranog wireless protoka?
[ Mitrović Srđan @ 04.01.2008. 17:41 ] @
Mislim da se prekrsajem smatra iskljucivo asociranje na mrezu tj na AP.
Sniffovanje spada pod "diranje tudjih stvari" tako da bi definitivno
trebalo biti ilegalno jel se uz pomoc njega moze doci do osetljivih informacija.
Znaci ne smemo dirati nista u mrezi, dodavati, ispitivati unutar mreze.


Npr wardriving je legalan ali to se svodi cisto na popisivanje i otkrivanje
AP, tracing i sl. Nikako na krekovanje WEP/WPA zastite i asociranje na AP.
Zato npr sam NetStumbler disabluje wireless zero configuration.
Mada postoji hack i za to.
Ali dok ti to nasem sudu/policajcu objasnis odose bubrezi :)
Iako nadjes otvorenu mrezu takodje ne smes joj pristupiti bez dozvole.

Jedan kratk brief od rendermana :)

http://www.renderlab.net/projects/wardrive/ethics.html
Stumbler Code of Ethics v0.2

Pitanje se moze zvesti i ne samo na wireless sniffing vec na sniffing uopste.
Nacitao sam se dosta tekstova i slucajeva i uvek se nadju neki izuzetci,
rupe u zakonu itd itd. Tipa ne bavim se ja citanje paketa i hedera vec
analizom mreznog saobracaja :)
[ mulaz @ 04.01.2008. 18:29 ] @
A sta to znaci za pasivno sniffanje? znaci samo 'slusanje'.? Ne znam kako to ide pod 'diranje' jer ja samo u svom stanus 'slusam' sta pricaju komsijin router i laptop. A kad sam cuo sta pricaju, dekodiranje toga je isto, kao kad bi komsije pricale na kineskom, pa da treba da desifriram njihov 'jezik'? Na osnovu cega bi to bilo nelegalno?

Pod pasivno sniffanje mislim na 'monitor mode' od wifi kartice, znaci bez slanja bilokakvih paketica bilogde (recimo program kismet je takav).
To me zanima me cisto informativno, i znam da nema sanse da neko primeti takav sniffing, aku mu ne kazes.
[ jorganwd @ 04.01.2008. 20:33 ] @
Slusanje komsije je jedno jer ga ne slusas namjerno kad se dere, ako snifas mrezu onda to radis namjerno samim pokretanjem snifera. Pasivno snifanje je samo osluskivanje (npr kismet), aktivno snifanje (ili grublje receno njuskanje ili u nasem rjecniku spijuniranje) je recimo trovanje arp kesa u istu svrhu. Naravno - ilegalno, jer je to jedan vid spijunaze jel da?
[ mulaz @ 04.01.2008. 20:40 ] @
Znaci ako u svom stanu slusam (kismet style - pasivno) signal koji se nalazi i u mom stanu, to je vec nelegalno?
[ degojs @ 04.01.2008. 21:16 ] @
Pa sad.. ako tvoj internet provajder, kompanija za telefonske usluge i slično prisluškuju tvoje razgovore --- da li bi rekao da je to nelegalno? Meni se čini da jeste. Isto kao što baš nije legalno navirivati se drugim ljudima kroz prozor, zar ne? Može možda da se desi da kroz zid tvog stana prolazi nekakva žica od telefona.. za komšije. Pa sad, bilo bi OK da malo osluškuješ?

Ne znam kako je regulisano zakonom, ali ne bi trebalo da je legalno, da se mene pita. E sad --- ako samo osluškuješ wireless, čisto sumnjam da će neko da te tuži..

Čim ti pitaš ovde, nekako mi se čini da i sam znaš da baš nije OK :) Šta će ti više od toga?

[ mulaz @ 04.01.2008. 21:27 ] @
znam da nije bas legalno, ali ne znam po kom zakonu bi to bilo nelegalno :)
[ Skandy @ 04.01.2008. 22:49 ] @
Stalno sam u pokretu i cesto vucem lap top sa sobom, gotovo da nema mesta gde ne mogu da uhvatim nezasticen wireless signal. To koristim da bih pogledao mail i ponekad surfing dok cekam. Znaci nikoga ne prisluskujem ili hakujem po tudjim racunarima, samo se posluzim i to je to.
Zanima me da li je to nelegalno?
[ Mitrović Srđan @ 04.01.2008. 22:59 ] @
Naravno da jeste svasta kao sto rekoh svako asociranje i upotreba mreze u bilo
koje svrhe bez dozvole je - nelegalno.
[ Skandy @ 04.01.2008. 23:03 ] @
Koji je razlog sto su te mreze nezasticene?
[ Mitrović Srđan @ 04.01.2008. 23:06 ] @
-Jel se zna sta se sme sta se ne sme?
-Nezainteresovanost administratora/korisnika da ih zastiti
-Svako ko iole poznaje wifi moze krekovati WEP ili bilo koju drugu
zastitu.

Ima gomile razloga , ali to ne znaci da ti mozes slobodno da se usetas.
Kao sto neko rece primer kao kad bi ti kucu ostavili otkljucanu ti udjes
malo jedes , odspavas i odes :)
[ Skandy @ 04.01.2008. 23:18 ] @
Ok, hvala na odgovoru, protivim se bilo kakvoj nelegalnoj radnji, samo nisam imao utisak da radim nesto lose ( sto, naravno, nije opravdanje).
Razlog zasto sam postavio pitanje " Koji je razlog sto su te mreze nezasticene" je zato sto skoro svaki restoran (zivim u Holandiji) ima wireless bez zastite kako bi gosti, ako zele, mogli da koriste internet. Zanima me kako razlikovati te mreze, koje su nezasticene da bi bile koriscene i one koje su nezasticene i ocekuje se da ih ne diras?
[ Mitrović Srđan @ 04.01.2008. 23:25 ] @
A to je vec druga stvar u Srbiji takvih usluga nema ;)
Prevideo sam cinjenicu da nisi odavde. Nemam pojma kako
je kod vas :)
[ Mitrović Srđan @ 04.01.2008. 23:27 ] @
A to je vec druga stvar u Srbiji takvih usluga nema ;)
Prevideo sam cinjenicu da nisi odavde. Nemam pojma kako
je kod vas :)
[ Skandy @ 04.01.2008. 23:34 ] @
Ok, zanimalo me posto ne mogu da budem siguran da li signal, koji hvatam, dolazi uvek od restorana.
U svakom slucaju hvala.
[ CONFIQ @ 04.01.2008. 23:43 ] @
Kao sto rece Skandy, ja samo koristim uslugu zato sto trenutno nemam alternativu...
Svako ko hoce privatni wireless da je niko ne koristi nega stavi neki vid enkripcije.
To je isto kao, ja se derem i svi me cuju a meni smeta zato sto me neko cuje.

2.4Ghrz je u vecina zemalja slobodna frenkvencija i svako je moze koristiti. Ne mozes da uzmes neku freknvenciju i da kazes ovo je samo za mene, svako ko udje ide u zatvor!
Mozes da kupis neku frenkvenciju i tek onda mozes da imas ovakvu privilegiju, sve dok je 2.4Ghrz public share ne mozes bash da se zalis...

Zakon kaze sledece, indoor antene svako moze da koristi u frenkvenciji 2.4/5 Ghrz i skoro sve sto se desava tamo je odgovorno korisnika, sem izuzetaka ako neko provali sifru i zloupotrebi tu mrezu! Outdoor antene na ovim frenkvencija obicno koriste firme uz dozvolu drzave. Sve ostale frenkvenije ne mozes da koristis pa ni da slusas (sniffing) bez dozvole localne vlade :)
[ Skandy @ 04.01.2008. 23:48 ] @
Da, svaka mreza koju koristim je "PUBLIC NETWORK", hocu da kazem racunar je tako prijavljuje, ne razumem se mnogo u mreze.

[Ovu poruku je menjao Skandy dana 05.01.2008. u 01:01 GMT+1]
[ CONFIQ @ 04.01.2008. 23:50 ] @
Sve dok ne koristis neke aircrack programe nema sta da se brines...
Pa cak i ako koristis mrezu tvog komsije on ti ne moze nista zato sto je on napravio svoju mrezu kao Public Network....
[ jorganwd @ 05.01.2008. 10:14 ] @
Ajd sad, ne vidim gdje se ova tema uputila. Ako pise public network, ne mora da znaci da je public. U ovom slucaju, zamisli da ti je komsija razapeo sator u parku i ti se usetas malo kod njega bez pitanja, ugrijes, pojedes nesto i odes. Opet, nelegalno. To je ISTO kao da udjes nekome u stan i prikacis se na njegov switch. A covjek ce lako prepoznati svoj AP, tako da tu nema opravdanja.
[ CONFIQ @ 05.01.2008. 11:19 ] @
Citat:
jorganwd: Ajd sad, ne vidim gdje se ova tema uputila. Ako pise public network, ne mora da znaci da je public. ...


Ne! Ako pise Public Network i u frenkvenciji 2.4/5 Ghrz-a i plus nema enkripciju, mozes da koristis kolko oces! Primer ti nije na mestu. Ja ne ulazim u niciji stan, sve dok je na public frenkvenciji onda nije privatno. Switch se nalazi u parku i svako moze da se plug-in-uje. Odgovornost gazde switch-a je da li ce da osigura switch ili ne...

[ Skandy @ 05.01.2008. 11:35 ] @
Iako se ne razumem mnogo, ovo sto kaze CONFIQ mi se cini logicno ( verovatno sto mi odgovara). Kontam da je to kao kada bih podigao roletne, da mi ulazi svetlost u sobu od ulicnog osvetljenja, kako ne bih trosio svoju struju.
Inace racunar mi je podesen da se sam konektuje na slobodnu mrezu sa najboljim signalom, prilikom prvog konektovanja na novu mrezu me pita, a posle vise ne. Tako da ja ne znam ni na koga se konektuje, verovatno svaki put na razlicitu u zavisnosto od mesta gde se nalazim.
[ xtraya @ 05.01.2008. 13:24 ] @
zavisi od administratora koliko ce da se potrudi da sigurnost bude na nivou, ko to radi ozbiljno moze da napravi razlicite vrste enkripcije/autorizacije, te ce svaki pokusaj crack/snif/stagod zavrsiti sa gomilom nekih cudnih karaktera koji vama kao crack/sniferu nista ne znace.

mislim da bi odgovornost trebala biti na strani onoga ciji je AP , iako pravno to mozda ne izgleda tako. koliko se stitite toliko cete biti sigurni.
doduse i public network mreza bez mac filtriranja uz pomoc VPN mehanizama je veoma dobro i sigurno resenje. kod onih sa jeFtinijim ulaznicama , PPPOE je ok, naravno autorizacija je prilicno tvrda za razbijanje, ali packet flow se moze snifovati.

generalno ljudi ne poznaju wireless problematiku i misle da ce deklarisanih 50 metara (ili 20 indoor kako pise na kutiji) biti sasvim cool stitnik za potencijalnog lap top majstora koji se priblizi ap-u i pocne da ga neovlasceno koristi.
[ jorganwd @ 05.01.2008. 15:09 ] @
Znaci ako ja ostavim moj sistem da radi i da nisam podesio Administratorski/Root password znaci da je public computer? Ja ostajem pri misljenju da niko ne smije da se kaci na nepoznatu mrezu. Public mreze se placaju bez obzira o kojoj se mrezi radilo. Ja cu postaviti AP sa jacinom od 400mA i stavicu da je public, nek se kaci ko god hoce, a vidjecemo da li ce mi neki inspektor zakucati na vrata. Toliko o slobodnim frekvencijama. Slobodne frekvencije se mogu koristiti samo u kucnoj radinosti ili u naucno-istrazivacke svrhe. Public network moze pisati, ali recimo ako koristis wifi u nekom kaficu gdje pijes kafu, ne smijes se kaciti od svog stana koji je iznad kafica. Nadam se da ste shvatili moj post koji je blago receno - uzas.... :)
[ jorganwd @ 05.01.2008. 15:13 ] @
I jos nesto. Izvukao sam nesto iz ovih postova.

Ako smatramo da je na strani admina odgovornost, da li to znaci da recimo odsjek za kompjuterski kriminal ne treba da postoji? Da li ce odgovor na poziv (92 npr., ne znam da li postoji 92 za ovo :) ) biti: 'Vi ste krivi sto ste ostavili open access i neko vam je osusio protok'? ili :'Vi ste krivi sto niste update-ovali, konfigurisali dobro...' i slicno?
[ vladared @ 05.01.2008. 15:36 ] @
Moram se složiti da umeće ili neumeće nekog administratora da namesti mrežu ne daje ti za pravo da ti tu mrežu koristiš, jer tako bi se onda bilo koji propust u računarskoj bezbednosti mogao tretirati, ha, banka ta i ta nije dobro zaštitila svoj sistem od spoljnih upada, tako da ovaj koji je prebacio nekoliko miliona dolara na svoj račun ustvari nije za to odgovoran, jer je smatrao čim mu neko ne brani da on to sme da radi...
[ CONFIQ @ 05.01.2008. 16:15 ] @
uuhh... kako to da *nix administratori uvek krive druge :)

Ste culi za ovaj mit...
Par klinaca u nekoj skoli su provalili skolsku mrezu i izbrisali sve sto je postojalo na mrezi. Ne znam kako su ih uhvatili ali bili su izbaceni iz skole, policija ih je uhvatila i sudili su ih...
Uglavnom na sudu su bili oslobodjeni zato sto je pisalo na konzoli "Welcome". Zbog tog Welcome skoro svi routeri i swiche-evi ne koriste "welcome" na login stranici...

E sada ti optuzi nekog lika koji nema pojma o i mrezama (primera radi: Skandy) da je koristio neku mrezu koja ga nije pitala ni sifru ni enkripciju niti nista...
Optuzi ga da je namerno koristio neovlascenu mrezu :)
nonsence...


Opet: 2.4/5Ghrz frenkvencija je slobodna za sva licna lica! U nijednoj zemlji zakon ne ulazi nekome u kucu i hapsi ga sto je koristio tu frekvenciju. Moze da ga uhapsi zato sto je zloupotrebio tu frenkvenciju ali ne zato sto je koristio a pogotovo ne zato sto mu je dozvoljeno!

Citat:

Ako smatramo da je na strani admina odgovornost, da li to znaci da recimo odsjek za kompjuterski kriminal ne treba da postoji? Da li ce odgovor na poziv (92 npr., ne znam da li postoji 92 za ovo :) ) biti: 'Vi ste krivi sto ste ostavili open access i neko vam je osusio protok'?


Ja ako bi bio administrator, ja se nebi usudio da kazem ovako nesto :)
DA! Administrator je kriv sto je ostavio open access AP ako je nameravao za privatnu upotrebu :)
[ CONFIQ @ 05.01.2008. 16:19 ] @
Citat:
vladared: Moram se složiti da umeće ili neumeće nekog administratora da namesti mrežu ne daje ti za pravo da ti tu mrežu koristiš, jer tako bi se onda bilo koji propust u računarskoj bezbednosti mogao tretirati, ha, banka ta i ta nije dobro zaštitila svoj sistem od spoljnih upada, tako da ovaj koji je prebacio nekoliko miliona dolara na svoj račun ustvari nije za to odgovoran, jer je smatrao čim mu neko ne brani da on to sme da radi...


Pricamo o necemu drugom. Ja kazem da svako moze da koristi 2.4/5 Ghrz frenkvenciju ali ne da je zloupotrebi. Ako neko vidi enkriptovanu wi-fi mrezu i udje u nju onda je prekrsio zakon. Ako neko vidi slobodnu mrezu i koristi je za Internet, nije prekrsio nijedan zakon u nijednoj zemlji sve dok 2.4/5 Ghrz frekvencija je za licna lica.
[ Skandy @ 05.01.2008. 16:23 ] @
Citat:
vladared: Moram se složiti da umeće ili neumeće nekog administratora da namesti mrežu ne daje ti za pravo da ti tu mrežu koristiš


Kako ce taj administrator, koji ne zna da podesi pasword, znati da se neko ponekad kaci na njegov AP da skine mail ili bezazleno surfuje?
Druga stvar, ako je nesto PUBLIC, onda to ne treba porediti sa otkljucanim stanom i ulazak u isti, jer otkljucan stan nikako nije javno mesto. Ovo bih pre uporedio sa recimo, ostavio si novcanik u parku na klupi i posle odredjenog vremena primetis da je neko uzeo odredjenu kolicinu novca iz njega. Ne postoji nijedna zemlja na svetu u kojoj bi policija rekla da ti nisi odgovoran za nestanak novca.
I da se vratim opet na otkljucan stan, ukoliko si zaboravio da zakljucas stan i neko ti pokrade namestaj, ukoliko si osiguran i osiguravajuce drustvo utvrdi da si zaboravio da ga zakljucas, dobijas "SIPAK".
Odgovornos je na onom koji nelegalno uzima, ali i na onom koji se ne stiti, bar najosnovnije.
[ Skandy @ 05.01.2008. 16:28 ] @
Nisam video predhodna dva posta od CONFIQ, da sam ih video ne bih pisao ovaj predhodni.
[ jorganwd @ 05.01.2008. 16:50 ] @
Ne bih rekao. Pise i "Welcome" i "If you are not authorized... blah blah".

Citat:
Skandy: Kako ce taj administrator, koji ne zna da podesi pasword, znati da se neko ponekad kaci na njegov AP da skine mail ili bezazleno surfuje?

...

I da se vratim opet na otkljucan stan, ukoliko si zaboravio da zakljucas stan i neko ti pokrade namestaj, ukoliko si osiguran i osiguravajuce drustvo utvrdi da si zaboravio da ga zakljucas, dobijas "SIPAK".


Postoje ljudi koji rade taj posao, odnosno ljudi koji su odgovorni za tako nesto - security menadzeri, konsultanti, administratori, a ne sistem administratori. Rade se forenzicke analize i svasta nesto ukoliko dodje do nekog incidenta, ma citava nauka.

Da, osiguravajuce drustvo ti nece nadoknaditi stetu, ali isto tako policija (po zakonu) ce juriti lopove.

Da uporedimo par stvari.
Desavalo se da sistem administratori nekih velikih firmi tokom neke radnje iskljuce firewall, IPS, IDS i slicno i u tom kratkom periodu se desi incident zato sto je neautorizovani korisnik dobio pristup jer je mreza bila javna. Da li je ovo ilegalna radnja?
S druge strane, imao sam u firmi ruter koji kad god nestane struje, aktivira se wifi (koji je iskljucen) i pise da je public network. Ko je ovdje kriv ako se desi incident?
Slobodne frekvencije nisu za komercijalnu upotrebu, osim ako se ne dogovoris drugacije sa agencijom koja je zaduzena za isto. Ne moze provajder da nudi a/b/g standard po citavom gradu i da ga naplacuje ukoliko ne plati slobodnu frekvenciju (koja je po prirodi besplatna). Isto tako, mozes i ti isto da napravis. Dakle, ne postoji public network koji je free osim ukoliko ne posjedujes isti KOD KUCE koji si PLATIO. Neko je skoro na forumu postavio glupo pitanje koje je glasilo nesto slicno: "Ciji je internet? Procitao sam da je on svaciji i da je to besplatno, kako, kome ga ja onda placam ukoliko nije necije vlasnistvo?" Vrlo glupo, a i konfuzno pitanje za nekoga ko se nikako ne razumije u oblast.
[ mulaz @ 05.01.2008. 17:07 ] @
sad smo zaisli offtopic... osnovna svrha teme je sniffing.. znaci samo 'slusanje'
tu niko ne ulazi u 'otkljucan/otvoren stan', nego samo 'stoji ispred vrata i gleda unutra'
[ CONFIQ @ 05.01.2008. 17:34 ] @
Citat:
jorganwd: Ne bih rekao. Pise i "Welcome" i "If you are not authorized... blah blah".


Pa i tome pricam, ako ne pise da nisi autorizovan da koristis ovu mrezu onda logicki i pravno gledano dozvoljeno ti je da koristis tu mrezu!
Ja ne znam nijedan Cisco router ili swicher koji pise "Welcome" po default-u! Ako nadjes kazi mi koji model...
I sve wireless mreze koje sam koristio nigde nije pisalo da mi je zabranjeno...

mulaz: Dobro pitanje... Valjda zavisi od sta to tacno sniff-ujes, ako ulazis u privatnost i gledas sta komsinica surfuje i njene sifre valjda nije dozvoljeno. Ako sniff-ujes radi zabave/ucenja valjda jeste sve po zakonu. Ali tesko mi je da poverujem da je neko uhapsen ili uhvacen u delu...
[ jorganwd @ 05.01.2008. 18:10 ] @
Hahahaha, sad smo stigli i do komsinice :) To mi je dalo ideju za jos jedan primjer. Pasivno snifanje je kad gledas komsinicu kako se presvlaci, a aktivno snifanje je kad u mraku komsinica "ne zna s kim ima posla" :D

Salu na stranu, ako nenamjerno slusas sta komsija prica i dodjes do neke informacije onda je to legalno, ako ga namjerno prisluskujes (bilo da se on dere, ili koristis neku tehniku) onda je ilegalno, jer pazi, ni agencija za bezbjednost nema pravo da prisluskuje koga hoce (barem ne po zakonu) na bilo kakav nacin. Doduse, digitalizacijom necemo vise imati nikakve privatnosti. Cuo sam skoro da u Washingtonu prosjecnog covjeka dnevno kamere zabiljeze oko 14000 puta; posao, prodavnica, ulica itd, postavlja se sljedece pitanje na koje treba otvoriti poseban topic: "Da li ce se to oteti kontroli i da li cemo imati ikakav vid privatnosti i da li ce Big Brother da zazivi u stvarnosti?"
[ Mitrović Srđan @ 05.01.2008. 19:06 ] @
Nisam mogao da citam sta se napisali do sada ali ovo mi upade u oci:

Citat:

zavisi od administratora koliko ce da se potrudi da sigurnost bude na nivou, ko to radi ozbiljno moze da napravi razlicite vrste enkripcije/autorizacije, te ce svaki pokusaj crack/snif/stagod zavrsiti sa gomilom nekih cudnih karaktera koji vama kao crack/sniferu nista ne znace.


Ovo ce biti tako smesno i tako besmisleno svakom wifi hakeru/wardriveru HAHAA OMFG.
Mozes da nam otkrijes tvoj Kung Phu zastite wi-fi mreza ?

Elem kao sto sam rekao u svom prvom postu uvek mozes da se branis analiziranjem
saobracaja dok svaka korist od toga i zloupotreba bi trebalo da bude kaznjavana.
Ponovicu link :)

http://www.renderlab.net/projects/wardrive/ethics.html

Code:


Stumbler Code of Ethics v0.2

By Renderman
render (AT) renderlab (DOT) net 

These are by no means rules that must be followed, but they are a collection of suggestions for safe, ethical, and legal stumbling. I encourage you to follow them and to inform others of them to help keep this hobby safe and legal.

1. Do Not Connect!!: 
At no time should you ever connect to any AP's that are not your own. Disable client managers and TCP/IP stacks to be sure. Simply associating can be interpreted as computer trespass by law enforcement.

2. Obey traffic laws: 
It's your community too, the traffic laws are there for everyone's safety including your own. Doing doughnuts at 3am gets unwanted attention from the authorities anyways.

3. Obey private property and no-trespassing signs: 
Don't trespass in order to scan an area. That's what the directional antenna is for :) You wouldn't want people trespassing on your property would you?

4. Don't use your data for personal gain: 
Share the data with like-minded people, show it to people who can change things for the better, use it for education but don't try and make any money or status off your data. It's just wrong to expect these people to reward you for pointing out their own stupidity.

5. Be like the hiker motto of 'take only pictures, leave only footprints': 
Detecting SSID's and moving on is legal, anything else is irresponsible to yourself and your community. 

6. Speak intelligently to others: 
When telling others about wardriving and wireless security, don't get sensationalistic. Horror stories and FUD are not very helpful to the acceptance of wardrivers. Speak factually and carefully, Point out problems, but also point out solutions, especially how we are not the problem because we don't connect.

7. If/When speaking to media, remember you are representing the community: 
Your words reflect on our entire hobby and the rest of us. Do not do anything illegal no matter how much they ask. They may get pissed off, but at least you have demonstrated the integrity that this hobby requires.

[ xtraya @ 05.01.2008. 21:31 ] @
Citat:
Nisam mogao da citam sta se napisali do sada ali ovo mi upade u oci:


srdjane, ne foliraj se, bojim se da bi za vpn enabled wifi mrezu uzaludno potrosio vekove , pokusavajuci da dekriptujes 128mbitnu enkripciju

ma budalastina...

naravno mreza bi po defaultu bila public/dhcp
[ CONFIQ @ 05.01.2008. 21:41 ] @
I ja se slazem sa xtraya-om. Ima jako lepih enkripcija (WPA2, PBKDF2) koja bi trebalo par godina da se dekriptuje.... Ako ne i vise... Malo sam u soku da neko kaze da moze da dekriptuje svaku WiFi mrezu...

Ajde ja ti posaljem jedan packet pa da vidimo da li mozes da dekriptujes i kolko vremena ce ti trebati?

[ jorganwd @ 05.01.2008. 23:07 ] @
Citat:
CONFIQ: I ja se slazem sa xtraya-om. Ima jako lepih enkripcija (WPA2, PBKDF2) koja bi trebalo par godina da se dekriptuje.... Ako ne i vise... Malo sam u soku da neko kaze da moze da dekriptuje svaku WiFi mrezu...

Ajde ja ti posaljem jedan packet pa da vidimo da li mozes da dekriptujes i kolko vremena ce ti trebati?


Trenutno ne postoji ni jedan protokol (open standard) koji je neprobojiv. Ukoliko poznajes tematiku, znaces da ne moze nista da se probije sa jednim paketom osim bruteforce-om, sto je nikakva tehnika.
[ Mitrović Srđan @ 05.01.2008. 23:14 ] @
Obozavam prosto ovakve tipove :)

Izvinite gde su takve vrste zastita u upotrebi?
O cemu mi pricamo ovde? Da li se neko susreo ovde sa takvim
standardom koji omogucava WPA2? Pricam o realnim slucajevima ne o
nekim PoC projektima koji sigurno bar ovde nece biti u upotrebi
u skorijoj buducnosti. Ja se sa tim nisam susretao te ne mogu govoriti
o takvim enkripcijama.

Kako pametni kazu :


there's a will, there's a way.


Ova gornja recenica vazi za problem hackovanja VPN-a :)
Otkud znas kako je admin implementirao VPN?koji protokol PPTP? LEAP?IPsec?
koji algoritam DES, 3DES, AES? itd itd

[Ovu poruku je menjao Mitrović Srđan dana 06.01.2008. u 00:35 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Mitrović Srđan dana 06.01.2008. u 00:37 GMT+1]
[ CONFIQ @ 06.01.2008. 00:38 ] @
Znas sta... Moja SoHo mreza sa routerom od 70$ koristi enkripciju WPA2 AES psk enkripciju sa 63-character random ASCII key. Kolko vremena ce trebati nekome da probije ovo?
Da li ovo moze da se probije a da nije brutal-force attack? Hmmm NE! Ako oces dacu ti 10MB sniffovanja mreze, od pocetka sessije pa da vidimo kolko je to nesigurno i da li ce vise frejmova da ti pomogne...
Mozda postoji nesto sto ja ne poznajem ali bi jako rado voleo da naucim nesto novo...



[Ovu poruku je menjao CONFIQ dana 06.01.2008. u 01:55 GMT+1]
[ Mitrović Srđan @ 06.01.2008. 14:55 ] @
Navratio sam samo na cas posto znate ono pecenica , Badnje vece itd itd :)
Tema za razgovor je mnogo dobra mada se topic sada odvija u domenu
sigurnosti, no nebitno.
Ako si primetio gore sam lepo rekao da sve zavisi od implementacije resenja,
koji algo se koristi itd itd, koliko je jak kljuc? Postoji mnogo scenarija.
Znaci po tebi su eksperi resili problem sa wifi sigurnoscu sa WPA2-PSK
enkripcijom? :) onda komotno mogu svi u penziju i da ubiraju rezultate
njihovog rada ne bojeci se za sigurnost wifi mreza nikada vise.
Koliko znas ljudi koji uzimaju npr 63char lenght sifre?
[ milke @ 06.01.2008. 15:23 ] @
Kada smo već kod ovoga, jedno laičko pitanje:

Napravio sam kućnu bežičnu mrežu, nema WAP ni ostalih zaštita, jedino što sam stavio je lista pristupa mreži na osnovu MAC adrese mrežnog adaptera. Da li je ovo pametno? Kakve su mogućnosti probijanja, krekovanja, prisluškivanja, korišćenja čak i ako MAC adresa nije na listi dozvoljenih i ostalo...
[ Mitrović Srđan @ 06.01.2008. 15:35 ] @
WAP je nesto posve drugo verovatno mislis na WEP :)
en.wikipedia.org/wiki/WAP
en.wikipedia.org/wiki/WEP

MAC filtring je osnovni layer zastite kada pricamo o wifi sigurnosti.
Takodje to znaci da je i najranjiviji. MAC adresa se fejkuje u roku od odmah.
Ili rucno u registry ili uz pomoc nekog SW tipa SMAC (windows).
Tako da ti to prakticno nije ama bas nikakva zastita.
[ milke @ 06.01.2008. 15:43 ] @
Citat:
Mitrović Srđan: WAP je nesto posve drugo verovatno mislis na WEP :)
Naravno, naravno, lapsus :-)

Citat:
Mitrović Srđan:MAC filtring je osnovni layer zastite kada pricamo o wifi sigurnosti.
Takodje to znaci da je i najranjiviji. MAC adresa se fejkuje u roku od odmah.
Ili rucno u registry ili uz pomoc nekog SW tipa SMAC (windows).
Tako da ti to prakticno nije ama bas nikakva zastita.
Hvala na odgovoru, tako nešto sam i pretpostavio. Ja sam doduše napravio jedan (Apple)script koji svakog minuta pita za broj povezanih računara i zapisuje, te s vremena na vreme (jednom sedmično) proverim. Za sada nije bilo zainteresovanih da me "'akuju" :-) Ili to rade na kratko :-)

Da li WEP unosi dodatno kašnjenje, usporavanje protoka i sl.?
[ jorganwd @ 06.01.2008. 16:20 ] @
Citat:
milke:
Da li WEP unosi dodatno kašnjenje, usporavanje protoka i sl.?


Da. Ukoliko je duzina kljuca velika a previse korisnika. U SOHO mrezi se to ne osjeti.
[ Mitrović Srđan @ 06.01.2008. 17:30 ] @
Ah ali i to ti nece puno pomoci WEP se veoma lako krekuje :)
[ xtraya @ 06.01.2008. 19:46 ] @
Mac filtering najlosiji? delimicno si u pravu. ako si iole iskusan korisnik, primetices cudne drasticne padove transfera, i naprasnu okacenost "tvog" MAC-a na jednom access pointu. Provali se to :). Sa pppoe je vec daleko teza prica, uhvatiti CHAP handshake u bas odredjenom trenutku nije ni malo lako. opet samo dekriptovanje handshake-a ... uh... trebace vremena...

medjutim, otvoreni ap, dhcp sa nekim levim opsegom, i namenski podignut recimo PPTP ... e to ce vec malo teze... naravno citavu wireless deonicu mozes kodirati u neki od wifi standarda za enkripciju plus skrivati SSID i filtrirati MAC.
[ Mitrović Srđan @ 06.01.2008. 20:04 ] @
Ti co i CONFIQ :) poredite 90% korisnika koji nemaju pojma nista ao wifi mrezama
i mizeran postotak onih koji znaju nesto. Mislis osetice pad brzine? I zvace support
wISP-a jer naravno nema blage o cemu se tu radi. Takav scenario je u vecini slucajeva
kao i taj da korisnici koriste veoma jednostavne weak sfire. To je realnost.
LEAP/PPTP imaju slicne ranjivosti. Procitaj npr paper od Roberta Moskowitz-a.
ASLEAP radi posao. Naravno uvek korisnik moze da koristi EAP-TLS autentifikaciju
(sto ce biti redak slucaj) umesto MSCHAPv2.Ili da se potpuno prebaci na L2TP/IPSEC.
Ali sve to gore zahteva nova podasavanja, nove serifiikate nov pristup. A isto tako
nov pristup i hakera koji zeli da penetrira te mreze.
[ xtraya @ 06.01.2008. 20:13 ] @
hehe. a ti budi mega haker sa "100 dB" pojacanjem antena, pa uspej da uhvatis po neki paket od korisnika :) . jedino sto ce ti parabola biti velicine teleskopa srednje velicine (hmm, koliko li ima habl?) :) a usmeravaces je preskupim 100-tonskim dizalicama

tesko da ce to moci :)

a sto se podesavanja tice, ako hoces pppoe ili mac filtering, to je barem najlakse... sve ostalo zahteva malo vise podesavanja, sto za sigurnost (ako ti znaci) itekako ima smisla...

[ Mitrović Srđan @ 06.01.2008. 20:38 ] @
Da li si cuo kad za termin wardriving?
[ xtraya @ 06.01.2008. 20:40 ] @
hihi, davnih dana :)
[ Mitrović Srđan @ 06.01.2008. 21:01 ] @
I o kakvim teleskopima ti pricas?
Omg
[ xtraya @ 06.01.2008. 21:11 ] @
procitaj ispred teleskopa, pise parabola... mislio sam na parabolicnu antenu
[ Ivan Dimkovic @ 06.01.2008. 21:18 ] @
Tja,

Teorija je jedno a praksa je drugo - danas su gotovo svi kucni WiFI AP-ovi po defaultu namesteni sa WPA-PSK, i nisam cuo da je dolazilo do masovnih hakovanja kucnih WPA-PSK WiFi instalacija.
[ Mitrović Srđan @ 06.01.2008. 21:54 ] @
Znam o cemu si pricao nego sta je svrha toga?
Normalno da svako se igra sa signalom i mrezom najblizeg source-a.

Citat:

Tja,

Teorija je jedno a praksa je drugo - danas su gotovo svi kucni WiFI AP-ovi po defaultu namesteni sa WPA-PSK, i nisam cuo da je dolazilo do masovnih hakovanja kucnih WPA-PSK WiFi instalacija.

Verovatno zato sto su te home mreze mnogo interesantne za gubljenje vremena. :)
[ CONFIQ @ 06.01.2008. 22:00 ] @
Mitrović Srđan: ajde da skratim sta se izdesavalo...

xtraja: zavisi od administratora koliko ce da se potrudi da sigurnost bude na nivou, ko to radi ozbiljno moze da napravi razlicite vrste enkripcije/autorizacije

Ti: Ovo ce biti tako smesno i tako besmisleno svakom wifi hakeru/wardriveru HAHAA OMFG.
Mozes da nam otkrijes tvoj Kung Phu zastite wi-fi mreza ?

Ovakav odgovor je jako drsak i nezreo... Kolko sam ja razumeo iz tvoje poruke da svaka enkripcija se moze hackovati i da ne postoji "Kung fu" zastita za wi-fi mrezu.

onda ja kazem da koristim wep2+psk+aes i nudim ti 10M moje kunf-fu mreze i onda ti pricas da ipak zavisi od implementacije zastite.

Malo si drsko odgovorio xtraya-i bez ikakvog baziranog argumenta!

[ Mitrović Srđan @ 06.01.2008. 22:15 ] @
U kom trenutku sam ja sebe naveo kao tog hakera/wardrivera?
Navedi eksplicintno gde pise to u mojim postovima?
Ja prosto ne razumem da neko misli da je totalno zasticen
,neprobojan i neranjiv. Kao sto sam rekao na prethodnoj stranici:
"There's will , there's a way."
jorganwd je shvatio sta sam hteo reci. Sigurno neces ici glavom kroz zid.
Koliko kucnih korisnika ima komplikovane sifre?
Jel stvarno mislis da je tvoja mreza bullet-proof?
Tolike korporacije, tolike zastite pa se uvek nadje slaba karika u lancu sigurnosti.
[ xtraya @ 06.01.2008. 22:30 ] @
a da ti ja napravim jednu offset antenicu malo da juris signalcice?
[ xtraya @ 06.01.2008. 23:58 ] @
evo sta kaze kismet

_j‡GðõƯe¨_ ›kK-=Q®.. mRíµY‰'=8äŽ+¤ðçŠt/Lï ºì¶‹%Îí.fG¶½GB±ù€°@o–@v‚=+3NÖ4Ý.A…ö£miseßÇ=”i-¶H»Ø:«˜sëOšzŠÈd~×%ñŒ¾Ž{ø›÷Œ­˜Ñ0˜[²áéž@ÆN++HÒçÖµ{M2ÙáI®d£M Dú“ü†Iè$
ô oŠ6#Çók3i8ÓÞäÌw‘ˆ<•à:¡à†
·Ì|ry]/QÐ,uSßC5½Û\ÞÅ+ƸhÒÌ%ؑמê2©mWOďFWtÔuK;½ON³þÍ‘¢–Yål;ÙˆÕT»ò áxœqZ/à-FÚ}r;ûË%Ñš%¹’V‘”‰OÈWb1 ñØ‘‘×-<EáØ|W®kŒ/¾Ó<Æ}6V´ŽAnîÅ™Ú3 —8C¸ŒüÄg 3Ãþ"Ó4m^KÓ¬x‹Ûb¸’HÕ@½Aó:K™Ãn'æÞà†?(¡Ê}”LmÃϯxƒû6+¸RÝ7¼÷Å[ÊŠÉi@!p8Ý·’ÆjޏàÛïZjšdˆm­Y–p¬’]0V}‘ª†
&ÕÉPxÈçÕÿ
kZyñv®·2Ç\¶¹³ŸÝÙ‰NW€ * ü#9 VŽ…ã«O
iú.›ž’Ëi-Æ£)>`,sèYdÚÇÊ,¼ü¹ÁëJr©ªŠ£Ôå®|/©ÛxfÇÄW›awæ|ñ+7“µö~ðã “Óžj)<9®Cs´º6£ÅÆï&&µpÒmm£8œt®–çÅÚ)ƒDû­Ü?ØZŒ×vä³B󬊬岄 GGÎ<ÖÖŸñCÓ5D–(uíäÖnuY™¡Ddó!hÖ5]ä7/’įN‡49ÔKnÿ ð–=ÎOkyÞn¨ÇäGæË¾ÕÇ–œüÍÇånO)ô©Ú›Mm
­¥Åä³Ú­ØK{iK,lqœÇ̹^x&ºøãLÒ¿áóà»oì_¶ý£b)ßçgn̰Î3ÎqøÔ—>7Ò/ôѦŽú¥Ò,lÞá"Gd–ÝÙŽ¸ÊÝw1Ò›Kíý_úaËæ
„f¼Ò¯¯äÔìl×OeKÈnRq%»3”PÀFy$vÎ;â–^Ég-ì·VöÖPÚÃu-ÅÄs* •¶¢ãËÜĐyPW½I§kV:…üK¤(¸‘µ·ÒÕFØä,KÇi Žî{÷®üg£jš8ÐîMݤU…Œ—žH“Ê’ °0,„7PsÇÝ4¤ê'§ÃOø ”Lx¼
r÷3ٛȚñ´õÔl%,·Ñ’8pø%! ³'iè9<­z¨Õl4ÏÚ$C3�{hö¾Ñ–ÚÝ–ê':ƒ…xÔ*£1MŘÿ Plnãͬ5;;Ìò#´3ûE¤Sãéæ+c¯n¿…:r“¸¤’'²Ñ.o´MSU‰âi¾Wœ¬NæójíÁäs’+f j¶÷º­«Ïh_L’Ú9Šy¸Î@M€!-ŒŒŒgЃÀþ#¶ðÖ¾×7Ößi°¸·’Úæ!rÈØ8 * çŒ[“üEÖž[ØžK›]Ioõ)ÖF™‘°›v òþS>êóJn¢•’Óúÿ /Å
(ÛS–›ÃzÌ+q*é—²[@Ò¹KYxBC•9 ŒriÉà}B;p·vRJtÕÕ>ÌŒþ`·8Ëd LŒò7gŽ3]üCÒF¿¡_ýž÷ʰºÔf”lMÅnŠmùºÃ9Ƕj½ÏŽ´Ùt³ÿ ‰„ØÐÓMû¨¢ÜL1ûüï<ŒqògÈí<õtÐ|±îq­¢jÉ
¼Ï¥Þ¬W,©›w +7*ãæ'¶:ÔRé÷¶ðÉ4ÖwÅÆÝÝâ`«((I7·Zîïüu¤ÞMªÜ¢jQK¬Mbóˆ‚#Z¬,c}Ç{qÆU}}«;Åž/²ñ&˜ðÃhör®¥-Â$¬qM ”;¦ã¯LëW͵tKŒ{œÈÒu/úÝǿڿԷúŸùéÓîµÒ´î|-s•uöŸv–~WÚ’Öbæ3îå±±¹àìfÁ­øM?â„þÇòâiÿ ¿mÙóý;¼½û·}î6ãnÞ)u][×vÖZ}œú­¾‘m"1³±†”’’¼žaÝ!\à•Àá@&Žiß`´Jºg‚õVÎÊxfµŽKÿ ;ìVò;o¸ò†_)Uî>b½=9¬½;M[õ¸’Kû+( PYîd ±' "%CGpA8fc߀@œq]G†üagá$C3�±'Ÿ{qgg4ícg5¤.Á]H¾'tDœàõɪš.¥á&awêBý-còe–æHnyó&åÈ.Ì“ƒ’AÀ¥Í=nŽ„Ià«Ã¯É¡Me¦³yK œ¸*8) ¤òA X7P}–ò{6)¼©<Ø[r>2§¸=A­í]²ÑuûýSνº¸6²ýŽêHÀ‘n]q½Ô¹rùÉlç8ôæêãÍ}Dím¥¤¥«$ZZJZ ZZJZ ZZJZ@--%- -(¤¥ ¢œ)¢œ(E- ¥ ¥¤¥¤ÒÒRÐÒŠJQ@…¢RŠ p¥¤´ ´¢’”P )E ¥ ´¢’”RE(¤¢€)i- --%- --%- --%- ”RRŠ QJ)( ¢RŠ QJ)( áMá@
)E ¥ ¢–RÒii)hii)hiE%( 
QH)E (¥¤´ ´´”´ ´´”´ ´¢’”RE(¤¢€RÒ
Z ZZJZ ZZJZ ZQIJ) ¢œ)¢œ(E- ¥ BÒÒRÐÒÒRÐÒÒRÒ´´”´ ´´”´ ´´”´ ´´”´ZQIJ) ¢œ)¢œ(E- ¥ ¥¤¥ ¥¤¥ ¥”¢€S…4S… («–‰Ùå‘âYeQ¸‘Œ†ô#ÐU1I>±§i6,oï"·ó$]Û–Àlàuã#óµvÕ6Ñ­œÒfŽ`ÿ ŸH¿ï§ÿ â«.
BªëjKxí,b·`]Šª³³1oöGS€Ö¸Ý'Æ:Ïöœ?Û:¯…³þo7ìhó~éÆÝÃqœöÍO«é7öž.5KHÿ ´-!··y€XÇ2ž ' ‘“Ž2=EyþÒ§vvòC°Ûo‰f÷Z6¶žÓ§±¢ØÝŬ£>Ã8„Kå¿i,¤väsƒšë,.=2�׋57Š1mmo$kœ+#FsØwíõÏf<5&¿i{qm é–öѱ ¦ÜÈ ²ù‘<eÂÅeS89#Ž+¨Ñu­5¼I®jBö±-´@Ì[
É>¹ÀÇ|ЏT›{½ŸäLámؽ¨ø¿Cѵ í5xÀ$|SÜÜ(ûÂ2îe80‘€AÍE6³%Ìš N“O[瑤†áq(Qn`¼àã¨àr+žÖ¤ð爵6§âf6°¨66ö¬Ð›i¿ç¹`~yû¹ (Ï$ÕˆuXoµ/[^
Nò”M<Qy[ÿ tØm™8>¸ã=‡JTêMÍ]°œ"¢ì‹ ðçü¢K*ÆûÅáQ¡°7JFïøVžÿ ¡f_üüzº»oõ_õøôTUƒ§ø¥|Aa
ׇ­Òì:î”ÜÊ`HOMŒÁ[÷Ÿì€F9$›œjV’º“·©\‘ìR?
|:O†eÇýþ=L<)!€A É+M œºuÚ„)ä´€®žÒö+ëgtWÐ”– ’¬~AÈÈ ‚ û¶_ö _åK­Uhäþðäc™ÿ …káïúeÿ Àñÿ Ǩÿ …máïúeÿ Àñÿ Ç«nëQ¹7/k¥ÚÅu<X3™¦1GFB–
Ĺ p9$ewCgâ[ Ýdiù©¨-»\M¦ 2®×ç%²1@È8*Ms×j÷xrC±•ï
HŽ[F1²Hcek§$ªÝUÈèý?þÇ„ÿ èÿ “ÿ ñUÒÚÿ ªºÿ ¯¶ÿ ÑQTµ½_æxù#Øå¿á\xOþ_ù1/ÿ Gü+Ÿ
Ð+ÿ &%ÿ â«©¢—·«üÏïHö9oøW>ÿ WþLKÿ ÅQÿ
ëŸô
ÿ ɉøªêh£ÛÕþg÷‡${¿ü+¯
Ð+ÿ &%ÿ â¨ÿ …wá_úäÄ¿üUuQíêÿ 3ûÃ’=Ž_þß…èÿ “ÿ ñT¿ð®ü+ÿ @¿ü˜—ÿ Š®žŠ=½_æxrG±Ì¼ð·ýÿ òb_þ*øWžÿ _þLKÿ ÅWOEÞ¯ó?¼9#Øæ?á^ø[þù1/ÿ Gü+ß Ð/ÿ &%ÿ â«§¢oWùŸÞ‘ìs?ð¯|/ÿ @¿ü˜—ÿ Š£þ÷…ÿ èÿ “ÿ ñUÓQG·«üÏïHö9ŸøWÞÿ gþLKÿ ÅQÿ
ÿ Âÿ ô ÿ ɉøªé¨£ÛÕþg÷‡${×ü+ÿ Ð3ÿ #Ëÿ ÅQÿ †?èÿ ‘åÿ â«¥¢mWùŸÞ‘ìs_ð€xcþŸùOþ*—þ ÿ Ð3ÿ #Éÿ ÅWIEÚ¯ó?¼9#Øæÿ áðÏý?ò<ŸüUðxgþ¿ùOþ*ºJ(öÕ™ýáÉÇ7ÿ †èÿ ‘äÿ â©áð×ýò<ŸüUttQíªÿ 3ûÃ’=Žsþ?
Ð7ÿ #Éÿ ÅQÿ '†¿èÿ ‘äÿ â«£¢mWùŸÞ‘ìsŸð‚xoþ¿ùOþ*—þO
ÿ Ð7ÿ #Éÿ ÅWEEÚ§ó?¼9#Øçáðßýò<ŸüUð‚øoþßùOþ*º*(öÕ?™ýáÉÇ;ÿ 7‡?èÿ ‘äÿ â©áðçý¿ò<ŸüUt4Qíª3ûÃ’=Ž{þÐ;ÿ #Éÿ ÅQÿ ?‡?èÿ ‘äÿ â«¡¢mSùŸÞ‘ìsÿ ðƒøwþßùOþ*øB<;ÿ @ïü'ÿ ]{jŸÌþðäcŸÿ „#ÿôÿ ÈÒñTÂáïúÿ äi?øªè(£ÛTþg÷‡${ð„ø{þÿ ùOþ*øB¼=ÿ @ÿ ü'ÿ [ôQíª3ûÃ’=ŒøB¼=ÿ @ÿ ü'ÿ Gü!~ÿ þF“ÿ Š­ú(öÕ?™ýáÉÆü!~ÿ þF“ÿ Š£þÏÿ χþF“ÿ Š­ê(öÕ?™ýáÉÆü!žÿ Ÿü'ÿ Gü!šüøäi?øªÞ¢mSùŸÞ‘ìa χþF“ÿ Š£þÝþ|?ò4ŸüUnÑG¶©üÏïHö0¿áÐçÃÿ #Iÿ ÅRÿ  ÿ χþFþ*·(£ÛTþg÷‡${ð‡è?óáÿ ‘Ÿÿ Š£þý þ|ò3ÿ ñU¹EÚ§ó?¼=œ{ðˆh_óãÿ ‘Ÿÿ Š¥ÿ „CBÿ ŸüŠÿ üUmÑG¶©üÏïgÆ'ü":üøÿ äWÿ â¨ÿ „GCÿ ŸüŠÿ üUmÑG¶©üÏïgÆ'ü"Züøÿ äWÿ â©áÐÿ çÇÿ "¿øÖÕ{jŸÌþðöpìbÿ Â%¡ÿ Ï—þEñ£þ=þ|¿ò+ÿ mQG¶©üÏïgÆ/ü"z'üùäWÿ _øE4Oùòÿ ȯþ5³EÚ§ó?¼=œ;ßðŠhŸóåÿ ‘_ühÿ „SEÿ Ÿ/üŠÿ ã[4Qíª3ûÃÙñÿ ®‹ÿ >_ùÿ Æ—þ]þ|¿ò+ÿ lQG¶©üÏïgÆ?ü"Ú7üùÿ äWÿ ?áÑ¿çÏÿ "¿øÖÅ{jŸÌþðöqìdÂ/£ÏŸþEñ£þ}þ|ÿ ò+ÿ kÑG¶©üÏïgÆGü#?üùÿ äWÿ ?áÑÿ çÏÿ "¿øÖ½{jŸÌþðöpìdÿ Â3£ÿ ÏŸþEñ£þ#þ}?ò#ÿ kQG¶©üÏïgÆOü#ZGüúäGÿ ?áÒ?çÓÿ "?øÖµ{jŸÌþðöpìeÂ5¤ϧþDñ£þ½'þ}?ò#ÿ jÑG¶©üÏïgÆWü#zOüúäGÿ ?áÒçÓÿ "?øÖ­{jŸÌþðöpìeÿ Â9¤ÿ ϯþDoñ£þÝ+þ}ò#jQG¶©üÏïgÆ_ü#ºWüúÿ äFÿ ?áÒ¿ç×ÿ "7øÖ¥{jŸÌþðöpìfÂ=¥ÿ ϯþDoñ£þí/þ}ò#iÑG¶©üÏïgÆgü#ú_üúÿ äFÿ ?áÒÿ ç×ÿ "7øÖ½­Oæx{8v3°4Ïùöÿ ȍþ4`iŸóíÿ ‘ükJŠ=­Oæx{8v3°tÏùöÿ ȍþ4¿Ø:oüûãíþ5£EÖ§ó?¼=œ;ߨZoüûãíþ4ai¿óíÿ ·øÖ{ZŸÌþðöpìgaé¿óíÿ ·øÒÿ aéßóïÿ ·øÖ…{ZŸÌþðöpìgÿ bißóïÿ ·øÑý‰§Ï¿þ>ßãZQíj3ûÃÙñC
[ CONFIQ @ 10.01.2008. 23:08 ] @
Citat:
jorganwd: Trenutno ne postoji ni jedan protokol (open standard) koji je neprobojiv. Ukoliko poznajes tematiku, znaces da ne moze nista da se probije sa jednim paketom osim bruteforce-om, sto je nikakva tehnika.


Nisi nam jos objasnio, kako to da je WPA2+psk+AES proboljiv. Ili jednostavno troll-ujes...
Posto ocigledno ne razumem tematiku, mozes da objasnis i pojasnis?