[ dendic @ 04.01.2008. 16:56 ] @
Dade mi komsija stari radio da mu pogledam,Saba sa pojacalom 2 x 50 wati sa 2 N 3055 na izlazu.Sprico sam kontakte sa kontakt sprejom jer nije dugo bio ukljucen aparat.Dobijem veoma slab zvuk radija na izlazu.Dva su mu kanala fizicki odvojena.Kad diram ulaze u pretpojacalo ili pojacalo prstom skoro da se ne cuje brum.Na sta da sumnjam,slabi elektroliti u napajanju pa im je zajednicko napajanje slabo ili na nesto drugo?Pretpostavljam kad mu crknu izlazni tranzistori da nema nikavog zvuka.Nemam shemu,al pretpostavljam da bi mi napajanje trebalo biti 30-tak volti.Premjerit cu ga digitalcom cim mi kolega vrati instrument,al ako neko zna sto snazno pojacalo sapce nek napise.Zvucnici su mu OK.
[ ststeva @ 04.01.2008. 17:08 ] @
Mislim da je odgovor u kondenzatorima, i ja imam snagasa koji je 17 godina stajao, (2x200) kad sam ga ukljucio jedva se cuo, posle 3 dana neprestanog rada(na ulaz je bio prikacen izlaz iz mixete koja je bila pojacana na max, znaci isla u crveno) polako se pojacavao zvuk i na kraju je radilo normalno, i cak sam izgoreo 2 zvucnika :(, kad sam zamenio kondenzatore nisam imao problema...
[ dendic @ 04.01.2008. 17:16 ] @
Molim te koji kondenzatori,u napajanju ili u krugu pojacala?
[ ststeva @ 04.01.2008. 18:41 ] @
Izvini zaboravio sam da napisem, u napajanju, u ispravljackom delu..
[ dendic @ 05.01.2008. 11:38 ] @
ma dolazi mu +-27 V napajanja na pojacalo,omski 2N3055 izgledaju ispravno.Dirnem prstom ulaz u pojacalo al on skoro nikako ne bruji.Premejerio pojaclo omski sve mi izgleda OK.ima i Ok mase.???Sad mi vise nista nije jasno