[ Stefan.Andjelkovic @ 05.01.2008. 14:02 ] @
Molim vas da ocenite ovaj sajt....Stavio sam samo par stranica da bih ga isprobao link koji radi na prvoj str je horoskop nedelje i znak lav...Sekciju narucivanje treba da sredim....tako da nemojte ni da je gledate...Zanima me koliko bih mogao da naplatim ovaj sajt...Inace to je moj prvi sajt tako da imajte razumevanja...
http://stmaand.my-realm.org
[ webex @ 05.01.2008. 17:35 ] @
Zašto moram da kilknem da bi ušao na sajt? Ovo treba da je prva strana http://stmaand.my-realm.org/index2.htm

Sve u svemu ništa naručito... upotrebljavaj više boja (bar još dve). Ovako izgleda kao da sam otvorio sajt navijača Partizana ili ne daj Bože pogrebnu opremu... u pitanju je astrolog, stavi nebo, stavi zvezde, stavi oblake, tako nešto... pozadinu moraš da promeniš pod hitno. Širina je 1006px i u 1024x768 se vidi ok, međutim na većim rezolucijama je užas jer se duplira u desno...

Primetio sam da početnici u web dizajnu prvo krenu od nekog WYSIWYG editora (Frontpage, Dreamweaver...) i ne pridaju važnost izgledu koda... poštujem to ja ali bi bolje bilo da pročitate malo o HTML-u, CSS-u i o semantičkom pisanju koda. Biće mnogo lakše da uradite neke stvari... recimo ti na ovim stranama uopšte ne koristiš CSS - čak ni za osnovne stvari (recimo da na globalnom nivou odrediš font koji ćeš da koristiš). Kodni raspored ti je windows-1250, bolje koristi UTF-8 ili iso-8859-1, iso-8859-2... radi se o tome da ščćž i ostali karakteri neće da se vide na drugim operativnim sistemima već će se prikazivati kockice ili neki čudni znaci...

Znači - proguglaj malo i pronađi osnove html-a i css-a i koristi ih.
[ Stefan.Andjelkovic @ 20.01.2008. 12:50 ] @
Promenio sam dizajn i malo ga popravio sta mislite sad
[ pajaja @ 20.01.2008. 14:38 ] @
Bilo je bolje dok se nije ucitale one zvezde u pozadini...
Ako si vec stavio pozadinu onda treba da je ima duz celog ekrana u svim rezolucijama a ne da se prekida na pola ekrana.
Svetlija pozadina u glavnom delu (Dobrodosli...) smeta.
Onaj <p> tag (Novosti) daje utisak kao da je zaglavlje kontejnera ispod, a takvo zaglavlje ne postoji za prvi div pa izgleda cudno.
Koriscenje tagova je katastrofalno. <ul> tag za tekst (desno), <li> tag za box (desno), <p> tag za jednu liniju teksta (levo i desno)...

Ako ti je ovo drugi put da radis, sasvim je ok, samo pogledaj koji tag za sta sluzi.
Prvi deo (header i meni) su ok, posle si poceo da pravis greske.
Za desni deo (kada imas vise boxova, ili kod blogova gde imas vise istih kontejnera sa zaglavljima i sadrzajem) mozes da koristis <dl>, <dt> i <dd> tagove.
<li> (koji si iskoristio za ceo `zanimljivi tekstovi` box) se koristi za liste, na primer za listu tih zanimljivih tekstova (koje si pojedinacno stavljao u <p>),
<p> je paragraf i ne sluzi za jednu liniju teksta, njega si trebao da upotrebis umesto <ul> u boxu `objasnjenje` (mada nije potrebno), i tako dalje...

Da li si CSS pisao sam? :)
Uglavnom je uredan, ali pokusaj da svaka deklaracija bude u posebnom redu, lakse ces da se snadjes pri ispravkama. Ne moras da pises nesto sto je default (tipa background-attachment:scroll)...
Pogledaj jos malo neke osnovne css osobine, da bi mogao da skratis pisanje. Na pr. umesto da pises
Code:
padding-left:20px; padding-right:20px; padding-top:30px; padding-bottom:20px;

mozes da napises samo
Code:

padding: 30px 20px 20px 20px
(padding: top right bottom left)

neke boje ne moraju da se pisu u hex-u vec imaju svoj naziv, itd..

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 20.01.2008. u 15:54 GMT+1]
[ Stefan.Andjelkovic @ 22.01.2008. 16:47 ] @
Hvala na savetima...Jel ima neko da mu se svidja ovaj dizajn....voleo bih da cujem jos neki komentar....
[ Vlatko Zdrale @ 26.01.2008. 03:20 ] @
Valjalo bi da centriras celu stranu na sredinu ili da rasiris na 100% ekrana, ovako je zalepljeno za levu ivicu i na iole vecim rezolucijama desni strana je nepopunjena