[ madman @ 08.10.2001. 14:36 ] @
Imam neki PHP kod koji sa neke stranice skida sadrzaj, e sad posto PHP kod vuce stranicu, on verovatno ostavlja serverov IP. pa me interesuje, da li je moguce na neki nacin proslediti korisnikov IP, i naravno da sa te stranice sa koje vucem sadrzaj ostane korisnikov IP a ne serverov!
[ FlatLine @ 08.10.2001. 19:59 ] @
Može, ali onda će drugačije da skida fajl....

Code:
______________________________________________________________________
<?php 

//==================================================================[ Referer ] 

$fp = fsockopen ("127.0.0.1", 80, $errno, $errstr, 30); //na ovaj host se kaciš. 
if (!$fp) { 
    echo "$errstr ($errno)<br>n"; 
} else { 
    fputs ($fp, "GET /path/do/fajla/fajl.php HTTP/1.0n"); //Ovde ubacujes path do fajla 
    fputs ($fp, "Referer: $REMOTE_ADDRrnrn"); 
    while (!feof ($fp)) { 
        $buffer = fgets($fp, 4096); 
        echo $buffer; 
    } 

fclose ($fp); 

?>
______________________________________________________________________



guru in training

edit: Ovaj forum me mnogo nervira jer uvek pokvari source formating i pojede par backslashova..... Jel ima sanse da se to popravi? ovako je stvarno bljak!!!!!

edit: [ c o d e ] formating popravljen, source ponovo ubacen...

[Ovu poruku je menjao FlatLine dana 10-09-2001 u 08:43 PM GMT]
[ Gojko Vujovic @ 08.10.2001. 23:19 ] @
Flatline znam za taj problem to je trenutno najveca boljka ovom tForumu po meni :(
Ne znam koja funkcija pri proveri user inputa to kvari ja sam mislio da sam ih sve skinuo ali ostala je neka koja je kao zastita od hack-a ali kvari kodove .. bez veze stvarno.. ako iko ima neku sugestiju sta bi moglo da bude, molim neka kaze.
[ FlatLine @ 09.10.2001. 12:37 ] @
Daj mi link da skinem forum, da mu zavirim 'pod haubu' :)
[ Gojko Vujovic @ 09.10.2001. 12:41 ] @
google->'tforum'->prvi link u rezultatima..