[ Leyla77 @ 08.01.2008. 11:28 ] @
Dobila sam od nekih rodjaka iz Chichaga Blackberry 7100t pa bi htela da ga prodam, ali nikako ne mogu da otkrijem koliko kosta ovde kod nas. Trazila sam po radnjama u Subotici, ali niko ga nema.
Jel moze neko da pomogne? Pretpostavljam da ne mogu da ga prodam kao nov posto sam ga koristila jedno mesec dana:(
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.01.2008. 20:09 ] @
Pipava stvar Tanja :)
Ne bi bilo fer da ga prodaješ ko novog, kad nije, a verujem da neće biti ni neke velike razlike u ceni, budući da je ponuda Blackberryja kod nas gotovo ravna nuli.

Kako bih ja prodavao taj telefon:

1. Nazvao 10-20 radnji u Beogradu i pitao da li imaju taj model BB-a i koja je cena ako imaju. Zatim bih ponudio telefon na nekoliko mesta po oglasima po 30% nižoj ceni (tu negde..ako je on 250, ponudiš ga za 190, alališ onih 10 do 200 zarad psihološke prednosti :)

2. Ako ne nadješ da ga neko nudi, pogledaš kako se kreću cene telefon slicnih karakteristika (QWERTY, OS, ekran, connectivity i sl.) ali od zastupljenijih proizvodjaca...Nokia, HTC (Qtek i ostali), Sony-Ericsson (P klasa) i sl, pa na osnovu njihovih cena formiraš i svoju, opet privlacno nižu.

3. Daš jednostavno oglas i kažeš da primaš ponude (naglasi da li u obzir dolaze i zamene za druge telefone ili samo keš), pa će ti se zainteresovani već sami javiti sa svojim pristojnim i manje pristojnim ponudama :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.01.2008. 15:29 ] @
Evo oglasa gde čovek prodaje 2 BlackBerry modela. I to ti je dobra smernica.

http://www.elitesecurity.org/p1819364