[ Electrixx @ 09.01.2008. 01:43 ] @
Bok svima!!!

Evo ovako, nedavno sam si nadogradio komp. i zanima me kolko ga mogu overclockat i trebala bi mi pomoc oko toga jer sam probavao dosta puta al uvijek dodjem na to da mi se komp. ne moze dignut pa se moram zamarati sa jumperima i cmos memorijom...

Moja konf. je ova...

Procesor: Intel Pentium 4 E 3.00 Ghz sa HT memorijom, FSB 800 Mhz, 1 MB cache + cpu cooler ASUS Silent Square(podrzava overclock i za dual-core procesore)
Maticna: Abit AI7 koja radi na socketu 478 i podrzava overclock
Ram: DDR 2GB SuperRAM Kingmax PC3200 (400MHz)
Grafa: Powercolor Ati Radeon X1950, 256 Mb, 256 Bit sa standardnim coolerom
Napajanje: Fortron BlueStorm II 400W
Hladjenje: 2x Primecooler Aluminium Fan 80x80x25
HDD: 2xSATA, Maxtor 160 GB, Seagate 320 GB
Opticki citaci: Nec(dvd-rw) + Optiarc(mislim da je od sony-a) isto tako dvd przilica
+ neke dodatne stvari, hybridna gigabyte kartica za tv, modem...


Znam da sam naveo neke stvari koje su nemaju veze sa overclockom al bolje da ja sve napisem jer stvarno nikako da se snadjem s tim OC-om...

Zanima me isto koliko mogu postic sa grafom, znam da nije nesto al maticna mi podrzava neke game acceleratore a ne zelim ih namjestavat pa da bacim grafu u smece jer ne znam koliko je efikasno to hladjenje...

Mislim da bi mogao izvuc dobar overclock iz tog kompa pa bilo tko ako zna nesto korisno sta bi mi pomoglo nek napise,

Hvala svima unaprijed...

Pozz...

[Ovu poruku je menjao Electrixx dana 09.01.2008. u 17:07 GMT+1]
[ mr_gee_fox @ 13.01.2008. 00:09 ] @
taj procesor koji imas je prilicno podlezan za oc.
imas dve solucije
1. Da povecas mnozilac i tako povecas samo radnu freq procesora (ne znam tacno da li je na tom procesoru otkljucan mnozilac)
2. Da povecas radnu freq. FSB-a i tako bi povecao freq. FSB-a, procesora i memorije sto bi ti dalo mnogo bolje performanse nego br.1

Za bilo koju od ove dve opcije koje se odlucis moras povecavati po malo i pratiti kako se ponasa tvoj racunar, ukoliko pocne da baguje racunar ili nece da digne sistem znaci da si preterao sa oc-om tako da bi trebao tad vrtiti podesavanja na ona predhodna koja su stabilno radila.
Ukoliko ti i to bude malo onda pokusaj sa povecavanjem napona (NEMOJ DA DIZES NAPON VISE OD 10%), pa onda dizanje FSB-a, tako bi dobio jos vise

Mislim da ovaj procesor mozes izgurati na minimum od 3.8GHz
[ žacko @ 14.01.2008. 18:47 ] @
bez kvalitetnije ploče nemoj ni pomišljat na OC.... a i ako ti je komp nov zašto bi ga iši OC---?