[ jekac @ 09.01.2008. 20:54 ] @
potreban savet da li kupiti HTC tntyII ili nokia n95

Jednostavno pitanje ko sta misli sta je pametnije kupiti
iskreno ja sam se nasla u rebusu pa mi potreban prakticni savet
Nesto nisam posebno zadovoljna dizajnom, ostre ivice lose lezi u ruci
znam znam neko ce reci glupo zensko ali i to dolazi u obzir
Unapred zahvalna za bilo koji komentar
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.01.2008. 21:34 ] @
Postavila si poruku u forum gde će ti većina ljudi reći da uzmeš HTC-a :)

Šalu na stranu, i ja bih ti ga preporučio.

Pretpostavljam da si za N95 rekla da ima oštre ivice. Lično, meni se ni kvalitet izrade N95-ice ne sviđa..jednostavno ne odgovara tolikoj ceni. I da skratim priču, HTC ima desetak očiglednih prednosti, ne znam za kakav posao ti tačno trebaju telefoni, ali...

HTC ima bolji GPS čip
HTC će bolje raditi sa Office dokumentima
HTC ne traži digitalno potpisivanje programa koje želiš da instaliraš (vrlo naporan proces, pogotovo kad želiš samo da probaš neki programčić)
HTC ima veću bazu softvera
HTC ima touch screen
HTC ima QWERTY tastaturu

N95 je više telefon, HTC je više PDA. Pa sad, ko što rekoh, zavisi za šta ti treba.
[ zoxy @ 12.01.2008. 07:36 ] @
Glupo pitanje:
Da li se iko navikao na nabadanje one sitne tastature na tntyII?
ima toliko mesta pored nje, shto je jendostavno nisu povecjali :( Ovako iPhoneova tastatura izgleda ko RAJ za nju.
[ Vranac @ 12.01.2008. 09:30 ] @
Ne vidim zasto bi nabadao, kad lepo imas slide out qwerty tastaturu, na mom HTC wizardu je ok, i na novom TyTnII moze biti samo bolja
[ kevinsugar79 @ 12.01.2008. 20:39 ] @
babe i zabe se ne mogu porediti
tytn 2 je baba , a zaba je n95
ja bih radije babu,
od zabe ne znam sta bih
a od babe ... dzemper da mi isplete , napravi dzem i sl
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.01.2008. 21:06 ] @
Ipak, većini ljudi je u životu potrebna žaba, metaforicki :)

Samo se postavi pitanje za šta ti treba telefon. Nisu svakome potrebe iste.
[ BioSQUAD @ 13.01.2008. 01:55 ] @
Trenutno imam obe, skoro isti, samo obican N95 i TyTN I, Sta te interesuje konkrentno?
[ jekac @ 14.01.2008. 22:17 ] @
Skoro sam se i odlucila za htc, ali me sada interesuje da li uzeti TNTY I ili II
koliko vredi zrtvovati najmanjenje 300e za noviji model?
Gde ste kupili htc telefone?
[ jekac @ 14.01.2008. 22:19 ] @
babe i zabe se ne mogu porediti
tytn 2 je baba , a zaba je n95
ja bih radije babu,
od zabe ne znam sta bih
a od babe ... dzemper da mi isplete , napravi dzem i sl





Vrlo kortisna informacija, zapamticu je
[ dekster2 @ 14.01.2008. 22:22 ] @
Probaj da budes baja pa kupi ASUS-a.Bolji je od tih kanta.
[ nmilosev @ 15.01.2008. 18:40 ] @
Citat:
dekster2:Bolji je od tih kanta.

Ne bih tako olako uzimao HTC u usta.
[ Beky86 @ 30.05.2008. 01:18 ] @
Citat:
Skoro sam se i odlucila za htc, ali me sada interesuje da li uzeti TNTY I ili II
koliko vredi zrtvovati najmanjenje 300e za noviji model?
Gde ste kupili htc telefone?


Imam ja HTC TyTn II. On je zvjerka. Stvarno je moćan, nikad ne bi Nokiju pored njega. Ali, uvijek ima ali !!

HTC nas je sve prevario. Izdali su uređaj sa lošim driverima. Kad sam ga tek uzeo, kao da radi u safe modu. Što se tiče hardware performasni, on je premoćan, ali driveri koje je HTC izdao za Win Mobile 6 su očajni. Najveći problem je sa video driverom. Video playback i kamera su bili tako loši dok nije Win Mobile 6.1 update izašao za njega. Kada slikaš ili snimaš nešto u pokretu, slika kao gusti sok. Touchscreen bi prestao reagirati na par sekunda, štopao bi itd.

Oko 20.000 korisnika je potpisivalo peticiju i pritislo HTC (ja sam jedan od njih), te su kroz Win Mobile 6.1 dodali nekih drivera i stanje se popravilo.

Sada nakon 6.1 verzije se stanje popravilo i ponovno sam prezadovoljan kupac ;D

Pročitajte na:

Code:
http://htcclassaction.org


;)
[ dr.kis @ 30.05.2008. 15:34 ] @
Ja mislim da te dve stvari ne mogu da se porede! Nokia je telefon, doduse sa dosta naprednih funkcija, ali ipak samo telefon! TytNII je PDA! I to jedan od najboljih.
Ako ti treba telefon, odluci se za N95, neces pogresiti, ali ako hoces nesto vise, ako ti treba mala kancelarija u dzepu, onda htc!
Ne mozes ih porediti jer ne pripadaju istoj grupi.Ako ih poredis, videces da je htc brzi, mocniji, laksi za upotrebu, mnogo vise opcija...Nokia je lepsa, za zensku ruke pre, vise telefon!
Ja imam i htc i nokiju, doduse druge modele(p3600 i N73). Nokiju nosim na sport, kad negde idem na kratko, a htc, on mi je miljenik, njega nosim kad mi je stvarno potrebno da uradim nesto ozbiljno, kad sam duze odsutan, kad radim...
Moras odluciti sta ti je potrebno i izabrati jedan od ova dva. Neces pogresiti ni sa jednim od ta dva!
Pozdrav!
[ aca3ds @ 22.06.2008. 14:04 ] @
Druze HTC je prava stvar ja sam inao N95 i zamenio kupio hp ipaq 614c
[ predojev @ 21.08.2008. 09:20 ] @
Jedina prednost nokie N95 je sto ima kameru od 5MPX. Ostalo je ste prednost HTC-a. Pda-mobilni telefoni nisu toliko prakticni kao pravi mobilni telefoni i nemozes na brzaka sa njima. Zahtevaju malo vremena i za najobicniji poziv, ali se isplati. I ako biras izmedju nokie i htca nema razmisljanja, uzmi htc. Doduse malo je nelogicno uporedjivati ova dva proizvoda, jer nisu nimalo slicni. Pozdrav.
[ Big D @ 03.09.2008. 20:44 ] @
Uzmi HTC, imao sam 4 TyTN(1x Vario II,1x Xda Trion, 2x TyTN) do sada i ni sa jednim nisam imao problem. N95 je dobar telefon ali je plastika kriticna, kao za one kineske sintisajzere...

Ne razumem


Citat:
Zahtevaju malo vremena i za najobicniji poziv


Zahtevaju vremena? Zelena slusalica/broj/slusalica bas zahteva vremena.
[ BioSQUAD @ 11.09.2008. 01:53 ] @
Valjda do sad odlucio sta da kupi :P