[ Shadowed @ 10.01.2008. 02:19 ] @
Interesuje me, postoji li neka bitna razlika u performansama izmedju situacije kada korisnik direktno pristupa fajlu preko URL-a i kada iz koda vrsim upisivanje tog istog fajla u Response.OutputStream?
Konkretno mi treba da bih proveravao da li onaj ko hoce da pristupi slici ima pravo na to (mada, ne smeta znati i za druge prilike kada se ukaze potreba ). Tj. slika bi bila nedostupna direktno vec samo preko poziva .aspx fajla.
[ Predrag Glumac @ 10.01.2008. 02:58 ] @
U praksi sam primetio da zavisi od provajdera koji hostuje, zapravo koliko je bombardovan web servis i kakva je veza. Zavisi i sta mislis pod tom proverom, cemu ce sve da pristupa (lokalnoj bazi, preko remotinga i sl.). Ali, u nacelu, nije nesto pogubno po performanse uploada posto je stream.
[ mmix @ 10.01.2008. 08:01 ] @
Ne postoji nikakav razlika sem lag-a koji sam ubacis da bi kod ucitao i smestio sliku u stream naspram da ga IIS samo procita iz fajla ;)
U oba slucaja imas identican HTTP overhead.

E sad, postoji performance problem sa kesiranjem, image fajlovi sa diska se kesiraju po defaultu, aspx slike se ne kesiraju (niti zelis to za slucaj da treba da vratis drugaciju dinamicku sliku).
[ Shadowed @ 10.01.2008. 10:55 ] @
To sa kesiranjem jos bolje tako (uglavnom) :)
Zahvaljujem na odgovorima.