[ Srdjan Andjelic @ 10.01.2008. 14:21 ] @

Da probam ovako,

dve lokacije npr beograd i nis obe imaju net, da li je moguce sa obe strane na centralu postaviti SPA 3102 , tako da kad podignem slusalicu i okrenem lokal npr 122 iz beograda zvoni lokal 101 u nisu, i obrnutno

Malo konfuzno ali ......


Pozdrav
Srdjan

[ pringles80 @ 10.01.2008. 22:09 ] @
Pa moguće je ali će ti trebati neki PBX na jednoj ili drugoj strani, ili na nekom serveru. Neki Asterisk koji će da povezuje ta dva SPA 3102 i koji će da prosledi poziv na odgovarajuće mesto kad neko pozove 122 ili 101.
[ DusanC @ 12.01.2008. 18:45 ] @
Da moze. Cak i da se napravi da pozive koje upucujes u Nisu na neki 011 broj prosledjujes kroz izlaz u Beogradu i obrnuto. da za medjunarodne pozive izlazi na neki od ovih VOIP provajdera. Mozes napraviti i lokale na racunaru.

Moze da predstavlja problem samo kvalitet Internet veze. Gledaj da ze ti biti potrebno min 64kbps ADSL-a po jednom lokalu kad se koristi.

Imas vise nacina, ili neka software-ska centrala (npr asterisk) ili da oba SPA-3102 imaju fiksne IP adrese.

Znaci mozes da napravis VPN preko Interneta sa te dve mreze u Bgd i Ni, ili da imas na asterisk serveru stalnu IP adresu. Ostalo je u konfigurisanju SPA-3102 i asterisk-a.

Otkud znam, opisi malo bolje problem koji zelis da resis.
Ja sam npr umrezio 3xspa-3102+nokia e65 na wifi+Ekigu na racunaru kao SW telefon na 3 ulazne linije+2 FAX-a.
Sad pokusavam da uradim shaping na router-u tako da mogu da koristim nesto drugo umesto Skype-a za medjunarodne pozive.

Pozdrav