[ random @ 27.09.2003. 15:43 ] @
Pošto ni sam nisam siguran sta je tačno problem, uzeću za primer jednu aplikaciju, Mozilla Firebird.

Naime, kad startujem Firebird (GTK+2 verziju) u okviru GNOMa, on lepo "pokupi" podešavanja okruženja (GTK+ tema, UI font). Međutim, ako ga startujem iz recimo WindowMaker-a, UI font postaje Times (umesto Bitstream Vera). Probao sam da ručno startujem `gconfd-1', ali nije pomoglo.

Dakle, šta treba da uradim da bi mi GTK+ aplikacije imale isti izgled i kad koristim GNOME i kad koristim nešto drugo?
[ lordtrpimir @ 28.09.2003. 02:22 ] @
Citat:
random:
Pošto ni sam nisam siguran sta je tačno problem, uzeću za primer jednu aplikaciju, Mozilla Firebird.

Naime, kad startujem Firebird (GTK+2 verziju) u okviru GNOMa, on lepo "pokupi" podešavanja okruženja (GTK+ tema, UI font). Međutim, ako ga startujem iz recimo WindowMaker-a, UI font postaje Times (umesto Bitstream Vera). Probao sam da ručno startujem `gconfd-1', ali nije pomoglo.

Dakle, šta treba da uradim da bi mi GTK+ aplikacije imale isti izgled i kad koristim GNOME i kad koristim nešto drugo?


cek, cek... ti pitas nesto? odsada vise ne verujem ni u sta! prelazim na Pravni fakultet.

LT
[ random @ 28.09.2003. 02:30 ] @
Pa valjda smem i ja nekad nešto da pitam? :o)
[ Časlav Ilić @ 28.09.2003. 08:38 ] @
Ja pokrenem gnome-settings-daemon u pozadini i sve je tu.
[ random @ 28.09.2003. 16:36 ] @
Upravo to mi je trebalo. Hvala Časlave.
[ tOwk @ 28.09.2003. 21:05 ] @
Za obične Gtk+ 2 programe je dovoljno prekopirati i gtkrc-2.0 iz teme u ~/.gtkrc-2.0