[ jupike @ 11.01.2008. 10:12 ] @
Potrebna mi je pomoc oko poddomena i domena.

Jedan domen koji je hostovan kod SezamPro sam prebacio(promena NS-ova) na neki strani VPS.
Problem je u tome sto mi preko mobilnog otvara normalno domen, ali nece poddomene.
Preko PC-ja nece nista da otvori, a mom drugu otvara ponekad i domene i poddomene.

Znaci transfer je lepo obavljen, ali nesto tu koci izgleda.
Da li je to mozda do SezamPro-a ili treba ja nesto na VPS jos da podesim da bi to radilo.


Da napomenem da na VPS-u koristim LxAdmin.

countryx.net
chat.countryx.net
U pitanju su WAP stranice.

Pomozite. Hvala unapred.
[ Tyler Durden @ 11.01.2008. 10:28 ] @
Vjerovatno ti DNS serveri nisu još prihvatili te promjene. Kad si izvršio prebacivanje?
Recimo, čuo sam da su Sezamovi dosta "spori" ;)

Meni se sa ovog računara sve otvara kako treba.
[ jupike @ 11.01.2008. 10:35 ] @
Pa juce ujutru. Rekao mi je da ce posle 24h biti sve u redu. Ali znaci samo treba vreme.

Pa da otvara nekima, a nekima ne sve zavisi sta koriste za net i kod kog su provajdera, nego mene je zabrinulo sto meni nista nece da radi.
I samo jos da pitam da li postoji nacin da se sve to ubrza ili moram cekati i do 72h?

Hvala ti.
[ Tyler Durden @ 11.01.2008. 11:04 ] @
Moraš čekati.
[ jupike @ 11.01.2008. 18:44 ] @
Jos uvek nista. Cak sada ni preko mobilnog nece da radi lepo. Stvarno nemam pojma sta se desava.

Probam preko anonymouse.org i lepo otvori posto ide preko stranog provajdera, ali bez anonymouse nikako.

Treba uvesti neki standard za osvezavanje tih DNS zapisa recimo max 24h sto je realno.

Nemam reci.
[ Tyler Durden @ 11.01.2008. 19:01 ] @
Pa standard i postoji - 48 sati. Ako ti i nakon toga DNS serveri ne rezolvuju domen kako treba kontaktiraj provajdera preko koga pristupaš internetu, odnosno onog čiji su DNS-ovi i reci mu "koji kua?".
[ jupike @ 12.01.2008. 11:28 ] @
Jos uvek nista!!! Da li je moguce da smo mi nesto pogresili i da zato nece da radi? Da napomenem da preko nekih provajdera kao sto je beotel, eunet.........
Radi i preko Opere Mini i preko Anonymouse.org. Ako smo pogresili kako to da ispravimo i gde?
[ kebic @ 12.01.2008. 13:27 ] @
Vidi imas jos jednu stvar kojom mozes da ubrzas a to je da obrises nalog na starom hostu.
[ jupike @ 13.01.2008. 10:07 ] @
Ali problem je sto je nalog suspendovan. Premestio sam domen promenom nameservera, ali je nalog suspendovan zbog velikog loada koji je pravio na serveru. Probacu sutra da ima se javim, ali vec bi trebalo da sve radi skoro pa ce biti 72h od premestaja.
[ jupike @ 13.01.2008. 14:10 ] @
Proslo je i 72h od transfera i jos uvek nista. Da li ima nesto sto treba da se podesi u CP?

Mislim da nikome ne otvara razumeo bih, ali da nekima otvara, a nekima ne to mi nije jasno.
Trebalo bi najkasnije 24h da prodje da bi bilo ok, a proslo je 3 puta vise.

Ako neko zna sta i gde u LxAdmin CP da uradim ili bar da pogledam neka sto pre napise. Mnogo posetilaca i clanova gubimo ovako.
Ako mi neko pomogne casticu ga, cisto kao neka nagrada za trud.

I probajte da otvorite countryx.net/chat i countryx.net/forum
P.S. To su WAP stranice.
[ djricky @ 13.01.2008. 18:03 ] @
Name: countryx.net
Address: 217.172.56.48

jel to to?
[ freind @ 15.01.2008. 09:30 ] @
Nije mi uopste jasno ZASTO jos uvek neradi!? Da li je to do sezamhosting-a ili do cega je ! proslo je vise od 72 sata ali jos uvek ima problema! Jedan subdomen radi na mts mrezi a drugi nece! Stvarno mi nije jasno zasto!
[ jupike @ 20.01.2008. 14:25 ] @
Ima vise od 7 dana od transfera kako ne radi. Nekima radi, a nekima ne. Zna li ko sta sve treba i kako da se podesi?