[ Krvavi @ 13.01.2008. 11:26 ] @
Je li iko od vas ko koristi 12voip ovo primjetio odnedavno i desava li se ovo i vama?

"Excessive Use

1. In the case of 12Voip free calls, there are restrictions on the maximum number of calls and the duration of the calls."


ovo je iz onog TERMS, pa FUP, valjda mu ga je to fair usage policy - politika fer koristenja bla bla....


E sad ovo prije nije bilo cini mi se, za ovo restriction on the maximum number of calls - maksimalni broj poziva!?

Znam ono da je restrikcija 300 min - sedmicno, i ono oke, to sam vidio da kad predjes obracunava po normal rates, i to je oke...

Medjutim, danas primjetih, da je recimo pocelo naplacivati na 2 telefonska broja - Austrija i Svicarska, nakon sto je u ovoj sedmici po 3x zvano ta 2 broja, kako sam zakljucio jel to znaci, da u toku tih 7 dana dok je ovih 300 minuta, samo 2x mozes zvati 1 isti broj, a treci put ako ga zovnes skida ti kredit?! Jel ovo moguce, ili je neka greska, uglavnom u zagradi pise ono (excessed FUP) ono kao prekoracenje FUP.a, otkada je ovo uvedeno, ako je uvedeno i je li ovako kako sam protumaco ja?

jer u onim TERMS, pise ovo

"there are restrictions on the maximum number of calls" , kao Excessive Use - prekoraceno koristenje?

Znam da je prije zvano 1 te isti broj po 100x u toku 1 obracunske sedmice od onih 300 min, ali ovo mi nekako cudno, ako je tako, bas je bezze! I je li ovo vazi samo za 12voip ili za sve betamaxove dzidze?

Hvala i pozdrav!
[ mazazeka @ 13.01.2008. 21:48 ] @
imam 12Voip nedelju dana i do sada nisam primetio takve obavestenje, mada sa Voipom nisam verovatno napravio vise od pola sata razgovora jer mi prekida i diskonektuje se non stop, ali po objasnjenjeu resselera to je valjda zato sto imam malu brzinu neta 512-64,za par dana mi stize duplo vece pa cemo da vidimo.
Inace zovem jedan te isti fiksni broj u nemackoj i po tridestak puta dnevno zbog cestih prekida li tu obavestenje koje si ti dobio kod mene se jos nije pojavilo.
Interesuje me koju brzinu neta ti imas i da li tebi 12Voip radi normalno i bez prekida na toj brzini i kako uopste radi jer ja razmisljam da ako mi ovako prekida na vecoj brzini uzmem drugi Voip ili promenim mog treunutnog provajdera ako je do toga.

Pozdrav !
[ Krvavi @ 13.01.2008. 23:29 ] @
Citat:
mazazeka: imam 12Voip nedelju dana i do sada nisam primetio takve obavestenje, mada sa Voipom nisam verovatno napravio vise od pola sata razgovora jer mi prekida i diskonektuje se non stop, ali po objasnjenjeu resselera to je valjda zato sto imam malu brzinu neta 512-64,za par dana mi stize duplo vece pa cemo da vidimo.
Inace zovem jedan te isti fiksni broj u nemackoj i po tridestak puta dnevno zbog cestih prekida li tu obavestenje koje si ti dobio kod mene se jos nije pojavilo.
Interesuje me koju brzinu neta ti imas i da li tebi 12Voip radi normalno i bez prekida na toj brzini i kako uopste radi jer ja razmisljam da ako mi ovako prekida na vecoj brzini uzmem drugi Voip ili promenim mog treunutnog provajdera ako je do toga.

Pozdrav !



To obavjestenje ne izbacuje program, ono se nalazi na site-u 12voip.com , pa dolje na dnu imas TERMS, pa uzmi tu malo procitaj..

A primjetices kad ti pocne skidati kredit :)! Bolje da se i ne pojavi :)!

ja imam 2 MB-itsku brzinu, znaci 2048 kbps, ADSL, prije sam imao 1mb-itsku, znaci 1024 kbps, isto ADSL i islo je ko ludo sto se tice 12voip-a, znaci cuje se bolje nego preko fiksnog kada pricas sa nekim, extra ono, ko da je tu u sobi sto se kaze :)!

Zavisi sve skupa, kakva ti je masina, veza, itd, ono ukoliko ti je u tom momentu milion procesa na masini, naravno da ce prekidati razgovor, jer je sistem opterecen, recimo ako imas malo RAM-a, tipa 256 mb, a OS ti XP recimo isl. znaci povezano je sve!

Kod mene je solidna masina, 1gb rama, p iv ... a i prije s 512 mb rama je radio 12voip super! Eto mana mu je jedino sto sad ogranicava broj poziva u toku 1 sedmice na 1 te isti broj, ili je mozda cak i u toku jednog dana, nisam jos skonto kojim pravilom ide to! 12voip je super i povoljan, ja ga ne bih za sada mijenjo, imaju veliki broj free destinacija, plus 15 sms u bilo koju zemlju svijeta sedmicno, i ono 120 dana za 10 eura, meni sasvim dobar!

Pozdrav
[ mazazeka @ 14.01.2008. 17:45 ] @
Hvala na iscrpnom odgovoru,i ja mislim da do diskonektovanja dolazi zbog nedovoljne brzine i malog uploada koji nikada nije 64 nego je uvek manji. Moj ram je samo 256, ali nemam mnogo instaliranih zahtevnih progama, niti igara jer mi komp uglavnom sluzi za surfovanje i razgovore. Nikad mi se nije desilo da mi se skype diskonektuje sam od sebe prilikom razgovora,mada ga koristim samo za skype to skype telefoniranje i to uglavnom lepo radi.
S nestrpljenjem cekam povecanje brzine,obecali su da ce biti do srede,pa da vidim kako tada radi.
Ako opet pocne da se sam diskonktuje kupicu jos 256 rama, a ako diskinektuje opet onda ce komjuter zajedno sa 12Voipom
da leti kroz prozor a ja dizem ruke od voip telefonije !


Pozdrav !