[ surferxyz @ 14.01.2008. 08:55 ] @
Imam par pitanja vezano za "uvezivanje" officea i asp.net aplikacije.
Scenarijo je sledeći.
Potrebno je napraviti asp.net aplikaciju koja bi automatski generisala office dokumente koji su potrebni korisniku.
Dokumenti bi se generisali iz šablona koje bi korisnik sam kreirao i podataka smještenih u bazi.
Znam da mogu da da generišem dokument na serveru. Uzmem šablon, popunim ga sa podacima iz baze (zavisno od toga šta je korisnik definisao da se treba nalaziti u dokumentu) i dokument pošaljem korisniku.

Postoji mogućnost da korisnik kreira "velike šablone" (u šablonu se može naći jako mnogo "grafike"), a sama količina podaka kojim se šabloni popunjavaju je relativno mala (radi se o čisto tekstualnim podacima).
Da li je moguće napraviti takvo rješenje da korisnik ,ako ga nema, samo jednom skine šablon na lokalnu mašinu, i da se samo podaci (xml, ..) šalju korisniku, a da se generisanje obavi lokalno.
Na taj način bi jako smanjili promet ...
Da li postoji negdje neki članak koji pojašnjava razvoj ovakvog rješenja.
Rješenje treba da podržava office 2003 i 2007.
[ bunker @ 16.01.2008. 10:48 ] @
Bas je zanimljiv zahtev ovog PM-a.

Mislim da bi to mogao da odradis active x-om. Ja ne vidim neko drugo resenje jos uvek, jer ne znam da li ce IE dozvol;iti nekom procesu da brlja po lokalnom disku i pristupa sablonu. Ako uradis activeX vezaces se za IE, a posto vec imas zahtev da korisnik mora lokalno imati sablon, onda mozes i da zahtevas browser.

Ne vidim drugo resenje, a kao sto vidim ni ostali. Nisam siguran i da postoji.

Pade na pamet kolegi pored mene da mozes da napravis desktop aplikaciju. Zasto ne?
[ surferxyz @ 17.01.2008. 08:09 ] @
Izgleda da ne postoji drugo rješenje osim activx-a ili desktop aplikacije.
Barem ga ja nisam uspio pronaći.

Al nešto me muči u stomaku. Imam nekakav čudan osjećaj da postoji neko elegantnije rješenje. :)