[ Daniel011 @ 15.01.2008. 04:40 ] @
Imam jedan tipično početnički problem sa 3D Studio Maxom - u pitanju je unošenje objekata u program. Bez problema unosim objekte sa .max extenzijom koji se nalaze u osnovnom programskom paketu (subfolderi \Meshes i \Scenes), bilo pomoću Open, bilo pomoću Merge. Odabrani bjekat se odmah pojavi na ekranu i spreman je za dalji rad.
Međutim, downloadovao sam neke fajlove takođe sa .max extenzijom koje kad na isti način učitam u 3DS, ništa se ne dešava - niti se pojavljuje bilo kakva poruka o grešci, niti se pojavi bilo kakav objekat. Konkretno, u pitanju je ovaj fajl koji je neophodan radi razumevanja tutoriala na ovoj stranici, kao i .max-fajlovi na ovoj stranici. Međutim, sa ove druge stranice, .3ds-fajlovi se bez problema učitavaju u program.

Gde grešim? Da li su možda ti .max-fajlovi ipak učitani u program, samo ih treba na neki način učiniti vidljivim?

Da napomenem i da koristim matoru (da ne kažem prastaru) verziju programa, v2.5. Možda je problem i u tome?
[ deepwhite @ 15.01.2008. 10:02 ] @
prilikom otvaranja fajla, max prijavljuje da je fajl star i da je kreiran u ranijim verzijama. ja sam otvorio fajl pomocu verzije 8 i sve je ok. definitivno nece da radi verzija koju ti koristis i preporucujem ti da predjes na nesto novije. bar na v7, ne na ranije verzije zbog velike razlike u osnovi programa.
evo ti ponovo sacuvan u v8.
[ Daniel011 @ 15.01.2008. 14:00 ] @
Da, to je onda to. Zahvaljujem na odgovoru.