[ StORM48 @ 16.01.2008. 12:10 ] @
Znači, iako pitanje baš i nije tehničkog tipa, prosto više ne znam koga da pitam:

Da li se u ovoj državi uopšte mogu nabaviti BILO KOJE kasete koje NISU Sony ili Maxell?

Po nekim iskustvima (ne mojim!), najviše problema sa kamerama se javljalo baš pri upotrebi ovih kaseta (kupljene na raznim mestima), a kako su iste najpopularnije, logično je očekivati da je među njima najviše falsifikata. Na stranim sajtovima koji se bave video produkcijom i sličnim temama, najviše preporuka idu na Fuji kasete, ali njih ovde nema, koliko mi je poznato. Ja imam jednu količinu ovih kaseta, ali ne i praznih (kupio sam ih u Saturnu u Austriji) i zaista su odličnog kvaliteta.

Mnogi se kunu u Sony, a ja sam čuo za nekoliko slučajeva pojavljivanja onih linija i brljotina na kameri, odmah nakon upotrebe ovih kaseta. Slične probleme navodno mogu izazvati i Maxell kasete, a malobrojni primerci Panasonica navodno prljaju glavu zbog nekakve emulzije koju Panasonic forsira.

Takođe, jedna gomila ljudi tvrdi da su pokvarili kameru (zaprljali ili oštetili glavu) korišćenjem kaseta snimljenih u drugim kamerama, a opet - ovo deluje toliko nelogično da me iz dana u dan čudi: šta onda rade ljudi koji se profesionalno bave uslugom prebacivanjem materijala sa kasete na DVD (logično, sa kaseta koje nisu snimljene na njihovim kamerama)? Šta raditi kada promenite kameru (kao što sam ja nedavno učinio - imao sam Canon MV800, a sad imam MD160)?

Gde se snabdevaju produkcijske kuće, odnosno profesionalci? Je l' postoje kod nas neke kasete za profesionalnu upotrebu, čija cena nedvosmisleno potvrđuje nekakav kvalitet? Ako takav dobavljač postoji, pošaljite mi odgovor na PP, da ne bismo kršili Pravilnik.

Pozdrav
[ ziza @ 17.01.2008. 14:33 ] @
Imaš još i TDK kod nas da uzmeš, ako nema na drugim mestima ima sigurno kod uvoznika. Da ne kršimo pravilnik, lako ćeš naći ako u Google ubaciš npr. string "tdk zvanicni uvoznik za srbiju". Imaju osim standardnog i neki model "Digital Master" (pretpostavljam da je bolja emulzija, a možda i mehanika), samo što jeste skuplji, ali ti si rekao da ti treba kvalitet na prvom mestu. Uzmi po komad-dva pa testiraj. Ja ne mogu da ti dam savet jer koristim Digital 8.
Ne znam šta bi još moglo da se nađe kod nas. Mislim da sam viđao i EMTEC (bivši BASF) ali ne znam da li ih i gde ima sada na tržištu. Pogledaj u firmi koju ćeš izguglati kad u gore pomenuti string staviš EMTEC umesto TDK. Oni su nekad važili za jedne od najboljih proizvođača magnetnih medija, ali ne znam da li kod nas od njihovih modela ima išta bolje od standardnih mini DV.

[ HIP @ 13.04.2010. 16:07 ] @
Najjeftinije su sad neke Sony Mini DV proizvedene u Francuskoj
Na Maxell kaseticama pise Japan. E sad treba paziti gde se kupuju,
mozda su se suncale u nekom izlogu i sl. Koristio sam Panasonic
mini dv kameru i maxell kasete. Sa njima dosad nisam imao
problema, ali nisam ih ni presnimavao vise puta, nego jedna kaseta
jedno snimanje. Verujem da ako se tako koriste i ostale su ok.
Maxell, Sony, Fuji i Panasonic proizvode i profesionalne
kasete tako da imaju i pro varijantu mini dv, koja je znatno skuplja.
Na pr. ako je mini dv 60 min oko 2 eur, dv pro 63 min je oko 6 eur.

[Ovu poruku je menjao HIP dana 14.04.2010. u 16:33 GMT+1]
[ deks007 @ 26.04.2010. 00:12 ] @
Nemogu a da se ne nasmejem . Jeste vi procitali ko je postavio pitanje . To sto vi njemu objasnjavate on zna odavno njega interesuje ovo http://www.globalmediapro.com/...mini-DV-Cassette-pack-100-pcs/ ili http://www.globalmediapro.com/...Tapes-and-Media/HDV-Cassettes/ odnosno http://www.globalmediapro.com/...s-and-Media/mini-DV-Cassettes/ ili http://www.tapestockonline.com/fuhdv63mimid.html . Ove kasete ko uvozi i gde mogu kod nas da se nabave . Pozdrav !
[ HIP @ 06.05.2010. 09:51 ] @
Kasno sam video da je ova tema starijeg datuma, a usao sam na nju iz pretrage.
Znam gde mogu da se nabave, ali da ne reklamiram ovde saljem na pp
[ nedjog @ 13.05.2010. 07:37 ] @
ozete li mi reci gdje se mogu nabaviti ove kasetice i cijena . Pozdrav