[ danijela08 @ 17.01.2008. 13:31 ] @
visestrani pdf fajl otvaram u iilustratoru i svaki put izaberem jednu konkretnu stranu koju hocu da otvorim, kad zavrsim sacuvam dokument i on ostaje ceo u pdf formatu...kad sam otvorila poslednju stranicu, greskom odem na opciju save as i na pitanje da li hocu da replace postojeci dokument ja odgovorim sa yes i upropastim ceo dokument, ostane mi samo ta stranica umesto mojih 114. sad ne znam kako da iskopam taj dokument od 114 strana, ne mogu na mac-u da uradim system restore a ne znam da li illustrator pravi neki backup kao corel napr. HELP PLEASE!

hvala
[ NastyBoy @ 17.01.2008. 14:46 ] @
Ako si na Leopardu, nadam se da imash ukljuchen Time Machine
[ danijela08 @ 17.01.2008. 14:56 ] @
tiger i mislim da nemam to o cemu govoris...i nisam neki uhodani mac user sto jos komplikuje...


[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.01.2008. 16:26 ] @
Na Tigru ga sigurno nemaš uključenog, jer su to uveli od Leoparda. Time Machine je sistem backupa fajlova i foldera, gde sistem snima svaku promenu, nešto kao System Restore, samo mnogo preciznije.

A mislim da je mrka kapa da uradiš restore. Koliko znam, Adobeovi programi ne prave taj backup kao Corel.
[ madamov @ 17.01.2008. 16:43 ] @
Mrka kapa, ovo ti je nauk da uvek radiš na kopiji i da uvek imaš bekap.
[ danijela08 @ 18.01.2008. 09:27 ] @
:) sta da kazem, hvala u svakom slucaju...mada sam pronasla nekakav tmp fajl koji je acrobat pravio sam i smestio ga u trash. e sad, taj fajl ima svih mojih 114 stranica, ali je promene sacuvao samo do neke tridesete (sto nema veze, obradovala sam se sve i da nije sacuvao nikakve korekcije, samo da je svih 114 na broju). i sad ne znam kako se to dogodilo i zasto nije pravio te temporary fajlove i dalje.
nervira me taj osecaj hodanja kroz maglu kad si pocetnik u necemu (moj prelazak sa pc na mac), ali dobro.
Hvala jos jednom.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.01.2008. 10:51 ] @
Eto, neko koristi backup, a neko se rodi pod srećnom zvezdom :)