[ TVMANIJAK @ 17.01.2008. 19:20 ] @
Pozdrav! Interesuje me kako osnovati Nezavisnu Video produkciju koja bi radila neke emisije???
[ Nemanja Dubravac @ 17.01.2008. 19:37 ] @
uzmeš i osnuješ
[ TVMANIJAK @ 17.01.2008. 20:34 ] @
ti ako nemas pojma nemoj smetati!
[ McKracken @ 18.01.2008. 00:16 ] @
Lepo ti je covek rekao.

Kakvo pitanje, takav i odgovor.
[ lancia88 @ 18.01.2008. 09:00 ] @
Pozdrav,

vidi, da se ne zbunjujes mnogo jer je prethodno sve tacno:

video-produkcija je pravno regulisana forma u vidu nekakvog preduzeca (sam vec odaberes kog tipa preduzece) a to znaci da podjednako kao sto bi osnivao bilo koje preduzece osnivas i to. Prilikom pisanja neophodnih zahteva, navedes samo da ce pretezna delatnost biti neka od onih koje su predefinisane u sluzbenoj klasifikaciji delatnosti, i to je otprilike ono sto treba da uradis. Tom prilikom se odlucis za naziv (proveris prethodno da nije zauzet ili rezervisan) i dalje stvari teku svojim prirodnim tokom. Jednog momenta dobijes papire (resenje APR-a u Srbiji) i sa njime dalje radis Statistiku, ziro-racun, pecat itd. a sustinski "zgrces pare" iz video-produkcije. Atribut nezavisnosti pravno stices vec po tome sto osnivas sam preduzece a ne neko vec postojece pravno lice koje bi ga imalo u vidu svog supsidijarnog u startu (cerka-firma je jos u narodu uvrezen izraz), a realno ces se tesko odrzati kao nezavisan jer tesko je da ces moci da radis na vise strana nesto ozbiljnije a da sustinski ne budes zavisan od nekog ko obezbedjuje posao. Naravno, i tada se mozes zvati nezavisnim ali ...;)