[ deZio @ 17.01.2008. 21:19 ] @
Ok, pocetnik sam u izradi web stranica. Trenutno radim na svom prvom sajtu i pokusavam da resim cini mi se glavni problem.

Imam na sajtu deo za vesti i iz menija korisnik moze da filtrira vesti po kategorijama. E sad, kad on klikne na odredjenu kategoriju, kako da se ocita samo taj deo gde su vesti, jer se samo to menja, a da se sve ostalo na sajtu ne ocitava ispocetka i da mi tako ne trosi vreme?

Nadam se da me razumete. I da, to za vesti radim pomocu php-a.

Cini mi se da je tako nesto uradjeno na http://www.lazio-seriea.com, a i upravo na ovom forumu kada pritisnete button za brzu izmenu vase poruke. Bas tako nesto meni treba...

[Ovu poruku je menjao deZio dana 17.01.2008. u 22:29 GMT+1]
[ bantes9 @ 17.01.2008. 21:47 ] @
To se obicno radi pomocu javascript-a tj. pomocu frejmova (tag <frameset>), gde se recimo stranica deli na dva frejma ili vise i svaki se zasebno menja.
[ Mitrović Srđan @ 17.01.2008. 21:49 ] @
Ukoliko si pocetnik ovo moze biti malo vise advanced za tebe ali ->
en.wikipedia.org/wiki/AJAX
[ NeonDragon @ 18.01.2008. 18:27 ] @
To sa frejmovima je jako glupo rešenja, jer se frejmovi polako izbacuju iz html standarda. Glasam za AJAX
[ feroc1ty @ 19.01.2008. 14:09 ] @
Prvo nauci osnove php,html i javascripta pa onda pocni sa AJAX-om...
[ toplim @ 20.01.2008. 22:22 ] @
Takodje treba naglasiti da se stranica prilikom prvog ucitavanja smesta u kes citaca tako da se sledeci put po defaltu ucitavaju samo promene. A opet i pored novih podataka, postoje neki podaci koji se prenose mrezom, kao sto su putanje do kesa i slicno.
Sam HTML je zasnovan na tom principu da se uvek obraca prvo serveru. I da je ne izvodljivo da cela strana ostane ista a da se samo promeni par recenica. Stranica ipak mora da se ugasi i da se ponovo ucita. Jedino se to moze preduprediti nekim prethodnim ucitavanjem i nevidljivim layerima koji kasnije postaju vidljivi.
Ja mislim da je to od prilike to.