[ Nemanja Radojevic @ 20.01.2008. 01:03 ] @
Zanima me kako naručiti knjigu preko Amazona, da ne stigne preko UPS-a? Šta uraditi ako stigne preko UPS-a? jel bi moglo malo detaljnije, pošto ovih dana želim da naručim neke knjige, pa da se ne pređem! Unapred zahvalan na odgovorima!

Evo da otvorim novu temu, možda ovih odgovora ima, ali su razbacani, želeo bih da sve bude na jednom mestu.
Mislim da će ovo mnogima koristiti.
[ hecky @ 20.01.2008. 11:21 ] @
Lepo narucis na adresu nekog prijatelja u EU, pa ti on prepakuje i obicnom postom posalje.

Takav paket ima debele sanse da izbegne sve dadzbine (barem spediterske troskove).
[ tdjokic @ 20.01.2008. 19:34 ] @
Zar prilikom narucivanja nemas opciju izbora nacina dostave? http://www.amazon.com/gp/help/...html?ie=UTF8&nodeId=468520 Kako ja razumem stvar, mozes odrediti kako da ti salju. Nesto je brze i skuplje, nesto malo sporije i jeftinije itd.
[ dpns @ 21.01.2008. 18:26 ] @
Ovde je pitanje kako izbeci UPS a ne koje opcije slanja postoje.
Desava se i kada narucite obicnom postom,oni vam posalju preko UPS-a(njihove usluge iznose 5000 dinara i vise) i onda nastaju problemi.Mozete traziti refundiranje novca ali ce vam priznati samo placenu postarinu,zato je bolje odbiti prijem,zbog njihove greske.
Na Amazon.co.uk kada narucite Air Mail a oni vam posalju DHL Express(njihove usluge iznose 4000 dinara i vise) i ovde kada trazite refundaciju,dobicete povracaj samo postarine i ovde treba odbiti prijem posiljke.
[ tdjokic @ 21.01.2008. 19:07 ] @
Citat:
dpns: Ovde je pitanje kako izbeci UPS a ne koje opcije slanja postoje.
Citat:
Zanima me kako naručiti knjigu preko Amazona, da ne stigne preko UPS-a?
To sto si ti naveo je deo pitanja. Covek je pitao i kako naruciti da ne stigne preko UPS-a. Meni licno je to vaznije pitanje, a logicno mi se cini da ako ti posalju pogresnu knjigu - vracas, ako ti posalju knjigu na pogresan nacin - vracas itd. Zasto bi kupac placao njihovu gresku u administraciji?
[ hecky @ 21.01.2008. 20:57 ] @
Pa recimo da je Amazonu jeftinije da posalje DHL-om ili UPS-om nego obicnom postom, pa tako i salju .

Ajmo ispocetka, lepo iskoristis FREE shipping da posaljes nekom prijatelju u US ili EU, pa onda on nek dalje salje obicnom postom.

Ako nemas prijatelja u EU/US... e onda placas speditera .
[ sholastik @ 25.01.2008. 09:34 ] @
Koristio sam i tu mogućnost. Sporo. Osim toga, jedini put kada je pošiljka ostala neisporučena (zalutala, šta li), a relativno često naručujem knjige, bilo je kada sam koristio tu zaobilaznu varijantu (Amazon mi je naravno u roku od dva dana vratio uplatu).
Ne vidim šta nije jasno u odgovoru da se zahteva slanje običnom poštom. Postoji opcija, čekira se i to je to.
Još jedno pozitivno iskustvo: upravo jutros, poštar mi je doneo paket sa knjigama, naručen preko Amazon.de i poslat preko Deutsche Post, sa cenom višestruko preko limita od 20 eur (jasno stoji i na nalepnici na paketu). Ni carine, ni UPSa, ni bilo kakvih drugih dodatnih troškova. Od momenta naručivanja prošlo je okruglo 10 dana. Meni je to dovoljno brzo, a ko hoće brže, neka se ne buni što mora da doplati.
[ dpns @ 25.01.2008. 18:02 ] @
Ne vidim šta nije jasno u odgovoru da se zahteva slanje običnom poštom. Postoji opcija, čekira se i to je to.


Da,cekira se opcija obicnom postom i Amozan.com vam posalje UPS-om a Amazon.co.uk DHL-om.

Ja obicnom postom sa Amazon.co.uk dobijem za 3 dana a kada je paket mnogo veliki onda placam otvaranje i zatvaranje paketa 300 dinara,zato izbegavati UPS i DHL.
[ Nemanja Radojevic @ 27.01.2008. 22:11 ] @
Po ovome što sam pročitao odlučio sam da knjige naručim na adresu prijatelja u EU (Holandija), pa da mi on posle to pošalje običnom poštom. Videćemo da li će se isplatiti, i kako će proći pa ću da postujem ovde!
[ sholastik @ 28.01.2008. 07:30 ] @
Verovatno će proći bez dodatnih troškova, ali će potrajati.
Još jedno iskustvo: ako naručujete knjige iz bliskog inostranstva (npr. Hrvatska), zamolite da Vam ih pošalju kao privatno lice. Iz istih razloga.
[ jerryrain @ 28.01.2008. 18:57 ] @
upravo mi stize ovih dana jedan paket vrednosti preko 1000eur pre UPS-a, nadam se da nece da me oderu previse
[ smfilip @ 28.01.2008. 19:19 ] @
hehe...nada poslednja umire,ali bojim se da ces se razocarati
[ nixylive @ 28.01.2010. 22:50 ] @
Nemanja Radojevic i smfilip, ako mozete da kazete kako ste prosli na kraju.

Nemanja, kako je prosla isporuka iz Holandije. Koliko je tvog prijatelja kostalo slanje paketa.

smfilip, koliko si platiod azbine za posiljku od 1000 evra.

Hvala unapred i izvinjavam se zbog aktiviranja teme stare 2 godine, ali planiram uskoro da narucujem nesto preko ebay-a ili amazona, pa me zanima kako da izbegnem sve te dazbine nasim derikozama.
[ tdjokic @ 29.01.2010. 07:03 ] @
Citat:
nixylive: Hvala unapred i izvinjavam se zbog aktiviranja teme stare 2 godine, ali planiram uskoro da narucujem nesto preko ebay-a ili amazona, pa me zanima kako da izbegnem sve te dazbine nasim derikozama.
Izgleda da nisi video, ima dosta sveze diskusije oko toga. Ako ti roba stigne preko kurirske sluzbe - DHL, UPS i slicni, bilo tvojom voljom, bilo nesporazumom, onda si ga nadrljao, bez obzira kolika ce biti carina, jer je ona cesto manji deo fiksnih troskova pregleda, taksi, poreza, nadokande spediteru za organizaciju obavjanja svega ovoga, jer sluzbenik samo udara pecate i pise, a stranka mora da ide sama od kancelarije do kancelarije, gde stupa na scenu spediter, koji to radi za nas.

Ako ti roba stigne obicnom postom, troskovi su daleko manji.

O ovome je toliko puta bilo pisano, da se moze reci da je to pravilo. Naravno, carina bude manja ili veca, kako kad, kako za koju robu, ali ovih fiksnih troskova se ne mozes otarasiti ako ti dodje teretna posiljka preko kurirske poste, nema teorije.

Dolazilo je i do tragikomicnih zapleta - roba ne stigne, izgubi se i slicno, i onda amazon, da bi ti se revansirao i ucinio ti uslugu, poslje ti ponovo istu robu, na svoj trosak, ali preko neke brze kurirske poste i onda te tu "sahrane" jer te gurnu u ono skupo i komplikovano podrucje!
[ nixylive @ 05.02.2010. 23:24 ] @
Hvala za odgovor.

Citao sam dosta na forumu vezano za ovo i video da je najbolje kupovati preko ebay-a, te zamoliti fizicko lice (tj. privatno) da posalje obicnom postom. Firme mahom salju UPS-om ili DHL-om (Amazon), a sa sitnim prodavcima mozes da se dogovoris.

Hvala jos jednom na odgovoru.
[ tdjokic @ 06.02.2010. 00:28 ] @
Citat:
nixylive: i video da je najbolje kupovati preko ebay-a
Za moj ukus i potrebe, ebay cesto ima daleko manji izbor robe od amazona i tu je opet ta ista kvaka. Citao sam da postoje posrednicke firme u SAD, koje tamo kupuju lokalno, za tvoj racun, a posle ti one salju ovamo, ali sa njima nemam nikakvih iskustava. Do sad sam kupovao preko jedne nase firme, iz Beograda, ali je ona robu slala bas na onaj skuplji nacin, teretnim avionom na aerodrom, gde si prisiljen na onaj komplikovani i skup postupak. I oni rade na tome da pocnu da salju robu postom i ocekujem da mi stigne nesto bas tim putem, pa cemo videti kako im taj novi nacin funkcionise.
[ jerryrain @ 06.02.2010. 13:30 ] @
radi za zapravo o tome da ti kupis adresu u USA, da bi vrsio kupovinu stvari u prodavnicama koje ne salju recimo u Srbiju. Na taj nacin ti narucis paket na svoju adresu u USA, koju si kupio od firme koja se bavi takvom uslugom, , a oni ti proslede paket na adresu u Srbiji.


btw. mnogi prodavci na amazon.co.uk cekiraju da vrse shipping u EU, i pri takvoj kupovini vi ne mozete da zavrsite checkout proces na amazonu jer pise da paket ne moze biti dostavljane u srbiju. U tom slucaju mozete probati da pitate prodavca da za odredjeni artikal chekita i opciju rest of the world i na taj nacin zavrsite kupovinu... Vecina pristane
[ tdjokic @ 06.02.2010. 23:35 ] @
Citat:
jerryrain: radi za zapravo o tome da ti kupis adresu u USA, da bi vrsio kupovinu stvari u prodavnicama koje ne salju recimo u Srbiju. Na taj nacin ti narucis paket na svoju adresu u USA, koju si kupio od firme koja se bavi takvom uslugom, , a oni ti proslede paket na adresu u Srbiji.

Ja sam mislio na one druge (forwardit.us, valjda ih ima jos) gde robu kupujes direktno od njih, samo sa njima kontaktiras. Napises sta ti treba, oni provere da li robe ima, cenu i troskove transporta i sve to ti posalju kao nekakv racun. Ti uplatis novac, oni kupe robu. Posle to pregledaju, prepakuju, izracunaju troskove transporta pa ti ponovo salju racun. Platis, oni salju robu.

Citat:
btw. mnogi prodavci na amazon.co.uk
Meni licno se cini da americki amazon ima vise robe. Jeste da je prevoz skuplji, ali je na uk opet cena veca zbog funte. Uvek ima neka zvrcka.
[ jerryrain @ 07.02.2010. 11:30 ] @
axam, nisam znao da ima i ta opcija... sta znam, ne svidja mi se, da budes bas toliko zavistan i da oni posluju u tvoje ime.. cini mi se da je bolje da samo kupis adresu i ti kupujes odakle hoces i sta hoces a oni to samo forwarduju tebi umesto da i kupuju u tvoje ime...

Da, svakako da Amazon.com ima daleko vise stvari, samo ja imam bolja iskustva sa sellerima iz UK-a, barem sto se tice ubedjivanja da robu posalju u Srbiju.
[ Branko Santo @ 07.02.2010. 22:32 ] @
Jel mora bas Amazon? Ima na book depository dzabe postarina bas sam nesto pisao clanak :)
http://www.bibliotekarka.com/2010/02/knjige-bez-postarine/
[ ljm @ 05.03.2010. 11:37 ] @
Bookdepository je cesto i jeftiniji (mislim na osnovnu cenu knjige). Ne vidim razlog zasto bi se kupovalo bas preko Amazona.
[ etrarkia @ 21.05.2010. 13:04 ] @
Da li je ovo normalno?

Narucio sam knjige sa Amazon.com (3 knjige, oko 100e ukupne vrednosti), izabran regular shipment (nikakva kurirska, znaci najobicnija isporuka), POCETKOM MARTA i jos mi nisu stigle knjige.

Da li se nekom ovo desavalo?

P.S. - Knjige su iz struke, znaci mislim da 0,005% stanovnistva uopste nema potrebi ni da ih lista, a kamoli kupi. Hocu da kazem i da ih je neko od nasih retarda ukrao kad su stigle u zemlju, ne vidim svrhu sta bi mogli da rade sa njima i kome da ih prodaju.
[ [REaS0n] @ 21.05.2010. 18:04 ] @
Pa i nije baš normalno, ja recimo nisam imao problem sa amazonom, ali imam sada sa dealextreme.com koji je jako mali paket(kabal za telefon) poslao pre tačno mesec dana i još uvek ni traga ni glasa.Prošli put sam čekao duže od mesec dana od kad je poslat, a pretprošli ~10 dana.U medjuvremenu sam primio paket dosta veći iz USA koji je stigao za 9 dana. Bilo bi dobro kada bi mogao nekao da nam objasni o čemu se radi.
[ Branko Santo @ 21.05.2010. 22:51 ] @
Meni se jedna knjiga sa book depository zagubila i ovi posle mesec i po posalju jos jednu dzabaka koja stigne u roku od nedelju dana i dan kasnije stigne i ona prva.
[ [REaS0n] @ 25.05.2010. 10:21 ] @
Meni danas pristiglo, datum slanja 21 April :)
[ etrarkia @ 26.05.2010. 21:30 ] @
Saznao sam da su mi knjige vracene Amazonu.
Kako i zasto, nemam pojma.
Adresa za isporuku je bila potpuno tacna, uopste mi nije jasan razlog.