[ shoba @ 29.09.2003. 17:26 ] @
Trebalo bi da radim sajt revijalnog karaktera za neku firmu, ali kako nikad nisam radio za pare molim vas da mi pomognete oko nekoliko prakticnih pitanja.

Posao se satoji u sledecem: sajt ima oko desetak strana (html+css), sadrzi informacije o firmi (adresa, telefoni, uprava, mapa), proizvdni program , slike nekih proizvoda i nekih prostorija, malo istorijata i planova za buducnost itd.

1. Kako sam cuo treba da sklopimo ugovor o delu. Da li je to tacno i postoji li negde forma tog ugovora da mogu da ga preuzmem?
2. Koliki je porez?
3. Koliko da naplatim posao ako se racuna da je to 10 strana html+css, slikanje, treba da sredim za *.yu domen, da odredim gde ce sajt da se hostuje i da ga postavim? Dakle, oni naruce , ja napravim i postavim uz obezbedjivanje www.imefirme.co.yu. Znam da provajderi nude tu uslugu, ali vi racunajte da to sam odradim u onoj agenciji.
4. Da li uopste i smem da radim ako nemam originalni windows i softver? Mada u principu ja ovakav sajt mogu da uradim i pomocu papira i olovke .

Hvala .
Pozdrav.
[ Marko Bijelic @ 29.09.2003. 18:47 ] @
Mogao si malo i da procunjas po forumu ;)

Koliko naplacujete Web dizajn? - dva primera
Ugovor o izradi sajta?

Za pitanja u vezi hostinga i registracije domena konsultuj ISP & Hosting forum.


Ukoliko ti zatreba tu je i odgovor na pitanje: Imam li pravo da stavim na dnu strane da sam ja pravio sajt?

Citat:

4. Da li uopste i smem da radim ako nemam originalni windows i softver? Mada u principu ja ovakav sajt mogu da uradim i pomocu papira i olovke


Probaj, samo pazi da te ne u'vate ;)



Zamolio bih nekog od kolega moderatora da svoje misljenje o "dopustanju" komentarisanja korisnika na temu procjene naplate gore navedenog posla, posto su u 95% slucajeve ovakve teme tempirane tako da izazovu visestranicni flejm, iliti "plamenovanje" (kako bi tOwk rekao ;)

[ shoba @ 29.09.2003. 23:44 ] @
Hvala puno, mungos, procitacu one linkove, nisam na njih naleteo jer nisam trazio po forumu za dizajn i sl.

A ono za cenu, nisam nista lose mislio. U pitanju je nedostatak informacije koliko to kasta, a drugo da ne omalovazavam posao kolega (znas ono - kad seljaci dodju na pijacu, pa oni koji isti proizvod prodaju dogovore se koliko ce da kosta).

pozdrav!