[ tolstoy @ 20.01.2008. 14:19 ] @
Posle dugo vremena resio sam da instaliram WMP 11 i zaprepascen sam koliko je kvalitet reprodukovanih mpeg fajlova los!!! Iste te fajlove sam ranije reprodukovao u WMP 10 i slika je bila odlicna. O cemu se ovde radi? Moram priznati da mi je i komp starijeg datuma (P4 na 2,8 GHz, 512 MB, NVidia GeForce4 440 Go 64M)... Da li je zbog konfiguracije ili su u pitanju neka podesavanja, "video acceleration" na primer, kod mene je na max?
[ DakSrbija @ 24.01.2008. 13:04 ] @
Ja imam sličan računar tvome, a i susreo sam se sa sličnim problemom. Rješenje je smanjenje video acceleration-a. Prvo ga probaj smanjiti u WMP, a ako ne uspije, onda:
desni klik na desktop > Properties > kartica Settings > Advanced > kartica Troubleshoot, pa malo eksperimentiši sa klizačem. Srećno ...
[ Bathory @ 26.01.2008. 10:55 ] @
I kod mene brljavi video pa ga koristim samo za muziku.
[ tolstoy @ 27.01.2008. 01:15 ] @
Hvala za javljanje, nesto sam postigao smanjenjem video acceleration-a ( sto mi je savetovao DakSrbija), ali ipak to nije taj kvalitet kakav je bio sa WMP 10. Nego, ima jos jedna za...bancija koju ne mogu da namestim: pozadina je bele boje (library) i ne znam kako to da izmenim. A ako je aktivan prozor "now playing", tada sredisnji deo prozora mogu da menjam pomocu "visualization" ali desni panel ne mogu, tj. uvek je bele boje!?! Kako to izmeniti?
[ DakSrbija @ 29.01.2008. 21:14 ] @
NE MOŽEŠ mijenjati dio "now playing" tj, ono sa desne strane gdje se nalazi spisak pjesama.
Pošto kažeš da moj prethodni savjet nije upalio, probaj sledeće:
Izbriši WMP 11 > izbriši K-Lite Codec Pack > prečisti sistem nekim programom za čišćenje registry-a (npr. Registry Mechanic - http://www.pctools.com/mirror/rminstall.exe ) > instališi WMP 11 > instališi K-Lite Codec pack > povećaj video acceleration na maksimum.
Ova procedura MORA pomoći (kod mene je upalila). Javi rezultate :-D