[ Dariolo @ 21.01.2008. 20:53 ] @
pozdrav

ko veliki pocetnik u web designu bacio sam se na dreamweaver pa ga proučavam od početka, i neke sam stavri ukapiro kako se radi i to!

e sad me zanima jedna stavr na koji način se počinje radit stranica, u dreamweaveru, naravno treba smislit design, e sad kako se to radi, jel se negdi design napravi u photoshopu (npr.)? i kako onda jel se ubacuju slike tog pojedinačno il kako, pošto evo konkretno na ovoj stranci rodjaka što mi je povjerio da mu vodim i održajem sve je sastavljeno iz slika http://www.antolovic-gradnja.hr

e možel mi to malo neko pojsnit je stavrno sam se zagrijo za ovo al sad kako se kaže da ne otkrivam ponovo toplu vodu kako to sve ide kojim redosljedom????


hvala
[ Mitrović Srđan @ 21.01.2008. 21:26 ] @
Moja preporuka dobro prouci linkove iz ove teme ->

http://www.elitesecurity.org/t9073-Obavezno-stivo-za-dizajnere
[ Dariolo @ 21.01.2008. 22:41 ] @
gledo sam to vec bio al slabo da sam nesto naso oko ovg sto meni treba, to je vise rijec o izgledima designa, al mi konkretno treba to sto sam vec naveo,

kako vi radite po kojem redosljedu na koji nacin?????
[ feroc1ty @ 21.01.2008. 22:44 ] @
Ja mislim da je bolje da prvo naucis css i html-om pa onda idi na dreamweaver. Bice ti kasnije lakse.
[ kelja @ 21.01.2008. 22:52 ] @
@feroc1ty, moze i obrnuto, vremenom si sve cesce u code view-u, a sve redje u design view-u.
Nekako to ide paralelno. :)
[ Dariolo @ 21.01.2008. 22:59 ] @
kad sam poceo cackat po dreamweaveru nisam ni znao za tu mogucnost design view-a, sve sam se bio zafrkavo sa html-om pa sam ga skonto prilicno, al jos uvjek mene muci na koji nacin ono gore radite :DDD
[ Vlatko Zdrale @ 22.01.2008. 01:38 ] @
Ja bih ti preporucio da preskocis ovaj deo sa pravljenjem sajtova koriscenjem HTML tabela, i odmah predjes na CSS, posle ce ti biti mnogo lakse ako dobro ukapiras CSS. Ne daj se obeshrabriti, a ako negde zapne tu su forumi, slobodno pitaj, nije sramota, niko se naucen nije rodio....
[ pancevac2006 @ 22.01.2008. 01:43 ] @
Evo ja bih da pitam.
Oduvek sam radio sajtove u tabelama.
E sad, nikako da odvojim dovoljno vremena da sednem i da malo to proucim pa
cu odmah ovde da postavim jedno, valjda, prosto pitanje.

Kako bi izgledao css kod za web stranu:
1. header gore
2. tri kolone u sredini (leva 150pix, srednja relativna, desna 150 pix)
3. ispod svega toga footer׫
[ StaX @ 22.01.2008. 10:03 ] @
Odes na google i sa pravim upitom odmah ces dobiti hiljade gotovih template-a, nece ti niko ovde napisati gotov kod, kreni sa necim pa kad naidjes na konkretan problem pitaj ovde.
[ Mitrović Srđan @ 22.01.2008. 10:29 ] @
Query - three column layout daje prilicno dobre rezultate

http://www.google.com/search?h...+layout&btnG=Google+Search
[ Vlatko Zdrale @ 22.01.2008. 14:36 ] @
ja sam za sebe kao osnovu napravio ove: CSS Layouts, igraj se malo sa njima, mogu da ti posluze kao osnova...
[ imocanin1 @ 23.01.2008. 13:53 ] @
Slucajno sam ja napravio tu stranicu sto te zanima :D Stranica je dizajnirana u photoshopu,a programirana u php-u tako kada editiras kod neces se lako snaci buduci da si pocetnik jer sadrzi dosta php i javascript koda,javi mi se na mail da ti dam osnovna upustva :D
[ vejin @ 23.01.2008. 18:30 ] @
Ja sam za učenje rada u Dreamweaveru koristio kurseve Lynda.com. Inače imaju jako puno kurseva za različite aspekte rada na Internetu, pa između toga i nekoliko za rad sa ovim programom.