[ explorer-1 @ 22.01.2008. 14:19 ] @
Pozdrav, zna li možda netko neki efikasan način da se napravi fitting slike u C#? Konkretno.. postoji neka slika, i ona ima oko sebe recimo bijeli okvir, problem je sad kako izvaditi samo ono što trebam, a ne ovo bijelo okolo. U C++ to ide jednostavno petljama koja sa svake strane ide do koordinate koja nije bijela. - no u C# s GDIom to je malo drukčije... Help :)
[ Shadowed @ 22.01.2008. 14:46 ] @
Sta te sprecava da isto uradis i u C#-u? :)
Klasa Bitmap ima metod GetPixel():
Code:

using System.Drawing;
Bitmap myBitmap = new Bitmap("Grapes.jpg");
Color pixelColor = myBitmap.GetPixel(50, 50);
[ explorer-1 @ 22.01.2008. 22:37 ] @
Da, čitao sam za tu metodu da je spora.. pa sad nisam siguran dali da idem tako raditi ili ne. Jer ona zapravo u svakoj iteraciji pristupa pikselu, nikako drukčije nego da opet u pozadini radi petlju koja ide po slici, pa onda zapravo radi za svaki pixel dupli posao... Radim sa slikom recimo.. ne većom od 800x600, pa znaš li možda dali je to jako sporo za poludjeti ili bude koristi od toga?
[ Shadowed @ 22.01.2008. 23:27 ] @
Zavisi, je l' tebi taj okvir pravougaoni? Ako jeste ne bi trebalo da bude problema, proveravas po sredini leve, desne, gornje i donje strane jedan po jedan pixel, mozes imati za 600x800px maksimalno 1400 provera. To nije problem.
Ako je okvir nepravilnog oblika... onda bi bilo prilicno sporo i nisam siguran koji bi nacin bio dobar...
[ explorer-1 @ 23.01.2008. 06:58 ] @
Pa okvir je pravokutan, samo je problem što slika nije pravokutna, primjerice može tu biti neka krivulja ili nešto. Ah, probat ću.. :)
[ Shadowed @ 23.01.2008. 09:38 ] @
Da, to sam mislio, unutrasnja strana ovira, spoljna je naravno praougaona :)
U tom slucaju ne mozes kako sam opisao, morao bi za vaki red i kolonu piksela... Tu ces verovatno primetiti da traje (nece biti u trenutku), ali nisam siguran koliko. Najbolje probaj, nije preveliki kod.