[ dinol @ 30.09.2003. 22:43 ] @
Ljudi, prvo sorry za ovaj post. ja lično volim kada neko pođe da radi nešto, pa mu zapne, pa onda traži pomoć. Al, ja nemam ideje kako da krenem. :(

Trebam da (kombinacija je C# i MSSQL) napravim ljudima mogućnost da naprave template za dokument, te da taj template koriste za buduće ponude, ugovore i sl. koje budu pisali.

Pored stvari koje bi se nalazile u template-u ( ime firme, adresa, slikica, par stavki koje se stalno nalaze na ponudama) treba biti mogućnost da klikom odaberu artikal koji im treba za ponudu, zadaju koliko im komada treba, i onda da se to doda u dokument. Naravo dalje ide sumiranje cijena, porezi i sl. al to nije bitno sada.

eh sada...

Treba mi vas prijedlog koje kontrole da upotrijebim, jer baš i nemam neke ideje.

Kritičan mi je dio nakon što učitam sve iz baze... lista artikala će biti poduga... da li da sve puknem u DataGrid, pa nakon klika da upisu količinu?!?
Ili da koritstim liste?

Svaki prijedlog je dobrodošao. I još jedno sorry, jer znam da previše tražim ovim postom
[ Deep|Blue @ 01.10.2003. 00:28 ] @
nema smisla da povlacis sve artikle jer
-bez potrebe zagusujes mrezu i server
-bez potrebe opterecujes aplikaciju i radni racunar
-ne verujem da ce jedan kupac da u jednoj fakturi pokupuje sve moguce artikle.
-znas li kako je traziti u onoj shumi artikala jedan odredjeni.
-znas li koliko ce ti trajati povlacenje podataka

dakle omogucis korisniku da unese sifru ili naziv artikla, pa odes u bazu i pokupis podatke o tom artiklu. i opet tako za svaki sledeci artikal.

veruj mi mnogo ce ti biti lakse, a i takvi pojedinacni selektovi, traju jako kratko tako da korisnik nece ni primetiti da komuniciras sa bazom za svaki artikal posebno.