[ geratovic_83 @ 26.01.2008. 03:21 ] @
Da li je tacno da vise korisnika deli istu IP adresu(javnu) na gore pomenutim vidovima konekcije i da li je kod svih provajdera tako? Npr. Sa RS-a se ne moze skinuti nista(your ip is already downloading) ako nemas nalog, a ako ga imas da li "neko tamo" moze da skida kao da i on ima iako nije platio? i sl.
[ tox master @ 26.01.2008. 09:32 ] @
pozdrav

posto koristim wireless znam da je kod wirelessa uglavnom tako da su korisnici iza NAT-a mada ima i provajdera koji ti dodeljuje jedinstvenu ip adresu ,doduse uglavnom dinamicku.

pozdrav
[ calexx @ 26.01.2008. 17:58 ] @
Zavisi od provajdera, kod nekih je ovako, neki daju javne adrese. Nisam se bavio Premium varijantama ali mislim da nema veze, ako imaš takav nalog onda ne bi trebalo da proverava da li je adresa aktivna, dovoljan je valjda username/pass. Ostali koji se konektuju sa iste adrese uglavnom koriste free nalog i tada se proverava.
[ geratovic_83 @ 26.01.2008. 22:20 ] @
a kakvo je stanje na kablovskom?da li je i tu slucaj kao i kod wireless-a
[ calexx @ 26.01.2008. 22:50 ] @
Jedino da prepišem svoj prethodni odgovor. Ja sam na kablu i imam javnu ardesu, čitam za neke koji na kablu imaju privatnu ... prvo što pitam kada neko hoće da uvodi bilo koji oblik interneta je baš to. Slabije i sitnije firme daju privatne adrese, one malo ozbiljnije daju javne.
[ dankom @ 27.01.2008. 12:29 ] @
Pa vecina provajdera nudi i javne i NATovane adrese.
Kod SBBa ima paket (mislim LITE) koji ide preko proxy-ja),kod KBCnet postoji isto tako SOHO (NAT) kod beotel-adsl ima username@beotel....
Ovi paketi su jeftiniji (osim beotel-adsl) i sasvim su zadovoljavajuci za surf.