[ aleksej77 @ 26.01.2008. 15:29 ] @
Treba da kupim za firmu nekoliko kartica. Radnici na terenu ce imati te kartice sa sobom.Nama je bitno da ih dobro cujemo kao i oni nas. Koja mreza je najbolja po Vama, gde je jasnoca glasa ok?
[ VIDAKOVICV @ 26.01.2008. 16:23 ] @
Ako upoređuješ Telenor i MTS na Telenoru je kvalitet zvuka mnogo bolji a VIP po meni trenutno ima najbolji zvuk ali samo gde imaju svoju mrežu,a nemaju je još uvek mnogo.
[ Gayo @ 26.01.2008. 17:34 ] @
Citat:
VIDAKOVICV: Ako upoređuješ Telenor i MTS na Telenoru je kvalitet zvuka mnogo bolji a VIP po meni trenutno ima najbolji zvuk ali samo gde imaju svoju mrežu,a nemaju je još uvek mnogo.


Jasno i istinito u jednoj recenici. Ali ja cu sada to da prosirim. :-)

Krajem 2006. sam doselio u Srbiju iz Hrvatske. Tamo sam bio korisnik VIPa od 2000 god., nedugo nakon sto su krenuli sa radom. Od tada im je zvuk bio na zavidnom nivou kada se to usporedjivalo sa dotadasnjom jedinom mrezom Cronet (sadasnji T-mobile. U Srbiji sam dobio 064 karticu nemajuci pojma nista o ovdasnjim mrezama. Prvi veliki upitnik je bio sta je sada ovo? Ovako prekidanje razgovora svuda po Beogradu nisam osetio u Hrvatskoj ni sa losijim signalom. WTF?!

Telenor sam probao zato sto sam preko GPRSa jeftino piskarao sa devojkom a na MTSu je to bilo katastrofalno. Retko kad je od prve GPRs proradio. Kupio prepaid karticu cisto da probam GPRS. Radio je odlicno. Iznenadio sam se. MTS kartica eno negde skuplja prasinu. Zvuk je isto neka sasvim druga prica. Zna biti nekih prekida ali to je zanemarljivo skoro.

Sa Srpskim VIPom imam iskustva jedino da sam razgovarao sa nekim ko je na VIP-u. Odlicno se cuje dok si u gradu gde ima njihovih antena. MTS roaming je ocaj..... Cudi me da se VIP upustio s njima u posao. Verovatno Telenor nije hteo da bude partner za nacionalni roaming pa nisu imali izbora.


Inace u Hrvatskoj VIP radi po principu dam ti ako ti meni platis vise nego sto ti treba da ti ja dam Da ne spominjem da je tamo na prepaidu zvanje izvan mreze 30-ak dinara. :-)
[ Catch 22 @ 27.01.2008. 02:43 ] @
Nijedan operater (mreža) nema konstantno dobar kvalitet, sve to zavisi od zbira različitih faktora u datom trenutnku, na datoj poziciji, iskustva su različita, a sve u zavisnosti od trenutnih, objektivnih okolnosti...
Sve ostale priče su više u domenu "urbanih legendi" tipa "XYZ Rulez!"
[ dejan1972 @ 27.01.2008. 11:37 ] @
Telenor koristi stereo za razgovore
[ aleksej77 @ 27.01.2008. 20:14 ] @
Hvala momci,sada je jasno da je Telenor najbolje resenje, mada je tamo cena razgovora( paket o u grupi) van grupe,malo veca nego kod MTS.
Mada ako moram da biram bolje malo vise platiti, ali imati cesce bolju vezu...
[ zzviktor @ 27.01.2008. 21:10 ] @
Pa u koliko bi ste koristili telefone na jednom mestu onda je najbolje da
testirate cujnost na tom mestu...

U koliko bi ste koristili telefone na nekoliko lokacija sve zavisi od toga
kako su te lokacije pokrivene kojom mrezom ali za vip kazu da gde on ima
svoje b.s. cujnost je i pri slabom dometu jako jako jako dobra...
[ aleksej77 @ 28.01.2008. 16:38 ] @
Zvao sam VIP , nemaju jos uslugu 0 dinara u grupi. Prednost Telenora je sto ne zahtevaju ugovor na dve godine, sto imaju ,po Vama bolji signal. Prednost MTS je sto im je cena poziva Van grupe dosta manja ( za pozive u okviru mreze, a van grupe oko 3,5 dinara, a van mreze 8) .
[ Slobodan Milivojevic @ 28.01.2008. 18:08 ] @
Pa ne bolji signal (u smislu pokrivenosti) ali sigurno bolji kvalitet zvuka.
[ user#1 @ 29.01.2008. 12:46 ] @
Kvalitet glasa (ako dobro razumem to je jasnoća glasa?) i kvalitet i kvantitet (procenat) pokrivenosti nekog operatera mrezom se moraju po meni posmatrati odvojeno.
Sto se tice kvaliteta glasa on se lako određuje širinom govornog kanala u radio delu, TCH-traffic channel.
Po mom misljenju bolji su plavi jer oni koriste varijantu full rate TCH/F, dok crveni koriste half rate TCH/H i definitivno imaju najveću pokrivenost. Kako to kod crno-belih funkcioniše još uvek mi nije poznato, ali budi siguran da im je pokrivenost signalom najlošija.