[ Vojkan_Bugin @ 27.01.2008. 14:23 ] @
Cao svima,
Citajuci na forumu mnoge odgovore od izuzetno pametnih i strucno potkovanih ljudi, resih i ja da se obratim za pomoc.
Naime, trenutno sam u Italiji i kao i mnogi drugi intalirao sam u PC-u nekoliko programa za telefoniranje ( VoipStunt, 12Voip i SkyPho ).
Da ne bih placao mesecnu pretplatu Telecom Italia ( koja je dosta visoka ), instaliran mi je internet bez placanja mesecne pretplate za fiksni telefon,tj fiksni telefon ne postoji, ali sam aktivirao lokalni broj ( mesta gde zivim ) preko SkyPho.Normalno da sada svako telefoniranje ide preko slusalica i mikrofona.
Sada nastaje problem.
Da PC ne bi bio stalno ukljucen, kupio sam telefon IP-301 Internet Phone, na preporuku jednog italijana koji radi u informatici u mojoj firmi.
U telefon mi je aktivirao VoipStant.Sada kada me neko zove iz bilo koje zemlje, zove me na lokalni broj ( aktiviran od SkyPho ), a kada ja zovem , zovem preko VoipStunt-a.
U telefon mogu da se ubace 3 programa ( kod mene su sada SkyPho-zbog broja na koji mogu da me zovu, i VoipStunt).
Pritiskom na dugme mogu da biram jednog od 3 operatera.
Pitanja:
1.Italijan mi kaze da u ovaj telefon ne moze da se instalira 12Voip.Da li je to tacno? Ako ne moze 12Voip, da li moze Voipwise?
2.Zadnjih dana sam primetio ( pre ne ) da kada me neko zove sa fiksnog ( iz Srbije, Nemacke i dr.) linija se prekida posle 1 minuta.Kada ja zovem sve funkcionise normalno.
Poneki put je problem sa kasnjenjem zvuka.U cemu je problem?
3.Da li sve ovo mogu da uradim i sa nekim bezicnim telefonom?Ako moze, koji je to telefon ( marka, model ... )?
Unapred zahvaljujem svima,
[ brankos @ 28.01.2008. 10:56 ] @
Koliko ja zna ni u jedan telefon se nos uvek ne mogu instalirati programi za pricanje, vec posto vidim da je ovaj telefon SIP kompatibilan, podese se samo SIP parametri telefonskog provajdera ako ih podrzava. Kod BETAMAX-ovih klijenata samo neki koriste SIP, a to mozete i sami da utvrdite na sajtu zeljenog klijenta - da li se u meniju pojavljuje opsija SIP ili ne. VoipStunt ima SIP i ja ga koristim.

Ako se ovaj telefon zameni nekim ATA adapterom (npr. linksys PAP2) moze se spojiti bili koji bezicni telefon na njega, a ovaj ima upravo podrsku za 2 linije koje vi koristite.