[ Ozbiljna @ 27.01.2008. 20:48 ] @
Spremam se da kupim novi mobilni i ono sto mi je najvaznije pri izboru modela jeste mogucnost sto duzeg trajanja baterije (u govornom modu) bez punjenja. Za sada imam Nokia 6230 koja se sprazni posle nekoliko obevljenih razgovora i punim je u proseku 2x dnevno + nocu.

Na forumima kao i zvanicnim prezentacijama telefona, uglavnom se navode neke druge karakteristike kao vaznije (grafika, softver, memorija, itd), dok je duzina trajanja baterija istih modela telefona razlicito predstavljena od foruma do foruma (na jednom pise npr 3h a na drugom 6h).

Razmisljala sam da uzmem N73, ali tamo pise da je maximalno vreme razgovora 3h. Neki prijatelji su mi rekli da su sony-ericsson modeli izdrzljiviji po tom pitanju.

Da napomenem da mi je uz duzinu razgovora vazna i sto veca memorija.

Koji su vasi predlozi i iskustva?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.01.2008. 21:02 ] @
Moje iskustvo kaže da je najbolje uzeti telefon koji ti se sviđa, iz ovog ili onog razloga, i jednu rezervnu bateriju :)

Strano mi je uzimanje telefona na osnovu kapaciteta baterije ili njene potrošnje, pa mi se uzimanje rezervne baterije čini prihvatljivijim rešenjem :)

Tako da samo znaš da imaš i tu opciju, ako se odlučiš za N73 :)
[ calexx @ 28.01.2008. 18:21 ] @
Trajanje baterija je uglavnom nekoliko sati razgovora, negde 3 a negde i 6-7. Teško da će neka da traje duže. Šta znači ono ... posle nekoliko obavljenih razgovora? Nekoliko razgovora po pola sata ili nekoliko razgovora po minut-dva-pet?
[ Ozbiljna @ 28.01.2008. 21:55 ] @
Recimo da bi mi trebao telefon koji moze da izdrzi 6-7 sati razgovora.

Nokia N73 mi jeste lepa, ali ne bih da menjam baterije dva puta dnevno. Zbog toga mi je u ovom momentu ipak vaznije da znam koji telefon je najizdrzljiviji po pitanju duzine trajanja baterije.

[ Gayo @ 06.02.2008. 19:27 ] @
6 do 7 sati razgovora dnevno obavljas? Hm.....

Da li si u pokretu stalno dok obavljas te razgovore ili si u zatvorenom (citaj: pored struje)? Ako si u zatvorenom telefon neka bude ukljucen u punjac kad pricas i kad ne pricas.
[ Ilic Igor @ 07.02.2008. 00:31 ] @
Pozdrav,
naj toplije preporučujem Nokiju 6310i, baterija je besprekorna cena telefona je 160 eura, mada kupi oglase naćićeš i povoljnije.
Bolji telefon sa takvom baterijom nećeš naći.
Čisto informacije radi, taj telefon je ugrađivan u mercedese s klase.