[ mrki @ 10.10.2001. 15:46 ] @
Imam RH 6.1, modem je instaliran na /dev/ttys1. Prilikom uspostavljanja konekcije modem radi ispravno, okrene broj za dial-up pristup...konektuje se, a zatim se odmah diskonektuje...ali evo odmah i izgled log-a:
...
OK
modem initialized
sending: ATDT 463344
waiting for carrier
ATDT 463344
connect 115200
carrier detected. waiting for prompt
Login: looks like a login prompt
sending: mrki
mrki
password: looks like a password prompt
sending:(password)
PPP authorization faild
dialing finished
...

Pretpostavljam da je u pitanju uspostavljanje ppp veze koju inicira isp, kod mene je instaliran ppp 2.3.10-3, a koristi se pppd program za uspostavljanje veze. Dali je mozzda nessto drugo u pitanju i naravno ssta? Kad se povezzem iz minicon-a dessava se isto.
[ punkey @ 12.10.2001. 12:50 ] @
Ajde probaj da pokrenes rp3 i odatle biraj konekciju i zatim connect, ali prethodno u dial up configu podesi username i password. Mislim da bi trebalo da te onda automatski nakaci bez terminal based verifikacije. To ti je ustvari kao da u windowsu iskljucis opciju bring up terminal window after connection. voila.
[ m r v a @ 13.10.2001. 02:51 ] @
1. upgrade pppd-a (2.4.1) ... manje verovatno ...
2. proveri da li ti je passwd OK ...

btw, punkey: brkaš babe i žabe ...

[ mrki @ 16.10.2001. 00:38 ] @
Citat:
m r v a je napisao:
1. upgrade pppd-a (2.4.1) ... manje verovatno ...
2. proveri da li ti je passwd OK ...

btw, punkey: brkaš babe i žabe ...


1. Da ali kako da ga upgrad-ujem kad samo iz win-a mogu da se kaccim na net?
2. Proveravao sam, nije to sigurno. Ccak mi je na jednom nalogu na kome sam istrossio sate ispisao "No more time", pa onda disconect.
[ mrki @ 16.10.2001. 00:39 ] @
Citat:
punkey je napisao:
Ajde probaj da pokrenes rp3 i odatle biraj konekciju i zatim connect, ali prethodno u dial up configu podesi username i password. Mislim da bi trebalo da te onda automatski nakaci bez terminal based verifikacije. To ti je ustvari kao da u windowsu iskljucis opciju bring up terminal window after connection. voila.


Mislim da je rp3 default program za povezivanje u graficckom okruzzenju RH 6.2, tako da se pomochu njega i pokussavam povezati na net. Napravio sam tri razliccita naloga kod dva ISP-a, podaci za username i pass su uneti ispravno mislim da to nije problem...Onaj ostatak tvog odgovaora nisam bass najbolje razumeo???
[ m r v a @ 16.10.2001. 01:53 ] @
Citat:
mrki je napisao:

1. Da ali kako da ga upgrad-ujem kad samo iz win-a mogu da se kaccim na net?

Pa dl-uj iz windousa pppd-2.4.1.tar.gz i instaliraj u linuxu ...

[ mrki @ 18.10.2001. 00:56 ] @
Eto, uvek je neka glupost u pitanju, a ccovek se mucci danima. Evo ressenja ovog problema:
U dial-up configuration tool/edit, pod karticom advanced, kod podrazumevane instalacije, biche ccekirana opcija:

Let user start and stop connection (trecha stavka)

Treba ugasiti, a ccekirati prvu:

let ppp do all authenication (prva stavka )

pozdrav
[ mrki @ 18.10.2001. 00:56 ] @
Citat:
m r v a je napisao:
Citat:
mrki je napisao:

1. Da ali kako da ga upgrad-ujem kad samo iz win-a mogu da se kaccim na net?

Pa dl-uj iz windousa pppd-2.4.1.tar.gz i instaliraj u linuxu ...



Ajd objasni kako to da uradim.
[ Gojko Vujovic @ 18.10.2001. 01:01 ] @
Tako što ćeš mount-ovati windows particiju u neki direktorijum u linux-u.
man mount i man fstab za više informacija, ili pogledaj stare poruke na ovom forumu.