[ losmi200 @ 28.01.2008. 13:55 ] @
Kupio sam polovan Qtek S200 Xda, O2 varijanta BMW edition.
Uglavnom imam dva problema...

Prvi je imenik...
Dakle unesem novi kontakt u imenik tj. napravim ga i sve ga lepo kao zapamtim na kraju (idem na kraju na OK) i kao sve je dobro i lepo....i odem posle toga u imenik sada da vidim koga imam, a u imeniku nikoga zivog nema...skroz prazan. Ponovio sam proces i opet ista stvar :(
Pokusao sam jos koji kontakt da napravim i opet je sve kao ok al opet nikoga u nimeniku...gledao sam podesavanja sve je lepo otkaceno sto bi rekli tj. ne vidim ni jednu stavku koja mu govori da ne pokazuje kontakte...
Sta moze biti problem?

I jos jedno pitanje tj. problem je baterija.

Kao sto znate vi koji koristite windows mobile, kada je na punjacu ikonica za bateriju stoji s kao kablom i utikacem kao puni se, a kada nije moze da se vidi koliko baterije jos ima i naravno nema tog kabla s utikacem.
E kod mene je problem taj sto bio na punjacu ili ne uvek stoji ikonica kao da je na punjacu, a kada udjem u ono kao da pogledam info o bateriji za tip baterije pise Unknow a za napunjenost tj. trenutni kapacitet, taj kao pravugaonik ili kako da ga nazovem je skroz prazan.
Kako bi mogao resiti taj problem?
Instalirao sam i BatteryStatus bar...taj kao program koji se bavi bas tim da ispisuje koliko baterije ima jos u procentima na samom desktop-u ali on pokazuje -1% i naravno praza ta kao linija tj. to polje de ide graficki prikaz trenutnog stanja baterije :S

Sta da radim :( ?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.01.2008. 14:14 ] @
Formatiraj ti to, pa ćete obojica propevati :)

Za uputstvo kako formatirati uradi pretragu po forumu.
[ losmi200 @ 30.01.2008. 01:12 ] @
To sam i ja kontao da uradim tj. da odnesem u servis jer ne znam toliko dobro engleski da bih uradio kako sve treba citajuci uputstva s XDA foruma...

Ako neko moze da kaze postupak formatiranja ili-ti fleshovanja S200 Xda Qtek-a bio bi mu zahvalan ili jos bolje ako bi znao kako da resim probleme koje imam.

U svakom slucaju hvala na savetu...

Poz
losmi200
[ nmilosev @ 30.01.2008. 10:12 ] @
Veoma čudno, ali ipak mislim da bi Hard Reset rešio problem. Ako ne onda pravac na XDADevelopers i pronađi neki stabilan rom za tvoj uređaj.

Pozdrav.
[ BioSQUAD @ 30.01.2008. 19:27 ] @
Za hard reset pritisni> CAMERA i COMM MANAGER odjednom i posle pritisni RESET.
Kad se uradi, prati uputstva, prvo ti treba kalibriranje a ostalo je lako.
Koji ROM imas sad?
[ losmi200 @ 30.01.2008. 20:07 ] @
E super sto ste se javili...
Ok za hard reset, e sada kazes kalibriranje - sta je to brate ? :(
E sada za ROM predpostavljam tj. ako sam skontao dobro to je kao taj softvare tj. operativni sistem? - Ako mislimo na isto imam Win5...
Ako ne kazi pa cu pogledati...
Izvini te al stvarno se jako slabo razumem tek ga imam 3 dana i sada ono tek ucim o tim PDA ili ti Smart tj. Win mobilnim telefonima...
Nisam znao da je bas, bas, bas tolika razlika u odnosu na npr. symbian.

Hvala vam puno i nemojte zameriti sto pitam pitanja koja su mozda glupa i koja ce i meni verovatno biti glupa za koji mesec.

Hvala jos jednom svima.

Pozdrav
losmi200
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.01.2008. 20:19 ] @
Kalibracija "monitora", tj. njegove touch komponnte. Videćeš, treba da klineš na tačke u uglu ekrana, kako ti ih on bude pokazivao, da zna sistem da li ima odstupanja i kolika su.

ROM jeste OS zapakovan sa još nekim custom podešavanjima i instalacijama nekih programa shodno ukusu onoga ko je ROM pravio.
[ losmi200 @ 30.01.2008. 20:26 ] @
Ok...hvala...skontao sad sta je.
To sam bio uradio dok sam gledao po settingsu.

E sada taj ROM, sta ja znam...znam da je WIN5-ica...
Znaci prilikom tog restarta ce jedina stvar o kojoj ja "odlucujem" jeste ta kolibracija?
Sve ostalo odradi sam?

Hvala jos jednom.
[ BioSQUAD @ 30.01.2008. 22:41 ] @
Posle kalibracije, trazi ti da stavis password, naravno da ces da uradis Skip. Naredno dodje vreme i datum!
Posle finisha krenes sa windowsom od nule, znaci instalirano ti je samo to sto ima ROM, i nista vise.
Treba da instaliras neki stabilan WM6 ROM, ali posto ne znas engleski dobro, naravno, trebace ti za XDA-Wiki, onda pazi se jer vrlo lako mozes da uradis "brick" to je jest - blokiranje telefona i ce ga koristis samo za ukras posle! Ako ti resi problem hard reset, sto verujem da jeste, onda kao pocetnik, ne bi ti preporucio da manipulises mnogo sa Romima, dok ne naucis neke osnovne stvari za upgrade WM-a.
Pozdrav.
[ losmi200 @ 30.01.2008. 23:53 ] @
Hvala na svim uputstvima, nesto sam naucio :)

Ali i dalje isti problem, baterija i imenik...
Ista stvar, ne sljakaju kako treba... :(

Znaci ostaje mi da nosim u servis? :(

pozdrav
losmi200
[ nmilosev @ 31.01.2008. 10:32 ] @
I posle Hard Reseta imaš problem sa ova dva programa?
[ losmi200 @ 31.01.2008. 11:07 ] @
Na zalost DA.... :(

Jos uvek ko i da ga nisam radio..sve isto.
[ BioSQUAD @ 31.01.2008. 16:40 ] @
Ne verujem da svaki obican servis moze da ti moze promeniti ROM! Jedino da pokusas sam. Ima neke tutoriale koji pokazuju kako da instaliras ROM!

Probaj da skines ovaj
Code:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=356545
[ losmi200 @ 31.01.2008. 20:37 ] @
Hvala na pomoci ali pre nego sto sam video tvoj post uradio sam promenu ROMa.

Nasao sam na XDA forumu za S200 i to bas neki koji po daljim postovima vidim da je dobar i da ga je dosta ljudi instaliralo na svojim telefonima.

Do duse taj njegov tutorijal je mnogo kraci jer je on napravio program koji sve uradio umesto tebe samo treba da ga pokrenes u pravom trenutku, tacnije odma nakon samog restarta telefona tek kada pocne da ga restartuje.
Odradio sam ga i sav srecan uzviknuo JEEEE kada sam video da mi je zapamtio kontakt tj. da ga je pokazao u imeniku...
Baterijija opet istu pricu vodi kao da je stalno na punjacu, ali nazalost i to malo srece zbog imenika mi se srusilo jer evo sada kada udjem u imenik opet ista stvar NIKOGA, prazan je potpuno

Kada pozivam taj broj ili on mene zove koji sam uneo ispise ime lepo ali dzaba ime kada ne mogu broj u imeniku da vidim ili ako ga ne znam napamet da ga okrenem.

Zasto, Bog Sveti zna

Hvala vam svima na pomoci...

poz
losmi200
[ BioSQUAD @ 01.02.2008. 13:33 ] @
U ovo je nesto....