[ Makaveli025 @ 29.01.2008. 12:59 ] @
Instalirao sam CUBASE 4 i prilikom svakog startovanja mi prikazuje Ovo.



Kako Da se resim Toga??
Bio bi do neba zahvalan Puno da mi neko Pomogne!
Hvala!!
[ acaradio @ 29.01.2008. 14:37 ] @
Cubase 4 je veoma netolerantan prema nekim VST pluginovima i to je najcesci razlog ovakvog crasha odmah nakon sto se Cubase startuje, a ponekad se ovo desava nakon pokretanja nekih problematicnih pluginova.

Pokusaj sledece, jedno po jedno (i proveravaj kako se Cubase ponasa):
1. pokusaj da uklonis rewire.dll iz system32 foldera
2. u BIOS-u treba da se iskljuce opcije tipa - Intel Speed Step, C1E, PowerNow i slicne
3. Uklanjanje celog VstPlugins foldera, pa ponovno step-by-step instaliranje istih, da bi se utvrdilo koji plugin se ne podnosi sa Cubase 4

[ Makaveli025 @ 29.01.2008. 14:50 ] @
Sumnjam Da je to do plugin-ova,jer ako su u paketu sa Cubase-om trebalo bi f=da bude ok,
Onda je moguce da je ono drugo!
Neznam da li odgovara da samo Cut-ujem rewire.dll i pluginove na drugu particiju
pa da tim putem testiram da ne brisem onako!
[ acaradio @ 29.01.2008. 15:00 ] @
Citat:
Makaveli025: Neznam da li odgovara da samo Cut-ujem rewire.dll i pluginove na drugu particiju
pa da tim putem testiram da ne brisem onako!

Probaj tako...mada, interesantno je da je kod mene Cubase 4 nakon instalacije automatski nasao put do VST foldera, tako da postoji mogucnost da ga on pronadje i kada ga sakrijes na drugu particiju.
Ne mogu da tvrdim da je tako, vise nemam instaliran Cubase 4.
Izleteo sa mog kompa istog dana kada sam ga i instalirao...i vise se nece vracati

[ Makaveli025 @ 29.01.2008. 15:44 ] @
Probao sam sa Cut-ovanjem al opet isto........~!
Ima li ko jos kakvu ideju,Cubase ni je hitno potreban.
[ Ni ten ichi ryu @ 29.01.2008. 20:59 ] @
Da zanemarim legalnost na sekund...

Jesi skinuo program s neta ili ti ga neko dao? Ako si ga skinuo sa neta moguce da je jednostavno losa instalacija, probaj da ga potrazis negde drugde.
[ acaradio @ 29.01.2008. 22:31 ] @
Ajd' da i ja zazmurim na sekund...elem, problem izmedju Cubase 4 i nekih VSTova se pojavljuje na svim "varijantama"...i na pravoj i na onoj-o-kojoj-ovde-necemo-pricati...eto, neka ostane na tome, tu stavljamo tacku i vracamo se idejama za resenje.

@ Makaveli025
Ja ti savetujem da probas sa reinstalacijom Cubase 4, s tim da pre toga deinstaliras sve iz VstPlugins foldera, kao i stariju verziju Cubase-a, ako se nalazi na kompu.
[ Makaveli025 @ 30.01.2008. 00:19 ] @
..................
stariju verziju nemam u kompu instaliranu tako da sam sad malo i zbunjen sta da radim!
..................
Probacu da nadjem samo osnovu tog programa iskljucujuci ostale elemente!
On je nekih 300 i nesto MB koliko sam ja negde zagledao!

mod edit: uklonjeni delovi koji konkretno upucuju na pirateriju. U proslom postu sam napomenuo da necemo siriti pricu u tom pravcu

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 30.01.2008. u 10:04 GMT+1]
[ Makaveli025 @ 30.01.2008. 11:33 ] @
Uspeo sam da resim Problem obrisao sam instalirao ponovo,obrisao synth plug-in i radi sad bez problema!
Hvala Najlepse Ljudi Hvaloa Hvala Hvala!
[ acaradio @ 30.01.2008. 13:11 ] @
Tako je najbolje...sad lepo ubacuj jedan po jedan plugin i gledaj kako se Cubase ponasa...kada naletis na error, znaces koji plugin pravi svadju
[ Makaveli025 @ 30.01.2008. 14:49 ] @
Sad je fazon sto nisam brisao nista,nikakve pluginove radi i desava da mi se baguje prilikom izlaska ili zelje da izvrsim neku radnju Prilikom New project i ostalo....!