[ korto @ 30.01.2008. 08:35 ] @
Nisam siguran da li tema spada u ovaj forum, ali mi svakako trebaju vaša iskustva...
Dakle, da li je neko radio sa nekim od OpenSource Enterprise Document Management sistema, kakva su iskustva i volio bih da čujem malo konkretnije primjere primjene u domaćim firmama.

U firmi u kojoj radim imamo u planu uvođenje ovakvog jednog sistema, a pored komenrcijalnih rješenja sam pronašao i dosta modernih i čini mi se kvalitetnih OpenSource EMD-ova, npr. KnowledgeTree, Epiware DMS ili cyn.in EDM.

Unaprijed se zahvaljujem na svakom vašem komentaru.
[ kizman @ 01.02.2008. 18:20 ] @
Bas me raduje da neko spomene i Content Management u ovom forumu. Uz ERP sisteme, Enterprise Content Management sistemi predstavljaju takodje veliku oblast u korporativnom softveru.

Posto se time bavim par godina, ranije sa open src. sada vise sa komercijalnim softverom(mada razmatramo i open src opet, zbog cene), mogu ti reci da je ako gledate samo open src. resenja, pogledas www.alfresco.com
To je veoma ozbiljan sistem, krenuli su 2004 godine sa velikim parama i sa zvucnim imenima kao liderima tima.
U toku par godina, izrasli su u stabilan sistem sa dosta funkcionalnosti. Ono sto je jako zanimljivo da koriste nove tehnologije, takodje iz open src. sveta.
Cela arhitektura sistema je moderna, pogotovo kad se poredi sa nekim (svim?) COTS softverima, koji uglavnom dosta pate od starih istorijskih problema.
Sistem ja Java baziran, pa ako vam to ne predstavlja problem, pogledajte to.

[ totovic @ 19.02.2008. 11:26 ] @
Ja sam pogledao sve ove sisteme i ono što mi je zapalo za oko je da su besplatne verzije veoma osiromašene. Da li je neko od vas računao TOC trošak ovih rešenja i kakav je odnos u poređenju sa komercijalnim rešenjima.
[ kizman @ 23.02.2008. 12:35 ] @
Sto se tice Alfresco, besplatna i komercijalna verzija se razlikuju sam po tome sto je komercijalna certifikovana, tj. testirana za odredjenu configuraciju(OS, DB...).
Drugim recima, besplatna verzija ima samo podrsku zajednice. Komercijalna ukljucuje i podrsku same Alfresco kompanije.
Funkcionalnosti su jednake u obe verzije.

http://www.alfresco.com/products/networks/compare/
[ augustus @ 22.09.2008. 15:39 ] @
Da li je neko radio na integraciji alfresco sistema sa svojim aplikacijama? Kakva su iskustva sa custom-izacijom alfresco-vog web klijenta? Dodavanje novih modula i slicno?