[ CallMeSaMaster @ 31.01.2008. 09:15 ] @
Pozdrav,

imam Web Aplikaciju koja je radjena u .NET i koritim SQL Server 2005.

U toj web aplikaciji sam sada ja dodao novu stranicu i nemam nikakav compile error. Svaki put kada pokusam pokrenuti stranicu,
web server mi trazi da se logujem. Iako tacno unesem podatke on mi odbije Access. Za ostale stranice nemam takav problem niti sam ga ikad imao. Ovo mi se sad odjednom pojavilo.

Pokusavao sam sve moguce od iis-a do ie logovanja da iskljucim ali nece pa nece.

Ima li neko neki prijedlog?
[ mmix @ 31.01.2008. 11:20 ] @
Iskljucen ti je anonymous access u IIS-u i verovatno pokusavas da pridjes sajtu preko IP adrese pa IE ne pokusava implicitno logovanje.
[ CallMeSaMaster @ 31.01.2008. 12:58 ] @
Ukljucen mi je Annonymus Access ali uopce ne fercera. Ponudi mi da se logujem ali sta da god unese ->Access Denied.

Kao sto sam rekao za sve ostale stranice radi(ne pristupam preko interneta nego localno).Cak i kad izbrisem tu stranicu pa je ponovo dotam, opet nista...

Kakvo sra...!
[ CallMeSaMaster @ 31.01.2008. 15:54 ] @
Colsed! - Proradilo....
[ maksvel @ 31.01.2008. 19:22 ] @
Masteru, možeš li da ukratko navedeš kako si prevazišao problem i da u naslovu dodaš [REŠENO] ili tako nešto?
[ mmix @ 31.01.2008. 22:06 ] @
Ne mora da dodaje [RESENO] u subject, to nije ustaljena praksa na ovom forumu, ali bi zaista bilo lepo kad bi sa ostalima podelio kako je problem resio i sta je zapravo bio problem....
[ CallMeSaMaster @ 01.02.2008. 08:50 ] @
Ovako, problem nije bio u security.
Sta sam ja uraadio. Imao sam stranicu sa koje sam radio export podataka koristeci xslt u neki txt file. Taj xslt samo pozivao sa te glavne stranice u zavisnosti korisnikovog izbora.Znaci tipa korisnik odabere broj 1, poziva se jedan.xslt, 2-> dva.xslt itd. Eh sada, moj problem je bio kod poredenja stringa izabranog sa stringom kojim poredim. I ne znam kako, ali desilo se da sam poredio "dva" sa "Dva" i naravno poziv je bio na pogresan file, odnosno file koji ne postoji. Samim tim sam imao restricted access. Kad sam uporedio kako treba, radilo je.

Znaci nije do security nista...


Pozdrav