[ xho @ 01.02.2008. 16:10 ] @
imam dvije zvucne kartice M-Audio Audiophile192 i 2496 koju da stavim na kompjuter
isto imam i miksetu behringer xenyx 802 ili da kupim BFC2000 mikrofon mi dolazi za koji dan
kako da povezem sve to
hvala u naprijed
[ acaradio @ 01.02.2008. 18:20 ] @
Citat:
xho: imam dvije zvucne kartice M-Audio Audiophile192 i 2496 koju da stavim na kompjuter

Audiophile 192
Citat:
xho: isto imam i miksetu behringer xenyx 802 ili da kupim BFC2000

Behringer BFC2000 je midi kontroler, a ne mixeta.

Povezivanje:
Mikrofon ide u miksetu (na kanal 1 ili 2), a sa izlaza miksete (main out) signal posaljes u input zvucne karte. Output zvucne karte prikljucujes na sistem koji koristis za slusanje tj.monitoring (pojacalo sa zvucnicima, HiFi linija, PC zvucnici ili sta vec koristis). Ako prikljucujes kondenzatorski mikrofon, ne zaboravi da aktiviras fantomsko napajanje.
[ xho @ 01.02.2008. 19:08 ] @
koristim pc zvicnike
a kako da aktiviram fantomskog napajanja kad budem prikljucio mic
isto i slusalice gde da prikljucim na racunar ili na miksetu
vi znate da sam tu pocetnik a mnogo volim da imam svoj home studio ako mozete jos opsirnije da objasnite da bi mi bilo lakse sa tim output od zvucne kart na koji sistem da prikljucim \

mozda sam ti dosadio vise ali sto cu

hvala i pozz
[ acaradio @ 01.02.2008. 19:33 ] @
Citat:
xho: a kako da aktiviram fantomskog napajanja kad budem prikljucio mic

Na mikseti imas dugme ispod kog pise Phantom. Kad ga ukljucis, fantomsko napajanje ce biti prosledjeno u mikrofon. Naravno, ovo vazi samo za kondenzatorske mikrofone.
Citat:
xho: slusalice gde da prikljucim na racunar ili na miksetu

Slusalice treba da prikljucis na izlaz iz zvucne kartice (dakle, na racunar), da bi cuo ono sto izlazi iz nje. Kada bi slusalice prikljucio na miksetu, mogao bi da slusas samo zvuk mikrofona (ili drugog uredjaja prikljucenog na neki od ulaza miksete), od cega bas i nema neke koristi.
Bilo bi idealno da iz upotrebe izbacis te PC zvucnike, a da izlaz iz kartice, umesto u te zvucnike, prikljucis (za pocetak) na neki HiFi sistem ili mini-liniju, da imas bar malo bolji zvuk za monitoring. Na svakom takvom HiFi uredjaju uglavnom postoji i prikljucak za slusalice.
[ xho @ 01.02.2008. 20:01 ] @
sad sam te fino razumeo imam bas dobru muzicku liniju sa velikim monitorima uradicu to
ali kad budem snimao cu morati da ih iskljucim da radim samo sa slusalicama jesam li u pravu

znaci imam cjelu opremu za snimanje rap muzike ok
ako mi ne bude jos nesto nejasno javicu ti se

hvala mnogo
[ acaradio @ 01.02.2008. 20:36 ] @
Citat:
xho: ali kad budem snimao cu morati da ih iskljucim da radim samo sa slusalicama jesam li u pravu

Tacno...ako su ti ukljuceni zvucnici dok budes snimao sa mikrofonom, moze doci do feedbacka (kako bismo mi rekli - mikrofonija)
[ Sava @ 01.02.2008. 21:20 ] @
> Bilo bi idealno da iz upotrebe izbacis te PC zvucnike, a da izlaz iz
> kartice, umesto u te zvucnike, prikljucis (za pocetak) na neki HiFi sistem
> ili >mini-liniju, da imas bar malo bolji zvuk za monitoring. Na svakom
> takvom HiFi uredjaju uglavnom postoji i prikljucak za slusalice.

Govorim isključivo o tkzv. kućnom studiju za eventualne demo snimke, da ne
bude zabune.

Posedujem velike Kef zvučnike (103 monitor i Carlton) i stvarno mi je
zamorno da stalno prebacujem priključke, a bio sam lenj da napravim
preklopnik. Pored toga velike kutije mi stoje prilično razmaknute pa na
njima slušam retko i samo kada baš želim nešto jako pažljivo da preslušam, a
tom prilikom moram da ustanem i udaljim se od računara. Moj izbor monitora
za blisko slušanje je Genelec, ali s obzirom da znamo koliko koštaju, a
trenutno nemam i nisam bio spreman da ulažem pare u nešto što koristim samo
povremeno i za ličnu razonodu nisam hteo da kupujem čak ni jeftine monitore
kao npr. Alesis za cca 200 evra. Odlučio sam se za kompjuterske zvučnike
marke Microlab (kakvo zvučno ime!) model Solo-1. Ispostavilo se da odlično
odrađuju posao malih monitora za blisko slušanje, čak neobično dobro u
odnosu na uloženo. Kutije su drvene sa 5" bas zvučnikom i visokotoncem i
pojačalima 2x30 W, a cena im je negde oko 45 evra. Postoji i veći model
Solo-2 sa 61/2" bas zvučnikom i naravno većom kutijom i nešto bolje rade,
ali sam se odlučio za manje zbog prostora na stolu. Solidno im je
izbalansiran spektar, trpe pristojan nivo glasnoće pa čak i dobro iscrtavaju
prostor, naravno mislim na širinu, po dubini i visini su skromni. Imaju dva
ulaza niske i visoke osetljivosti. Šteta što nemaju izlaz za slušalice, ali
to može lako da se napravi. Topla preporuka za skromne kućne "producente"
koji nisu prezahtevni ili snobovi.
[ xho @ 02.02.2008. 00:01 ] @
acaradio
sta kazes na ovo pogledaj
[ acaradio @ 02.02.2008. 01:10 ] @
Znam za Deltu 1010, to je popularna visekanalna karta.
Osam ulaza i osam izlaza + S/PDIF ulazi i izlazi. Nisam imao prilike da se konkretno sa njom zezam, ali po svedocenjima ljudi koji je imaju, prezadovoljni su. Sigurno najjeftinija dobra kartica za visekanalno snimanje.
Ima svoje mikrofonske ulaze koji nisu neki vrh, ali su sasvim ok (kazu ljudi)...mana je sto ti ulazi nemaju fantomsko napajanje za kond. mikrofon.

Konkretno za vrstu muzike i snimanja koju ti hoces da radis (hip-hop, gde ces aranzman verovatno da sklapas softverski, programiranjem) ovakva kartica ti nije potrebna. Imao bi samo visak kanala...jedino ako neces da radis snimanje nekih live-act varijanti.
[ xho @ 02.02.2008. 14:15 ] @
ovu kombinaciju koju imam ja mikseta mikrofon i zvucna kart odgovarali mi za to sto meni treba da snimam hip hop
[ xho @ 04.02.2008. 17:43 ] @
a acaradio
[ acaradio @ 04.02.2008. 19:05 ] @
Nisam nesto primetio da je recenica u tvom proslom postu ustvari bila pitanje, vec mi se ucinilo samo kao konstatacija....zato nisam ni odgovarao.

Mikrofon, mikseta i zvucna karta su dovoljni...naravno, potreban je i neki uredjaj na kome ces slusati - ili ozbiljan monitoring ili za pocetak neko pojacalo (ili slican HiFi uredjaj) sa solidnim zvucnicima.
[ xho @ 05.02.2008. 16:14 ] @
hvala jos jednom
[ MaliJanko @ 24.10.2009. 18:13 ] @
...imam jedno pitanje...samo shto sam dobio karticu....instalirao sam sve drivere...potrebna mi je pomoc oko povezivanja zvuchnika,gitare,mikrofona...:)
[ acaradio @ 25.10.2009. 09:59 ] @
@MaliJanko

Nisi rekao koju karticu imas.
[ abraxass @ 25.10.2009. 10:34 ] @
Aco ja imam istu opremu (m Audio 2496, Xenyx...) i ovako sam povezao karticu sa miksetom.
Main out i control room sa pojacalom (Hi Fi) a CD tape in i out sa zvucnom karticom. Na mikseti
mi je ukljucen CD/Tape prekidac. Slusalice su prikljucene na miksetu (Phone) i imam kompletan
monitorning (ne samo instrumenta koji je ukljucen u mikestu). Jel ovo OK povezivanje ili bi
trebao nekako drugacije da povezem konfiguraciju .Sta bi dobio sa time da Main out ide na zvucnu kartu.

Pozdrav,
[ Kovacevic Vladimir @ 25.10.2009. 11:44 ] @
Neću da se mešam...

Ali, uvek savetujem, da se investira u jedan mali 2-4 kanalni mixer (nije veliki novac) i sa njime se mnoge stvari elegantno rešavaju.

Pozdrav
[ acaradio @ 25.10.2009. 12:09 ] @
Citat:
abraxass: Sta bi dobio sa time da Main out ide na zvucnu kartu

Ako je to mikser Xenyx 502 ili 802 dobio bi petlju, signal bi se vratio nazad, a to bi prouzrokovalo feedback.
Te miksete nemaju dve odvojene grupe, gde bi jednu prosledjivao na snimanje, a drugu na monitoring.
Koristi tu trenutnu vezu.

Uzmes Soundcraft Compact 4 i resis problem kontrole snimanja i monitoringa za male pare.
[ abraxass @ 25.10.2009. 16:56 ] @
Mixeta je Xenyx 1002 fx.
[ MaliJanko @ 25.10.2009. 20:36 ] @
...Imam M Audio Audiophile 2496
[ acaradio @ 25.10.2009. 21:46 ] @
Citat:
MaliJanko: ...Imam M Audio Audiophile 2496

Na nju ne mozes direktno povezati ni gitaru, ni zvucnike (pasivne), ni mikrofon. Audiophile ima linijske ulaze i izlaze.
Treba ti mikseta (ili ako hoces odvojene komponente - preamp za mikrofone, DI za gitaru, kontrolna mikseta za monitore-zvucnike).
Pomenuo sam vec najlakse resenje, sve u jednom - Soundcraft Compact 4

Citat:
abraxass: Mixeta je Xenyx 1002 fx.

Nema odvojene grupe...svi izlazi (ctrl, main, tape) dolaze iz zajednicke trase.
[ MaliJanko @ 25.10.2009. 22:38 ] @
...ok hvala...samo recite mi neku najjeftiniju varijantu mixera poshto mi treba samo jedan input za gitaru,jedan mic preamp i ulaz za zvucnike
[ acaradio @ 26.10.2009. 00:01 ] @
Pa preporucio sam u prethodnoj poruci miksetu koja je najbolje resenje bas za to sto tebi treba.
[ Kovacevic Vladimir @ 26.10.2009. 00:23 ] @
Malo dodatnog uputstva (povezivanje/conection, kablovi,).
http://www.guitarampmodeling.com/viewtopic.php?f=7&t=4512

Inače, Soundcraft Compakt 4 košta oko 90 € i imaš sve što je potrebno i sada, a i za kasnije (naprednije) zahteve.

Pozdrav
[ acaradio @ 26.10.2009. 00:58 ] @
Moze ona da se poveze i iskoristi mnogo bolje nego na uputstvu sa tog foruma :)
[ Play @ 26.10.2009. 12:16 ] @
Ajde ponovo pitanje za Acu, da ne otvaram novu temu

Mala pomoć oko povezivanja kartice M-Audio 2496, mixete Mackie DFX-6, i monitora M-Audio BX5-A Deluxe.

Mackie DFX-6 :
http://www.mackie.com/products/dfx6/
Front panel
Channel strip
Master section

Povezivanje bi trebalo da rešim tako da imam kompetan live monitoring pri snimanju iz miksete, a i kontrolu jačine zvučnika (jer je volume control na njima sa zadnje strane, pa je prilično nezgodno za manipulaciju).
Snimanje i live monitoring mi treba za Pro Tools i Sony Vegas. Sve u svemu, funkcionalni home recording setup.

Any suggestions? Hvala unapred!

[Ovu poruku je menjao Play dana 26.10.2009. u 15:15 GMT+1]
[ acaradio @ 26.10.2009. 21:00 ] @
Jedino da snimanje guras preko AUX-a, a monitoring preko glavne (MAIN) trase.

Dakle - povezes AUX send 1 (MON) na jedan ulaz kartice (npr. levi kanal), a kontrolises nivo preko AUX 1 potenciometra na kanalu sa kog snimas i na zbirnom AUX 1 MON SEND potenciometru.
Izlaz iz kartice (i levi i desni, naravno) vodis na jedan od stereo ulaza miksete (3/4 ili 5/6) preko koga ces kontrolisati ono sto ti izlazi sa audio karte. Glavni stereo izlaz iz miksete (MAIN OUT) posaljes na svoje M-Audio monitore.

To je ono sto sam pominjao vec nekoliko puta - ko hoce da radi home-recording, a sve da kontrolise preko jedne miksete na komforan nacin, treba da uzme miksetu koja ima dve grupe.
AUX (kao u slucaju ove Mackie miksete) nije neko resenje, ali moze i tako da se radi.
[ Play @ 27.10.2009. 00:54 ] @
Veliko hvala na pomoći! Pretpostavljao sam da je to rešenje, ali nisam bio siguran. Studijski samo to rešili na ozbiljnijoj mikseti sa više opcija, a ova varijanta mi treba za brza voice-over snimanja u kućnim uslovima.

E sad... ->
Citat:
acaradio
Dakle - povezes AUX send 1 (MON) na jedan ulaz kartice (npr. levi kanal), a kontrolises nivo preko AUX 1 potenciometra na kanalu sa kog snimas i na zbirnom AUX 1 MON SEND potenciometru.


... Da li ovako pričamo o STEREO ulazu u karticu, budući da si spomenuo povezivanje na samo jedan kanal? Ostalo mi je sasvim jasno, ali ovo me malo buni.

Thanx još jednom & pozdrav!
[ acaradio @ 27.10.2009. 12:26 ] @
Citat:
Play: Da li ovako pričamo o STEREO ulazu u karticu

Prosledjujes mono signal sa mikrofona (pretpostavljam da imas mono mikrofon), odvedes ga na jedan od ulaznih kanala kartice (npr. left tj. CH1), a u softveru (Pro Tools...) za njega otvoris mono track i usmeris na taj kanal na koji si doveo taj signal. Logicno je da ono sto snimas sa mikrofona ide na mono track u tvom sekvenceru, osim ako nekim slucajem ne koristis stereo mikrofon.
[ Play @ 27.10.2009. 14:37 ] @
Mono mic, tako je. Moracu da jednom sam naucim povezivanje, hehe

Aco, hvala jos jednom!
[ acaradio @ 27.10.2009. 16:11 ] @
Nema na cemu :)

Nemoj da zaboravis da na mikrofonskom kanalu treba samo da pojacas AUX 1 do odredjenog nivoa, ali fader tog kanala mora da bude spusten.
[ Play @ 06.01.2010. 00:10 ] @
Update

Povezivanje je reseno elegantnijom varijantom. Za studio uskoro kupujemo Mackie BIG KNOB, a za kucnu varijantu dosta jeftiniji, ali savrseno funkcionalni Behringer MON800.

Dodatni plusevi su sto mogu da povezem nekoliko pari aktivnih monitora, dva para slusalica, "mute" funkcija i jos ponesto... i sve komande su na dohvat ruke. Problem resen