[ Bugg Gejts @ 01.02.2008. 18:31 ] @
Zdravo,

Pre jedno 20-ak dana sam postavio sajt (http://healingtrauma.googlepages.com) i prijavio sam ga (add url) na Google-u, medjutim kada ukucam kljucne reci za njega "healing trauma" nema ga ni na prvih 50 stranica (samo je jedno par dana bio na 10-oj stranici, pa je "nestao").
Medjutim, kada ukucam spojene reci "healingtrauma" onda se pojavljuje kao treci sajt na prvoj stranici!

S obzirom da se bas ne razumemem u programiranje, nisam stavljao nikakve tagove (negde sam procitao da ih google smatra zastarelim, pa ih vise i ne cita?)

Srpska verzija sajta http://isceljenjetrauma.googlepages.com ima prvu poziciju na prvoj stranici, kada se trazi po kljucnim recima "isceljenje trauma".

U cemu je stvar?
[ VVnoob @ 02.02.2008. 14:15 ] @
Nabavi linkove ka tom tvom sajtu sa anchor textom "healing trauma". Istrazi odakle linkovi #1 na serpu :
http://siteexplorer.search.yah...mp;bwm=i&bwmo=d&bwmf=u

ima 257 linkova

i "gradi" linkove polako, ako "roknes" odjednom mnogo linkova ode ti u BAN.
[ Bugg Gejts @ 02.02.2008. 19:46 ] @
Hvala na savetu, uradicu to vremenom.

Na "Google webmaster tools" servisu prijavio sam oba sajta, uradio verifikaciju (html kodom) i dobio njihovu analizu za oba sajta.
Kod prvog je sve u redu, dok kod ovog sajta koga uopste nema medju prvih 50 stranica, sistem daje dijagnozu da je u pitanju greska 404 za homepage stranicu. S obzirom da stranica naravno postoji, verovatno mi je google banovao sajt, zato jer sam mozda previse cesto pravio ispravke (pa moram kada kucam na engleskom), pa im je dosadilo da stalno iznova proveravaju sta sam to izmenio na stranici.

Jel' ima mozda neko od vas kuma, il' bivsu dragu u Google-ovoj centrali?
[ VVnoob @ 03.02.2008. 11:21 ] @
Google ti SIGURNO nije banovao sajt zbog cestih izmena. Dapace google bas voli kad se s vremena na vreme text promeni... Bolje trazi gresku na drugoj strani, u setupu hostinga, robots.txt.....
ukucaj u google search site:tvojsajt.com i ako izbaci rezultat sa tvog sajta NISI banovan, vec verovatno u sandboxu, premalo trusta.... Lek ? vise linkova....
[ Bugg Gejts @ 03.02.2008. 13:04 ] @
Tacno je, nisam banovan.
[ Bugg Gejts @ 07.02.2008. 11:52 ] @
E da, interesuje me jos nesto - vezano za poziciju sajta na guuglu.

Prijavio sam englesku verziju sajta na jedno 50-ak portala sa engleskog govornog podrucja. Prijava je naravno besplatna, a izabrao sam mogucnost prijave na portal bez postavljanja njihovog uzvratnog linka na moju stranicu, jer bi mi onda sav sajt bio isaran linkovima.

Da li na ovaj nacin - bez njihovog uzvratnog linka, a sa mojom adresom, nazivom sajta, kljucnim recima... u njihovoj bazi podataka, podizem rejting svog sajta na guuglu?

P.S. Za one koji imaju sajt na engleskom, pa zele da ga prijave na odgovarajuce inostrane portale, na ovoj adresi http://www.directorycritic.com/free-directory-list.html se nalazi lista sa 1200 portala, od kojih 75% zahteva njihov link na vasoj stranici, a 25% ne.

[ Bugg Gejts @ 13.02.2008. 10:55 ] @
Sada se odjednom pojavio na odlicnom 15-mestu, u potrazi po kljucnoj reci "healing trauma" ?!
[ VVnoob @ 14.02.2008. 19:41 ] @
Linkovi sa direktorijuma su skoro bezvredni ( osim DMOZ i Yahoo ) jer nemaju dovoljno authority ( link juice) da ti prenesu, jer NIKO ne linkuje njih. I nisu povezani tematski sa tvojim sajtom. Kazem SKORO jer malo ipak imaju. Najbolji linkovi su sa sajtova koji su tematski isti kao tvoj. To se najvise broji na googlu. I samo 5-6 linkova sa srodnih sajtova te moze dovesti na #1 SERP a.
Kako dobiti link sa srodnog sajta? ... Hm... kupovinom linka. Ali u tisini, da google ne sazna, znaci direktan kontakt sa webmajstorom srodnog sajta. I drzati jezik za zubima! Forever!
[ Bugg Gejts @ 15.02.2008. 11:57 ] @
Hvala na odgovorima.

Poz
[ ||NeX|| @ 16.02.2008. 08:24 ] @
Citat:
VVnoob: Linkovi sa direktorijuma su skoro bezvredni ( osim DMOZ i Yahoo ) jer nemaju dovoljno authority ( link juice) da ti prenesu, jer NIKO ne linkuje njih. I nisu povezani tematski sa tvojim sajtom. Kazem SKORO jer malo ipak imaju. Najbolji linkovi su sa sajtova koji su tematski isti kao tvoj. To se najvise broji na googlu. I samo 5-6 linkova sa srodnih sajtova te moze dovesti na #1 SERP a.
Kako dobiti link sa srodnog sajta? ... Hm... kupovinom linka. Ali u tisini, da google ne sazna, znaci direktan kontakt sa webmajstorom srodnog sajta. I drzati jezik za zubima! Forever!


Malo po malo nakupi se. ;)