[ StORM48 @ 03.02.2008. 09:53 ] @
Trebaju mi baterije većeg kapaciteta za kameru Canon MD160, ali mi jedna stvar nije jasna. U uputstvu je navedeno da su NB-2L12 i NB-2L14 odgovarajuće dodatne baterije, koje menjaju osnovnu NB-2L. Međutim, ja u cenovnicima non-stop nalećem na BP-2L14, a ne NB, pa mi nije jasno u čemu su razlike?

Dimenzije su iste, napon i kapacitet isti, a čak se na nekim shopping sajtovima prodaju kitovi sa BP baterijama?

Koje su razlike, ako iko ima ideju?

Pozdrav
[ zorg @ 03.02.2008. 15:23 ] @
To su ti odgovarajuce zamene drugih proizvodjaca, znaci nisu original Canon baterije. Jeftinije su i po tri puta od originala, a kvalitet (onih proverenih proizvodjaca) je isti. LiIon celije su genericke. Kapacitet zamena je cesto veci nego kod originala. Pogledaj Digimax iz Subotice (distribuiraju nemacki Unomat).
Poz.
[ StORM48 @ 03.02.2008. 21:11 ] @
Deluje kao logičan odgovor, ali ovo (pretpostavljam?) demantuje takav zaključak:



A cene su, barem kod trgovaca koje ja obilazim, iste. Jedino što se NB sada ne mogu naći. Nalazim NB-2L12 i BP-2L12, kao i BP-2L14, ali ne i NB-2L14. Cena je slična i kreće se od 22-27€

Pozdrav
[ zorg @ 03.02.2008. 22:55 ] @
Neznam, ja sam npr. BP-412 platio kod zastupnika oko 85€, a odgovarajuca zamena je oko 30€.

Jes' da pise Canon, ali ta cena od 30-ak eur mi ne lici na Canonove cene, mozda i gresim...
Pozdrav
[ StORM48 @ 04.02.2008. 14:33 ] @
Ipak mislim da si u pravu. Iako na slici gore jasno stoji BP serija, izgleda da BP, osim Canona, prave i nezavisni proizvođači. To za NB očigledno ne važi, jer nigde nisam video neku NB, a da nije Canon.

Uspeo sam danas da dođem do jedne BP-2L14 i u pitanju je tipični "noname" primerak. Kupio sam je (i to samo jednu, jer su toliko imali), jer je to jedina koju nađoh.

Ustvari mi je prosto neverovatno da ne mogu da nađem originalnu Canon bateriju. Prevrnuo grad, svi kao imaju, a kad odeš tamo - ćorak.

Pozdrav
[ zorg @ 04.02.2008. 20:57 ] @
Mislim da se ne isplati kupovati original bateriju; ja sada da opet kupujem, izabrao bih zamenu. Nije opravdana cena originala koja je tri puta veca. Zamene imaju vrlo kvalitetne celije, i cesto i veci kapacitet. E sad, nisam bas siguran kako ce ti se pokazati totalni no-name. Meni je jedan takav no-name (kupljen inace kod Canon zastupnika), poceo brzo da brljavi i da propada po kapacitetu... Pozitivna iskustva sam imao sa jednoma markom (ne secam se naziva, imaju prodavnicu na Banjici u TC na okretnici 9-ke) i Unomat-om.
Pozdrav
[ mleposavic_lepi @ 06.02.2008. 22:26 ] @
Pre 2 dana sam kupio CANON HV 20 kameru i uz nju je dosla BP-2L13 baterija... Malo mi cudno da uz novo neotvoreno pakovanje sa CANON kamerom ne ide originalna CANON baterija. Pise Canon Inc. Made in China ali ko zna...

U uputstvu pise da je osnovna baterija NB-2LH, malo jaca BP-2L13 i najjaca BP-2L14.. Uz kameru je stigla ova srednja...

Pozdrav!!!
[ Nebojsa Milanovic @ 06.02.2008. 22:30 ] @
Hajde kada isprobaš HV 20 napiši svoje utiske o njoj, a još bi bilo bolje da napraviš neki mini-test
[ mleposavic_lepi @ 06.02.2008. 22:38 ] @
Ovo mi je prva kamera, nisam bas nesto vican testiranju i uporedjivanju jer nisam do sada probao nisto drugo, najradije bih voleo kad bi bio neko blizu mene ko se vise razume, da svrati neki dan da to zajedno isprobamo i testiramo itd... Ili napisite sta da probam i testiram i ja cu pokusati da odradim...

Kupio sam je ponajvise zbog odlaska na CeBIT sad u martu, da zabelezim ceo hepening itd...

Sve u svemu za ove pare sam ocekivao malo vise, mozda zato sto nisam imao do sada ni jednu drugu ili sam previse ocekivao..

Pozdrav!!!