[ deks007 @ 04.02.2008. 11:14 ] @
Resio sam malo da otkrijem tajne Efektsa , nabavio knjigu ( After 7 ) i krenuo sa prvom animacijom Heksagona . Dosao sam do momenta kada se menjaju pocetna vremena slojevima i sada se desava da se automatski menja i Duration i stratch a po knjizi to ostaje ne promenjeno . Napominjem da sam projekt zapoceo kao PAL ( u kjnizi je NTSC) dali to utice posebno na ovaj detalj . Po knjizi su slojevi udaljeni po tri kadra a ja kada upisem na pr. 21 on izbaci 1.21 . U cemu gresim . Pozdrav !
[ manix @ 05.02.2008. 18:18 ] @
Ne bi trebalo da ima nekih problema po pitanju PAL/NTSC mada u tvom slucaju moze da postoji razlika u prikazu vremena(trajanja) zbog razlike u broju frejmova po sekundi...
Sto se tice pocetnog vremena nije mi bas jasno sta si i kako radio, to je jedno, a drugo pitanje je jesi li sta menjao podesavana AE-a.
Po default-u promenom in/out vrednosti menja samo duration a ne i stretch, a ako slucajno menjas duration - menja se i streatsh!
Iz svega ja bi izveo zakljicak da si menjao duration...
[ deks007 @ 05.02.2008. 22:18 ] @
Pokusacu ponovo da prodem lekciju ali sa NTSC podesenjem pa cu videti sta se desava . Pozdrav !