[ evolution @ 04.02.2008. 13:27 ] @


Za vise informacija posetite stranicu Telenor Internet


[ batancev @ 04.02.2008. 19:13 ] @
da nije smesno bilo bi zalosno...
za ove pare se na mts 3g net paketima dobije mnooooogo vise
[ komsijakaraburma @ 05.02.2008. 15:58 ] @
MTS-ove cene su jako cudne. Jeftinije je kupiti dva paketa od 1GB (2x900=1.800 dinara) nego jedan paket od 2GB (2.300)!!! Ocigledno su na brzinu pravili promociju. Pogotovo sto je modem nemoguce kupiti!
[ mischo @ 05.02.2008. 20:42 ] @
Obratite pažnju na sledeće:

Citat:
Kolika je pokrivenost signalom 3G/HSDPA?
Signalom 3G/HSDPA trenutno je pokriven:Beograd: Novi Beograd, širi centar grada, Dedinje, Senjak, Novi Sad: uže gradsko jezgro; Niš: uže gradsko jezgro. Telenor intenzivno širi svoju mrežu 3G/HSDPA, te će se spisak gradova veoma brzo povećavati.


http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=5382

Vrlo skromno, nema šta.
[ svadjalicacica @ 05.02.2008. 21:45 ] @
Veoma vazna stvar: ni u jednoj MTS-ovoj radnji nije moguce kupiti USB modem!!! A PCMCI su imali na jednom mestu. Ovo sam proverila u petak. Obila sam noge trazeci ih za firmu.
[ batancev @ 05.02.2008. 23:16 ] @
kao sto ti vec jednom negde drugde rekoh: verovatno se razgrabilo
[ komsijakaraburma @ 06.02.2008. 09:08 ] @
Na njihovom sajtu pise da Telenor ima 3G/HSDPA mrezu u 3 grada (Beograd, Novi Sad, Nis) a MTS navodno u preko 30 gradova mada je veliko pitanje koliko MTS ima baznih stanica u tim gradovima gde su prisutni, moguce je da su pustili u rad samo po jednu baznu stanicu tek da kazu da su i u tom gradu a da zapravo vise od pola grada nema signal. Nista ja u sve te njihove marketinske izjave ne verujem dok se ne uverim. Da li je neko van ovih gradova probao MTS mrezu?
[ Slobodan Milivojevic @ 06.02.2008. 11:25 ] @
U Pirotu postoji vise baznih stanica za UMTS/HSDPA na mt:s mrezi, i pokrivenost je prilicno dobra. Pre ce biti da Telenor u Nisu ima samo jednu 3G baznu stanicu. Mada kazu da rade na prosirenju mreze.
[ komsijakaraburma @ 06.02.2008. 16:15 ] @
Kad pogledas Telenorov nastup na drugim trzistima jasno je da im super ide sa internetom i sve ukazuje da ce i ovde slicno da urade, a i cene su strava (pogledaj Pannon). Verovatno je ovo prvi udar da isplate investiciju na poslovnim korisnicima pa ce posle da bude povoljnije.
[ batancev @ 06.02.2008. 17:56 ] @
oce evo vala pretrze se....
[ mischo @ 06.02.2008. 19:02 ] @
U Srbiji realno još uvek ne postoji ozbiljna potražnja za mobilnim broadband intenetom. Masivan roll-out UMTS/HSDPA mreže nije ni malo jeftin sport, a Telenor je firma koja racionalno troši svoj novac.
[ komsijakaraburma @ 07.02.2008. 08:55 ] @
Razmisljanje tih globalnih korporacija je potpuno van naseg poimanja stvari. Ako smatraju da im se nesto isplati za nekoliko godina ulagace novac u to sada, jer imaju odakle da povuku sredstva. Telenor ima ogromno iskustvo sa drugih trzista (Madjarska, Norveska, Svedska) a u decembru su potpisali ugovor sa Nokia Siemens Networks i sada intenzivno grade 3G/HSDPA mrezu najboljeg kvaliteta koja ce im se isplatiti za neku godinu dok mi razmisljamo o sledecem obracunu. Ne brinimo zato mi za njih.
[ avala100 @ 15.03.2008. 12:28 ] @
Evo konacno su se pojavili i ti bolji paketi:

Promocija u toku marta

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=5378
[ Gayo @ 15.03.2008. 18:48 ] @
I kad se ti vezes ugovorom oni za pola godine ponude pakete za iste pare sa vise prometa.
[ enthusy @ 15.03.2008. 18:52 ] @
Sve što vezuje ljude da su nečiji dužnici godinu ili dve dana je teška navlakuša.
[ enthusy @ 16.03.2008. 03:45 ] @
A kako su im smešne ove fore koje navlače neznalice, tipa Telenorovog "možete da proverite poštu dok sedite na klupi u parku" wooow, nemoj da pričate??? S tim što ko se bar malo razume koristiće u parku telefon kojim će preko pop3 ili imap i smtp baratati poštom... ili možda Gmail aplikaciju. Ta njihova rečenica me podseća na onu mt:s-ovu reklamu "Mail za poneti" koja ti kao govori da ti oni nude mail koji ti na telefonu možeš da proveriš preko pop3 i šalješ preko smtp... auuu što je to dobro! S tim što već pomenuh da to mogu i sa Gmail-om koji ne može da se poredi sa mt:s-ovim bednim sandučetom koje nema ni neku zaštitu!
[ bakara @ 16.03.2008. 12:37 ] @
Pa slicne "magle" telenor i dalje reklamira...o super soundu je vec bila tema i sl.
A mail server, nije nikome ni potreban ako vec ima gprs.
[ aleksej @ 18.03.2008. 01:59 ] @
Danas sam bio u Telenor poslovnici i hteo sam da sklopim ugovor za Telenor internet paket "Internet 1 GB", na njihovom sajtu stoji da je tokom meseca marta promocija i da za internet paket "Internet 1 GB" gde je besplatni mesecni protok 1GB ja svakog meseca dobijam dodatnih 2 GB tokom ugovorne obaveze, ali operater nezna nista o promociji i kaze da promocija nije u toku.
Da li neko tokom marta sklopio ugovor za telenor internet i da li je dobio uslove koji su navedeni u promociji?
[ svadjalicacica @ 25.03.2008. 16:30 ] @
Ja sam zavrsila posao u Merkatoru i sve je bilo kao sto reklamiraju. Gde si ti pitao?

[ aleksej @ 03.04.2008. 00:32 ] @
Sklopio sam ugovor 24. marta. Od 24. marta do kraja meseca sam imao ukupni protok ( upload 113 mb + download 512 mb) 625 mb cekam prvi racun pa cu da vidim kako ce da mi naplate.
Interesuje me:
* da li se nepotroseni megabajti prenose iz jednog meseca u sledeci.
* kako moze da se proveri trenutno zaduzenje na racunu tokom meseca.

[ svadjalicacica @ 03.04.2008. 20:48 ] @
Nepotroseni MB se ne prenose u sledeci mesec a ako potrosis vise od besplatne kolicine MB za tarifni paket za koji si se odlucio to ti se dodatno naplacuje po ceni koja je odredjena za taj tarifni paket. Deluje komplikovano ali je stos u tome da koristis tarifni paket koji odgovara tvojoj mesecnoj potrosnji a da pratis potrosnju preko modema i da se ne zaleces. Mi smo nasim komericijalistima za ovaj prvi mesec uzeli paket „Internet 100“ gde za 750 din na raspolaganju imaju besplatnih 100 MB. Kapiram da im je to sasvim dovoljno ako ne budu skidali muziku i filmove.
[ avala100 @ 15.04.2008. 07:49 ] @
Citat:
avala100: Evo konacno su se pojavili i ti bolji paketi:

Promocija u toku marta

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=5378


Izgleda da nisu uspeli da nahvataju dovoljno pretpatlika, pa je promocija "samo do kraja marta" sada "samo do kraja aprila".

[ Gayo @ 15.04.2008. 12:49 ] @
Ma da stave i samo do kraja ferbuara (naravno mislim na onaj u 2009. god) sigurno nece navuci dovoljno korisnika.
[ svadjalicacica @ 20.04.2008. 17:35 ] @
Kome odgovara i treba mu - uzece. Nama se isplati na dva klijenta koje nam komercijalisti dobiju na foru sto imaju net stalno kod sebe.
[ Penelopi2006 @ 06.05.2008. 14:26 ] @
Da li neko ima iskustva da Telenor internetom povezanim na laptop? Hitno!
Pošto u ovom trenutku ne mogu ništa drugo da koristim osim toga, a preko mi je potreban Skype ili razgovori / video preko MSN-a. Koliko čitav taj sistem podržava dva pomenuta?
HVALA!
Pozdrav.
[ renne @ 06.05.2008. 19:03 ] @
podržava sve i sve radi OK, samo je cena veliki problem
[ Penelopi2006 @ 06.05.2008. 20:19 ] @
Pošto bi trebalo ovih dana da uzmem taj modem a ne razumem se najbolje. Treba mi informacija da li će 1 giga mesečno biti dovoljno za komunikaciju preko skypa? Ne razumem s enajbolje u to, ali meni taj priključak mi treba samo za razgovor sa inostranstvom, ili skype ili msn. Za sve ostalo sa neta imam extra brz ADSL na poslu.

Hvala..Pozdrav!
[ renne @ 07.05.2008. 11:31 ] @
Dovoljno je
[ Penelopi2006 @ 08.05.2008. 09:58 ] @
hvala ti!
[ Deep|Blue @ 14.05.2008. 14:02 ] @
skype trosi otprilike 14+14 mb na sat
[ Agent Smit @ 16.05.2008. 11:12 ] @
Ne znam baš da li je to dovoljno. Dobio sam na probu taj Huawei 3G modem od Telenora i cepam ga već 7 dana, uglavnom popodne, do sad na counteru piše da sam spržio oko 5 giga. Jesam skinuo i neke torrente, da bih video brzinu i to i normalno sam surfovao ništa posebno i baš je dosta spržio nešto mi se čini.
[ Penelopi2006 @ 18.05.2008. 13:25 ] @
Uzela sam to isto preko MTS-a i mnogo je bolje jer kako su mi rekli u Telenoru "MTS drži monopol" :-) i skroz sam zadovoljna. Meni net treba samo za čat i video pozive, sve ostalo skidam sa neta u kancelariji jer imamo adsl koji je dosta brz.
[ renato21 @ 25.05.2008. 11:18 ] @
Ma internet preko nasih mobilnih provajdera je preskup,nece oni skoro nista promeniti,uostalom internet kod nas je uopste uzas,u Sloveniji ima paketa od 10/10mbs za 15 eura,a kod nas?
[ Ne11 @ 03.06.2008. 11:23 ] @
Sve ide po jednostavnom principu> vise korisnika na manjem prostoru, manja je i cena usluge. Sada nam samo preostaje da cekamo da Telenorov marketing ubedi ljude da im je internet na telefonu neophodan i to je to:)
[ Ilic Igor @ 03.06.2008. 11:43 ] @
Uzeo sam paket 2 gb kod Telekoma, koristim za mejl i surf i mislim da sam preterao što sam uzeo 2gb dovoljno bi mi bilo 1gb.
Naravno mogu samo da povećam paket ne mogu da smanjim.
Probao sam samo u Beogradu i lepo radi.
[ evolution @ 11.06.2008. 15:50 ] @
Telenor otvara prvi Internet park u Srbiji

Studentski park prvi Telenorov Internet park

11. jun 2008. – Studentski park u Beogradu je danas, zahvaljujući Telenoru, postao prvi park u Srbiji u kome je moguće besplatno pristupiti Internetu. Povezivanje prenosnih računara na Internet moguće je na dva načina, bežično ili putem USB modema, koji se nalaze na nekoliko lokacija u parku.

U naredna tri meseca, svi posetioci parka će moći da isprobaju sve prednosti ovakvog načina povezivanja na Internet mrežu i pri tom uživaju u otvorenom prostoru. Način povezivanja je veoma jednostavan i lak, i uz pomoć nekoliko osnovnih koraka, koji su objašnjeni na tablama u parku, svi zainteresovani mogu da priključe svoje računare na internet.

Već danas putem 3G/HSDPA možete da koristite Telenor Internet u Beogradu, Nišu i Novom Sadu, a uskoro i u drugim mestima širom Srbije.

Opsirnije: http://www.telenor.rs/?section=about&page=5709
[ Agent Smit @ 11.06.2008. 20:14 ] @
Ima tema već o tome na madzone, pazite da vas ne banuju.
Video sam one slike sa modemima u kutijama..ludo burazeru, ne znam kako su zaštitili te modeme da ih ne počupaju.
Sve u svemu, još mi treba laptop pa da i odem tamo
Ne znam samo kolika je realna brzina toga sad kad se svi nakače..ali u principu nije loša stvar, još kad bi stavili na nbgdu nešto pa da i mi uživamo u prirodi i "skidamo nešto".
[ Slobodan Milivojevic @ 11.06.2008. 22:00 ] @
Sad covek nema ni gde da spava posteno

Salim se
[ Agent Smit @ 16.06.2008. 10:10 ] @
Dugo nam je trajao prvi internet park u Srbiji
Izgleda da je postao i poslednji..
[ evolution @ 16.06.2008. 13:49 ] @
Telenor je danas otvorio Internet park u Nišu, a planira otvaranje i u Novom Sadu.

"Nadamo se da će Internet park dobro funkcionisati u Nišu i da će događaji u Beogradu pokrenuti teme bezbednosti u parkovima i ponašanja ljudi", kažu u Telenoru.

Internet park u Nišu otvoren je u parku Vojvode Bojovića.

U parku su, kao i u Studentskom trgu na Beogradu, priključi za USB modeme postavljeni na tri klupe, a park je pokriven bežičnim Internetom brzine od 1,8 megabita u sekundi.

Planirano je da probni period, tokom kojeg će Nišlije moći besplatno da koriste Internet, traje mesec dana, uz mogućnost da se produži.
[ Agent Smit @ 16.06.2008. 14:51 ] @
Ne kapiram celu ideju oko ovih internet parkova..da se promoviše Telenor internet, da se promoviše Telenor??
Pa Telenor internet se uopšte ne isplati, koliko sam ja upoređivao cene, ADSL imaš mnooogo jeftinije od 3G interneta.
Jedino kad bi "malo" snizili cene, e onda bi možda i razmislio. (Jedino ako Telenor ne namerava da postane i ISP u Srbiji, što valjda već jeste u Norveškoj, pa sad malo ispituju tržište sa svojim Internetom; ali dok je situacija sa Telekomom ovakva kakva je, pitam se kakav li će Telenor biti ISP sa konkurentskim cenama???)
Što se tiče toga da li će Telenor pokrenuti pitanje bezbednosti u srpskim parkovima, ni to mi nije jasno???
Da ne misli Telenor da se bavi i video nadzorom pa da uvede i video nadzor u te parkove, kad montira svoje hotspotove.
Uostalom, za free wireless postoji toliko kafića, gde možeš da popiješ i kaficu
Moj savet Telenoru je da se baci na ono što mu je specijalnost (bar u Srbiji - a to su GSM usluge)
i da vrati zaokruživanje na sekund u tarifnim paketima :P
Mislim da će ljudi onda i manje lomiti ove hotspotove, a i neće nam trebati video nadzor.
[ Slobodan Milivojevic @ 16.06.2008. 15:08 ] @
Odoh ja da vidim kako to cudo radi na laptopu Pa cu preneti iskustva... Mada ima toliko kafica sa Neobee/ITS/Ninet internetom ovde u Nisu. Javljam prve utiske za nekih pola sata.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 16.06.2008. u 17:52 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 16.06.2008. 16:55 ] @
Radi ovo cudo.



Aali realno skida 60-80KB/s, pogledajte screenshotove dole, mrzi me da ih resajzujem sada.
[ Slobodan Milivojevic @ 16.06.2008. 17:11 ] @
radi i streaming i skype sasvim upotrebljiv internet samo da potraje... cak su prisutni i policajci dolazili su pricali smo


Zaboravio sam da napisem da se dobija privatna IP adresa iza standardnog telenor nat-a kao i svaki korisnik Telenor GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 16.06.2008. u 19:00 GMT+1]
[ pisac @ 16.06.2008. 21:28 ] @
A jesi li probao VoIP (SIP) preko one tvoje nove Nokie?

U BG je (bio) blokiran port 5060, ali sam se spojio preko drugog porta. Medjutim, to mi nije pomoglo, nisam uspeo da obavim razgovor.

Jedino ako nadjem neki IAX2 klijent za Symbian. Zna li neko?
[ Slobodan Milivojevic @ 16.06.2008. 22:04 ] @
Nisam to probao, ajde sutra cu da probam pa javim :)
[ Agent Smit @ 16.06.2008. 22:13 ] @
Pa dobar je protok, imao sam taj modem na probi i nije bio toliki...
Nemojte da polomite stvar...verujem da će u Nišu potrajati to duže
[ Slobodan Milivojevic @ 16.06.2008. 22:19 ] @
Meni samo idalje nije jasno kako oni USB konektori ne pokisnu?
[ Agent Smit @ 16.06.2008. 23:08 ] @
Bogami će da pokisnu
Blago vama Nišlijama, taman sam hteo da obiđem Studentski, kad izlomiše
[ Catch 22 @ 21.06.2008. 09:43 ] @
Opširnije o internet parku ovde na forumu u temi:

Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice
[ Slobodan Milivojevic @ 15.07.2008. 20:15 ] @
Bas pre neki dan prolazio pored Telenor "spomenika" u Nishu, i hteo nesto da pogledam, kad moj N95 kaze No WLAN networks found. Izgleda da internet park u Nisu bar wifi deo ne radi. Bio sam na nekih 15ak metara od Telenor "spomenika" i No WLAN networks found. Ne znam sta se desilo, i tako dva puta za redom u razmaku od par dana. Da li Telenor internet park u Nisu (wifi deo) idalje funkcionise?
[ Davor Vlajkovic @ 15.07.2008. 20:17 ] @
Who cares, važno je da 'spomenik' funkcioniše...
[ stevac @ 12.08.2008. 00:47 ] @
Danas mi je stigao prvi rachun za telenor internet za paket Veliki 3Gb i kad se nisam shlogirao.9.000 din.Poshto sam paket uzeo 14 jula,dzukac od prodavca (ne znam koji izraz da upotrebim svi su blagi) mi nije rekao da se pretplata rachuna pola meseca tj.1,5Gb (da mogu do kraja meseca da potroshim 1,5Gb = u okviru pretplate) i da je zadnji dan u mesecu obrachunski.A skinuo sam do 31.07 nekih 2,3gb te sve ovo preko 1,5Gb kako su mi rekli cena za KB nakon potrošenog besplatnog saobracaja iznosi 0,01 din/KB.Pazi molim te.Tako da ako se odluchite za uzimanje (tj. bash morate)dobro obratite paznju sta ce operater da Vam kaze.+ ako dobro prochitate ugovor najmanji razlog za koji mogu jednostrano da raskonu ugovor tj. korisnichki odnos je korishcenje ove usluge za VOIP.A sve to operatera bash briga da saopshti pri potpisivanju ugovora.Zato dobro chitajte sve stavke da neprodjete ko ja.Jedva chekam WiMax samo bi voleo da ga dobije neki normaan provider ako ga uopshte ima na ovim prostorima.
[ evolution @ 16.08.2008. 08:35 ] @
3G/HSDPA pokrivenost: http://www.telenor.rs/?section=private&page=5794
[ Mister Big Time @ 16.08.2008. 19:36 ] @
Raskidaju uhovor ako se koristi VOIP? Da li to znaci da je zabranjeno koristiti Skype?
[ Slobodan Milivojevic @ 16.08.2008. 20:38 ] @
Malo mi je cudna logika pokrivanja, al ajde valjda ce ubrzo da pokriju dobar deo gradova u Srbiji, makar da sustignu mt:s.
[ Mitkoni @ 14.10.2008. 18:24 ] @
Koristim Telenor Internet, dostize brzinu cak na 7.2Mbps
Ali ima i problem, u LAN-u ne otvara bas sve stranice. Koliko sam mogao da ukapiram, otvara samo stranice koje su na 'nase' hostinge, da kazem tako. Hosting od verata, ptt...

Gde je prikljucak radi sve bez problema, ali u LAN-u ne. Sta je problem?
[ felixfelix @ 26.10.2008. 19:57 ] @
Uzeo sam Telenor internet paket na probnih mesec dana. Dobro je sto postoji ta proba. NECU ga zadrzati. Danas su mi rekli u njihovoj tehnickoj podrsci da svi njihovi korisnici imaju istu I.P. adresu. Naravno da je nemoguce skinuti bilo sta da web site-a koji dozvoljavaju jedan download sa jedne IP adrese u isto vreme. Do sada sam uspeo da "uhvatim" samo oko 5min 3G/HSDPA signal, a racunar je na netu nekih 30-tak sati. Modem ( E220-HUAWEI) u tom periodu u opste nisam pomerao, a zivim pored sajma u Novom Sadu i stanu sa istom verzijom MTS interneta nisam imao problema......
[ komsijakaraburma @ 27.10.2008. 13:31 ] @
Mozda nisi dobro podesio modem pa ti preskace na EGDE iako je 3G dostupan. Desave se, pricali smo o tome vec ovde

http://www.elitesecurity.org/t340812-Telenor-internet-koga-vi

Namesti da ti je WMDCA “only” umesto “preffered” na modemu i onda ce da fercera
[ nervous83 @ 29.10.2008. 00:22 ] @
Moze li mi ko reci koji je maximalni teoretski upload moguc, i koji maximalni u praksi, za konstantan prenos podataka, u trajanju od 3-4 sata?
Lokacija bi bila centar Beograda?
[ nindza@ @ 29.10.2008. 15:44 ] @
Citat:
nervous83: Moze li mi ko reci koji je maximalni teoretski upload moguc, i koji maximalni u praksi, za konstantan prenos podataka, u trajanju od 3-4 sata?
Lokacija bi bila centar Beograda?


Ja nemogu da predjem upload vise od 40kb, dok mi download varira i to dosta.

A zasto se Ip adrese i dalje se vode pod MOBTEL Mobilne telekomunikacije Srbija BK PTT

[ evolution @ 02.11.2008. 09:57 ] @
Telenor Internet tarifni planovi postaju jos bolji i povoljniji.

Od 1. decembra Mini paket (590 dinara) sadrzi 300 MB podataka, Standard (1290 dinara) 2 GB, Veliki (1990 dinara) 5 GB, Ogromni (3 590 dinara) - 10 GB . Cene su bez PDVa.
Vaze i novi uslovi tarifiranja, pazljivo procitajte.
http://www.telenor.rs/?section=private&page=5381

Cene svih Telenor Internet modema su snizene: http://www.telenor.rs/?section=private&page=5380

a prosirena je i pokrivenost 3G/HSDPA signalom: http://www.telenor.rs/?section=private&page=5794

Novi uslovi Telenor Internet promocije: http://www.telenor.rs/?section=private&page=5928


[Ovu poruku je menjao djuice dana 02.11.2008. u 11:08 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao djuice dana 02.11.2008. u 13:28 GMT+1]
[ espresso @ 02.11.2008. 11:58 ] @
djuice, da li može postojeći postpejd broj da se prebaci na neki od internet paketa?
[ Jbyn4e @ 02.11.2008. 12:33 ] @
djuice, jel' to standard paket jedini oznacen plavo da svi znamo da je 10 dinara jeftiniji od istog mts-ovog? Naravno, jedini je i jeftiniji...

Planirate li nesto kao sto mts ima studentske 3g pakete?
[ sanja2010 @ 03.11.2008. 23:03 ] @
telenor skratio vreme za test na 14 dana... Valjda ce mi dati sutra da im vratim net... ja kad sam potpisivala ugovor bilo je 30 dana :/
[ dr.da @ 04.11.2008. 09:05 ] @
sanja2010-
ako si uzela kada je promocija bila na mesec dana nemoj da ga vracas jer za tebe vazi i dalje mesec dana od dana potpisivanja ugovora
to je samo za nove korisnike od 01.11
pozz
[ joes@ @ 04.11.2008. 19:11 ] @
[quote]djuice

Cene su bez PDVa.


Uopste mi nije jasno zasto se koriste trikom da daju maloprodajne cene bez PDV-a ! Veleprodajne cene se daju bez PDV-a, zato sto se taj iznos ionako vraca, ali dati MP cenu mi jos uvek smrdi na Karice i njihove kadrove. Sta ce fizickom licu cena bez PDV-a? Bavim se poslom u kome kupcima nudim artikle i u MP i VP ceni, i vrlo jasno sam razgranicio da saliti se sa tih 18 % nije za zezanje, jer u mom poslu se takve stvari skupo placaju. Doveo bih jos 5-6 operatera sa nekim beneficijama, cisto da se ne igraju sa ovim stvarima.
[ espresso @ 05.11.2008. 08:06 ] @
Citat:
Uopste mi nije jasno zasto se koriste trikom da daju maloprodajne cene bez PDV-a

Ja sam to pitanje pokretao više puta proteklih godina. Iza toga stoji namera da se cena predstavi nižom nego što zapravo jeste. A više puta se dešavalo da pored cena ne bude napisano da ne uključuju porez.
Ako se neko upeca, super. A oni se ograđuju onim sitnim slovima na dnu strane.
Ne postoji ni jedan razumni argument zašto bi neko fizičkom licu davao cenu bez poreza tako da je namera norveškog giganta jasna.
[ avala100 @ 05.11.2008. 09:37 ] @
Citat:
espresso
Ne postoji ni jedan razumni argument zašto bi neko fizičkom licu davao cenu bez poreza tako da je namera norveškog giganta jasna.


Ovde se ne radi o razumu nego o zakonu.
I nije tacno da je "namera" nesto sto odredjuje oglasavanje bez pdv-a, vec je to samo koriscenje mogucnosti koje pruza zakon.

U pojedinim zemljama je obaveza oglasivaca da navede cenu sa PDV-om.
U drugim, pak, nije.

Cak i razvijene ekonomije ne oglasavaju cenu sa pdv-om. (VAT-om)
Negde (u New Yorku na primer) cak i cene izlozene u radnjama stoje bez poreza. Uvek i bez izuzetka.
Mnogo puta sam se prevario, usao i radnju da kupim nesto za 20 USD, da bih na kasi platio mnogo vise, dakle svuda stoji neto cena. (ne secam se vise da li je 17 ili 18 posto).

[ espresso @ 05.11.2008. 14:13 ] @
Citat:
I nije tacno da je "namera" nesto sto odredjuje oglasavanje bez pdv-a, vec je to samo koriscenje mogucnosti koje pruza zakon.

Pa da, korišćenje mogućnosti koje pruža zakon za ostvarivanje svojih namera ;)

Nego nema gosn. djuice-a da mi odgovori na moje pitanje u vezi prebacivanja na internet paket.
[ Darezi @ 05.11.2008. 14:25 ] @
To je dobra stvar za onog kome treba internet a ne moze nina koji drugi nacin da ga ima. Em sto je skup jer je ogranicen protok, za te pare treba da daju flet. Plus sto im se moli usb modem tako usija da sam morau da ga stavim unuter kucista naslonjenog na ventilato da ga hladi. Plus hoce da zakuca veza iz cista mira iako pokazuje pun signal ili da se sam diskonektuje jer izgubi signal. Ja zivim u Borci i sto se signala tice ja i moji u kuci nemamo probleme sa mobilnim, zivim ublizini pijace i Maxi-ja.Uzeo sam ga na mesec dana da ga probam kako se ponasa u Borci, on jeste da odma otvara stranice mada ponekad prikaze "Page error" iako je i dalje konektovan tako reci zakuca pa moram da ga diskonektujem pa konektujem ponovo. Nije to strasno dok nepocnete nesto da skidate pa onda morate ispocetka.
Posto sam uzeo paket od 512kb/1,5gb i u jednom obavestenju koje sam dobio tamo kod nijh kada sam ga uzimao pise da ukoliko u probnom periodu prekoracim 10Gb protoka da mi se nalog stornira sve od isteka probnog koriscenja. Mene interesu je da li je mogu da teram do 10Gb protoka ili imam samo 1,5Gb za koji sam se paket i odlucio iako je probni period u pitanju. I dali je moguce da mi u roku od 24 sata skine oko 350Mb gde sam skino samo 2, 3 programcica oko 15-ak Mb i ostalo je bilo samo surfovanje. Svi update-ovi su bili iskljuceni, jedino sto sam instalirao novi Nod32 i uradio update i to je mozda skinulo jos da kazemo 20Mb. Pitanjeje gde je otislo onih 320, 330 megabajta. Plus sto vam nedozvoljava da skidate sa rapishera, mozete jedino ako imate neki od programa za skidanje sa raipda. CryptLoad dobro radi i sa njim mozete da skidate preko Telenora ne znam na koji nacin on moze kada vi licno nemozete, jer vam sajt nonstop govori kako se ispunili maksimum za taj dan dok CryptLoad moze.
Em su skupi, em ti ogranicavaju protok, em nemozes da skidas sta ti hoces. To je po meni malo jadno jer da su ponudili flet varijante i da su spustili cene pa veruj te mi da bi sigurno svi poceli da prelaze kod njih, zato sto se otarasite skalamerije od adsl ili kablovskog modema i dobijete mali modemcic skoro duplo manji od pakle cigareta. I da ti nezatvaraju portove ka raipseru i slicnim sajtovim.
Neznam mozda sam ja glup jer preko se utrkuju ko ce da bude jeftiniji i da da vise usluga, dok kod nas u Srbiji ide obrnuto sto skuplje i sto manje usluga.
Neznam!!! nisam pametan toliko da bi razumeo Srpsku politiku poslovanja " Zajebi sto vise njih i otmi im sto vise para za sto manje usluga"
[ joes@ @ 05.11.2008. 15:11 ] @
Citat:
avala100: Ovde se ne radi o razumu nego o zakonu.
I nije tacno da je "namera" nesto sto odredjuje oglasavanje bez pdv-a, vec je to samo koriscenje mogucnosti koje pruza zakon.




A kome zakon zabranjuje da neko ubije coveka? Nikom! Svako moze da ubije coveka. E sad ako si spreman da platis tu cenu, OK. E sad ako hoces da napravis nekoga na budalu to ti je u Srbiji nekaznjiv "sport". Ni inspekcije, ni udruzenja potrosaca, ni trziste.

Citat:
avala100: Ovde se ne radi o razumu nego o zakonu.


Jedan od clanova zakona je i taj "da nije dozvoljeno kupca dovoditi u zabludu (ili dvosmislenost ili tako nesto). Ako nadju najsitniji font i zabodu ga u cosak i najnizi ceo stranice to se moze podvesti pod "jasnim objasnjenjem"? Ili u marketinskim kampanjama to i ne spominju (PDV)? Mislim da na prvom mestu to bi trebalo da sankcionise trziste, ali na ovom trzistu funkcionisu oni i Telekom (VIP i ne vredi spominjati). Ostaje - zakon.

Citat:
avala100
Mnogo puta sam se prevario, usao i radnju da kupim nesto za 20 USD, da bih na kasi platio mnogo vise, dakle svuda stoji neto cena. (ne secam se vise da li je 17 ili 18 posto).


Mojim prijateljima koji zive u Americi je ovo novost. U radnji su prikazane cene bez poreza? Zasto?
[ avala100 @ 05.11.2008. 18:40 ] @
Citat:
joes@: Mojim prijateljima koji zive u Americi je ovo novost. U radnji su prikazane cene bez poreza? Zasto?

Da, u radnji su cene istaknute bez poreza. I u kafani. Svuda i bez izuzetka, kao sto sam i napisao. I u celoj drzavi New York je upravo tako. (samo sam tamo bio)
Nek prijatelji malo odu i do istocne obale.

Citat:
joes@: A kome zakon zabranjuje da neko ubije coveka?

Detinjasto.

Citat:
joes@: Jedan od clanova zakona je i taj "da nije dozvoljeno kupca dovoditi u zabludu (ili dvosmislenost ili tako nesto). Ako nadju najsitniji font i zabodu ga u cosak i najnizi ceo stranice to se moze podvesti pod "jasnim objasnjenjem"? Ili u marketinskim kampanjama to i ne spominju (PDV)? Mislim da na prvom mestu to bi trebalo da sankcionise trziste, ali na ovom trzistu funkcionisu oni i Telekom (VIP i ne vredi spominjati). Ostaje - zakon.


Sa ovim se u potpunosti slazem.


Mozda smo se malo udaljili od teme?
[ Slobodan Milivojevic @ 05.11.2008. 21:35 ] @
^ Jeste, zato se vratite na temu.
[ joes@ @ 06.11.2008. 17:03 ] @
Mislim da kod nas su internet veze jos uvek lose i skupe, i da je i to deo komjutrske "nepismenosti" !
[ night-shift @ 06.11.2008. 20:07 ] @
Niko nije skontao šta su još uvalili pored pojeftinjenja?

Citat:
Tarifiranje se zaokruzuje na 100KB (važi od 1.decembra 2008).
;)
[ avala100 @ 14.11.2008. 16:30 ] @
Neko je postavio pitanje, ali jos nema odgovora, zato ako moze djuice neka odgovori:

Da li je moguce postojeci post paid broj "prebaciti" na internet paket?
Nekim korisnicima bi to sigurno odgovaralo, onda bi mogli da objedine sve, i pozive i internet i sms...
Ukoliko je moguce, da li onda ostaje virtuleni fax?
Hvala.
[ sanja2010 @ 14.11.2008. 17:15 ] @
Ako nekome posle vracanja modema stigne racun na 3000 za koriscenje ili tako nesto... nemojte da platite. Telenor ima prilicno nesposobne sluzbenike koji ne umeju pravilno da razduze sve. Meni juce stigao racun, otisla da ih pitam o cemu se radi, drljali su nesto po racunaru i rekli da je njihova greska a racun da bacim u djubre :)
[ nindza@ @ 14.11.2008. 17:50 ] @
Citat:
avala100: Neko je postavio pitanje, ali jos nema odgovora, zato ako moze djuice neka odgovori:

Da li je moguce postojeci post paid broj "prebaciti" na internet paket?
Nekim korisnicima bi to sigurno odgovaralo, onda bi mogli da objedine sve, i pozive i internet i sms...
Ukoliko je moguce, da li onda ostaje virtuleni fax?
Hvala.


Postovanje

Ja sam stavio svoj postpaid u modem, i radilo je isto kao i druga kartica koja je bila predvidjena samo za internet. Cak mislim da je za neku nijansu bio bolji prijem signala preko postpaid kartice, nego sto je bila sama namenjena kartica. Za Fax nisam siguran ali pretpostavljam da ostaje.
[ joes@ @ 14.11.2008. 18:47 ] @
Citat:
nindza@: Postovanje

Ja sam stavio svoj postpaid u modem, i radilo je isto kao i druga kartica koja je bila predvidjena samo za internet. Cak mislim da je za neku nijansu bio bolji prijem signala preko postpaid kartice, nego sto je bila sama namenjena kartica. Za Fax nisam siguran ali pretpostavljam da ostaje.


Da li si proverao razliku u ceni?
[ avala100 @ 14.11.2008. 19:14 ] @
Citat:
nindza@: Postovanje

Ja sam stavio svoj postpaid u modem, i radilo je isto kao i druga kartica koja je bila predvidjena samo za internet. Cak mislim da je za neku nijansu bio bolji prijem signala preko postpaid kartice, nego sto je bila sama namenjena kartica. Za Fax nisam siguran ali pretpostavljam da ostaje.


Hvala ti za brzi odgovor, ali nisam na to mislio.
Mene zanima da li moj postojeci broj, koji je na nekom paketu, moze da "postane" neki internet paket, a da ostane isti broj.
[ nindza@ @ 14.11.2008. 20:15 ] @
Citat:
joes@: Da li si proverao razliku u ceni?


Tarifira se u do sada na 100kb, a od 1.12 bice po 1mb, a on svlaci po istoj ceni bar koliko sam ja zaprimetio.

Citat:
avala100: Hvala ti za brzi odgovor, ali nisam na to mislio.
Mene zanima da li moj postojeci broj, koji je na nekom paketu, moze da "postane" neki internet paket, a da ostane isti broj.


Mislim da tako nesto nije izvoljdivo ali mozda i jesta ako odes u telenor, i zatrazis mozda ti i odobre posto telenor ima kao tarifne dotatke Dodaj Internet tako da nece im biti tesko da ti samo na postojeci broj nakace internet.
[ Slobodan Milivojevic @ 16.11.2008. 12:37 ] @
Citat:
nindza@: Tarifira se u do sada na 100kb, a od 1.12 bice po 1mb, a on svlaci po istoj ceni bar koliko sam ja zaprimetio.


Kolko je ovo proverena informacija vezana za mt:s 3G internet pakete?
[ nindza@ @ 17.11.2008. 18:04 ] @
Tarifiranje se zaokruzuje na 100KB ( važi od 1.decembra 2008 ) . a Cena po MB nakon potrošenog besplatnog saobraćaja (od 1. decembra)
Mini - 3 din/MB
Standard - 3 din/MB
Veliki - 2 din/MB
Ogromni - 1 din/MB.


Citat:
Slobodan Milivojevic: Kolko je ovo proverena informacija vezana za mt:s 3G internet pakete?


Oko tarifiranja pogledajte MTS

Da li je neko potpisao ugovor, sa Telenor-om ???
[ zALFex @ 22.11.2008. 15:11 ] @
Telenor internet super radi na Banjici. 460 Kbps.
Nadam se da u novembru zaista nece tarifirati prekoracenje besplatnog saobracaja ukoliko je to prvi mesec koriscenja Telenor interneta.
[ komsijakaraburma @ 22.11.2008. 18:54 ] @
@avala100

Mislim da jeste moguce da napravis migraciju ali sam i ubedjen da je besmisleno jer ti onda SIM kartica stoji u modemu i ne koristi se za govorni saobracaj. Logicnije mi je da uzmes novu SIM karticu koju ces stalno drzati u modemu i koristiti je samo za data saobracaj. S druge strane na internet tarifnim paketima je govorni saobracaj koji treba naknadno ukljuciti skuplji u odnosu na standardne govorne pakete. Tako da ne komplikuj nego lepo uzmi novu karticu za internet kao i svi mi koji ga koristimo.
[ joes@ @ 23.11.2008. 15:40 ] @
U šta se stavlja kartica koja je na post - paid- u? U modem? U koji modem?
[ zALFex @ 23.11.2008. 15:44 ] @
U neki od ponudjenih Telenor internet modema ili u 3g telefon koji mozes da povezes sa racunarom.
[ vuki68 @ 25.11.2008. 14:19 ] @
Mene zanima da li je u Telenor internet modem, Huawei e220 moguce staviti karticu drugog operatera. Primera radi, u Cg postoji PrePaid mobilni internet, da ne bih trosio Roaming usluge, stavio bih karticu T-com ili Promonte.

Isti slucaj u drugim zemljama, Fr, DE koje imaju i za prepaid.

Ili je modem lock, i ne dozvoljava kartice drugih operatera?
[ joes@ @ 25.11.2008. 16:17 ] @
Citat:
zALFex: U neki od ponudjenih Telenor internet modema ili u 3g telefon koji mozes da povezes sa racunarom.



A da li se modem kupuje, iznajmljuje ili daje na korišćenje? Mislio sam da ako je free varijanta da ga koristim povremeno za surf.
[ nindza@ @ 25.11.2008. 22:23 ] @
Citat:
vuki68: Mene zanima da li je u Telenor internet modem, Huawei e220 moguce staviti karticu drugog operatera. Primera radi, u Cg postoji PrePaid mobilni internet, da ne bih trosio Roaming usluge, stavio bih karticu T-com ili Promonte.

Isti slucaj u drugim zemljama, Fr, DE koje imaju i za prepaid.

Ili je modem lock, i ne dozvoljava kartice drugih operatera?



Modem je Lock i radi samo pod Telenor mrezi to sam prvo probao , dok mislim da O2 u Nemackoj ima free ali nisam 100% posto cekam modem.



Citat:
joes@: A da li se modem kupuje, iznajmljuje ili daje na korišćenje? Mislio sam da ako je free varijanta da ga koristim povremeno za surf.



U zavisnosti od samog paketa i trajanje ugovorne obaveze vi kupujete modem, i modem postaje vase licno vlasnistvo tako da kada istekne ugovorna obaveza, vi modem zadrzavate.

E sad sve zavisi od samog paketa da li cete modem platiti 1din ili malo vise, ili pak punu cenu modema to sve zavisi od vas.

PoZz
[ vuki68 @ 26.11.2008. 15:37 ] @
Citat:
nindza@: U zavisnosti od samog paketa i trajanje ugovorne obaveze vi kupujete modem, i modem postaje vase licno vlasnistvo tako da kada istekne ugovorna obaveza, vi modem zadrzavate.

E sad sve zavisi od samog paketa da li cete modem platiti 1din ili malo vise, ili pak punu cenu modema to sve zavisi od vas.

PoZz


ja bih rado kupio modem koji nije lock, vidim ima ih na ebay isto Huawei, radio na Vodafone mrezi, onlock je, da li mislis da bi to sljakalo ovde, ili imas neku bolju ideju?
[ nindza@ @ 26.11.2008. 16:02 ] @
Citat:
vuki68: ja bih rado kupio modem koji nije lock, vidim ima ih na ebay isto Huawei, radio na Vodafone mrezi, onlock je, da li mislis da bi to sljakalo ovde, ili imas neku bolju ideju?


Ako pise da je onlock onda je onlock onda uzivanju nikad kraja, ja sam narucio O2 pa cemo videti sta ce biti.
[ vuki68 @ 26.11.2008. 16:15 ] @
Citat:
nindza@: Ako pise da je onlock onda je onlock :) onda uzivanju nikad kraja, ja sam narucio O2 pa cemo videti sta ce biti. :)


Ali radio je u Vodafone mrezi, brine me da li je sofvtver u samom uredjaju Vodafone ili ostao Huawei
[ nindza@ @ 26.11.2008. 17:57 ] @
Citat:
vuki68: Ali radio je u Vodafone mrezi, brine me da li je sofvtver u samom uredjaju Vodafone ili ostao Huawei


Sigurno ce moci posto i kod Telenor modema mozes da dodas nove profile tj podesavanja za internet, samo sto je kod njih modem lock, bitno je samo da je onlock kroz aplikaciju koja prati modem mozes da podesis nove profile.

[Ovu poruku je menjao nindza@ dana 28.11.2008. u 00:45 GMT+1]
[ vuki68 @ 27.11.2008. 14:08 ] @
Citat:
nindza@: Sogurno ce moci posto i kod Telenor modema mozes da dodas nove profile tj podesavanja za internet, samo sto je kod njih modem lock, bitno je samo da je onlock kroz aplikaciju koja prati modem mozes da podesis nove profile.


a zasto ga zakljucavaju koji ocin? gde je to sa podesavanjima kod huawei e220
[ nindza@ @ 27.11.2008. 23:45 ] @
Citat:
vuki68: a zasto ga zakljucavaju koji ocin?


Kada sam ja to pitanje postavio Telenor-u zasto je modem zakljucan , jer platim modem 7.000din i jos je zakljucan ja time ne dobijam nista , odgovor je bio da bi zastitili sebe, a zatim rekli da im tako salju kodiranje.

Citat:
vuki68gde je to sa podesavanjima kod huawei e220

Uz svaki modem dolazi aplikacija njegova prateca aplikacija koju mora da poseduje, i zatim imas opricije gde sta podesavas parametre.

[ vuki68 @ 28.11.2008. 14:30 ] @
Citat:
nindza@: Uz svaki modem dolazi aplikacija njegova prateca aplikacija koju mora da poseduje, i zatim imas opricije gde sta podesavas parametre.


Huawei tako isporučuje, valda po porudžbini.To je tačno! Isti slučaj kod Vodafone i pstalih koji dobijaju modeme od Huawei, mada mozda za to ima rešenje:

http://www.fonefunshop.co.uk/Unlocki...n/datacard.htm

http://www.3g.co.uk/3GForum/showthread.php?t=66573
[ Ronald @ 30.11.2008. 11:49 ] @
Pozdrav svima,

Evo, koristim Telenor internet vec 4-5 dana.

Zna li neko kako da dobijem realnu IP adresu, postoji li neki programcic za to? Izgleda da i Telenor kao i MTS koriste NAT, tako da ne mogu nista da skinem sa rapidshare-a posto je u pitanju jedinstvena IP za sve korisnike telenor interneta.

Inace realna brzina na speed testu na podrucijima koja su pokrivena 3G signalom je download 1600kbps upload oko 300kbps dok na EDGE mrezi download ide oko 180kbps maksimalno dok upload ne prelazi 100kbps. Odziv je malo slabiji i krece se u opsegu od 150ms za 3g mrezu do cak 500 ms na EDGE mrezi zavisno od bazne stanice i perioda opterecenja.Ako bi odziv bio malo bolji bilo bi super, ali dobro.... nije lose ni ovako.
Modem nije zakljucan radi i sa obicnom MTS karticom ako podesite novi profil u aplikaciji na racunaru.

Ako ima neko ko koristi telenor internet, moze li mi reci kada pocinje novi obracunski period u mesecu, jel ide uvek bas precizno od 1. u mesecu tj od 00:00h?

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Ronald dana 30.11.2008. u 13:06 GMT+1]
[ nindza@ @ 30.11.2008. 14:10 ] @
Citat:
Ronald

Evo, koristim Telenor internet vec 4-5 dana.


Da li imas potpisan ugovor po novim pravilima ili je upitanju promocija ???

Citat:
Ronald
Zna li neko kako da dobijem realnu IP adresu, postoji li neki programcic za to? Izgleda da i Telenor kao i MTS koriste NAT, tako da ne mogu nista da skinem sa rapidshare-a posto je u pitanju jedinstvena IP za sve korisnike telenor interneta.


Ja sam skidao sa rapid-a a sad nece , pokusavao sam nesto ali nije mi uspelo jednostavno cim se povezem na telenor tu je kraj .

Citat:
Ronald
Modem nije zakljucan radi i sa obicnom MTS karticom ako podesite novi profil u aplikaciji na racunaru.


Kako je modem odkljucan kad trazi code da se unese ???
[ vuki68 @ 30.11.2008. 17:50 ] @
Citat:
nindza@: Kako je modem odkljucan kad trazi code da se unese ???


da li si dobio u DE O2 ?

da li znas kakva je pokrivenost u Nemacko sa 3G/HSDPA?
[ Ronald @ 30.11.2008. 23:32 ] @
@
nindza@

Ugovor sam potpisao po novim uslovima, za mene promocija od 10gb u prvih mesec dana koriscenja ne vazi. Postoji samo mogucnost raskida ugovora u roku od 15 dana bez placanja penala ako mi se internet ne dopadne, uz placanje linearnih troskova pretplate i ostvarenog saobracaja za taj period.

Meni aplikacija ne trazi code da se unese kada u modem ubacim karticu drugog operatera, dovoljno je samo promeniti karticu i napraviti novi profil za konekciju u aplikaciji telenor sa parametrima drugog provajdera.Modem je bele boje bez znaka Telenora. Znaci nije zakljucan.

Za sada sam zadovoljan, osim sto bih voleo da je ping malo manji, puno je 500ms i naravno problem je NAT ...Isto je bilo i sa SBB-om pre 3-4 godine i zaista me nervira NAT sobzirom da vec imam iskustav sa tim, bolje neka kazu koliko kosta realna dinamik ili statik IP i platicu ovo mi samo kida zivce. Naravno i jedan flat paket nebi bilo lose imati po razumnoj ceni.

Ako neko ima resenje za rapid neka napise....

Pozdrav
[ Darezi @ 01.12.2008. 13:42 ] @
Ja sam im danas vratio modem jer nisam bio zadovoljan, imao sam mesec dana probno. Jedan od razloga je sto nije flet jer bi u ostalom bio dobar konkurent adsl i kablovskom, drugi razlog je da oni tvrde barem koliko sam ja cuo brzinu od 3 Mbit pa cak i da je 1,5Mbit a meni ni jedanput nije prelazio download veci od 75kb/s to jest 600kbit.
Rapidshere nece da radi preko Telenora, verovatno su blokirali direktne linkove na taj i slicne sajtove ali postoji program koji to moze da zaobidje zove se CryptLoad i skida sa vise sajtova.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 01.12.2008. u 19:22 GMT+1]
[ nindza@ @ 01.12.2008. 22:39 ] @
Postovanje

Citat:
vuki68: da li si dobio u DE O2 ?

da li znas kakva je pokrivenost u Nemacko sa 3G/HSDPA?


Ocekujem modem, nadam se da ce dodji uskoro .
A sto se pokrivenosti tice koliko sam ja razumeo nema bas cela Nemacka ali velika vecina je pokrivena, a i cene su ima dosta pristupacne O2


Zanimljiva informacija sto se tice otkljucanih Telenor modema . Posto sam vodio poduzi razgovor oko Telenor internet-a, meni je receno ako im zazivi Internet da im je u planu da puste i flat od 2009god. to su oni meni rekli kada sam im poslao statistiku.

PoZz

[ vuki68 @ 02.12.2008. 07:03 ] @
Citat:



Mislim da ima neki fazon da se to dekodira, mislim ti modemi, da li znas za to?

A video sam inace, SonyEricsson je pustio veoma zanimljiv modem MD400, vredi ga kupiti ako nije bas preterano skup.Znam recimo MD300 u DE kosta oko 100e
[ Ronald @ 02.12.2008. 21:44 ] @
@Darezi

Hvala na imformacijama, skinuo sam program i probao ali nesto nece da radi ili ja ne znam da ga podesim, nije vazno, u svakkom slucaju resio sam probrem otvaranjem AOL free naloga i instalacijom America online 9.0 aplikacije tako da je problem rapida resen. Ipak, hvala na odgovoru.
Sto se tice brzine od 3 mbps zaista je tacno, mozete se uveriti da zaista ima korisnika sa tom brzinom kada na stranici Speed test kliknete za prethodne rezultate po IP adresi telenora koju svi mi koristimo, ima zaista retkoh pojedinaca koji su postigli ovu brzinu na testu, ali kod mene je najvise islo do 1600kbps.

Pozdrav
[ Dragan Krstevski @ 03.01.2009. 18:50 ] @
radi.
[ zALFex @ 06.01.2009. 18:01 ] @
Da li jos neko u specifikaciji ima konekciju od 1KB uracunatu pre svake druge konekcije!? Nesto kao "naplata veze"!?
[ Dalibor81 @ 07.01.2009. 10:46 ] @
Citat:
Ronald: @Darezi

Hvala na imformacijama, skinuo sam program i probao ali nesto nece da radi ili ja ne znam da ga podesim, nije vazno, u svakkom slucaju resio sam probrem otvaranjem AOL free naloga i instalacijom America online 9.0 aplikacije tako da je problem rapida resen. Ipak, hvala na odgovoru.

Pozdrav


Kako si otvorio free nalog, iz aplikacije ili sa sajta, meni kada radim iz app. trazi neke podatke koji ne postoje.... u cemu je trick!?
Hvala i pozdrav
[ Ronald @ 07.01.2009. 21:56 ] @
Ja sam nalog otvorio na sajtu a zatim sam instalirao porgram i samo ukucao korisnicko ime i sifru. Sve radi ok. Prilikom otvaranja free naloga na sajtu treba popuniti polja sa zip kodom i adresom i postoje uputstva o tome koji postanski broj ukucati, koju adresu i slicno, medjutim ja sam otvorio nalog na AOL -u ne postujucu ta pravila tj ukucao sam polovicne podatke kombinaciju srpske adrese i Americkog ZIP koda i sve radi ok....Ima jedna tema o tome na podforumu "korisnicki servis MTS" nije tesko naci temu u podforumu MTS-a na ovom forumu, a ima informacija o tome i na drugim forumima, progooglaj nacices imformacije o tome veoma lako...

Puno pozdrava
[ Darezi @ 08.01.2009. 16:24 ] @
Za free nalog netreba da podesavas nista osim gde hoces da ti stavlja podatke, samo ga instaliras i radis copy/paste sa linkovima i ostalo on radi sve sam samo sto pravi pauze izmedju svakog skidanja.
[ markokg @ 06.02.2009. 19:28 ] @
zna li neko nesto o dodaj internet na post paidu.Uplatio sam 300mb 590din.To je ok.E sad me zanima kako mogu da se provere ti potoseni megabajti.Jer racun stalno raste nerazum ovo bas najbolje
[ pitikovski @ 07.02.2009. 09:05 ] @
I mene zanima kako se proverava stanje.
Meni je telefon podesen da proverava na svakih 15 min. mail od 10h-22h,sto znaci sa ovim zaokruzivanjem na 100kb,da bih ja mesecno potrosio 120MB samo na proveru mail-a.
Postoji li nacin da budem non-stop konektovan na net da bih izbegao to zaokruzivanje?
[ markokg @ 07.02.2009. 10:21 ] @
ma mene zanima zasto ide racun kao sasav a uplaceno 300 mb.Moze li neko ovo malo vise da pojasni?
[ zzviktor @ 07.02.2009. 10:40 ] @
zato sto se troskovi za potrosenih 300 mb obracunavaju tek krajem meseca,
dok se tokom meseca pokazuju kao da je normalan saobracaj a ne t.d.
[ espresso @ 07.02.2009. 10:47 ] @
Stanje ne bi trebalo da se uvećava.
Meni se, prvi put kada sam uplatio dodatak, uvećavalo nekoliko dana pa je stalo. Na kraju je sve obračunato kako treba. Sledeći mesec se više nije uvećavalo. A provera ne postoji za sad; tako mi je rečeno.

Inače, koliku brzinu postižete preko 3g? Ja ne mogu da prebacim 60kB/s preko HSDPA gde god da sam. Ista stvar je i kada isključim HSDPA. Kako je kod vas?
[ draganbg82 @ 08.02.2009. 20:26 ] @
Telenor internet u zadnja dva dana kod mene ne radi na Visti a na Xp radi. Najgore od svega je to sto nisam jedini.
Samo ispise da je konekcija limited or no connectivity ili samo stoji kao LOCAL ONLY. Nema sta nisam pokusavao u Visti ali nista nije pomoglo. Zvao sam call centar, oni pojma nemaju, ali se dosta ljudi zalilo.
Nadam se da ce srediti u toku sutrasnjeg dana.

Kakva je situacija kod Vas? Napominjem da na XP nema problema. Znam da moze biti i do ipv6 u Visti ali i to sam iskljucivao u servisima, nije pomoglo.
[ espresso @ 09.02.2009. 18:18 ] @
Upravo sam probao; kod mene radi; pišem sa Viste SP1.

Stavi ovo kao "extra initialization commands":
Code:
+CGDCONT=,,"internet"


Inače, sledeći koji koristim na XP sistemu, ne radi na Visti:
Code:
at+cgcont=1,"IP","internet"
[ hodac @ 09.02.2009. 21:07 ] @
Ja sam kupio usb modem od Promontea (telenor u Crnoj Gori ) , sad me zanima kako da ga otkljucam da bih mogao da kupim i pripejd data karticu od Telenora tako da internet imam u obe zemlje .

Nije mi jasno zashto zakljucavaju modeme .

Pozz
[ espresso @ 10.02.2009. 09:15 ] @
Vidim da neki nisu uspeli da ga otključaju na stranom gsm forumu.
Ne znam šta bi se desilo ako bi nadogradio firmver. Ima ovde nešto
http://www.dc-unlocker.com/downloads/open/52
[ hurmiza @ 10.02.2009. 20:44 ] @
Nego jedno pitanje. Da li je neko cuo da je moguce na kioscima dopuniti prepaid Internet? Drugar ima trafiku i njegov matori prica kao su mu dosla 2 lika iz Telenora i sad prodaju i dopune za internet i neko cudo sto ga zovu mRacun...Niko ne zna cemu sluzi, a prica se da je u pitanju ePurse ili nesto slicno...

Neke ideje o ovome?
[ Milos038 @ 19.02.2009. 05:34 ] @
Sada se stidim za svaku lepu rec koju sam ikada rekao za telenor.

Prvih mesec dana (probno) radilo je perfektno,inace telenor internet koristim samo na lap topu kada nisam kod kuce ili kada mi kuci ne radi wireless (jako retko)

ne smeta mi cak ni to sto svaki mesec nagruvam samo 300 mb

U januaru sam se selio i koristio internet malo vise,odnosno UP+DOWN od 01.01.2009 - 10.2.2009 oko 1.4GB (statistika telenor aplikacije)
Sve u svemu,stize mi racun malo poveci u kome stoji da sam utrosio 2.8GB

Pa ima li ociglednije PREVARE

Spominju oni meni neki listing a nikako da ga daju,pa cak i ako u listingu stoji da sam kojim slucajem utrosio toliko,sta sam drugo mogao,upravljao sam se prema njihovoj aplikaciji....
Cekam jos par dana da me kontaktiraju pa ako ne bude reseno kako meni odgovara stvarno ce se naci na naslovnoj strani nekih novina,dobice besplatnu "reklamu".
[ Milan013 @ 19.02.2009. 09:09 ] @
Da li si koristio modem u bilo kom drugom laptopu/kompu u toku tog meseca? Ja ga setam izmedju desktopa i laptopa ali nisam obracao paznju da li se statistika odnosi na saobracaj generisan na oba racunara zajedno ili na svakom racunaru ima neki svoj fajl za statistiku koji puni podacima. Takodje obrati paznju da se vrsi zaokruzivanje na 100kb.
Da li si siguran da si dobro video (jos uvek mozes videti statistiku), napravi screenshot da imas kao dokaz ako ti zatreba a mozes i sa nama da podelis...
[ Slobodan Milivojevic @ 19.02.2009. 11:15 ] @
Mislim da kao i svi korisnici telenora mozes da proveravas stanje, imas uvid u specifikaciju saobracaja online, putem portala "moj telenor": http://www.telenor.rs/portal
[ nindza@ @ 19.02.2009. 14:51 ] @
Citat:
Milan013: Da li si koristio modem u bilo kom drugom laptopu/kompu u toku tog meseca? Ja ga setam izmedju desktopa i laptopa ali nisam obracao paznju da li se statistika odnosi na saobracaj generisan na oba racunara zajedno ili na svakom racunaru ima neki svoj fajl za statistiku koji puni podacima. Takodje obrati paznju da se vrsi zaokruzivanje na 100kb.
Da li si siguran da si dobro video (jos uvek mozes videti statistiku), napravi screenshot da imas kao dokaz ako ti zatreba a mozes i sa nama da podelis...


Sama aplikacija se nalazi na racunaru, tako da ostvareni saobracaj se meri zasebno za svaki racunar.

Citat:
Slobodan Milivojevic: Mislim da kao i svi korisnici telenora mozes da proveravas stanje, imas uvid u specifikaciju saobracaja online, putem portala "moj telenor": http://www.telenor.rs/portal


Telenor portal-u ne mozes se prijaviti SIM karticom koju si dobio za pristup internet-u, sam SIM nema pravo registracije

[ Kizzza @ 19.02.2009. 18:56 ] @
Citat:
nindza@: Telenor portal-u ne mozes se prijaviti SIM karticom koju si dobio za pristup internet-u, sam SIM nema pravo registracije


Može.
[ Milos038 @ 22.02.2009. 14:56 ] @
ja ne mogu:

Pristup aplikaciji Moj Telenor nije inicijalizovan za Vaš broj telefona.
Molimo Vas da pogledate uslove korišcenja aplikacije Moj Telenor i uputstvo za prijavu.


[ Slobodan Milivojevic @ 22.02.2009. 15:04 ] @
Citat:
Milos038: ... i uputstvo za prijavu.


Citat:
Kako se prijaviti?

Prijava na portal "Moj Telenor" se vrši slanjem SMS poruke na broj 9848 u formatu:

REG razmak lozinka

Na primer, ako ukucate poruku: "REG telenor" prijavili ste se za korišćenje portala "Moj Telenor" i odredili svoju lozinku ("telenor"). Prijavom na portal "Moj Telenor" prihvatate uslove korišćenja portala.
Lozinka mora biti dužine između 5 i 8 znakova, pri čemu su dozvoljena sva slova engleske abecede (A - Z) i brojevi (0 - 9). Naša specijalna slova (š, č, ć, đ, ž) i znaci interpunkcije nisu dozvoljeni. U okviru lozinke se ne pravi razlika između malih i velikih slova.

Vaše korisničko ime je broj Vašeg mobilnog telefona, sa prefiksom, bez vodeće nule (npr: 63123456 ili 62123456).

Poslate poruke ka broju 9848 se ne naplaćuju, osim kada je korisnik u roamingu (tada se naplaćuju u zavisnosti od roaming zone).

Ukoliko ste novi korisnik, prvog dana aktivacije pretplatničkog broja niste u mogućnosti da inicirate lozinku za portal Moj Telenor.
[ nindza@ @ 22.02.2009. 15:49 ] @


Slazem se potpuno ali br. koji dobijes za Internet usluge, ne moze da se prijavi na telenor portal licno probao na par Telenor Internet kartica. Mozete postpaid ili prepaid normalan broj koji ima otvoren port za razgovor, kod br. ili sim koji dobijete za koriscenje internet-a on ima zatvoren port za razgovor tako da imate samo data traffic.

PoZz
[ Milos038 @ 22.02.2009. 16:37 ] @



Danas su mi rekli da na njihovom brojacu pise da sam vise utrosio i da njih ne interesuje sta pise na aplikaciji jer sam ja mogao da reinstaliram aplikaciju kad god hocu.
Na slici pise i datum kada je instalirana aplikacija,a slika je uzeta danas tako da je stanje na njoj do danasnjeg datuma

Razumem ja da se ne poklopi za malo .....ali ovoliko
ovo pise u racunu za januar




Dakle OČIGLEDNA KRADJA!

a vrh svega je to da kada ne mogu da se konektujem i poyovem ih da pitam u cemu je problem kazu mi da je to normalno i samo da pokusavam i dalje i uspecu,i jeste tako samo ne znam kako ih nije sramota da klijent po 5 minuda pokusava da se konektuje na internet

a da ne pricam o tome kako u yadnje vreme ocajno radi

[Ovu poruku je menjao Milos038 dana 22.02.2009. u 18:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Milos038 dana 22.02.2009. u 18:03 GMT+1]
[ Milos038 @ 22.02.2009. 17:08 ] @
Dakle godisnji UP+DOWN = 2225,82MB

Februar UP+DOWN = 817,39MB

Utroseno u Januaru 1408,43MB

Utroseno po telenor racunu 2756MB

Otprilike DUPLO
[ Slobodan Milivojevic @ 22.02.2009. 20:37 ] @
Saobracaj se zaokruzuje na 100kb (po konekciji). Najbolje da odes do Telenora i pokazes im to i trazis specifikaciju pa da uporedis.
[ AnaIvanovicFan @ 23.02.2009. 11:01 ] @
Telenor Prepaid internet

>>> http://www.telenor.rs/?section=private&page=6454 <<<
[ Milos038 @ 23.02.2009. 21:17 ] @
Dosta realna cifra,kakva je usluga mislim da je sasvim dovoljno da plate 5000 korisniku da bi koristio njihov internet
[ evolution @ 26.02.2009. 14:28 ] @
Izaberite svoj tarifni plan

Unesite svoju okvirnu potrošnju u Telenor Internet kalkulator i saznajte koji tarifni plan vam najviše odgovara.
http://www.telenor.rs/?section=private&page=6430
[ Milos038 @ 01.03.2009. 12:55 ] @
Citat:
djuiceIzaberite svoj tarifni plan

Unesite svoju okvirnu potrošnju u Telenor Internet kalkulator i saznajte koji tarifni plan vam najviše odgovara.
http://www.telenor.rs/?section=private&page=6430



Kakve koristi od ovog kalkulatora kad ovi lopovi u telenoru mogu da ti napisu sta hoce
Uzeo sam i listing i iskreno receno ne znam cemu sluzi,pise neko vreme provedeno na netu,neki minusi i cifre a nigde utroseni kb
[ Pajica Ristic @ 29.03.2009. 23:44 ] @
stanje megabajta može da se proveri preko besplatne sms poruke u formatu STA na broj 9848, ili putem USSD koda *311# (ukoliko se kartica koristi u telefonu). lično koristim telenor internet i zadovoljan sam. aplikacija na računaru služi za OKVIRNO praćenje potrošnje, a jedino pravo stanje se dobija putem sms poruke ili ussd koda.

evo mog trenutnog stanja koje sam dobio preko sms poruke:
U tekucem mesecu preostalo je 350.34 MB. Trenutno zaduzenje bez pretplate i PDV je 2 din.
NOVO. Besplatni Kod centar. Pozovite *111#
Vas TELENOR.

što se tiče brzine, nije zagarantovano 3.6mbps nego je to maksimalna brzina. ja u selu sa 50% hsdpa signala i telefonom n95 8gb koji koristim kao modem dobijam ove rezultate :

[ NenadS @ 30.03.2009. 11:32 ] @
Da li neko moze da mi objasni iz kog razloga je ping toliko los? Isto to sam primetio i u Austriji na njihovoj "3" mrezi, download je super... ali odziv je bas bas spor :-/
[ ljubisabg @ 30.03.2009. 14:04 ] @
Ja sam na pripaid broju kupio in.Dodatak i pratio potrosnju preko d-meter.
Razlika izmedju protoka koji on izmeri i lelenorovog obracuna je skoro veca za 30%.
Neko tu gresi a znam i ko...
[ Slobodan Milivojevic @ 30.03.2009. 14:49 ] @
^ Da li si uracunao i upload saobracaj?
[ owim @ 30.05.2009. 23:30 ] @
*** TELENOR ***

Telenor je lepo rešio dodavanje Interneta:

a) Ako vam Net stalno treba, uzmete USB modem i zasebnu karticu i svakog meseca primate račun za to (ugovornu obavezu).

http://www.telenor.rs/?section=private&page=5381


b) Ako ste postpaid korisnik, i Net vam povremeno treba, možete da ga aktivirate kao tarifni dodatak PO ISTIM cenama pod a).

http://www.telenor.rs/?section=private&page=6449

uz bitnu napomenu:
- još nije moguća provera stanja
- linearno se dobijaju MB prilikom aktivacije
- prenosi se u sledeći mesec ako se ne traži drugačije.

============================
*** MTS ***

a) MTS nudi sledeće pakete uz USB modem i ugovornu obavezu:

Standardni paket: http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=22406

Studentski paket: http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=22409


b) Ako ste MTS postpaid korisnik, imate samo mogućnost starih data tarifnih dodataka koji su danas papreno skupi! NE MOŽETE da koristite isto ono što postoji pod b) za telenor korisnike! :(

=============================
UPOREDIMO SA MTS CENAMA, recimo paket od 2GB:

Telenor: 1.290 + pdv
MTS: 1.300 + pdv (sad je MTS 10 din skuplji, a oni su ovek 1% jeftiniji)
MTS: Studentski paket 699 + pdv

=============================
KVALITET

Prema onima koji su probali, Telenor Internet je brži, latenca je manja, i nema muke oko proksija.



* * *

Meni se posebno dopada mogućnost b) kod Telenora koju bih koristio za VoIP pozive. :)
[ Slobodan Milivojevic @ 30.05.2009. 23:51 ] @
owim, ne zaboravi Telenor prepaid internet gde Huawei E220 mozes da kupis za 4990 dinara bez ugovorne obaveze i dobijas poklon 3GB saobracaja. Kasnije ako ti je skupa prepaid varijanta (meni nije vec imam drugi net 2x 4Mbit, no to je druga prica), mozes da uzmes postpaid bez ugovorne obaveze i koristis postpaid karticu u E220 modemu.

Ova varijanta je odlicna ako koristite mobilni internet povremeno (kao sto je kod mene slucaj), jeste skuplja, ali je neobavezujuca. Takodje i prepaid korisnici imaju mogucnost koriscenja internet dodataka po cenama koje vaze za prepaid internet na posebnoj kartici.
[ crews_adder @ 31.05.2009. 13:49 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: owim, ne zaboravi Telenor prepaid internet gde Huawei E220 mozes da kupis za 4990 dinara bez ugovorne obaveze i dobijas poklon 3GB saobracaja. Kasnije ako ti je skupa prepaid varijanta (meni nije vec imam drugi net 2x 4Mbit, no to je druga prica), mozes da uzmes postpaid bez ugovorne obaveze i koristis postpaid karticu u E220 modemu.

Ova varijanta je odlicna ako koristite mobilni internet povremeno (kao sto je kod mene slucaj), jeste skuplja, ali je neobavezujuca. Takodje i prepaid korisnici imaju mogucnost koriscenja internet dodataka po cenama koje vaze za prepaid internet na posebnoj kartici.


Ili 3990RSD ako se opredelis za refabrikovan modem, koji je koriscen u promo periodu (Probaj Internet) od jednog meseca ili manje, a onda vracen. Garancija opet godinu dana kao i za nov: http://www.telenor.rs/?section=private&page=6521

Jos nesto: ako postoji 3G pokrivenost, radi kao zmaj, ako nema 3G, radi kao dialup.

U svakom slucaju, ko je mobilan, Telenor Prepaid Internet je odlicna i ne tako skupa varijanta.
[ Backy @ 31.05.2009. 14:39 ] @
Citat:
owim: b) Ako ste postpaid korisnik, i Net vam povremeno treba, možete da ga aktivirate kao tarifni dodatak PO ISTIM cenama pod a).

http://www.telenor.rs/?section=private&page=6449

uz bitnu napomenu:
- još nije moguća provera stanja
- linearno se dobijaju MB prilikom aktivacije
- prenosi se u sledeći mesec ako se ne traži drugačije.


šta znači ovo linearno? i šta se prenosi kada na tom linku piše "Za postpaid korisnike, besplatni saobraćaj u okviru tarifnog paketa se ne prenosi u naredni obračunski period."
[ owim @ 31.05.2009. 15:00 ] @
^ LINEARNO -- u skladu sa brojem dana koliko je koriscena usluga (10
dana = 1/3 meseca = 1/3 mesecne cene).
Prenose se minuti i poruke, eventualno preostali internet dodatak se ne prenosi.
[ Backy @ 01.06.2009. 13:48 ] @
jel to znači da ako napucam 100mb i aktiviram ga na kraju meseca, da će da mi računa samo trećinu cene?
[ owim @ 01.06.2009. 14:03 ] @
Prvo moras da aktiviras, pa da "napucas". Ako aktiviras u poslednjoj
1/3 meseca, placas 1/3 cene = linearno.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.06.2009. 14:19 ] @
^ Kod telenora se placa srazmerno broju dana.

Ako je pretplata za dodatak recimo 590din (za 300MB) a ti aktiviras dodatak 22. u mesecu, a taj mesec recimo ima 30 dana, platices 590 / 30 * 8 = 157din za 8 dana aktivnog dodatka, a dobices 300 / 30 * 8 = 80MB saobracaja u tom periodu.
[ dj.dragan @ 01.06.2009. 16:00 ] @
Optimizacija Telenor internet paketa:
Kupite refilovan modem (to je isto ko i nov jer jedan od njih je i moj a ja sam ga stvarno cuvao) sa 3Gb.
Trosite ovo 2 meseca i vidite kolike su vase realne potrebe.
Pred kraj drugog meseca uplatite-dopunite onoliko Mb koliko Vam treba (minimum 290 din) da bi ste produzili trajanje ne iskoriscenih Mb i tako redom.
Ko umereno trosi na godisnjem nivou ovo bi trebalo da je skroz islplatljivo zahvaljujuci pocetnih 3Gb koje stalno produzava....
[ Backy @ 01.06.2009. 22:37 ] @
znači ne postoji način da imam jeftiniji net ceo mesec ako mi ne treba 300mb?
[ owim @ 01.06.2009. 22:44 ] @
"Pred kraj drugog meseca uplatite-dopunite onoliko Mb koliko Vam treba
(minimum 290 din) da bi ste produzili trajanje ne iskoriscenih Mb i
tako redom."

Nije mi jasno: govoris o Telenor Internet paketu (koji je postpaid i
svakog 1. u mesecu dobijas nove MB). Kako onda uplata-dopuna MB? Jo je
moguce kod Telenor Prepaid paketa ili Tarifnih dodataka. Da li o tome
govoris?
[ owim @ 01.06.2009. 23:51 ] @
"zna�i ne postoji na�in da imam jeftiniji net ceo mesec ako mi ne treba 300mb?"

Ne postoji. Ni meni ne treba 300 MB. Uce nas da uzimamo vise nego sto
je potrebno. Trazili ste kapitalizam -- dobili ste ga! :)
[ Mobtel @ 12.06.2009. 11:02 ] @
Imam usb modem telenor interneta i post paid paket...posto su cene u romingu takve da usi otpadaju da li mogu da kupim samo ovu post paid karticu sa linka i da jue stavim u modem.Da li je modem zakljucan?iako su u pitanju iste firme

http://www.promonte.com/prepaid/internet_paketi/bilo_gdje_paketi
[ goran_1970 @ 16.06.2009. 02:05 ] @
Za one koji putuju van zemlje, izuzetno koristan sajt sa podacima o prepaid opcijama za mobilni internet - http://prepaid-wireless-internet-access.wetpaint.com/

Na tom mestu sam našao i austrijski B Free Broadband, koji ima fantastičnu pokrivenost, svi servisi rade, a SIM košta samo €15 i dobijate 1 GB za mesec dana (vidim da je sada umesto €15 cena €20, ali zato dobijate 1.5 GB od čega 1 GB možete iskoristiti u sledećih 12 meseci, a 500 MB morate do 31. avgusta, ili taj poklon ostaje neiskorišćen). Internet je funkcionalan nakon par minuta od prvog uključenja na mrežu. Extra mi je poslužio u oktobru prošle godine. Više ovde - http://www.a1.net/privat/bfreebreitbandinfo
[ Milan013 @ 01.08.2009. 08:30 ] @
Ostavio sam temu u delu o mobilnom internetu ali vidim da moze i ovde da se stavi komentar, mozda nije trebalo da otvaram tamo temu... svejedno, evo info i ovde.

Telenor je uveo internet tarifni paket sa kontrolom troskova.


http://www.telenor.rs/?section=private&page=5381
Citat:

Internet paket "Ista cena" vam omogućava da kontrolišete svoje troškove uz uvek isti račun od 1.480 din. Uz internet paket "Ista cena" dobijate 5 GB internet saobraćaja, a ukoliko vam bude potrebno više možete se dopuniti kao prepaid korisnik.

Cena 1.480 din. *
Besplatni saobraćaj 5 GB
Cena USB modema ** 590 din. *

* Cene su prikazane sa uračunatim PDV-om i porezom na upotrebu mobilnog telefona (promotivna cena modema u avgustu).
** Ugovorna obaveza od 6 meseci (promotivna ponuda do kraja godine).

Korisnici tarifnog paketa "Ista cena" dobijaju celokupni besplatni saobraćaj bez obzira na dan sklapanja ugovora u tekućem mesecu i plaćaju punu pretplatu. Samo u prvom mesecu neutrošeni saobraćaj se prenosi u naredni mesec.

Korisnici tarfinog paketa "Ista cena" mogu dopuniti svoj račun internet dopunama preko Telenor eShop-a, prepaid internet tarifnim dodacima, na kioscima (internet dopuna) ili standardnom dopunom. Sa standardnom dopunom megabajt (MB) će se obračunavati po ceni od 3.84 din. sa uračunatim PDV-om i porezom na upotrebu mobilnog telefona.

Korisnicima Telenor Internet paketa: „Ista cena“, „Standard“, „Veliki“ i „Ogromni“ omogućili smo besplatno korišćenje Kaspersky Internet Security softvera, kako bi imali sigurno i bezbedno iskustvo pri surfovanju Internetom. Kaspersky Labs je renomirani proizvođač softvera čiji se proizvodi nalaze u vrhu svih komparativnih testova i osvajaju brojne nagrade od vodećih publikacija koje se bave naprednim tahnologijama.

Vise o Kasperskom: http://www.telenor.rs/?section=private&page=6776



Takodje stari paketi su doziveli izmene.
Standard paket je sada jeftiniji a dobio je povecanje kvote sa 2GB na 5GB! Dakle ovo je vise nego duplo povoljnije u odnosu na raniji period! Skoro 3 puta povoljnije!
Veliki i Ogromni su ostali isti ali su i njima uvecane kvote pa tako imamo 10GB i 15GB umesto dosadasnjih 5GB i 10GB!
[ Slobodan Milivojevic @ 01.08.2009. 10:08 ] @
Vrlo lepa vest, samo da ukljuce u prenesi nesto interneta i bice odlicno!
[ evolution @ 01.08.2009. 10:15 ] @
Uz tarifni paket "Ista cena" dostupna je i ugovorna obaveza od 6 meseci.
[ Milan013 @ 01.08.2009. 10:44 ] @
Ja sam stvarno prijatno iznenadjen.

Nesto razmisljam posle ove vesti...
Ovo vise nije konkurencija medju mobilnim operaterima nego i sam mobilni internet, u ovom slucaju Telenorov, predstavlja izuzetnu konkurenciju fiksnim pristupima internetu, tj. ADSLu i kablovskom internetu.

Ako bi gledali recimo neku 1Mbit/s brzinu kod kabla i ADSLa to je negde u nivou cene ovog Telenor Standard paketa koji je sada 5GB, a prakticno, ono sto sam ja imao iskustva sa mobilnim internetom, opusteno se moze izvuci 2Mbit/s. Naravno zavisno od broja korisnika u okruzenju ali tako nesto imamo i kod fiksnih pristupa gde i fikskni operateri "garantuju maksimalnu brzinu".

Tih 5GB je dovoljno prosecnom korisniku interneta koji internet koristi za svakodnevni surf, mail, chat, gaming, malo i streaming-a sa youtube-a i zasto da ne i umereni download mp3 pesama recimo. Znaci sve osim nekog zestokog p2p/torrent saobracaja... a kome nije dovoljno tu su ovi veci paketi.

Povrh svega, dobija se mobilnost. Sve vise se ljudi odlucuju da kupuju laptop. Ja recimo od nove godine od kad imam laptop ne znam da li sam 3 puta upalio desktop i to zato sto mi je trebao neki dokument... koristim mobilni internet na laptopu iako imam u kraju bezicnu mrezu koja je na ADSLu pa je mi komsije delimo. Meni znaci mobilnost.
[ DR83 @ 01.08.2009. 11:30 ] @
Zanimljivo, stvarno.
Samo da nije ovoga ...
Citat:
djuice: Uz tarifni paket "Ista cena" dostupna je i ugovorna obaveza od 6 meseci.
[ Milan013 @ 01.08.2009. 13:37 ] @
Pa kako ocekujes da dobijes hardware po nizoj ceni, skoro pa na poklon, ako nemas ugovornu obavezu? :-|

I to je plus sto je 6 meseci a ne 12.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.08.2009. 16:37 ] @
Ukoliko ne zelis ugovornu obavezu kupis prepaid paket sa 3GB saobracaja i modemom Huawei E1550 za 3990dinara, nakon toga sklopis ugovor za postpaid internet i uzivas bez ugovorne obaveze.
[ agasoft @ 01.08.2009. 17:05 ] @
Zaista sjajno.
[ DR83 @ 02.08.2009. 21:01 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ukoliko ne zelis ugovornu obavezu kupis prepaid paket sa 3GB saobracaja i modemom Huawei E1550 za 3990dinara, nakon toga sklopis ugovor za postpaid internet i uzivas bez ugovorne obaveze.


To vazi i za paket "ista cena"?
[ espresso @ 02.08.2009. 22:01 ] @
Da. Uz "istu cenu" može i ne mora da se uzme modem. Ako se uzme, plati se 590 dinara plus 6 meseci ropstva. Mada, ako ćeš stvarno da koristiš net, 6 meseci nije puno a i više se iplati odmah uzeti to nego kupovati pripejd varijantu pa uzimati postpejd. Meni, recimo, ne bi odgovaralo zato što kao prvo ne bih iskoristio 5 GB za mesec dana a kada bih poželeo da prekinem korišćenje na mesec, dva, to ne bih mogao bez gašenja broja.
[ scylerx @ 02.08.2009. 22:26 ] @
Da li će povećati i količinu paketnotnog prenosa i na prepaid varijanti? Ili makar, kao što reče Slobodan, da uvedu neki tip prenošenja kupljenih MB u pretplati na postpaid varijanti.
[ DR83 @ 02.08.2009. 22:30 ] @
Ma, ocekujem kablovski ili adsl pa se zbog toga premisljam ...

[ Slobodan Milivojevic @ 03.08.2009. 01:45 ] @
Ja vec placam poprilicno net (adsl i wireless), ali kad vidim da za malo vecu cenu od prepaida dobijam 5x vise protoka dolazim u iskusenje, a moja potrosnja mesecno na mobilnom internetu je oko 500MB (ali ipak pazim kad cu da ga koristim)... Bas me dovode u nezgodnu situaciju.
[ espresso @ 03.08.2009. 07:45 ] @
Da je bolji prijem na onom modemčiću, ja ne bih razmišljao. A ovako su ogromne oscilacije u kvalitetu prijema. On ima veoma malu antenu u sebi i tek kasnije sam provalio da zaista ima lošiji prijem od mobilnog telefona a naročito na GSM mreži. Na gsm mreži ima baš loš prijem.
Na lokaciji na kojoj mi treba, ne bih mogao da ga normalno koristim. Zato sam i uzeo pripejd varijantu.
[ scylerx @ 03.08.2009. 18:15 ] @
Ajd to što ima loš pijem i oscilira brzina protoka, nego kada pročitam šta mts radi sa njihovim postpaid korisnicima 3G modema,tj sa visinama računa, nikad se ne bi usudio na postpaid varijantu sem ako nije flat, doduše i ista cena,ako je sitina da ti blokira račun kad pukneš 5MB nije loše, mada opet to nije to.
[ espresso @ 03.08.2009. 20:47 ] @
Ma pusti mts, ljudima stižu toliki računi jer ih nisu ni prebacili na traženi paket već im sistem tarifira po nekoj levoj tarifi. Ovde može da se proveri bar.
[ since1986BC @ 18.08.2009. 13:17 ] @
Jel moze neko da potvrdi da u Titelu ima 3G signala?
Da li se dobijaju neke znacajne razlike u zavisnosti od modela usb modema (ima vise modela u ponudi)? Koji modem uzeti?
[ miroslavL @ 18.08.2009. 14:24 ] @
Ja trenutno kad nisam kući koristim pripaid preko mobilnog (sa laptopom naravno) i zadovoljan sam a sad zbog 5GB zaista razmišljam da pređem na postpaid jer je 6 meseci kratak vremenski period za neki ugovor tj. super i bolje nego 2.god. naprimer!
[ Pretender™ @ 26.08.2009. 14:45 ] @
Ima li neko slucajno barem priblizan podatak koliko ima korisnika Telenor interneta?
[ gojnik @ 26.08.2009. 16:43 ] @
Aha, treba ti odgovor za prijavu na konkurs. Ima 2831000 korisnika ukupno, pa ti proceni koliko njih koristi Telenor Internet. Ja bih rekao da nije više od 2%.
[ Anteros @ 26.08.2009. 17:50 ] @
Meni nesto nije jasno, a gospoda iz call centra nemaju volje da odgovore. Pa vas molim (ko je informisan) da mi odgovori hitno je! Imam POSTPAID INTERNET TELENOROV, OD 20. JULA 2009. PRODAVAC GDE SAM KUPIO MODEM, NEMA POJMA O PROMOCIJAMA NISTA. JA MISLIM DA PROMOCIJA NEOGRANICENOG SURFOVANJA TRAJE TACNO MESEC DANA OD DANA AKTIVACIJE, DA LI SAM U PRAVU??? TO BI BILO OD 20. JULA - 20. AVGUSTA 2009. Odgovorite ako znate, jer mi je prikazano zaduzenje od 10600 dinara, a ja ne bih voleo toliko da platim, jer mislim da promocija traje mesec dana. Help!
[ espresso @ 26.08.2009. 20:30 ] @
Ovako bi trebalo da bude:
Citat:
Tokom prvog kalendarskog meseca korišćenja Telenor internet paketa: „Mini“, „Standard“, „Veliki“, „Ogromni“, plaćate fiksnu mesečnu pretplatu, dok će internet saobraćaj ostvaren u Srbiji biti potpuno besplatan. Ukoliko u toku ove promocije ostvarite više od 10GB saobraćaja, Telenor zadržava pravo da suspenduje Vašu pretplatu,
[ Anteros @ 26.08.2009. 20:46 ] @
Procitao sam to na sajtu Telenora. Hvala, nadam se da necu zavrsiti u urgentnom kad stigne racun. :)
[ Anteros @ 27.08.2009. 19:52 ] @
Definitivno prelazim na "Ista cena". SBB ima kod mene u gradu, ali je njihov flat paket najjeftiniji oko 1400 pa + tv pretplata, ovde 800 dinara, ukupno 2200 + pdv, e pa ne isplati mi se SBB. Jer 5 GB na Telenoru stvarno tesko da cu moci do kraja meseca potrositi. Svi na Telenor!!! Konacno extra povoljnost! :)
[ DR83 @ 27.08.2009. 21:51 ] @
Kablovski internet ili adsl ne mogu da se porede sa ovom telenorovom ponudom.

Telenor internet ti moze zadovoljiti potrebe SAMO ako nisi preterano zahtevan internet korisnik.

Inace, ja dok sam imao adsl, trosio sam 1gb DNEVNO.

[ calexx @ 27.08.2009. 23:17 ] @
Jedino je bitno kome je koliko potrebno, gigabajt može da se spuca za pola sata sa osrednjim ADSL-om.
[ espresso @ 28.08.2009. 07:41 ] @
Osrednjim adsl-om u Rumuniji možda. 4Mbps i dalje nije osrednji adsl kod nas. Kod nas mu dođe da treba dati desetinu prosečne plate za takav net.

Inače, ja ne pojmim internet kao bazu za skidanje multimedije pa da kažem da bez giga dnevno nemamo šta da pričamo. Mislim da je cena u redu s obzirom na to šta se dobija. Glavna stvar kod ovih paketa je mobilnost i nisu ni namenjeni da zamene postojeće vrste internet konekcija (adsl, kablovski, bežični). A sad, ako baš hoće neko da skida film na pikniku, pa nek plati brate.

Za tjubovanje, skidanje programčića i krstarenje može biti sasvim dovoljno. Naravno, neki sede desetak sati na netu a neki manje - zato je tu i paket od 10 giga :)
[ Anteros @ 28.08.2009. 08:59 ] @
Slazem se. S obzirom na to da ja prosecno za mesec dana trosim po 4 GB, ova ponuda je super, za mene. E zanima me samo, ako neko zna, da li se zaduzenje po starom paketu koje sam napravio u ovom mesecu, obracunava u besplatan saobracaj kad se predje na "Ista cena"?
[ paradoxxx @ 02.09.2009. 13:23 ] @
Evo i mojih iskustava sa telenor netom; zivim na sremskoj strani Novog Sada i trenutno nisam imao mogucnosti za adsl, odlucio sam se za ovo i nisam uopste pogresio; imam HSDPA signal na aplikaciji, download mi ide i preko 100 kb/s; 5 GB za 1500 dinara za nas koji imamo mogucnost izbora izmedju klasicnog modemskog pristupa i ovog nije zaista mnogo, iako se potajno nadam da ce u skorije vreme cene ici na dole a GB na gore; jedina stvar koju sam primetio, a nije problem za sada, je broj gresaka koji se pokazuje u statistici kod downloada tj. received podataka, trenutno ih je 60 a zna da bude i 200-tinjak; da li je neko primetio slicno?

[Ovu poruku je menjao paradoxxx dana 02.09.2009. u 14:46 GMT+1]
[ espresso @ 02.09.2009. 15:51 ] @
Evo meni danas nude modem za džabe kao dugogodišnjem korisniku ;)
Kaže, uzmem neki paket i dobijem modem na kućnu adresu - takoreći na noge

E sad, ne znam da li se potpisuje ugovor na neko vreme (to nije naglašeno). Ako je neko pitao, nek javi.


[Ovu poruku je menjao espresso dana 02.09.2009. u 17:01 GMT+1]
[ DR83 @ 02.09.2009. 22:10 ] @
Ako ti taj modem ne treba (pro)daj ga meni ...

[ neu3no @ 05.09.2009. 13:40 ] @
Bez dalje rasprave o kvalitetu ove usluge (telenor Internet sa USB modemom), jer je naravno ocajna kao i sve u ovoj zemlji, hteo bih da pitam da li je jos neko imao problema ovih dana sa pristupom internetu. Naime, mogu da pristupim samo facebook-u, gmailu, i ponekom domacem sajtu. Google daje stranu sa rezultatima, ali to je to. Nijedan link ne radi. Ako uspem i da otvorim, to bude samo prva stranica, dalje nema. Suludo.

Ovako se ponasa vec dva dana i pored toga sto mi je link HSDPA, ili WCDMA i ima kakav takav protok. Do pre par dana, cak i sa EDGE-om i par crtica signala sam mogao bar da surfam po netu. Sporo i jadno, al bar sam mogao. Osecam kao da je neko u Telenoru odlucio da je mi treba samo facebook i gmail i poneki domaci sajt, a sve ostalo zabranio, ukljucujuci i youtube i twitter.

PS. Na netu nisam nasao vesti da je neki link pukao ili tako nesto. Svima radi sve normalno. Kad se konektujem preko VIP-a sve radi normalno. (mada jos jadnije)
PS2. Heh. Telenor korisnicki servis. Nakon sto snimljeni glas kaze pritisnite broj, ja pritisnem, glas kaze, niste pritisnuli broj.
PS3. Telenor forum je neupotrebljiv. Ako se i neko zali, banuju ga, a svi koji hvale telenor internet tamo su zapravo sami zaposleni.



[ Slobodan Milivojevic @ 05.09.2009. 15:18 ] @
Sve lepo radi (Huawei E220, Telenor prepaid internet), svi sajtovi naj normalnije rade:
[ neu3no @ 05.09.2009. 17:57 ] @
Radilo i kod mene do pre par dana, cak i na manjim brzinama. Sad je ovako.

http://i28.tinypic.com/2zqu6om.jpg




[ stil @ 05.09.2009. 18:26 ] @
Izbriši keš history i kolačiće u brauzeru i kupi produžni USB kabl pa nađi bolji signal.

[Ovu poruku je menjao stil dana 05.09.2009. u 20:29 GMT+1]
[ paradoxxx @ 05.09.2009. 18:33 ] @
imam i ja problem sa konekcijom, otvara samo neke sajtove, zvao sam ih i rekli su da rade na otklanjanju problema, najverovatnije i u toku sutrasnjeg dana... a do pre par dana sve savrseno... evo vidim ne mogu na msn a skajp radi...
[ paradoxxx @ 05.09.2009. 23:38 ] @
ponovo sve funkcionise :))))
[ neu3no @ 05.09.2009. 23:47 ] @
Proradilo. Stil imam kabl od 4 m. ;)

Znao sam da je do njih. Pardoxx hvala i tebi, jer je svaciji pa i tvoj poziv dovoljan da se nesto uradi. Ja nisam uspeo ni korisnicki servis da dobijem za pola sata pokusavanja. Otkud taj selektivni blackout? Nista mi nije jasno.
[ paradoxxx @ 06.09.2009. 00:01 ] @
kako sam uspeo da saznam na 063/393939, imali su problema sa netom na celoj teritoriji Srbije, sada mi bukvalno otvori stranicu kada kliknem i download je oko 100 kb/s; so far so good, videcemo ujutru kakva ce da bude situacija; a sto se tice usb kabla koristim i sam jedan od 1,5 m, jer mi je signal tako mnogooo kvalitetniji; jeste izgleda malo ruzno na monitoru kompa, ali... :))))
[ neu3no @ 06.09.2009. 01:57 ] @
Ruzno na monitoru? hah?

Treba da vidis koliko je tek ruzno na krovu. :p

Al bar svetli plavo (HSDPA). U kuci mi je hvata tek EDGE sa jednom-dve crtice.
[ ivan i. @ 06.09.2009. 07:38 ] @
@neu3no, paradoxxx ako vam se ponovo desi ista situacija kao i meni juče da vam ne otvara stranice promeite APN (danas radi normalno sve na NET). Evo da se ne ponavljam: http://www.elitesecurity.org/t...tvaranje-facebooka-gmail-yahoo
Ako neko zna koja je Lozinka bio bih zahvalan da napiše.

PS. moje za sad iskustvo sa telenor internetom http://www.elitesecurity.org/t341529-1#2380073

[Ovu poruku je menjao ivan i. dana 06.09.2009. u 09:14 GMT+1]
[ espresso @ 06.09.2009. 09:17 ] @
Ne treba lozinka
[ neu3no @ 06.09.2009. 09:20 ] @
Meni je APN vec bio net. A u nervozi sam ga promenio opet i izbrisao username i password koji su vec bili tu. Nadam se da mi to nece napraviti problem ubuduce.
[ paradoxxx @ 06.09.2009. 10:12 ] @
primetio sam sada da mi jede vise konekcije nego inace, pogasio sam sve update opcije u programima i javi, ne znam sta je u pitanju, ali kada iskljucim kaspersky, opet sve bude na normali par trenutaka, nije mi jasno... a instalirao sam juce windows tako da nije neki malware, mislim.. ugasio remote assistance invitation, sada je sve ok, kada se ne ucitava stranica ne trosi nista, da li je moguce da je to u pitanju???
[ stil @ 06.09.2009. 12:32 ] @
Za kontrolu protoka odlična stvar NetWorx .

[ paradoxxx @ 06.09.2009. 12:49 ] @
stil, hvala na savetu, planirao sam da instaliram nesto od tih programcica za kontrolu protoka; gledao sada na netu NetLimiter Pro, moze li NetWorx da ogranici protok pojedinih aplikacija i koji je program najbolji za tako nesto?
[ ivan i. @ 06.09.2009. 13:00 ] @
@espresso hvala.
Koliko ste potrošili možete besplatno da proverite slanjem poruke STA na broj 9848 iz aplikace Telenor Internet, evo kako izgleda:

a konkretno na mom paketu ista cena kada potrošim 5Gb kojih imam mesečno ne mogu da naduvam račun i da hoću jer je 5Gb sve što može da se potroši i nema prekoračenja a ako vam treba više od 5Gb uplatite dopunu koliko treba na trafici ili preko interneta na svoj broj tako da ne može da dođe nenormalan račun kao na MTS.
[ DR83 @ 06.09.2009. 14:18 ] @
Ne moze da ti dodje ogroman racun ali onda je cena naknadne dopune preskupa - za 1gb ~ 1300 din.

Na to telenor i cilja, da ce svi izaci iz kvote od 5gb.

[ stil @ 06.09.2009. 15:21 ] @
Citat:
paradoxxx: stil, hvala na savetu, planirao sam da instaliram nesto od tih programcica za kontrolu protoka; gledao sada na netu NetLimiter Pro, moze li NetWorx da ogranici protok pojedinih aplikacija i koji je program najbolji za tako nesto?


Pa može da se namesti dnevna nedeljna ili mesečna kvota. Ja ga koristim kao indikator saobraćaja. Tako da ako vidim da se nešto dešava odmah reagujem kako nebi trošio megabajte za bezveze.
[ paradoxxx @ 06.09.2009. 18:07 ] @
@ivan i.

meni je jednostavnije da proveravam stanje preko portala, tj. imas otvoren tab uvek u brozveru i osvezavas ga klikom na stanje racuna, azuriranje je momentalno, znatno brze od slanja i kuckanja 9848 STA, a i poruke su preko portala 1,5 din+28 % PDV, dok su preko aplikacije mislim 2,2+ 28 % PDV :)
[ stil @ 06.09.2009. 18:31 ] @
STA poruke se ne naplacuju i otkucas je jednom a posle samo selektujes i kliknes send.
[ paradoxxx @ 06.09.2009. 18:35 ] @
@stil

ostao sam nedorecen, da STA poruke su besplatne, mislio sam na obicne sms poruke koje se salju preko portala po onoj gore ceni, dok preko aplikacije sms poruke su znatno skuplje.
[ stil @ 06.09.2009. 19:15 ] @
Ok. Po toj računici su skuplje za 0,896 dinara.
[ paradoxxx @ 06.09.2009. 20:22 ] @
@stil

da za 90 para, pa ko ima nameru da salje sms kroz aplikaciju, neka zna da mu je jeftinija varijanta preko portala; ako sam dobro izracunao sa pdv-om su cene 2,82 tj. 1,92 dinara :)
[ neu3no @ 09.09.2009. 12:31 ] @
Opet problemi. HSDPA 4 crtice. protok 0. Otvori mi pokoju stranu. Opet mogu da pristupim elitesecuritiju, gmailu, ali sad ne mogu face-u i gomili drugih sajtova.

Statistika takodjer kaze da sam potrosio 1.68 GB downloada, i 331 MB uploada. (ukupno 2.011 GB ako se to tako racuna)

Stanje na racunu mi je 967.20 MB. fali oko 20MB? a? plus ono kraduckanje sa cenom.

tjah.
[ Milos911 @ 09.09.2009. 20:32 ] @
I sam telenor kaze da nije tacna ponekad statistika... + ne racunas zaokruzivanje na 100kb. Kakvo kraduckanje sa cenom?

EDIT: Ivane mozes li da mi posaljes tu telenor aplikaciju na mail, ili da mi kazes link gde moze da se skine ako znas? :) Ja imam onu plavu i pocela je da me iritira.:)
[ scylerx @ 09.09.2009. 21:20 ] @
Uz nov modem ide aplikacija, kao noć crna.
[ Slobodan Milivojevic @ 09.09.2009. 21:38 ] @
"Plava" je na E220, a "crna" na E1550
[ Milos911 @ 10.09.2009. 17:00 ] @
Verovatno glupo pitanje ali da li novi modem moze da hvata bolji signal?:) Ovaj moj jedva ponekad uhvati edge. I koji su sad uslovi za uzimanje modema? Ja sam vec na postapaidu(standard paket) ali imam stari modem koji sam uzeo jos onda kad je kostao 4990din.

[Ovu poruku je menjao Milos911 dana 10.09.2009. u 21:12 GMT+1]
[ espresso @ 10.09.2009. 18:11 ] @
E1550 isto ima slab prijem gsm signala. Oni su više pravljeni za umts. Sada uz ugovor od 6 meseci modem košta 590 dinara. Mesečno bi plaćao 1480 dinara za 5 GB.
[ Ronald @ 11.09.2009. 15:39 ] @
Jel imamo mozda neko problem sa modemom E220 u smislu da ga kompjuter ne prepoznaje. Konkretno od juce aplikacija Telenor koja bi trebalo automatski da se startuje prilikom povezivanja modema na USB se ne izvrsava, jednostavnije... kompjuter ne prepoznaje hardver. Pretpostavljam da je prombel na softverskom nivou modema E220. Pa me interesuje da li postoji neko resenje bez da nosim modem u telenor shop. Garanciju sam negde zaturio a bez garancije oni nece primiti uredjaj na popravku. Nude mi ugovornu obavezu od 6 meseci uz prelazak na novi tarifni paket jedna cena, i kupovinu novog modema po ceni od 560 dinara ako se ne varam a meni ugovorna obaveza na trenutnom paketu Standard istice za 3 meseca.

Proverio sam SIM karticu ona je u redu i radi na drugom uredjaju...

Proverio sam modem na 3 tri kompjutera i uvek daje istu gresku. Prilikom instalacije softvera kompjuter navodno prepozna Hardver i zatim prijavi greski pri kraju instalacije , aplikacija Telenor se ne instalira na kompjuteru a modem se ne prijavljuje u Device Manager-u. Jednostavnije receno.... kompjuter ne vidi modem. Na trenutak se samo desava da mi kompjuter prijavljuje novi CD rom, pod novom slovnom oznakom G u My compjuter folderu kada ga otvorim taj CD rom je prisutan, vidljiv 1 sekundu pa se izgubi i tako non stop. Ranije je u tom porlju umesto tog cd roma stajala aplikacija Telenora pod istom slovnom oznakom G.

Ne znam da li su ovaj problem mogli da naprave virusi sa flash memorije koje sam cistio nedavno iz kompjutera, tada sam iskljucio opciju autorun sa kompa da opet ne bi navukao neki virus kada ubacam fleshku u komp, ali i na drugim kompjuterima na kojima sam probao modem a koji imaju aktivan auto run se modem ponasa isto, pretpostavljam da nije problem u tome. Verujem da je problem softverskog karaktera kod samog modema.
Ima li neko ideju kako da ovo resim sam ? Da bar iskoristim jos ova tri meseca ugovorne obaveze i pretplate koji su mi preostali pa da se lepo pozdravim sa Telenoro internetom.


Moram da vam kazem da sam razocaran sam podrskom od strane Telenora evo skoro 10 meseci koristm njihov internet sve je radilo ok, sada mi se modem pokvario, pretplatu moram da placam i dalje a popravku modema ne mogu da izvrsim zbog papirologije jer sam negde zaturio garanciju na modem, i da sam sacuvao garanciju, vreme prolazi njima pretplata ide a ja ne mogu da koristim internet zbog kvara modema do njegove popravke a to po zakonu moze da traje i do 45 radnih dana, znaci 2 meseca okvirno. Logicno bi bilo da mi daju zamenu modema dok se moj modem ne popravi i da mi ne traze papire jer sve te podatke imaju u svojoj bazi podataka, u svojim kompjuterima, umesto toga oni mi nude novu ugovornu obavezu uz novi modem i drugi tarifni paket, koju ja necu prihvatiti, ali ima necu platiti ni racune za period za koji mi ne radi modem i za koji ne koristim internet. Odnosno platicu im ali tek na sudu ...neka me tuze...Nije u pitanju novac vec princip.

Poruka za one koji planiraju da uzmu ovaj modem uz ugovornu obavezu, Internet im je dobar ali podrska za uredjaje generalno je jako losa, kvalitet uredjaja je takodje los. MTS i Vip su jos gori ko ima mogucnost za neki drugi vid internet neka zaobidje telenor internet.

Puno pozdrava
[ Bimba @ 23.09.2009. 10:55 ] @
Postovanje,
Imam Telenor internet vec drugi mesec i ne mogu reci da nisam zadovoljan. "Mali" problem je skidanje sa Rapidshare-a - uvek prijavi gresku sa porukom da moja adresa vec skida neki fajl. Da li je moguce ovo zaobici? Koliko vidim na ranijim postovima problem je do Telenora (sto mi ne rekose kada sam porpisivao ugovor... jer ovih 5gb nije moguce potrositi samo surfovanjem).

Jel ovo neko prevazisao i kako?
Pozdrav
[ espresso @ 23.09.2009. 11:09 ] @
Prevazišao sam ja tako što platim 700-800 dinara mesečno za skidanje sa rapida. Puno korisnika je iza jedne IP adrese. Zato ne možeš da skidaš sa rapida. Nemaš svoju javnu adresu na internetu već si iza njihovog NAT servera. Pogledaj ovde kako to izgleda http://sr.wikipedia.org/wiki/NAT
[ Bimba @ 23.09.2009. 12:46 ] @
Hvala - SHVATIO!
ima tu jos mogucnosti - prezivecu bez Rapidshare-a...
Pozdrav
[ aleksa74 @ 24.09.2009. 18:28 ] @
Danas sam (za brata, ali na moje ime) uzeo Telenor postpaid u Telenerovoj prodavnici u ACB-u (N.Beograd, Omladinskih brigada 90). Tamo je neka rođendanska promocija, pa sam dobio:
5+2 GB (svakog meseca dok ne raskinem ugovor)
Modem za dž (renta, vraća se po raskidu ugovora)
Bez ugovorne obaveze od 6 meseci
Promocija traje još sutra.
[ Slobodan Milivojevic @ 24.09.2009. 19:05 ] @
U Pirotu isto dan shopa, promocija identicna.
[ DR83 @ 25.09.2009. 00:44 ] @
^ A da li si na tarifnom profilu "Ista cena"?
[ Slobodan Milivojevic @ 25.09.2009. 09:04 ] @
Ja nisam, nemam potrebu za postpaid varijantom telenor interneta jer i onako taj internet koristim samo kad nisam u prilici nesto drugo da koristim (ADSL/Cable/Wifi) pa sam na prepaidu sto se interneta tice. Ali da, promocija se odnosi isto na paket ista cena.
[ DR83 @ 25.09.2009. 17:15 ] @
Citat:
aleksa74: Danas sam (za brata, ali na moje ime) uzeo Telenor postpaid u Telenerovoj prodavnici u ACB-u (N.Beograd, Omladinskih brigada 90). Tamo je neka rođendanska promocija, pa sam dobio:
5+2 GB (svakog meseca dok ne raskinem ugovor)
Modem za dž (renta, vraća se po raskidu ugovora)
Bez ugovorne obaveze od 6 meseci
Promocija traje još sutra.


I samo tamo ...
[ Slobodan Milivojevic @ 25.09.2009. 17:50 ] @
Sta i samo tamo, pa identicna promocija je bila i u Pirotu :)
[ DR83 @ 26.09.2009. 18:36 ] @
To me je malo i zbunilo, u Bgu samo tamo je mogla da se nadje takva ponuda ...
[ CODE @ 27.09.2009. 13:29 ] @
Koji modem koristite za Telenor internet ? Da li neko koristi možda XSPlug P3 ?
[ Bockyman @ 01.10.2009. 14:52 ] @
Ima li šanse da i Telenor ponudi netbukove po povoljnim cenama kao što sada nudi MTS?
Ne bih sa MTS-om da imam posla,ali bih zato rado potpisao dvogodišnji ugovor sa Telenorom uz paket Ista cena,kada bi mi ponudili neki netbuk po povoljnoj ceni...
Mislim da sve ima mnogo sličnosti sa telefonima uz povoljnije cene uz ugovor na 24 meseci,pa ne vidim zašto tako ne bi tako bilo i sa internetom i netbukovima...
[ evolution @ 12.10.2009. 14:00 ] @
Update liste mesta pokrivenih Telenor 3G/HSDPA signalom:

1. Bačka Palanka
2. Belegiš
3. Gospođinci
4. Horgoš
5. Jevremovac
6. Kaluđerica
7. Klenje
8. Knjaževac
9. Kolubara
10. Kuzmin
11. Leštane
12. Medveđa Trstenička
13. Noćaj
14. Obrenovac
15. Opovo
16. Petrovaradin
17. Priboj
18. Prijepolje
19. Ralja
20. Sremčica
21. Surdulica
22. Šimanovci
23. Valjevo
24. Vrdnik
25. Vršac
26. Zaječar

http://www.telenor.rs/?section=private&page=5794
[ scylerx @ 12.10.2009. 16:38 ] @
Zašto se ne okači i geog. karta gde je već dostupan umts?
[ VIDAKOVICV @ 12.10.2009. 21:43 ] @
Dobro su se i ovo setili, u nekim mestima signala ima vec pola godine, a nije ih bilo na spisku.
[ DR83 @ 21.10.2009. 00:07 ] @
Mnogo bolje sljaka otkad sam podesio da tip mreze bude wcdma only ...

[ bdjunisijevic @ 23.10.2009. 11:23 ] @
[ bdjunisijevic @ 23.10.2009. 11:25 ] @
EVo sad malo bolje radi

[ DR83 @ 23.10.2009. 12:39 ] @
Sve mi vise izgleda da telenor internet MNOGO bolje funkcionise svuda sem u Bgu ...
[ zALFex @ 04.11.2009. 20:42 ] @
Kako vreme prolazi, na Vidikovcu Telenor internet sve slabije radi...Prvo se koci na 3g, nema protoka uopste...Pa radi min-2, pa se opet izgubi. Strasno iritirajuce!!!
[ DR83 @ 04.11.2009. 21:24 ] @
Uglavnom svuda slabije radi ali to bi trebalo da se popravi od 1.12.2009.
[ saleamd @ 04.11.2009. 22:00 ] @
- ''Uglavnom svuda slabije radi ali to bi trebalo da se popravi od 1.12.2009''

Interesuje me da li je ovo neka zvanicna/nezvanicna informacija da ce biti bolje od 01.12.2009.?

Trenutno sam na mt:s-u, koji je ocajan, imao sam do juce 3G koji je radio promenljivo - u vecini ocajno sa veoma sporim otvaranjem stranica, a od danas nema ni 3G-a, tako da EDGE/GPRS funkcionise jos 3 puta gore posto prakticno ne moze da otvori nijednu stranicu.

Tako da me interesuje kakav je status sto se tice Telenora, posto bih presao na Telenor cim mi puste 3G stanicu, jer su trenutno u fazi izgradnje a kako su obecali do kraja godine ce biti pustena u rad.

Iz prethodnih postova vidim da su brzine promenljive, od nekih 1,8 Mb/s do nekih 13,6 Mb/s....pa me interesuje da li je to bas ostvarivo posto je zvanicna informacija da je max brzina 3,6 Mb/s?

Pozdrav,
Sale
[ Slobodan Milivojevic @ 04.11.2009. 22:23 ] @
Evo malo testiram Telenor internet trenutno, prepaid + huawei E220 nemam nekih problema pri surfovanju, ali brzina downloada nije kolko je ranije bila, evo svezih rezultata:

[ espresso @ 05.11.2009. 07:59 ] @
Citat:
Iz prethodnih postova vidim da su brzine promenljive, od nekih 1,8 Mb/s do nekih 13,6 Mb/s....pa me interesuje da li je to bas ostvarivo posto je zvanicna informacija da je max brzina 3,6 Mb/s?

Zavisi od mesta do mesta. Negde ćeš imati 2 Mbps a negde 500 kbps. Kod Telenora imaš pravo da raskineš ugovor u roku od tri dana od potpisivanja pa ako ti ne odgovara nije problem da odustaneš.
[ zALFex @ 05.11.2009. 09:45 ] @
Sta treba da se desi 1. decembra? Otkazni rok od 3 dana je prekratak. Meni je internet radio odlicno do pre 2 nedelja...Sada je jako los i nepouzdan.
[ DR83 @ 05.11.2009. 22:09 ] @
Pa preopteretili su bazne stanice agresivnom medijskom kampanjom.

Da, nezvanicna informacija kaze da bi od 1.12 nesto trebalo da se popravi na bolje ...
[ zALFex @ 06.11.2009. 18:06 ] @
Sada sam potpuno iznerviran! Ovakva usluga uopste nije u Telenorovom fazonu...Kao da sam na paketu "Server not found".
[ agasoft @ 07.11.2009. 00:52 ] @
I meni isto...
Koristim GPRS i do skoro je bio najbolji od svih, sada postaje gori i od
lelekoma...
[ DR83 @ 07.11.2009. 22:50 ] @
Van Bga to izgleda ovako :

[ stil @ 08.11.2009. 07:46 ] @
[ zALFex @ 08.11.2009. 09:47 ] @
Ne pricam ja o brzini...On kada radi, radi brzo, ali je problem sto retko radi...Npr. radi 2 minuta, pa ne radi 10, pa radi minut, pa ne radi 3, pa radi 5 minuta, pa ne radi 8 itd... Jednostavno nema download protoka. Upload radi, zahtevi se salju, ali odgovora nema... I to me mnogo nervira, a tako je vec 2-3 nedelje. Rekli su sredice se kad se postavi nova stanica, ali ne i kada ce to biti. Jako sam razocaran u Telenor. Kao, vi placajte internet koji tako lose radi, a mi cemo nekada postaviti baznu stanicu...
[ DR83 @ 08.11.2009. 11:28 ] @
Znam da nisi ti pricao o brzinama ali ja sam to namerno stavio jer mi se cini da je Bg najvise opterecen i da tu internet najlosije radi sto znaci da su speedtestovi iz unutrasnjosti nemerodavni.

[ evolution @ 09.11.2009. 18:13 ] @
Telenor Postpaid Internet - Ubrzajte svoju internet konekciju

http://www.telenor.rs/?section=private&page=6971
[ DR83 @ 09.11.2009. 20:15 ] @
I sta je tu novo?!?!

Meni je po defaultu bilo tako podeseno.
[ scylerx @ 09.11.2009. 23:07 ] @
Nemoj si nakraj srca djuice se pojavi, napiše i zbriše, a odgovara nema.
[ zALFex @ 10.11.2009. 00:53 ] @
Djuice ocigledno nije pazljivo citao prethodne postove, ali je registrovao da nisu pozitivni, pa pokusava neadekvatnim odgovorom da popravi situaciju.
[ DR83 @ 10.11.2009. 12:40 ] @
Ccc, telenor tj ex mobtel se nikad nece promeniti ...

Jos samo ocekujem da odnekud vaskrsne onaj Dejan Krstic ili kako mu vec bese ime ....

[ scylerx @ 11.11.2009. 12:56 ] @
stra'ote, meni je već drugi dan net by telenor u totalno kaosu, puca na svaki download veći od 3MB ili na svakih 5-10 min ili kad mi skoči brzina preko 200KB/s. A taman sam po prvi put doživeo pristojne brzine, da skinem 900MB za 5h download-a. Nek mi neko kaže koliko valja telekom-ov adsl sa 1MB/128KB, koliko mi je potrebno za download muvija od 900MB.
[ stil @ 11.11.2009. 14:22 ] @
Ako imaš 3G signal tu gde jesi podesi da ti bude stalno na njemu. A ne da on bira. Oće da prekida kad se prebacuje sa GSM na WCDMA i obratno.
[ DR83 @ 11.11.2009. 23:14 ] @
^ Ne, ne, nevezano je za to, ja sam danas morao da vratim podesavanja na edge /gsm jer drugacije uopste nije hteo da radi!!!

Uzas!!!
[ zALFex @ 12.11.2009. 00:25 ] @
DR83, tako sam se i ja snalazio par dana... Bolje da radi i kao dial-up nego da ne radi uopste! Probaj da slusas radio kad ti se jednom uspostavi ok 3g konekcija da bi je odrzao "protocnom". Jeste da trosi malo vise, ali kad je hitno, zna da posluzi!
[ Milos911 @ 12.11.2009. 09:46 ] @
Jeste da koristim gprs ali ovaj ping ne da je ocajan nego... Jbg telenore prestani da kakis i pusti me da pingujem kao nekad :D
[ DR83 @ 13.11.2009. 14:56 ] @
E telenore, telenore ...

Citat:
Ime:
Broj: Telenor@
Sadržaj:
Stanje na racunu: 0.01 RSD
Kredit mozete iskoristiti do: 04.07.2010.
Krajnji rok za dopunu kredita: 03.08.2010.
Preostalo vam je 863.45 MB podataka koje mozete iskoristiti do 10.02.2010.

Vas TELENOR.
Vreme: 13/11/2009 15:51:50


Problem je u tome sto ovih preostalih mb-a mogu da potrosim do 15.11.2009.

Cccc.

[ scylerx @ 14.11.2009. 00:57 ] @
To sam i ja mislio, ali sam trošio do tog datuma koji ti je sistem poslao, ali posle sam imao problem sa dopunom, jer mi nije automatski produžila MB na još 60 dana, pa je legla reklamacija koja je pozitivno rešena za mene.
[ owim @ 14.11.2009. 02:39 ] @
Ono sto svi mozemo da zakljucimo jeste da sistem za online reklamacije
kod Telenora jako lepo radi. Nisam Telenor korisnik vise, ali sam
drugima pisao reklamacije i ostavljao svoj kontakt telefon. Ljubazno,
brzo, profesionalno, uz izvinjenje. Vrlo zadovoljan. A i reklamacije
su bile zaista sitnice.
[ DR83 @ 17.11.2009. 23:03 ] @
Zasto i ova tema nije premestana u podforum Mobilni internet?!

Ajoj, i Telenor je pun bagova a i oni njihovi operateri na 9863 i dalje nemaju pojma ...

Zovem ja u vezi gore vec opisanog problema i kazem da sam telenor prepaid internet kupio i aktivirao 15.9. i da mi istice onda 15.11. iako mi sistem vraca poruku da mogu da ih koristim do februara 2010.

Operaterka - Pa da, mozete do februara 2010.
Ja - Kako, kad na kutiji od modema i na sajtu pise 2 meseca od aktivacije.
Operaterka - Pa vi ste dopunili dva puta vas kredit sa po 3 gb?!
Ja - Kako?! Kad?!
Operaterka - 12.11.
Ja - Iako to ide u moju korist, moram vam reci da JA nisam dopunjavao a niti je moguce na prepaidu dopuniti sa 3gb vec maximalno sa 1 gb-om.
Operaterka - A da li ste slali poruku STA na 9848.
Ja - Da. (i izdiktiram sta pise)
Operaterka - Ostanite na vezi.

Nakon 20tak min cekanja, rece mi da moram da dopunim racun inace ce mi sav preostali saobracaj propasti i to moram da uradim do 21.11.

Loodilo.

[ Slobodan Milivojevic @ 01.12.2009. 17:10 ] @
Telenor Internet postpaid promocija

Surfovanje do mile volje. Cena uvek ista!

Telenor Internet paket ISTA CENA pruža: 5GB saobraćaja svakog meseca za samo 1.480* dinara! U promotivnom periodu od 1. decembra do 31. januara, Telenor ti poklanja još 5GB besplatnog saobraćaja, koje možeš potrošiti tokom 6 meseci*!

Ako ti zatreba još, uvek se možeš dopuniti kao prepaid korisnik. Uz Telenor Internet paket ISTA CENA poklanjamo i paket Kaspersky internet zaštite sa licencom na godinu dana.

* Promotivnih 5GB se može koristiti nakon potrošenih 5GB saobraćaja koje korisnik dobija svakog meseca. Npr. u prvom mesecu posle potrošenih 5GB korisnik ne mora da se dopunjava, već može da nastavi da troši promotivnih 5GB (ukoliko potroši 2GB u prvom mesecu, u sledećem mu preostaje 3GB i tako dok ne potroši sve li dok ne istekne 6 meseci). Cena je sa uračunatim PDV-om i Porezom na upotrebu mobilnog telefona.
[ DR83 @ 01.12.2009. 23:30 ] @
Pa da. Doduse, ja sam u subotu sklopio postpaid ugovor za istu cenu i prebacili su mi u decembar 4,5gb koliko mi je ostalo od novembra, samo mi nisu rekli dokle moram da potrosim tih 9,5gb.
[ DR83 @ 07.12.2009. 17:53 ] @
Hm, da, bas sam se ponadao da od Telenora nekad nesto dobro i fer mogu da ocekujem ...

Danas me je u sanducetu docekalo neprijatno iznenadjenje.

Racun od 28.11-30.11. od 1480din?!?!?!

Kazu da mora da se plati ceo iznos a da su mi gb iz novembra preneli u decembar i da ih moram potrositi u decembru?!

Naravno, to niko nije spomenuo prilikom potpisivanja ugovora.

I opet me telenor zajeba i izbi mi 1500din iz novcanika ni za sta!!!

Katastrofa!
[ Slobodan Milivojevic @ 07.12.2009. 19:16 ] @
A da li si pocetkom meseca primetio da imas vise GB nego sto je trebalo, i da li ti je to bilo cudno?
[ DR83 @ 07.12.2009. 22:59 ] @
Receno mi je da ce sve sto ne potrosim biti preneto u naredni mesec i da je to neka vrsta bonusa koju dobiju oni koji sklope ugovor krajem meseca i prenosi se samo taj jedan prvi mesec.

[ AlexSu500 @ 29.12.2009. 20:04 ] @
podrska hahaha posle ovog izvestavanja tj.zalbe dobio sam odgovor da nije to do njih ma daaaj ko tu koga vuce za nos????

[ metox @ 03.01.2010. 20:50 ] @
Ja sam okolina Kraljeva i imam veoma dobar 3g hsdpa signal!
[ Slobodan Milivojevic @ 03.01.2010. 23:51 ] @
Edge ume da radi lose kad je opterecena mreza . Probaj u neko malo bolje vreme...
[ AlexSu500 @ 04.01.2010. 19:31 ] @
Hvala prijatelju, probacu u bolje vreme a to ce biti za 6 meseci kad mi istekne ugovor s njima :) isto mi stanje i sa hsdpa signalom ....
pozdrav
[ stil @ 04.01.2010. 20:55 ] @
Trenutno stanje kod mene. Drugo i treće merenje su sa APN podešenim na net umesto internet.









[ llux @ 06.01.2010. 07:40 ] @
Sa njihovim proksijem ili bez? Ako je bez, postavi sa
[ stil @ 06.01.2010. 11:39 ] @
Kakav proxy ?
[ stil @ 06.01.2010. 14:10 ] @
Ajd' da vidim i to.

Evo rezultata :

APN net - proxy (217.65.192.33) 8080







APN net - no proxy







APN internet - no proxy







APN internet - proxy












[ mikanmaestro1 @ 12.01.2010. 16:33 ] @
"tip mreze bude wcdma only"
Gde se ovo namesta? Mozda je debilno pitanje ali stvarno nemogu da nadjem.
[ Milos911 @ 12.01.2010. 16:42 ] @
Tools>options>network>network type...
Meni iz nekog razloga ne radi apn net. Ima li neki ideju kako da proverim zasto ne radi? I da li gprs radi bolje sa tim apn-om? Ako ne radi da se ne mucim dzaba...
[ DR83 @ 12.01.2010. 17:59 ] @
Citat:
mikanmaestro1: "tip mreze bude wcdma only"
Gde se ovo namesta? Mozda je debilno pitanje ali stvarno nemogu da nadjem.


Diskonektujes se pa uradis ovo sto je Milos napisao pa se ponovo konektujes.
[ scylerx @ 13.01.2010. 06:23 ] @
Citat:
Milos911: >options>network>network type...
Meni iz nekog razloga ne radi apn net. Ima li neki ideju kako da proverim zasto ne radi? I da li gprs radi bolje sa tim apn-om? Ako ne radi da se ne mucim dzaba...

Ranije sam, kad god sam imao problema sa telenor internetom, napravio sam i profil sa apn net na mobilnom, pošto imam umts mob, i na njemu sam proveravao da li me zeza mreža ili komp. elem, napravi takav profil i uveri se kako ti radi
Kod mene je brže radio apn net, ali mi je bio dosta nestabilan, često je brzina oscilirala, katakd i pucala, na moje primedbe korisničkom dobio sam odgovor da sam na rubnom delu gde mi nije pun signal za hsdpa.
[ drvac @ 13.01.2010. 09:31 ] @
Na standardni pripaid broj odnosno SIM karticu ne moze da se namesti APN "net" radi samo "internet" dok posebna SIM koja je predvidjena za modeme moze da radi sa APN "net" bilo u telefonu ili samom modemu. I brzina se razlikuje u zavisnosti koji APN stavis brze radi na "net"
[ Slobodan Milivojevic @ 13.01.2010. 11:03 ] @
Ja sam bas na rubu pokrivenosti 3G signalom Telenora i kuci nikad nisam uspeo da izvucem preko 800-1000kbps, dok kad recimo dodjem na neko mesto gde je full HSDPA signal, dobijam cak i brzine oko 2Mbps.

E, sad, mozda je to zato sto je 3G mreza u Pirotu malo "cudno podesena", i nije preffered, zasto je to tako nemam pojma. Telefon ili modem se moraju staviti u UMTS/WCDMA only mod da bi radio 3G. Zasto je tako podesena nemam pojma, ali pretpostavljam da je to razlog sto 3G mreza u Pirotu uopste nije opterecena, dok EDGE ume bas lose da radi. Nesto su oni tu zeznuli ne znam sto.
[ Milos911 @ 13.01.2010. 11:28 ] @
@scylerx
Nemam telefon sa gprs mogucnostima :) Tj imam ali je zakljucan na vip mrezu...
@drvac
Bas tu karticu i imam, tu koja je namenjena za modeme...
[ mikanmaestro1 @ 13.01.2010. 12:22 ] @
Citat:
DR83: Diskonektujes se pa uradis ovo sto je Milos napisao pa se ponovo konektujes.



To je to hvala.
[ Dragan Krstevski @ 16.01.2010. 05:54 ] @
telenor internet,solidno radi.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.01.2010. 00:06 ] @
Ne znam sta mu je, ali Telenor prepaid internet Huawei E220, 3G mreza gura bas dobro... Aj da vidimo to na mt:s-u.


[ shpibrazz @ 19.02.2010. 20:14 ] @
Ako se recimo vozim u autobusu od mesta A do mesta B,sto znaci da ce signal i da varira u snazi i tipu...da li tip mreze treba da mi bude wcdma only, ili wcdma preffered ili sta?
Hvala
[ espresso @ 19.02.2010. 21:20 ] @
Stavi "wcdma preffered". Ako nema 3g mreže, izabraće gsm.
[ shpibrazz @ 19.02.2010. 21:43 ] @
Hvala.pozz
[ evolution @ 31.03.2010. 17:21 ] @
Drajveri za modeme: http://www.telenor.rs/?section=private&page=7269
[ stil @ 31.03.2010. 21:10 ] @
Meni nešto nije jasno :)
[ stil @ 03.04.2010. 10:15 ] @
Ne funkcioniše provera stanja sa

Citat:
Slanjem besplatne SMS poruke sa sadržajem STA na broj 9848, možeš proveriti stanje svog Telenor Prepaid Internet paketa.


Telenor Prepaid Internet

Odgovor:

Citat:
Ovaj servis je namenjen samo za postpaid korisnike.
Vas TELENOR.
[ paradoxxx @ 03.04.2010. 12:47 ] @
Koristim pripejd internet, ne funkcionise provera stanja preostalih megabajta preko aplikacije, ali zato provera preko portala radi.
[ BioSQUAD @ 03.04.2010. 13:49 ] @
I meni se desilo da ne radi provera stanja na prepaid.
[ stil @ 05.04.2010. 08:37 ] @
Ponovo funkcioniše provera stanja preko sms na pripejd brojevima.
[ svadjalicacica @ 29.04.2010. 21:16 ] @
Drugari treba mi mali savet. koliko se isplati uzeti Telenor internet u paketu ista cena? nesto mi izgleda malo 5gb. Net najvise koristim za video chat preko skypea i skinem poneki film. Hvala
[ Iksi @ 29.04.2010. 21:52 ] @
pozdrav drugarice!
:-)) jeftiniji ti je mts studentski paket ako si jos uvek studentkinja
:-))...
[ espresso @ 30.04.2010. 14:00 ] @
Ako krenu da naplaćuju ono što nije potrošila, džaba studentski popust. Samo pročitaj onu temu gde se žale ljudi i biće ti jasno da su ugovori sa Telekomom rizični.
Ovde lepo ima ograničenje. Plus, ako ti se ne svidi kako radi Telenor net, možeš da vratiš modem i raskineš ugovor u roku od tri dana. Kod Telekoma jednom kad potpišeš to je.
[ svadjalicacica @ 30.04.2010. 15:40 ] @
MTS ne zelim zbog losijeg kvaliteta mreze (tako sam nasla na nekoliko foruma). koliko vidim Telenor nudi besplatan Kaspersky i nekako su mi pouzdaniji. 5gb je donekle ok ali bi bilo lepo da dodaju jos malo free saobracaja.
[ Iksi @ 30.04.2010. 16:40 ] @
hmm pa donekle ali bojim se da skype guta megabajte kao lud bar kod video
poziva..
[ Bockyman @ 03.05.2010. 14:07 ] @
Pa sada od 1.maja daju još 1GB free saobraćaja i još 1.000 SMS poruka,a modem je samo 1din. A kako mi je drugarica rekla,skype sa video pozivom troši do 1MB/min. Sad,da li je to mnogo ili malo-ne znam. Sve zavisi ko i koliko koristi Skype. Ali,mislim da je 6GB za neku normalnu upotrebu sasvim OK!
[ jorga @ 06.05.2010. 10:06 ] @
ovaj dodatak od 1GB se ne odnosi na stare korisnike, koliko sam primetio.
i doplata za intenet, kada se potrosi 5GB, za sledeci mesec se ona trasi ili se varam?
[ Jogud @ 06.05.2010. 11:20 ] @
moze li neko da mi pojasni malo kako ovaj telenor internet sa usb modemom tacno funkcionise? da ne zovem call centar, sigurnije mi je od "obicnih smrtnika" da cujem
dakle, imam laptop i nemam fiksni telefon u kuci, pa mi ovo deluje kao najbolje resenje za internet.
znaci ja odem u telenor lepo, potpisem ugovor na 6 meseci, uzmem modem za 1 din, metnem u komp i imam net? onako prosto receno, jel?
negde procitah da se samo prvi mesec nepotroseni megabajti prenose u sledeci, sve dalje se brise i dobijam novih 5 gb narednih 5 meseci?
eto, ako ima jos nekih detalja koje treba da znam (tipa dodatno neko placanje, osim tih 1480) bilo bi lepo da napise.

unapred hvala na odgovoru!
pozdrav!
[ espresso @ 06.05.2010. 11:29 ] @
Pored modema za dinar, dobijaš na tih 5GB još 1GB prvih 6 meseci. Svakog meseca dobijaš novi saobraćaj s tim što se nepotrošeni briše. U roku od tri dana od potpisivanja ugovora možeš da ga raskineš ako ti nešto ne odgovara. Instalacija krajnje jednostavna. Ubodeš modem, preko vizarda se instalira program i na netu si za minut, dva.
[ Jogud @ 06.05.2010. 16:52 ] @
e odlicno, hvala na brzom odgovoru :)
[ evolution @ 30.06.2010. 15:38 ] @
Internet za početnike i za one u pokretu
Nova ponuda Telenor Interneta omogućava lak pristup Internetu bez rizika od nepredvidivih trokova

30. jun 2010. – Internet sa 500 megabajta saobraćaja i kontrola troškova omogućena je sa Ista cena Start Telenor paketom svim korisnicima koji nemaju Internet, koriste klasičan dial-up pristup ili žele dodatnu internet konekciju za korišćenje van kuće.

Opširnije: http://www.telenor.rs/sr/O-Tel...tnike-i-za-one-u-pokretu/?pn=1
[ BBS @ 30.06.2010. 17:02 ] @
To je bezobrazluk 500MB - 760 dinara

gledam sad i cene dopune za prepaid internet 250MB - 690 dinara

http://www.telenor.rs/?section=private&page=6449
[ espresso @ 30.06.2010. 17:11 ] @
Pazi, do sada si imao paket "mini" od 300MB za te pare. Tako da je ovo pomak. A i tarifni dodatak od 300MB košta 760 dinara. Cena interneta će padati u budućnosti; to je trend jer je zarada operatera od mobilnog interneta sve veća.
[ BBS @ 01.07.2010. 08:28 ] @
To stoji ali kad se te cene uporede sa cenama interneta u Srbiji (a i one su preskupe u odnosu na okruženje) čini mi se da je jedina prava reč bezobrazluk i šišanje ljudi što onih koji io tome nemaju mnogo informacija što onih kojima je sve jasno ali su zbog posla ili nečeg drugog u svakom slučaju ipak koriste
[ jmilovic @ 30.07.2010. 16:50 ] @
Neznam da li se ovo samo meni desava ili je jos neko imao slicnih problema, naime:

koristim telenor internet na laptopu, i mogu da se konektujem jedino kada upalim racunar i to kada je racunar prethodno ugasen redovnim putem, nije u sleep modu ili hibernaciji sto mi je malo bzvz, jer sam pre uvek lap stavljao ili u hibernaciju ili u sleep mod. A sada to ne mogu jer ne mogu da se posle nakacim na net... Da napomenem koristim Win7....
[ stil @ 30.07.2010. 20:23 ] @
Nešto kod tebe nije u redu. Meni je modem stalno uključen i mogu da se konektujem i posle višestrukih sleep ciklusa.
[ eloks @ 09.08.2010. 17:35 ] @
Jeli imao iko problema sa telenor USB internet modemom?
Posle potrošenog inicijalnog kredita kupio 50 MB za 300 dinara,pošto mi ne treba više za mailove.
Posle potrošenih 20MB protoka meni nestane 300 dinara inicijalnog kredita.
Ja uplatim 50 dinara i pratim.Za 1MB protoka meni skine 30 dinara.Što je apsurdno.
I sada mi nije jasno,ako sam ja platio 50 MB,zašto nemogu potrošiti taj protok na internetu koji sam platio,nego mi mažnjavaju kredit sa kartice.
Reklamirao sam,a ni posle tri nedelje nemam odgovor.
Jeli moguće da su takva g..na u telenoru?
[ stil @ 09.08.2010. 18:04 ] @
Čekaj malo, da li si ti aktivirao tih 50 MB slanjem poruke MB50 na broj 9000 ?
[ eloks @ 10.08.2010. 08:47 ] @
Kada mi istekao taj inicialni kredit,otišao u prodavnicu telenora gde sam kupio taj modem i uplatio 300 dinara za 50 MB,koji taj prodavac preko njegovog mobilnog telefona verovatno aktivirao,jer sam video stanje kredita od 300 dinara.
Ništa više mi nije rekao za aktivaciju. Pa verovatno je aktiviran čim sam mogao da koristim internet dok mi nisu poskidali sav kredit.
[ Bockyman @ 10.08.2010. 09:12 ] @
Tebi je izgleda samo uplaćen kredit od 300din,a ne 50MB... Mada,da je tako,ne bi mogao da potrošiš 20MB u okviru tih 300din. Nešto tu nije jasno...
[ espresso @ 10.08.2010. 09:25 ] @
Za 300 dinara bez aktiviranog dodatka mogao je da potroši nešto preko 20 MB. 13 dinara po megabajtu je cena.
Tako da je najverovatnije to i bio slučaj - nije mu aktiviran dodatak.
[ stil @ 10.08.2010. 09:31 ] @
Ako si video stanje 300 dinara to znači da ti je on uplatio 300 dinara na tvoj račun ali ti nije aktivirao paket od 50 MB. Da jeste ne bi imao ništa na računu od para. Stanje proveravaš slanjem besplatne poruke u kojoj piše STA na broj 9848 i onda ti stigne obaveštenje koje izgleda otprilike ovako. Podaci su upisani proizvoljno

Code:
Stanje na racunu: 100.00 RSD
Kredit mozete iskoristiti do: 21.05.2011.
Krajnji rok za dopunu kredita: 20.06.2011.
Preostalo vam je 50.00 MB podataka koje mozete iskoristiti do 24.08.2010.


Vidiš sve informacije koje te zanimaju. Tebe zanima poslednji red, tu treba da ti piše 50 MB posle aktiviranja paketa.
[ eloks @ 17.08.2010. 07:30 ] @
Sve podatke imam osim zadnjeg reda.
Sad ću da pitam čoveka u predstavništvo.
Inače čovek bi trebao to da zna kao predstavništvo telenora,a i iz centra u Beogradu su trebali biti barem toliko ljubazni da mi odgovore na mail.

Hvala puno!
[ eloks @ 17.08.2010. 16:53 ] @
Evo sve je u redu. U pravu ste bili za aktivaciju. Neverovatno da su takvo važno obaveštenje zaboravili u prospektu,a najgore da prodavac u predstavništvu telenora nije imao pojma da to treba aktivirati.
I barem su mogli odgovoriti na mail posle mesec dana čekanja.
Strašno neodgovorno za ovakvu ozbiljnu firmu.
[ stil @ 17.08.2010. 17:14 ] @
Pitanja uvek postavljaj na njihovom portalu. Ako ti ne odgovore mejlom pozvaće te telefonom u vezi tog problema .
[ komsijakaraburma @ 13.10.2010. 13:18 ] @
a sluzba za reklamacije im je na www.telenor.rs/portal
[ svadjalicacica @ 13.10.2010. 13:23 ] @
reklamacije mogu i preko WAPA wap.telenor.rs/reklamacije :)
[ Dragan Krstevski @ 28.11.2010. 20:14 ] @
Sto ne radi apn-net,na obicnim karticama....
[ Slobodan Milivojevic @ 29.11.2010. 00:09 ] @
Zato sto je on namenjen za prepaid i postpaid internet pakete.
[ Dragan Krstevski @ 29.11.2010. 07:10 ] @
Hvala...
[ NICS @ 26.12.2010. 09:43 ] @
Koja je trenutno cena USB modema nemogu inkako da dobijem predstavnistvo Telenora
Interesuje me kupovina bez ugovora i cena po dopuni 1GB ili kakve tarife imaju i da li ako ne potrosim mogu da prenesem u sledeci mesec GB ili MB.
Da li je instalacija tako jednostavna kao sto sam cuo a cuo sam da cim prikljucim nesto me pita u toku instlacije i polse toga mogu da koristim net bezi kakvog podesavanja
[ freeworld @ 26.12.2010. 10:38 ] @
Telenor pripaid internet paket koji sadrzi modem,karticu i 3 gb saobracaja koje vaze 60 dana kostaju 2990 dinara.Ako za ta 2 meseca potrosis 3gb onda imas dodatke:mali(50 mb) za 290 dinara(mada ti se vise ispalti telenor klik jer za iste pare dobijas 290 mb),srednji(250 mb) za 690 dinara i veliki (2 Gb) za 1290 dinara.Ako ti je u kojem slucaju nesto i ostalo od tih 3 gb taj protok se sabira sa dodatkom i produzuje vreme trajanja na jos 60 dana.
[ Pajica Ristic @ 03.01.2011. 00:58 ] @
nešto se usporio telenor internet, kod mene je sada prosečna brzina do 300 kbps :-S
nadam se da ce ovo praznično zagušenje ubrzo proći..
[ owim @ 03.01.2011. 03:16 ] @
^ Sto mislis da je praznik "krivac" za zagusenje? Obicno su ljudi
zajedno, a ne na netu, a govorni kanali odvojeni su od kanala za
prenos podataka.
[ Pajica Ristic @ 03.01.2011. 08:46 ] @
pa vidim da je gomila mojih prijatelja sa fb počela da uploaduje slike sa slavlja, pa mislim da je i to uticalo na zagušenje :-) šalju se mejlovi, čestitke, razmenjuju se slike...
[ owim @ 03.01.2011. 11:52 ] @
Citat:
šalju se mejlovi, čestitke, razmenjuju se slike...

Ovo zvuci kao "narodsko" vidjenje. Ne verujem da je to razlog. :)
[ freeworld @ 03.01.2011. 16:17 ] @
Ma kakvi usporeo,radi ekstra,posebno ovaj telenor click nakon potrosenih 150 mb,brzina je 20 kb,ja mislim da mi sliku sa fejsa ocitava pixel po sekundi :-\,i preporucio bi svima koji se nerviraju uz dial up da se jos malo vise nervireaju uz klik,ali bar ne placaju impulse i sate nego fiksno 290 dinara za 150 mb po punoj i posle toga flat koji je ''nesto'' ali ono nesto spooriji.Uh,zavrsi i ovaj post,nakon sat ipo bas je bio dugacak :D
[ Pajica Ristic @ 03.01.2011. 20:21 ] @
ovo mi je bila brzina pre nove godine



a ovo je sada

[ Galenika @ 04.01.2011. 02:55 ] @
Promena Telenor internet paketa i cena!
Umesto 50 sada je 60 MB, 250 je otislo na 350 i 2GB je ostao isti, cene su nize zbog ukidanja PUMT-a!
Na post pejdu je sve ostalo isto, ali cene su nize zbog gore navedenog razloga.

Inace internet mi radi ok ;)
[ owim @ 04.01.2011. 04:18 ] @
@ Pajica Ristic
Razlika je drasticna i to je sada tacno 10x sporiji DL! Ima li jos
nekog ko moze da potvrdi?

Kod Klik paketa, onih 150 MB koji su "po punoj brzini" da li to zaista
jesu (ili ipak imaju ogranicenje)? Moze li neko da uporedi sa DL
brzinom u Telenor Internet paketu ili Prenesi Plus?

Inace, kada se kod Klika 150 MB potosi, ono sto zovu "nesto manja
brzina" je kod mene DL max 4 KB/s (kilobajta). Losije od dial-up
modema, drugim recima, ni za sta. :(
[ freeworld @ 04.01.2011. 17:24 ] @
Za brzinu na tih 150 mb,ne mogu da kazem kolika je sad jer tih mb vise nemam al kad sam imao radilo je istom brzinom kao i na pripaid netu,znaci zavisi od mesta ako ima i koliko ima.Neprijatno sam se iznenadio kada sam pre neki dan proverio kod drugara u bg na kumodrazu,gde je mts imao samo gprs pa i to nije funkcionisalo kako treba a telenor od 300 do 450 kb.inace brzina dial up mi je bila od 34 pa se kasnije poboljsala na 50 kb u sec a telenor flat je od 15 do 30(upload mi ide i do 60 nekad) sto znaci da je download oko 2 kb,u odnosu na dial up download to je 2 do 3 puta a ne 10 puta manje.
[ owim @ 04.01.2011. 20:45 ] @
Citat:
to je 2 do 3 puta a ne 10 puta manje

10x manje se odnosilo na moj odgovor Pajici Risticu i njegove SpeedTest.Net testove pre i posle Nove godine, ne na klik, vidi: http://www.elitesecurity.org/p2776084
[ stil @ 05.01.2011. 12:02 ] @
Kad se potroši klik, ono što ostane je neupotrebljivo. Opera mini sa isključenim slikama na telefonu je katastrofalno spora. Namerno sam potrošio sve da vidim kolika je to brzina na koju te posle prebace. Nisam merio ali od toga nema vajde. Sad sam deaktivirao klik, i onako je trebao da mi istekne sutra. Dakle plati pa klati :))

[Ovu poruku je menjao stil dana 05.01.2011. u 13:33 GMT+1]
[ owim @ 05.01.2011. 12:46 ] @
^ Ja sam merio kakav je Klik kada se potrosi 150 MB. Ni za sta!

OperaMini na mobu bez slika je spora kao sto kazes. Konektovao sam PC na Net s tom brzinom i mislim da mi je max DL bio zapravo 2 KB/s (kilobajta) a ne 4, kao sto sam gore napisao. Freeworld je takodje napisao svoja merenja, ali mi se cini da je mesao megabite i kilobite sa megabajtima i kilobajtima, pa sam odustao od citanja :).
[ freeworld @ 05.01.2011. 15:38 ] @
Ja sam covek koji ne trazi puno,kada sam aktivirao telenor klik 29 decembra nadao sam se da cu nakon potrosenih 150 mb,ponekad da koristim net sa smanjenom brzinom do 29 januara kako mi je i pisalo,ali oni mi danas iskljucili i to.Kakva bagra...
[ stil @ 05.01.2011. 16:00 ] @
Pa rekli su do Nove Godine.
[ freeworld @ 05.01.2011. 17:10 ] @
@owim,gde vidis ti da sam stavio mb umesto kb :\?
@stil Pa ja sam aktivirao 29 decembra i pisalo mi je da mi vazi do 29 januara,pre mi nisu iskljucivali ranije nego tog datuma,a sad su ranije zato sto im je bilo i to mnogo da daju za dz,izvucem neki protok od 10 do 12,13 mb za nekih 8,9 sati i to vise upload nego download.Al su stipse,pa sigurno necu im blokiram bazne stanice.I oni da puste 4G.Mozda za jedno 1000 evra mesecno.
[ owim @ 06.01.2011. 04:39 ] @
@freeworld
Citat:
telenor od 300 do 450 kb.inace brzina dial up mi je bila od 34 pa se kasnije poboljsala na 50 kb u sec a telenor flat je od 15 do 30(upload mi ide i do 60 nekad) sto znaci da je download oko 2 kb,u odnosu na dial up download to je 2 do 3 puta a ne 10 puta manje.

Ako sa "kb" oznacavas KB/s (kilobajta u sekundi) onda si imao dobru brzinu Telenora: 3,6 Mbit/s!

Dial-up: tvojih "50 kb" je 400 Kbit/s a takvih modema nema, tako da tvoje "kb" znaci "kilobita u sekundi", sto je pogresna oznaka. Dial-up modemi su do 56 Kbit/s, tj. teoretski, max DL je do 7 KB/s (kilobajta u sekundi).

Posto smo utvrdili da u tvojoj jedinstvenoj notaciji "kb" znace kilobiti, sledi ovo: "sto znaci da je download oko 2 kb", a 2 kilobita odgovaraju DL od 0,25 KB/s (kilobajta).

Ako je tvoj DL 0,25 KB/s onda povlacim da si pobrkao oznake i imas zaista spor DL i molim te da koristis unificirane oznake :).
[ Mardz Simpson @ 06.01.2011. 10:14 ] @
Pozdrav,
Imam otkljucan Huwaei E1550 HSDPA modem pa posto drugar hvata samo signal koji nije 3g, da li moze koristiti modem za komuniciranje preko socijalnih mreza.
Dakle dao bi mu modem i ubacili T-nor karticu i dao mu da koristi.
U modemu je bio neki program mobile partner.
Koji su parametri za T-nor koje trebamo ukucati u modem?
Ako neko zna!
Hvala!
[ stil @ 06.01.2011. 10:50 ] @
.
[ Mardz Simpson @ 06.01.2011. 12:02 ] @
Citat:
stil: .



Hvala!
[ freeworld @ 06.01.2011. 21:54 ] @
Citat:
owim: @freeworld

Ako sa "kb" oznacavas KB/s (kilobajta u sekundi) onda si imao dobru brzinu Telenora: 3,6 Mbit/s!

Dial-up: tvojih "50 kb" je 400 Kbit/s a takvih modema nema, tako da tvoje "kb" znaci "kilobita u sekundi", sto je pogresna oznaka. Dial-up modemi su do 56 Kbit/s, tj. teoretski, max DL je do 7 KB/s (kilobajta u sekundi).

Posto smo utvrdili da u tvojoj jedinstvenoj notaciji "kb" znace kilobiti, sledi ovo: "sto znaci da je download oko 2 kb", a 2 kilobita odgovaraju DL od 0,25 KB/s (kilobajta).

Ako je tvoj DL 0,25 KB/s onda povlacim da si pobrkao oznake i imas zaista spor DL i molim te da koristis unificirane oznake :).

OK,detaljni covece 300 do 450 kbit\s je na telenoru u bg,naselje Kumodraz a na telenor clicku je 20 kbit\s, download 37,5 KB\s do 56,25 kb\s a sa click download je 2,5 kb\s.Jel sad ok :D?
[ freeworld @ 06.01.2011. 22:01 ] @
Citat:
owim: @freeworld

Ako sa "kb" oznacavas KB/s (kilobajta u sekundi) onda si imao dobru brzinu Telenora: 3,6 Mbit/s!

Dial-up: tvojih "50 kb" je 400 Kbit/s a takvih modema nema, tako da tvoje "kb" znaci "kilobita u sekundi", sto je pogresna oznaka. Dial-up modemi su do 56 Kbit/s, tj. teoretski, max DL je do 7 KB/s (kilobajta u sekundi).

Posto smo utvrdili da u tvojoj jedinstvenoj notaciji "kb" znace kilobiti, sledi ovo: "sto znaci da je download oko 2 kb", a 2 kilobita odgovaraju DL od 0,25 KB/s (kilobajta).

Ako je tvoj DL 0,25 KB/s onda povlacim da si pobrkao oznake i imas zaista spor DL i molim te da koristis unificirane oznake :).

OK,detaljni covece 300 do 450 kbit\s je na telenoru u bg,naselje Kumodraz a na telenor clicku je 20 kbit\s, download 37,5 KB\s do 56,25 kb\s a sa click download je 2,5 kb\s.Jel sad ok :D?
[ freeworld @ 06.01.2011. 22:08 ] @
Citat:
owim: @freeworld

Ako sa "kb" oznacavas KB/s (kilobajta u sekundi) onda si imao dobru brzinu Telenora: 3,6 Mbit/s!

Dial-up: tvojih "50 kb" je 400 Kbit/s a takvih modema nema, tako da tvoje "kb" znaci "kilobita u sekundi", sto je pogresna oznaka. Dial-up modemi su do 56 Kbit/s, tj. teoretski, max DL je do 7 KB/s (kilobajta u sekundi).

Posto smo utvrdili da u tvojoj jedinstvenoj notaciji "kb" znace kilobiti, sledi ovo: "sto znaci da je download oko 2 kb", a 2 kilobita odgovaraju DL od 0,25 KB/s (kilobajta).

Ako je tvoj DL 0,25 KB/s onda povlacim da si pobrkao oznake i imas zaista spor DL i molim te da koristis unificirane oznake :).

OK,detaljni covece 300 do 450 kbit\s je na telenoru u bg,naselje Kumodraz a na telenor clicku je 20 kbit\s, download 37,5 KB\s do 56,25 kb\s a sa click download je 2,5 kb\s.Jel sad ok :D?
[ owim @ 07.01.2011. 05:12 ] @
^ Naravno :), i priznaces da je 2,5 KB/s zaista bedno i neupotrebljivo
cak i za wap bez slika.
[ freeworld @ 07.01.2011. 11:56 ] @
ma za chat mi bilo dobro i mondo sms,za forum da al za 15 min da udjem na temu,za slike neupotrebljivo,bio bih zadovoljan i time da je trajalo koliko je trebalo,tj. do 29 januara.
[ freeworld @ 07.01.2011. 11:58 ] @
ma za chat mi bilo dobro i mondo sms,za forum da al za 15 min da udjem na temu,za slike neupotrebljivo,bio bih zadovoljan i time da je trajalo koliko je trebalo,tj. do 29 januara.
[ Galenika @ 08.01.2011. 00:54 ] @
Sve u svemu, plati pa se klati :D
[ owim @ 08.01.2011. 04:41 ] @
^ Najgore je sto ne mozes da platis a da se ne klatis! :(

Izuzev PrenesiPlus paketa i pripejda ako postoji bonus u MB-ima, sto
ne znam (uz "hoće l' biti bonusa ovog meseca ili ne?" i stalnog
kalkulisanja). Pri tome ne mislim na Telenor Internet, vec za
manji-srednji surf s moba.

Npr, MTS za pripejd korisnike ima samo jednu cenu: 1 MB = 51 din. Sa
njima nema neizvesnosti.
[ freeworld @ 08.01.2011. 10:21 ] @
@Galenika zasto ja da platim kad je bio promotivni period,tj. svima za dz?
[ freeworld @ 13.01.2011. 19:57 ] @
Zasto telenor i mts modem ne rade na Windows 7 operativnom sistemu?

tacka 5
http://www.telenor.rs/sr/Priva...ejd-Internet/Najcesca-pitanja/
http://www.mts.telekom.rs/index.php/modem.599.html
[ Milos911 @ 13.01.2011. 20:33 ] @
Rade na windows 7...
[ freeworld @ 13.01.2011. 21:21 ] @
niti pise na sajtu i mtsa i telenora da rade na windows 7,niti su mi radili u praksi.
[ Pajica Ristic @ 13.01.2011. 22:13 ] @
kod mene je radio huawei e220 bez problema na win 7, na nekoiliko racunara sam isprobao. isto kao i na xp. na linuxu je radio bez ikakve instalacije, sto mi se svidelo
[ freeworld @ 13.01.2011. 22:18 ] @
Meni je modem huawei e1550.
[ Pajica Ristic @ 14.01.2011. 16:31 ] @
moj drugar ima taj modem, i njemu radi bez problema na sedmici..
[ freeworld @ 14.01.2011. 16:34 ] @
Nista onda postavicu im pitanje na portalu.
[ Milan86 @ 14.01.2011. 17:04 ] @
Windows 7 je baziran na Vistinom kernelu tako da ne vidim razlog zašto ne bi radio taj modem sa Vistinim drajverima... Moj drugar je bez problema koristio taj modem na 64-bitnom Windows-u 7.
[ iselmic @ 01.02.2011. 16:11 ] @
evo kako danas radi telenor internet u nisu , znaci ne valja NISTA !!!! ne preporucujem nikom da ga uzme !!!!! kada pozovem korisnicki servis i pozalim se da nikako ne radi internet oni se prave ludi i teraju me da podesavam internet ... naravno da mi je podesen kako treba i sve moguce sam probao ali evo kojom brzinom radi : download 0.70 mbps !!! STRASNO a UPLOAD: 0.03 kbps jos strasnije ! znacu jedna velika 0 , do pre par meseci su stvarno bili sasvim super ali sada su ga nacisto upropastili !!! samo ugovor da mi prodje jer kada se zalim oni mi kazu da mogu da raskinem ugovor ali da isplatim koliko je ostalo ! a to sto ne radi nikako nema veze , ako neko hoce da uzima ovo NE PREPORUCUJEM MU ! bar za nislije jer ne znam kako radi u ostalim gradvima.

http://www.speedtest.net/result/1137869755.png

drugi test.
http://www.speedtest.net/result/1137873363.png

evo i treci ! UZAS!!!!! http://www.speedtest.net/result/1137876725.png

katastrofa !!!!!!!!!!! POGLEDAJTE !!!!!!

[Ovu poruku je menjao iselmic dana 01.02.2011. u 18:40 GMT+1]
[ freeworld @ 01.02.2011. 18:17 ] @
Ja bih bio zadovoljan ovom brzinom da je flat.Neznam sto uzimas telenor internet ako imas mogucnost za adsl ili kablovski internet.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.02.2011. 19:40 ] @
Ja sam dobio sledecu brzinu:



Bilo je mnogo bolje. Lokacija takodje Nis.
[ milanmm @ 04.02.2011. 13:40 ] @
Telenor internet = lopoxxxx udruzenje koje vas navuce na jedan dinar

Usled nemogucnosti za drugim boljim, brzim, laksim i neogranicenim pristupom internetu posegnuo sam za
ovim resenjem i blago receno pojeo go..o nevidjenih razmera. 15.12.2010 sklopim ugovor na 6 meseci sa njima
za 1 dinar dobijem besplatno modem i samo placam nepunih 1500din za 5gb saobracaja.(taj jedan dinar i jeste
caka sto ne postoji mogucnost raskida ugovora narednih 6 meseci bez obzira sta se desilo pa i smak sveta)
vec 17.12 modem se pokvario.
Odnesem ga u predstavnistvo gde sam kupio inace u Sapcu i kazu mi "Moramo da ga saljemo na servis pa ako oni
kazu da ne moze da se popravi zamenicemo vam za novi" Sta cu kazem dobro. Posle 9 dana me zovu dosao je sa
servisa popravljen.Medjutim on radi ali se na svakih pola sata zabaguje, zaglupi i dok se ne resetuje ne moze
da radi. U nedostatku vremena za gubljenje a i zivaca da pricam sa nemocnim zaposlenim licima, ja mesec dana
na svakih pola sata resetujem to malo cudo tehnike a u medjuvremenu stize racun telenora na pun mesecni iznos
a ja ga koristio 5 dana Sta cu platim i nastavim da se patim sve dok gore pomenuti bag nije poceo da se
desava na svakih 5 min. Ponovo odnesem modem 31.01.2011 o opet ga salju na servis a meni adekvatnu zamenu ne mogu da
obezbede jel to boze ne moze drugi modem da se izda bez ugovora pa sta treba jos jednu bedu da navucem sebi na vrat!
I tako prolaze dani koje cu ja platiti za nesto sto ne koristim. Kontaktirao sam pravnika i jedino sto mogu da isteram
na sudu je da ne platim taj mesec kada zbog njih i nisam mogao da koristim tu njihovu "uslugu" Sve drugo, samo mogu da
platim sve racune, kaznene poene, sudske parnice i kojekakva cudesa.
Koliko sam izrevoltiran nikad vise necu nazvati,
poslati sms na broj u telenor mrezi pa makar to bio broj zene mog zivota a kad prolazim pored njihovog predstavnistva
preci su na drugu stranu ulice. Palticu ovih preostalih 5 meseci i ni sekunde vise. Svoje ruzno iskustvo pricacu u svakoj
prilici, postaviti isti tekst na vise foruma kako bi ljudi koji se premisljaju dal da se obavezu na njhove "usluge" znali
sta moze da ih ceka.

Sad me zanima kakva su vasa iskustva sa njima(ne mogu vise ni ime da im pisem) i dal neko zna neko resenje, kako se
osloboditi te posasti pre isteka ugovorne obaveze ili kome mogu da se zalim sem njihovom korisnickom servisu
koji me ne j.. ni 2% kazu mi imamo rok od 45 dana da vam servisiramo uredjaj ili u suprotnom obezbedimo nov a vi morate
platiti racun za taj period!!! dal je ovako u toj evropskoj uniji ili je ovo ta EU pod nasim uslovima, u drustvu u kojem
se potpisuje palcem a rukuje pesnicom.
[ stil @ 04.02.2011. 16:56 ] @
A koji je modem u pitanju?
[ milanmm @ 04.02.2011. 20:43 ] @
HSDPA USB modem
Proizvodjac: Huawei
model: E1552
[ stil @ 04.02.2011. 22:04 ] @
Pročitaj prvu poruku u ovoj temi. E ja sam uradio isto na E 1550 to i nemam nikakvih problema, međutim u međuvremenu je izašla nova verzija softvera na linku koji je on ostavio u toj prvoj poruci i ona nije testirana.

Citat:
Firmware bi posle updejta trebalo da glasi na: 11.608.14.15.311 (moj je pre toga bio default: 11.608.09.00.000)...


Proveri koju verziju Firmwera imaš. Ako nije 11.608.14.15.311 tj. ima nižu vrednost odradi proceduru.

Ona verzija softvera koja je sigurno dobra je u ovoj poruci.

Pretpostavljam da će raditi i na E1552 jer se fajl zove E155XUpdate_11.608.14.15.311.B418.exe




Obrati pažnju da prilikom procedure budeš strpljiv i da ne gasiš računar niti pomeraš modem dok se završi. Najbolje da modem priključiš direktno na matičnu ploču.

Uputstvo za proceduru:

http://www.digi.com.my/interne...Software_Upgrade_Procedure.pdf


Mislim da nemaš šta da izgubiš.


Pozdrav i srećno.
[ milanmm @ 07.02.2011. 20:54 ] @
Druze ne da nemam sta da izgubim nego sam dobio posle ove intervencije sto si mi rekao modem radi odlicno i nema traga od problema koji sam imao.
Dobio sam modem kao vracen sa servisa ispravan i instaliran nov softver za svaki slucaj, medjutim kod mene se isto ponasao.Malo malo pa zakuca.
Greskom mi radnik u telenor shopu da papir koji je on dobio od servisera, na papiru opis kvara, sta je radjeno telefon i e-mail servisera.Ja onako
isfrustriran nazovem ga i istresem se na njega. Kaze mi vrati ga ponovo na servis.Jeste ti ces da se ucis a ja cu da budem bez neta a da ga placam.
Na svu srecu iskuka se ovde ovim finim ljudima i eto gospodinu Stilu nije bilo tesko da iskuca par recenica i objasni mi sta da radim.
Veliko hvala pomenutom gospodinu
Nije mi jasno kako taj serviser ispod cijeg imena stoji "Experts team representative back office & WFP customer care department"
ne zna tako jednostavnu proceduru a obavlja taj posao za jednu takvu kompaniju.

Stil druze jos jednom hvala
[ owim @ 07.02.2011. 21:05 ] @
^ Mozda Telenor krece putem MTS-a? :-(
[ freeworld @ 03.03.2011. 07:10 ] @
Sto se tice mts postpaid mobilnog interneta znam da nema mogucnost za tarifne dodatke tj. internet dopune ali se secam da je telenor imao neke dodatke od 1,5 i 15 gb,koliko sad vidim i to su ukinuli:\
[ freeworld @ 05.03.2011. 15:00 ] @
Kolika je garancija za Huawei u1550 modem i kod telenora i kod mts?Kolika je ako uzmes pripaid internet a kolika ako uzmes na postpaidu?
[ freeworld @ 06.03.2011. 15:46 ] @
Jel cita neko ovo uopste :),evo vec i treci post objavljujem a nema odgovora.Inace za modem sam saznao garancija je godinu dana i kod mtsa i kod telenora,vidim dosta njih kritikuje telenor internet u zadnje vreme pa ajde i ja cu.Uplatio sam 2 gb na pripaid kartici i to koristim na Huawei e1550 modemu,na sporiju brzinu sam navikao i to mi ne smeta ali sada je poceo i da prekida povremeno a kad ponovp hocu da se konektujem to mora da uradim iz nekoliko puta,isti problemi koji se periodicno javljaju na mtsu,samo u blazoj varijanti.Da li to ima nekkave veze zato sto sam ubacio karticu za mobilni ili je to do mreze?
[ sasa063 @ 12.03.2011. 19:22 ] @
Do mreze je! Jel ti modem otkljucan tj. jel prima sve kartice?
[ freeworld @ 13.03.2011. 09:42 ] @
Jeste,telenorov modem je,primetio sam da je do mreze,zalio mi se komsija na iste probleme,evo bas juce,za 2 sata 3 puta se prekinuo.
[ freeworld @ 02.04.2011. 20:24 ] @
jedno objasnjenje,ako je bazna stanica sa koje hvatam signal podrzava gprs i 3g a ja imam na tel edge koja ce brzina da bude na mom telefonu?
[ Slobodan Milivojevic @ 02.04.2011. 20:34 ] @
GPRS brzinu ces imati.
[ freeworld @ 02.04.2011. 22:46 ] @
Hvala,znaci oznaka g je za gprs,a e edge,za 3g je 3g.
[ Slobodan Milivojevic @ 21.04.2011. 12:22 ] @
Telenor prepaid internet - E220 modem - lokacija periferija Pirota:


Šta god da su radili, svaka čast, modem je 3.6Mbps HSDPA.
[ Pajica Ristic @ 27.04.2011. 21:20 ] @
ne znam kako na modemu kod koga je max 3,6 mbps moze da bude brzina više od toga? možda speedtest baguje?
[ magic @ 16.05.2011. 19:33 ] @
Ja sam uzeo Telenorov ZTE MF100 modem ali nece da mi radi na Windows 2000 sa SP4! Na XP-u radi dobro, ali na 2000 nece da se pokrene i izbacuje neku gresku!
[ dabarr @ 10.06.2011. 16:15 ] @
Windows 2000 je davno zaboravljen, na njega se više ne misli.
[ JovanKKP @ 26.06.2011. 01:42 ] @
Postovanje, imam problem sa Telenor internetom.
Potpisan je ugovor za postpaid , bio njihov agent kod kuce i uredno sve sredili, dao modem i sve kul
Ali...
Tek nakon 6 dana, tj. danas je prvi put taj modem (Huawei E173) utaknut u laptop (posto ga tek danas kupih) i desava se sledece:
Drajveri se uredno instaliraju (u pitanju je Windows 7) i sve prodje ok sto se toga tice (drajvera) ali dalje nece, odnosno autoran od one Telenor aplikacije nece da se pokrene, a kad odem u Maj kompjuter pise mi da je drajv prazan (taj sto se pojavi kad utaknem modem).
E sad, ja otvorim modem i vidim karticu (sim) koja stoji kako treba ali onaj mali prorez za memorijsku je prazan, odnosno memorijske nema.
Pa me zanima da li uopste treba tu da bude memorijska ili ne i da li imam od nekud da skinem instalaciju toga, posto me ovi iz Korisnickog centra salju u poslovnicu da oni provere modem i sim karticu (posto je ona vidi kao redovno aktiviranu i sve je ok sto se nje tice). Problem je sto poslovnice nema u mom gradu pa bih morao ici u najblizi gde je ima, samo zbog toga...
Hvala.
[ Slobodan Milivojevic @ 26.06.2011. 11:56 ] @
Prvi put kad ukljucis modem, dobijas mogucnost da instaliras drajvere. Kad jednom instaliras drajvere, tvoj racunar vise nece pokretati autorun (koji sluzi samo za instalaciju drajvera).

Kad po drugi put ukljucis modem, trebas da upalis aplikaciju Telenor Internet koja je dosla uz drajvere za modem, i da izaberes opciju da se konektujes...
[ JovanKKP @ 26.06.2011. 14:11 ] @
Pokusavao 20 puta i nece, pokusao i na drugom racunaru isto nista, dalje od instalacije drajvera nece da ide ma koliko god puta prikljucio. :(
[ JovanKKP @ 30.06.2011. 23:40 ] @
Samo da napisem da sam resio problem, naime, samo sam utakao modem opet i pokrenuo Windows update i posle par minuta se sama od sebe pokrenula instalacija Telenor aplikacije (autorun, kao sto i inace treba), a prethnodno nisam nista u update-u cekirao niti instalirao(samo izao na check for update i sacekao)... Sta je bio problem, ne znam, bitno je da je proradilo :)
I da, taj prorez za memorijsku treba da je prazan, odnosno korisnici sami dodaju memorijsku ako zele modem da koriste kao flesh memoriju (informacija iz korisnickog centra).
[ Slobodan Milivojevic @ 16.08.2011. 18:06 ] @
Danas sa telenor prepaid internetom samo problemi. APN net kad se konektuje nema protoka, a sa APN internet ide max oko 150kbps. Ne znam šta rade al je katastrofa.
[ freeworld @ 16.08.2011. 18:22 ] @
Pa valjda ce to da traje dok renoviraju mrezu.
[ evolution @ 14.09.2011. 23:11 ] @
Pametna mreža

INTERNET U NOVOM SVETLU!


Telenor predstavlja Pametnu mrežu, koja donosi kvalitetniji mobilni Internet, za 5 puta brže surfovanje!

Uz pomoć najsavremenije tehnologije i kroz proces unapređenja kompletne infrastrukture i ostalih pratećih sistema nastala je nova TELENOR PAMETNA MREŽA, u kojoj možeš da surfujes najbrže do sad, gde god da si. Ona podržava napredne uređaje i usluge i pružiće ti mogućnost da na svakom mestu i u svakom trenutku uživaš u najboljem internet iskustu.

Saznajte više: http://i.evocentar.net/rnhKYK
[ Slobodan Milivojevic @ 14.09.2011. 23:51 ] @
Citat:
evolution:Ona podržava napredne uređaje i usluge i pružiće ti mogućnost da na svakom mestu i u svakom trenutku uživaš u najboljem internet iskustu.


Hmmmm... a na lokacijama gde je dostupan samo GPRS? O tome smo pricali dosta puta?

Dobro, valjda ce da naprave i ovde na jugu tu pametnu mrezu.

A da, na mapi ekstra brzog interneta nema Niša?
[ evolution @ 15.09.2011. 00:16 ] @
Na lokacijama gde je dostupan GPRS biće zamenjena oprema i dodat EDGE.

U narednom periodu sledi ekspanzija u Zapadnoj Srbiji a kasnije i u Istočnoj.
[ Slobodan Milivojevic @ 15.09.2011. 00:43 ] @
Samo mogu da kazem da je Vip ispred Telenora, da mt:s ima 3G na sve vise i vise mesta, a Telenor nekako malo kasni, ali nadam se da ce uskoro i oni stici konkurenciju.
[ samo_da_pitam @ 15.09.2011. 10:08 ] @
I ja sam primetio da mi je na Kliku prilicno bolja veza od nedavno. Nisam vrsio nikakva merenja, vise empirijski.
Zalosno je kada vidim ovakvu mapu. Prvo sto je neki mucenik u Telenoru morao da je pravi po direktivi a ona u realnosti nema veze sa zivotom. U nekim mestima pored velikih gradova za koje znam da unazad nekoliko godina nema ni osnovnog signala na mapi stoji da imaju extra brzi internet! Nonsens! Telenor razocarava sve vise i vise. Pocinju i oni da dobijaju neke Mts epitete. Ono sto se da primetiti na mapi (kao i u realnosti) jeste definitivna centralizacija. Ni jedan internet park u Novom Sadu i Nisu, a gomila u Beogradu!?! <-- (znam lomili su ih, ali lomili su ih i u Beogradu).
[ evolution @ 19.09.2011. 22:39 ] @
Novi Telenor Internet tarifni dodaci: http://i.evocentar.net/qNLdkw

Novi Telenor Internet prepaid paketi sa neograničenim internetom

U okviru Telenor Pripejd Internet paketa dobićeš USB modem i pripejd internet karticu sa 4GB besplatnog saobraćaja, koje možeš iskoristiti u roku od 2 meseca (60 dana) od dana aktivacije paketa. Ukoliko želiš samo internet pripejd SIM karticu bez modema, Telenor ti nudi novi pripejd internet Start paket koji sadrži SIM karticu i promociju po ceni od 390 din sa PDV-om. U okviru Telenor Pripejd Internet Start paketa dobijaš pripejd internet karticu sa 300 MB besplatnog saobraćaja, koje možeš iskoristiti u roku od 7 dana od dana aktivacije paketa.

Opširnije: http://i.evocentar.net/qWxZad

[Ovu poruku je menjao evolution dana 20.09.2011. u 00:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao evolution dana 20.09.2011. u 00:09 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 20.09.2011. 00:57 ] @
Katastrofa, do sada sam svuda i na svakom mestu imao Internet uz jednu dopunu od 60MB na svakih 60 dana, sada ako budem morao da na svoj Prepaid internet trosim 900din mesecno, koliko ne trosim ni na svoj osnovni postpaid, onda mi ostaje samo da bacim modem i da predjem na mt:s.

Imam jos 2GB saobracaja na Telenor prepaid internet kartici, i sta se sad desava ako uplatim 100MB - posle 1 dan vise ne vazi nikakav internet?!?!

Imali ste priliv od 145 din od mog prepaid interneta, i jos 880 za moj postpaid - to vam je 1025din mesecno, sad ce lepo tih 145din da predje kod mts-a, sa zadovoljstvom cu promeniti operatera za prepaid internet.

Katastrofa.

Bolje i da uzmem Orion prepaid - imam vec Orion ADSL, bar ce da me izadje oko 500din na mesecnom nivou, a ne 990din. Suluda odluka Telenora, pa i Vip je realno povoljniji - 200din mesecno - 1din/MB - nema problema.
[ espresso @ 20.09.2011. 07:22 ] @
Plus je poskupeo. Nema više 2GB a ja sam baš njega koristio. Do sada je ispadalo nekih 650 din mesečno za 1GB (ako se kupuje paket od 2GB) a po novom je 900 dinara za 1GB. Korišćenje interneta ima tendenciju da pojeftinjuje a oni ga poskupljuju i ograničavaju na mesečne uplate. A imali su najbolji pripejd net u zemlji.

Oni ovime kažu da im ne trebaju sitni korisnici - možda ima previše sitnih pa im smetaju, ne znam.
Ali ja da hoću da plaćam ovoliko, uzeo bih postpejd. Ustvari, već sam ga uzeo - ali kod Vipa :)
[ Slobodan Milivojevic @ 20.09.2011. 08:16 ] @
Eno ti prepaid data dopuna kod mts-a za 1200din 2GB.

Nisam ovo ocekivao nikako.
[ evolution @ 20.09.2011. 09:58 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:

Imam jos 2GB saobracaja na Telenor prepaid internet kartici, i sta se sad desava ako uplatim 100MB - posle 1 dan vise ne vazi nikakav internet?!?!
.


http://www.telenor.rs/sr/Priva...ejd-Internet/Najcesca-pitanja/
[ Slobodan Milivojevic @ 20.09.2011. 10:37 ] @
Kolko kapiram, produzice mi se za dan ovo sto vec imam... :( Sve u svemu, idem na mts ili Vip - do 10. oktobra mi ovo traje, pa cemo videti.
[ aleksazr @ 20.09.2011. 11:24 ] @
Kakvi su sad ovo "povoljniji" prepaid internet dodaci iz Telenora??
Juče primio sms od njih, pa rekoh da proverim, kad ono...

Pre je bilo 1190 din za 2GB i važilo je 2 meseca.
Sad traže 900 din za 1GB koji važi 1 mesec!

Stara ponuda od 1190 din više ne važi?

Zatim, stanje na računu mi kaže da mi je preostalo 11.21 MB,
što po njihovom programu koji koristim nije tačno, nego je oko 400MB.

Tih 11.21 MB stalno stoji, bez obzira koliko MB ja potrošio u međuvremenu,
znači to im je ipak neka greška. (11.21MB dobijem kao odgovor na 9848 STA)

Tako da sad ne znam šta da radim... Da li da prelazim na MTS, VIP ili gde već.
I zašto bi samo Telenor tako radio, ko kaže da i drugi sad neće tako.

http://www.telenor.rs/sr/Priva...rnet/Telenor-Pripejd-Internet/
http://www.telenor.rs/sr/Priva...ernet/Internet-tarifni-dodaci/
[ espresso @ 20.09.2011. 11:40 ] @
Citat:
Tako da sad ne znam šta da radim... Da li da prelazim na MTS, VIP ili gde već.

Kod Vipa za 200 dinara više imaš 5 puta više saobraćaja. A i jedno i drugo se plaća na mesečnom nivou. Ne vidim zašto bi se neko zezao sa Telenorovim dopunama od 1GB za 900 dinara svaki mesec.

Ali ako su rešili ljudi da malo rasterete mrežu, neka im.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.09.2011. 12:36 ] @
Pa i mt:s 3G radi oko 2Mbit/s tako da nije problem nikakav i kod mts-a uzeti 250MB za 250din koji vaze 2 meseca.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.09.2011. 12:49 ] @
Pa bolje i mt:s start postpaid paket da uzmem nego Telenor prepaid internet da koristim. 400din < 900din 2GB > od 1GB.
[ New Village DC @ 20.09.2011. 14:44 ] @
Postoji i telenor postpaid: 1 god. ugovor, 7,2Mbps, 10GB, 990din/mesecno. Posle istrosenih 10GB brzina padne na 64kbps - bez limita protoka.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.09.2011. 14:55 ] @
Fora je u tome sto meni ni priblizno tolko ne treba - ako potrosim 200-300MB mobilnog neta sa tim modemom - jednostavno stoji u torbi sa laptopom, pa ako negde nema wifi i slicno, onda koristim, i nemam nameru da im placam pola cene za koju kod kuce imam 8/2M flat, da bi koristio 200-300MB mesecno.
[ Vipman @ 20.09.2011. 14:57 ] @
Ne znam kakva je brzina kod telenora, ali evo screen shota brzine vip-a:
[ newtesla @ 20.09.2011. 15:27 ] @
Citat:
New Village DC: Postoji i telenor postpaid: 1 god. ugovor, 7,2Mbps, 10GB, 990din/mesecno. Posle istrosenih 10GB brzina padne na 64kbps - bez limita protoka.


Zakun'o bih se da nije 10GB, nego 5+5 = 5 koji se broje od 06h do 24h, i 5 koji se broje od 24h do 6h.
[ since1986BC @ 20.09.2011. 20:45 ] @
newtesla, ne radi ti ta matematika.
5+5=10 5GB danju, 5GB nocu

videti link... Cini mi se da nema boljeg od tog student paketa 990 din - 10GB
http://www.telenor.rs/sr/Priva...nternet/Surfuj-tarifni-paketi/

Post paid Telenor korisnici, da ne zaborave: imate godinu dana licencirani Kaspersky IS 2012
http://www.telenor.rs/sr/Priva...et/Kaspersky-Internet-zastita/
[ StORM48 @ 20.09.2011. 23:48 ] @
Upravo sam skontao prevaru.
Dakle, stoka iz Telenora je stvarno neprevaziđena. Ladno ću da ukinem obe kartice, dekodiram modeme i pređem na MTS.
Kakav pucanj u sopstveno koleno, ovo je za nepoverovati.

Što je najgore, ne verujem da će iko ostati na ovom kršu kada čuje šta su "unapredili"?
100MB koji traju 1 dan? Da im sad plaćam istu cenu za duplo manje protoka i još da to traje dvostruko kraće? Ma važi...

Hahahahahahaha, neviđeno! Čist fašizam.

Pozdrav
[ pitikovski @ 21.09.2011. 10:44 ] @
A ovo je kao trebala da bude reklama za nove pakete ,hahaha, odoh da trazim po netu kako da dekodiram Telenorov modem.
[ freeworld @ 21.09.2011. 11:51 ] @
Telenor je na finjaka uveo u pripaidu poskupljenje od 50% sto se tice najskupljeg paketa.evo i kako,taj paket od 2 gb je kostao 1190 i vazio je 2 meseca,znaci mesecno 595 dinara za 1 gb a sad,ista kolicina kosta 900 dinara ili nesto preko 50% vise.Tesko da je neko mogao za ocekivati poskupljenje od 50% u mobilnoj telefoniji a posebno za internet koji bi trebao biti jeftiniji.
[ Slobodan Milivojevic @ 21.09.2011. 12:17 ] @
Ne samo to, nego i bukvalno oterao korisnike koji samo povremeno koriste internet.
[ samo_da_pitam @ 21.09.2011. 14:57 ] @
Dokaz da su svi nezajazljive ale. Svako emotivno komentarisanje operatera je potpuno neopravdano bilo i bice, a tiga ima najvise.
Nije mi jasno cemu se nadaju. Mreza im pocinje da lici na mt:s krs:h a oni povecavaju cene za 50%!!! Ne 3, ne 5, ne 15 nego 50%! Snimili su reklamu kako su u Donjim Slinavcima promenili banderu i to im je opravdanje da dignu cene. Ali ok. Nas narod je mozda priprost, ali je digitron naucio da koristi, te verujem da nece da im se primi. Zelim im da prodju isto kako su prosli i smart paketi, jako 'pametno'.
Po meni svako od gamadi, kakvi su operateri, zasluzuje da se debelo pokaje za gluposti tipa dupliranje cena, ogranicavanje protoka, i da ne nabrajam.
[ Bonafides @ 21.09.2011. 21:09 ] @
Pa, da li su oni normalni? Umesto da unapredjuju internet, oni ga dodatno ogranicavaju i poskupljuju.
Licno, ne znam sta cu, sutra se navrsava godina dana kako koristim Telenor prepaid internet i manje-vise bio sam zadvoljan svime sto je pruzao. Imam dosta akumuliranih GB-ova, negde oko 6,5GB. Ja sam mozda u najvecem problemu zato sto zivim u mestu koje Telenor jedini pokriva 3G signalom. MTS jedva da imam dobar GPRS, a VIP ne tako los EDGE. Sta da radim, pojma nemam. Da odem u MTS imam da se okozim dok dovucem iole dobru stranicu, VIP daje neke prpeaid pakete gde dopuna vazi samo mesec dana. Danas sam zvao Telenor call centar i onoj operaterki rekao da su izgubili jednog korisnika, a verovatno ce i hiljadu jednog i da cu prestati da koristim njihove usluge. A najzesca fora je u tome sto i ovi novi dodaci, kao i novi Klik paketi, daju tih istih 64kb/s. Sa tim mogu samo da se slikam. Jako sam ogorcen, i ne znam kod koga cu preci. Ovi gigabajti mi vaze do 13. novembra, da ih ispucam do tad, pa valjda ce u mom mestu VIP ili MTS u medjuvremenu unaprediti mrezu. Uvek sam na dan pred istek gigabajtova kupovao Veliku (2GB) dopunu i tako ostvario ovako veliki bonus. Na cast nek' im je...
[ freeworld @ 22.09.2011. 08:16 ] @
Uuuu,stvarno gadno,sad da bi produzavao treba ti 900 mesecno a i na postpaidu ti je minimalni paket 700 din.Ako mozes da uzmes vip postpaid internet,predji iz inata kod njih,jes da bi placao isto kao u telenoru,al bi barem za 700 din imao flat od 200 kbit\s
[ StORM48 @ 22.09.2011. 13:58 ] @
Ja ne znam da li ću negde da pređem ili ne, ali ću sigurno da pogasim sve net kartice kod ovih *****!

Što reče neko, najveći broj korisnika su povremeni korisnici, tj. ljudi koji već imaju klasičnu konekciju (kablovsku, adsl, wi-fi... šta god), a ovo im služi tek-tek, kao i meni uostalom.

Meni je i ovo do sada bilo čisto p****isanje, jer mi nije bilo potrebno 2GB u 2 meseca, nego kako-kad. Nekad me 2GB pokrpi za pola godine, jer mi treba za proveru maila, nešto surfa itd. Ovako, vremenskim ograničavanjima samo teraju ljude i ja već danas znam skoro 20 ljudi koji će odustati od tog krša.

I treba, nezajažljiva marva...

Pozdrav
[ Bonafides @ 23.09.2011. 11:52 ] @
Bogami, kako stvari stoje ja cu morati da ostanem u Telenor. Ne zato st zelim, vec zato sto mi se na da.

Bio sam danas prvo do VIP-ovog partnera. Oni prodaju samo Vip prepaid internet, ne i postpaid internet. Kaze mi prodavac da moje mesto prima dobre 3G signale iz Prokuplja, ali ja kad sam juce zvao VIP call centre receno mi je da moje mesto ima samo 2G, te mi je operaterka sugerisala Prepaid internet, jer on ima brzine 2G. Tako da sam tu zbunjen, a sve i da hocu- ne mogu jos uzeti VIP postpaid. Nasao sam na njihovom sajtu da je za skljucivanje ugovora potrebna i debitna/kreditna kratica, a posto sam nezaposljen, u samom startu znam da bi to moglo ici.

Nista bolje nisam prosao ni kod MTS, kada sam otisao u njihovu poslovnicu. Na MTS-ovom moje mesto nije oznaceno kao mesto sa 3G signalom, a prodavac mi kaze da ovde postoji 3G signal. Dalje, rekao mi je da kad bih zeleo da koristim Surf paket od 400 RSD morao bih bar 6 meseci da budem u ugovornoj obavezi. Ja cisto sumnjam da u mom stanu postoji MTS-ova 3G pokrivenost, jer posedujem telefon koji podrzava 2G, pa kada sam preko MTS-a koristio Internet 7 dana, jedva da mi je dovlacilo GPRS. I kad ne mogu da dovucem 2G, kako tek da dovucem 3G.

Onda sam posle zvao Telenor call centre i jos jednom pitao za ove nove internet dopune, nadajuci se da su bar malo opametili i predomislili, ali operaterka mene ubedjuje da je to izvrstan paket. Uzdise i povisava ton kad mi kaze da i ja posle potrosenih megabajtova mogu surfovati bez dodatnih troskova: Da li znate za to, pita mene... Znam, ali neka su vama tih 64kb/s... Ona namestila glas i intonaciju kao da su otkrili Ameriku. Ja se opet potajno nadam da ce uvesti i 4. kategoriju dopune, npr. 2GB za 1300 dinara, koja vaze 2 meseca. Ali, mrka kapa da se oni dozovu pameti.

Kad bih znao da u mom stanu MTS hvata 3G, odmah bih uzeo onaj Surf za 400 dindzi...
[ llux @ 23.09.2011. 18:50 ] @
Ne shvatam zasto se bunite vi koji imate internet? Ovo ne valja za nas koji nemamo alternativu. Ja da imam ADSL, ne bih ni morao da kupujem dodatke za malo proveravanja poste i tih gluposi. To ne jede nista kilobajte. A ovo ima brzinu od 8 kilobajta, pa to je fantasticno za retko koriscenje. Sada je i na kliku 8 kilobajta. Isprobao i nije lose. Otvara stranice, otvara slike, dobro radi. Da su dali 128, bilo bi mi potpuno OK. Ovo je udarac samo za nas koji nemamo internet.
[ Slobodan Milivojevic @ 23.09.2011. 19:08 ] @
Ne razumes, ja da bi imao svuda sa sobom internet - kad nemam drugu konekciju dostupnu, evo juce bio da dogovaram neki posao, nosio laptop, trebalo nesto na netu da se registruje neki domen, ima Telenor 3G, nema wifi.

Ukljucis modem, i sve zavrsis sto treba, a onako, sta bi radio?

E sad, obzirom da imam 10ak takvih situacija mesecno - kad mi treba 5-10-20MB interneta, oni mene teraju da placam 900 din za 1GB interneta koji traje 30 dana. A meni to ne treba... Meni je racun za mobilni (Prenesi 150 + klik) oko 880, i jos 200 dinara za biz:net kod mt:s-a. Da dajem telenoru jos 900din za povremeno koriscenje interneta, neka hvala.

Ja placam 3 interneta, na dve lokacije, i to izadje sve ispod 4000 dinara mesecno, a imam kad sve saberes preko 20Mbit flat. I sad, sto bi ja davao jos 900 din pride za 1GB svakog meseca?

Na telefonu placam KLIK 290din (al to mi je taman za telefon 150MB).

Kod mt:s-a cu imati 2GB za 1200 + minimalna dopuna mi donosi 250MB - dodje 1din/MB - sve vazi 60 dana, a i Vip uplatis 200 din i dobijas cenu 1din/MB. A kod Telenora imam 0.9din/MB al moram da dajem 4 ipo puta vise para mesecno, ko je bre tu lud?
[ llux @ 23.09.2011. 19:22 ] @
Nije se odnosilo bas na tebe. A zasto ne klik? 20MB puta 10 jednako 200MB. Da li ti je neophodna veca brzina za te poslove? U svakom slucaju, udarac je najveci za one koji nemaju nikakav internet. Telekom trenutno kod mene ima vecu brzinu, 60 kilobajta a telenor imao 44, zadnjih nedelja spalo na trideset kilobajta.
[ Slobodan Milivojevic @ 23.09.2011. 19:51 ] @
Moram da isprobam KLIK kako radi posle potrosenih 150MB - ali ranije zapravo i nije radio posle 150MB.

A zasto ne mt:s prepaid - 250din = 250MB - vazi 2 meseca - 1200 din 2GB isto tolko vazi, cena je dosta povoljnija.
[ llux @ 23.09.2011. 20:01 ] @
Naravno da je bolje. Kod mene je i brzi mts. Ali da su ovi dali bar 128 neograniceno, bili bi mi bolji oni, jer moje potrebe nisu zahtevne. Zahtevne potrebe ne mogu da postignem ni sa 384. Klik kad se potrosi ide 8 kilobajta ako ukljucis proksi, bez proksija ide do 7.
[ JankoNIS @ 23.09.2011. 21:31 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Moram da isprobam KLIK kako radi posle potrosenih 150MB - ali ranije zapravo i nije radio posle 150MB.


Nemoj da isprobavas, nece da ti se dopadne. Otvori stranicu i kao nesto ucitava, a to trajeeeee...
[ Slobodan Milivojevic @ 24.09.2011. 01:27 ] @
To je bilo ranije, ranije je i "puna brzina" bila oko 512kbps, sad izvlaci dosta vise. Pa ne znam dal su menjali nesto i po tom pitanju.
[ agasoft @ 24.09.2011. 14:51 ] @
Ne znam jeli ko pomenuo, telenor je isto prećutno ukinuo dodatke za obične prepaid korisnike. Moja supruga je koristila dve ipo godine najmanji paket koji je prvo bio 50 megabajta a onda 60. Sreća, pošto smo odselili, mora da troši pa ima do kraja oktobra. Uspećeno zajedno da im ne ostavimo ni megabajt. Da ni jedno sms obaveštenje ne pošalju. Slučajno sam video. Ovo nam je bila zadnja dopuna. Šta sad, klik? Nemamo nikakav usb modom, ništa. Trenutno ni računar. Poklopilo se da su ti dodaci uvedeni kad su nam najviše trebali, kad smo osnivali porodicu, a ukidaju se opet kad su nam najpotrebniji. :)
Ništa nije slučajno. Šta sa ljudima koji imaju više gigabajta. Ja sam ih to pitao i prošle godine kad su ovo isto hteli da urade, pa su nekako odustali. Zamislite ja plaćam neko čuvanje stvari i onda neko kaže, stvari propale. Ništa da vrate, urade kompenzaciju, strašno.
[ JankoNIS @ 24.09.2011. 16:33 ] @
Mene je to oduvek najvise nerviralo. Kao da dodjes na pumpu i natocis pun rezervoar goriva, a onda ti oni kazu: "E, ali moras da ga potrosis do kraja meseca inace ce da ispari!". Postoji li neka stavka u bilo kom zakonu koja bi mogla da ih spreci da ponistavaju ono sto je uredno placeno?
[ zemun88 @ 24.09.2011. 18:55 ] @
Ako imate nedoumice u vezi trajnosti pripejd Telenor interneta, odnosno njihovog uslovljavanja da nešto mora da se potroši u određenom roku, najbolje je da pozovete neku od organizacija potrošača da vam protumače Zakon o zaštiti potrošača
[ JankoNIS @ 24.09.2011. 21:31 ] @
Da ima svrhe, vec bi to objavili. Dzabe ti Zakon i udruzenja za zastitu potrosaca kada su nemocni.
[ StORM48 @ 25.09.2011. 00:46 ] @
A je l' neko provalio ovaj deo:

Citat:
Dnevne Internet dopune važe 1 dan, Nedeljne Internet dopune 7 dana, a Mesečne Internet dopune važe 30 dana od dana aktivacije. Kada potrošiš sav saobraćaj iz dopune, moći ćeš i dalje neograničeno da pristupaš Internetu, po smanjenoj brzini protoka do kraja isteka važenja dopune.

Po isteku roka u kome važi Internet dopuna, ukoliko u tom periodu nisi aktivirao novu dopunu, preostali neiskorišćen saobraćaj obrisaće se sa računa. Posle 90 dana, ako ne dopuniš račun, sa njega će biti obrisan preostali neiskorišćeni kredit. Ako ni u sledećih 90 dana ne dopuniš račun, broj će biti isključen.

Tarifiranje se zaokružuje na 10KB. Cena SMS poruke je 2,60 dinara. Cena govornog saobraćaja 10,03 dinara po minutu. Uspostava veze 4,60 dinara (fiksna naknada). Cena MMS-a 11,8 dinara. Cena internet saobraćaja 0,0488 dinara za 10 KB (ova cena je važeća ukoliko se ne odlučiš za tri TPI dopune dnevna, nedeljna ili mesečna već samo želiš da dopuniš račun novcem i trošiš po potrebi).

Za proveru stanja na Internet pripejd računu potrebno je da pošalješ besplatni SMS sa tekstom "STA" na broj 9000 (poruku možeš poslati i putem SMS aplikacije u okviru Telenor Internet modema). U povratnoj poruci dobićeš informaciju o preostalom broju besplatnih megabajta i trenutnom zaduženju bez pretplate, promocija i PDV-a. Tvoj pripejd internet račun možeš proveriti i putem internet stranice www.telenor.rs/internet

Ako želiš da koristiš Telenor Internet u romingu neophodno je da svoj račun dopuniš odgovarajućim dinarskim iznosom umesto standardnim Telenor Internet dopunama u MB, jer one važe isključivo za domaći saobraćaj. Cena internet saobraćaja u romingu se tarifira u zavisnosti od roming zone.


LINK

Je l' se meni to samo čini, ili su oni skratili i period za običnu dopunu (kredit u dinarima), pa sad brišu kompletan kredit posle svega 90 dana!!???

Ovo bi definitivno trebalo proveriti sa nekom višom institucijom. Naviknuti smo da je sve to nešto "normalno", a zapravo uopšte nisam siguran koliko je legalno. Nešto što sam kupio - to je MOJE. Mogu oni da povećaju cenu minuta, pa da me minut košta 500 dinara ili tako nešto, ali ako sam dopunio karticu sa 5000 dinara, to je MOJIH 5000 dinara. RATEL bi morao da ograniči mogućnost divljanja operatera po ovom pitanju. Minimalno trajanje kartice bi moralo biti limitirano na barem godinu dana, a da kredit ne sme da bude obrisan, već samo deaktiviran ukoliko se npr. 6 meseci ne dopuni račun.

A ovo zaokruživanje je isto simpatično. I na to su nas navikli, država ne reaguje i oni teraju po svome. Kako bi izgledalo kada bi svaka delatnost mogla da zaokružuje. Tipa, sipaš gorivo za 1200 dinara, a moraš da platiš 2000. Ili kupiš hleb za 38 dinara, a kasirka ti ne vrati ništa, jer se kod njih zaokružuje na 100 dinara.

Neko bi mogao reći kako je tako svuda po svetu i kako oni imaju pravo da uslugu prodaju pod određenim uslovima, a na svakome od nas je da to prihvati ili ne. Međutim, šta je sa tim što se uslovi koji su sad nastupili ni 1% ne poklapaju sa onim uslovima pod kojima sam ja prvenstveno i pristao na ponudu?

Uopšte mi nije jasno zašto im je dozvoljeno da drastično menjaju uslove za postojeće korisnike. Cena je OK - nek' napumpaju ako žele i 20.000 dinara gigabajt - moje je da ih oteram u majčinu i prestanem da koristim, ali uslovi (trajanje, način dopune itd) ne bi smeli biti degradirani.

Pozdrav
[ aleksazr @ 25.09.2011. 09:12 ] @
Da li još nekom servis odgovara kako konstantno ima 11.21 MB preostalog saobraćaja?
STA na 9848 mi uporno vraća 11.21 MB.

Inače, verovatno ću preći na ADSL. Šta ću da radim sa njihovim USB stickom - ne znam.
A imam i njihovu 063 karticu koju ionako ne koristim - nju ću macolom da usitnim u prah.
[ avala100 @ 27.09.2011. 08:29 ] @
A ja sam tek sad analizirao mapu "Pametne mreze" koju su sami postavili.
Ispostavilo se sta?
Da HSPA+ signal, od cele Srbije, postoji u 5 (slovima: PET) gradova u Vojvodini i u 1/2 (slovima: pola) Beograda. A tek "indoor" pokrivenost.
Za godinu dana renoviranja i laganja.
I sad se deru okolo kako su nesto postigli, kako razvlace interkontinentalne opticke kablove, emituju spotove sa Divcem i slicno.
I samo neka mi neko posle pljuje kampanje VIP-a ili MTS-a, pa ovi prevaranti su prevazisli sibicare sa Zelenjaka.
[ Apollo13 @ 27.09.2011. 18:16 ] @
Citat:
A je l' neko provalio ovaj deo:


Citat:
Dnevne Internet dopune važe 1 dan, Nedeljne Internet dopune 7 dana, a Mesečne Internet dopune važe 30 dana od dana aktivacije. Kada potrošiš sav saobraćaj iz dopune, moći ćeš i dalje neograničeno da pristupaš Internetu, po smanjenoj brzini protoka do kraja isteka važenja dopune.

Po isteku roka u kome važi Internet dopuna, ukoliko u tom periodu nisi aktivirao novu dopunu, preostali neiskorišćen saobraćaj obrisaće se sa računa. Posle 90 dana, ako ne dopuniš račun, sa njega će biti obrisan preostali neiskorišćeni kredit. Ako ni u sledećih 90 dana ne dopuniš račun, broj će biti isključen.

Tarifiranje se zaokružuje na 10KB. Cena SMS poruke je 2,60 dinara. Cena govornog saobraćaja 10,03 dinara po minutu. Uspostava veze 4,60 dinara (fiksna naknada). Cena MMS-a 11,8 dinara. Cena internet saobraćaja 0,0488 dinara za 10 KB (ova cena je važeća ukoliko se ne odlučiš za tri TPI dopune dnevna, nedeljna ili mesečna već samo želiš da dopuniš račun novcem i trošiš po potrebi).

Za proveru stanja na Internet pripejd računu potrebno je da pošalješ besplatni SMS sa tekstom "STA" na broj 9000 (poruku možeš poslati i putem SMS aplikacije u okviru Telenor Internet modema). U povratnoj poruci dobićeš informaciju o preostalom broju besplatnih megabajta i trenutnom zaduženju bez pretplate, promocija i PDV-a. Tvoj pripejd internet račun možeš proveriti i putem internet stranice www.telenor.rs/internet

Ako želiš da koristiš Telenor Internet u romingu neophodno je da svoj račun dopuniš odgovarajućim dinarskim iznosom umesto standardnim Telenor Internet dopunama u MB, jer one važe isključivo za domaći saobraćaj. Cena internet saobraćaja u romingu se tarifira u zavisnosti od roming zone.


LINK

Je l' se meni to samo čini, ili su oni skratili i period za običnu dopunu (kredit u dinarima), pa sad brišu kompletan kredit posle svega 90 dana!!???

Ovo bi definitivno trebalo proveriti sa nekom višom institucijom. Naviknuti smo da je sve to nešto "normalno", a zapravo uopšte nisam siguran koliko je legalno. Nešto što sam kupio - to je MOJE. Mogu oni da povećaju cenu minuta, pa da me minut košta 500 dinara ili tako nešto, ali ako sam dopunio karticu sa 5000 dinara, to je MOJIH 5000 dinara. RATEL bi morao da ograniči mogućnost divljanja operatera po ovom pitanju. Minimalno trajanje kartice bi moralo biti limitirano na barem godinu dana, a da kredit ne sme da bude obrisan, već samo deaktiviran ukoliko se npr. 6 meseci ne dopuni račun.

A ovo zaokruživanje je isto simpatično. I na to su nas navikli, država ne reaguje i oni teraju po svome. Kako bi izgledalo kada bi svaka delatnost mogla da zaokružuje. Tipa, sipaš gorivo za 1200 dinara, a moraš da platiš 2000. Ili kupiš hleb za 38 dinara, a kasirka ti ne vrati ništa, jer se kod njih zaokružuje na 100 dinara.

Neko bi mogao reći kako je tako svuda po svetu i kako oni imaju pravo da uslugu prodaju pod određenim uslovima, a na svakome od nas je da to prihvati ili ne. Međutim, šta je sa tim što se uslovi koji su sad nastupili ni 1% ne poklapaju sa onim uslovima pod kojima sam ja prvenstveno i pristao na ponudu?

Uopšte mi nije jasno zašto im je dozvoljeno da drastično menjaju uslove za postojeće korisnike. Cena je OK - nek' napumpaju ako žele i 20.000 dinara gigabajt - moje je da ih oteram u majčinu i prestanem da koristim, ali uslovi (trajanje, način dopune itd) ne bi smeli biti degradirani.

Pozdrav
--------------------------------------------------------------------------------




Da, to je i meni bilo sumnjivo i zato sam pozvao call centar. Rekli su mi da navodno to trajanje od 90+90 vazi ukoliko se samo dopunjavam internet dopunama. Ukoliko dopunim kredit u dinarima i posle aktiviram dopune preko SMS-a ili interneta, trajanje kartice se produzava kao i svakom drugom pripejd korisniku nekih 12 meseci.

Stvarno su mogli malo bolje da objasne te uslove koriscenja a ne da mi obicni smrtnici moramo da desifrujemo sta su mislili.

[Ovu poruku je menjao espresso dana 27.09.2011. u 19:53 GMT+1]
[ pilebre @ 02.10.2011. 00:20 ] @
Kako nemam drugog izbora i ja sam morao da se opredelim za postpaid Telenor Internet. U mestu u kome zivim ima samo signala Telenor mreze i to ne bas kvalitetnog jer sam od bazne stanice udaljen oko 40km. Dial-up je zanemaren jer imamo analognu centralu pa je i samo konektovanje cesto nemoguce a o brzini da ne pricam..

Pored svih pokusaja i testiranja Telanor pripaid internet(Surfuj 2GB)je za sad najisplatljivije i najpouzdanije resenje.

Citam vasa iskustva s ovim cudom i nadam se da cete i meni odgovoriti na par pitanja. Pre svega evo par podataka.
Od tehnologija najvise sto mogu da koristim je EDGE. (zavidim vama sto terate 3g i sl.;))
Umesto USB modema koristim Nokiu 6230i kao modem jer imam dosta dobrog iskustva s njim, mnogo bolje hvata signal za razliku od usb modema. (da napomenem da ukoliko se uz paket ne uzme modem nema ugovorne obaveze i ugovor se moze raskinuti bilo kada).
Konektujem se klasicnom dial-up konekcijom(*99#...).

Posto ova SIM kartica podrzava APN 'net', gde da ga upisem?
Da li u samom telefonu, tamo gde je podesavanje GPRS modema ili na racunaru u control panelu?
Pokusavao sam sve moguce kombinacije ali kao da nema neke razlike. Dobijam brzine downloada do max 18kB/s, skoro kao kod pripejd kartice sa Klik-om.
Dakle mogu li nekako povecati brzinu protoka?
Imaju li neke veze username i password? Mislim, bez problema se konektuje i sa 'telenor - gprs' i sa 'internet - internet' i sa bilo kojim drugim proizvoljnim username-om i sifrom, pa smatram da to nema veze.
Ima li neke veze mozda brzina pri konektovanju? Obicno je namestena na 460.8kb/s.

Sve sugestije su dobrodosle.
[ espresso @ 02.10.2011. 06:34 ] @
Ne bi nista dobio promenom apn-a. Razlika se vidi samo na 3g konekciji.
[ aleksazr @ 02.10.2011. 13:16 ] @
Jel se nekom desilo da sa tim prepaid internetom ode u minus?
Da ga sistem pušta da koristi net i dalje, iako bi trebalo da je kredit već potrošen?
I dokle tako?
[ freeworld @ 02.10.2011. 22:56 ] @
:-).Pa sada je valjda nakon potrosenog protoka internet free na 64kbit do kraja perioda data dopune(dnevne,nedeljne,mesecne).
[ aleksazr @ 03.10.2011. 07:28 ] @
E onda da dopunim... da li je nekog sistem puštao sa punom brzinom? :-)
[ Slobodan Milivojevic @ 03.10.2011. 16:57 ] @
Ja prešao na mt:s, prelazak me koštao 300din (otključan modem, prepaid data SIM u mt:s-u), podesio parametre i sve radi kao što treba, žao mi je, ali Telenor je izgubio jednog korisnika što se prepaid interneta tiče.

[ StORM48 @ 03.10.2011. 18:56 ] @
Izgubio je više od jednog. Neki moji prijatelji i ja smo već pobacali svoje kartice. Ja još nisam uzeo MTS, ali hoću.

Pozdrav
[ freeworld @ 03.10.2011. 20:57 ] @
E onda da dopunim... da li je nekog sistem puštao sa punom brzinom? :-)[/quote]
To ti je greska, i to lepa greska.
[ Davidian @ 06.10.2011. 09:04 ] @
E ovako pokusavam da podesim Huawei na Mint-u 11 procedura za dodavanje je jednostavna. Problem su mi parametri.
Na tom modemu na Win7 stoji
APN:net
Username: internet
Password: e to je problem

Da li neko znam?
Hvala unapred
[ aleksazr @ 06.10.2011. 09:12 ] @
Citat:
freeworld: E onda da dopunim... da li je nekog sistem puštao sa punom brzinom? :-)

To ti je greska, i to lepa greska.[/quote]

Nažalost, ta greška je ispravljena :(

Kako god, prebacio sam se na beotel adsl, 12 meseci po 990 din.
Što se tiče brzine u odnosu na telenor, ova verzija koju sam uzeo ima
duplo manju brzinu downloada, ali je bar ping oko 5 puta bolji.

Mogao sam uzeti 4Mbit 18 meseci po 1000 din, ali eto nisam :)



Fajlove skidam sa oko 150 kbytes/sec max.


[Ovu poruku je menjao aleksazr dana 06.10.2011. u 18:08 GMT+1]
[ stil @ 06.10.2011. 09:16 ] @
Citat:
Davidian: E ovako pokusavam da podesim Huawei na Mint-u 11 procedura za dodavanje je jednostavna. Problem su mi parametri.
Na tom modemu na Win7 stoji
APN:net
Username: internet
Password: e to je problem

Da li neko znam?
Hvala unapred






Username: telenor
Password: gprs
[ Davidian @ 06.10.2011. 09:41 ] @
Username: telenor
Password: gprs

Ne rade.
A evo i screenshot sa podesavanja iz windowsa gde eksplicitno stoji username: internet

http://screencast.com/t/JEZcZo8YH
[ stil @ 06.10.2011. 09:55 ] @
Moraš da snimiš podešavanja.

Za password si ukucao nešto drugo, vidi se da ima više od četiri zvezdice (****)
[ Davidian @ 06.10.2011. 10:04 ] @
To je screenshot podesavanja iz Win7 koja nisu menjana.
Takva su proteklih godinu dana. Niti nameravam da ih menjam, samo pokusavam isto da podesim u Mint-u :/
[ stil @ 06.10.2011. 10:24 ] @
at+cgdcont=1,"ip","internet"

Username: telenor
Password: gprs
*99#

To je sve što ti treba od podešavanja da bi ti radio internet.
[ Davidian @ 06.10.2011. 10:57 ] @
Ne razumes o cemu pricam. Nebitno.
[ stil @ 06.10.2011. 11:09 ] @
:)))

Biće da ne razumem.
[ pilebre @ 06.10.2011. 12:20 ] @
Nebitno da li je linux ili windows, parametri su isti bez obzira na OS i osnovni za Telenor su oni koje je dao still.

Password u aplikaciji je 'internet' kao i username, ali to ti ne pravi problem jer u sustini nije bitno sta stavis. Provereno radi i ako stavis bilo sta drugo(mika, pera, sunce...ili ostavis prazno).

Verovatno imas problema sa unosom APN-a pa zbog toga ne mozes da se konektujes, negde mora da postoji opcija da ga uneses, a on mora da bude 'net' ili 'internet'.
Cisto da napomenem da 'net' moze samo kod internet USIM kartica, a 'internet' i kod USIM i obicnih SIM kartica.

Jos da dodam, ukoliko ne zelis da ista menjas, da bude kao na Win7, u Mintu podesi:

APN:net
Username: internet
Password: internet
Dial number: *99#

E sad gde to treba da se unese verovatno bolje znas, nisam skoro baratao linuksom..
[ deki-bleki @ 27.10.2011. 23:06 ] @
I ja razmisljam da uzmem mobilni internet.
Kolko sam razuymeo postoje najmanje DVE vrste mobilnog intereneta.
1.Internet preko USB modema od mobilnog provajdera i
2.Internet preko mobilnog telefona.
Mene najvise zanima Telenorova ponuda neogranicenog interneta preko mobilnog telefona.,konkretno prenesi i surfuj500 za 990 dinara.
Mogu li ja za te pare da koristim mobilni telefon kao modem za kompijuter,tj da koristim neograniceni internet preko kompijutera u klasicnom smisli,google chrome.....,skype,msn....???
Ako uzmem USB modem od telenora surfuj 10GB za 1190 dinara,mogu li ga koristiti naprimer u Krusevcu na drugom kompijuteru,ili pak u Subotici???
Na kolko im padne brzina nakon skinutih 10GB???
[ JankoNIS @ 28.10.2011. 08:06 ] @
Kod telefonskog interneta mozes da ga koristis kao internet na racunaru. Po isteku uplacenih megabajta imaces internet, ali sa tom brzinom prakticno neces moci nista da uradis jer je veoma mala.
Ako uzmes USB internet, mozes ga koristiti na bilo kom racunaru i na bilo kom mestu gde postoji pokrivenost Telenor mreze. Po isteku uplacenih megabajta nemas konekciju na internet, vec moras da dokupis megabajte.

(sasvim dobronamerno) Kaze se "kompjuter" a ne "kompijuter".
[ freeworld @ 28.10.2011. 09:56 ] @
Ima flat i kod ''usb'' interneta.70\30 kbit\s bi trebalo da bude.Za kompjuter to je sporo,nesto malo brze od dialupa,ako koristis preko gprs-a onda i sporije od dialupa,sto se tice koriscenja na telefonu nije losa brzina.
[ deki-bleki @ 28.10.2011. 23:55 ] @
Kad smo vec kod brzina telefonskog (mobilnog) interneta,da li to znaci da je brzina downloada 4Mb/s,a ako ga koristim preko PC,brzina downloada spadne 10puta ili jos vise???
Kako uopste da iskoristim taj mobilno-telefonski internet na kompijuteru?
[ freeworld @ 29.10.2011. 00:17 ] @
Nisam te bas najbolje razumeo,kojih 4mbit\s,to mozes imati mozda u beogradu sa vipom ili telenorom ali sa mts nisam bas siguran.Brzina je ista i na mobilnom i na kompu,nema nikakvog gubitka,ja sam naveo samo za telenorov flat,mnogo bolje radi na telefonu,dal zbog opere mini ili sta vec,to ne znam.
[ deki-bleki @ 30.10.2011. 18:25 ] @
Moracu da odem u telenorovu poslovnicu da vidim kako im radi internet na mobilnom telefonu,a za koriscenje istog na kompijuteru ,nacuo sam da se ne moze ni prineti nit po brzini nit po kvalitetu sa adsl modemom ili usb modemom......
[ evolution @ 21.05.2012. 18:51 ] @
Usled unapređenja sistema Telenor Pametne mreže u noći između 21. i 22. maja od 00.00-08.00 sati korisnici na teritoriji cele Srbije mogu da imaju poteškoća prilikom surfovanja Telenor Internetom.

http://i.evocentar.net/Ld4Su6
[ evolution @ 22.05.2012. 19:30 ] @
Zbog radova na unapređenju sistema Telenor Pametne mreže u noći između 22. i 23. maja od 00.00-08.00 korisnici na teritoriji cele Srbije mogu da imaju poteškoća prilikom surfovanja Telenor Internetom kao i sa aktivacijom novih i proverom stanja aktivnih internet usluga.

http://i.evocentar.net/Ld4Su6
[ samo_da_pitam @ 25.05.2012. 19:02 ] @
Imam nedoumicu;
već posedujem Telenor modem uz koji mi je istekla prepaid internet sim kartica. Potrebno mi je da koristim prepaid internet na tom modemu pa me interesuje da li moram da kupim internet prepaid karticu ili je dovoljno da bilo koju voice sim karticu ubacim u modem i dopunim nekim od internet tarifnih dodataka?
Interesuje me da li je kvalitet interneta isti bez obzira koju prepaid karticu koristim u modemu (data ili voice), ili ima razlike?
Nisam pratio dešavanja, i verujem da su se možda stvari promenile od pre godinu, dve, kada sam zadnji put koristio takav internet a i na site-u u delu za internet tarifne dodatke me buni sledeće: "Napomena:
Internet tarifni dodaci su namenjeni samo korisnicima sledećih paketa: Telenor pripejd internet paket, Telenor pripejd internet Start, Ista cena, Ista cena Start, Mikrohibrid.
"

Prosto pitanje: da li na voice sim kartici na paketu npr. "tako lako" mogu da dopunim internet tarifni dodatak i koristim karticu u Telenor modemu. Da li je kvalitet interneta u tom slučaju bilo u čemu lošiji u odnosu na data sim karticu?
Još i ovo: bilo je negde uputstvo kako kreirati "ručnu" konekciju za telenorov modem a da se ne koristi priloženi software na samom modemu, pa ako iko ima link bio bih mu zahvalan.

[Ovu poruku je menjao samo_da_pitam dana 26.05.2012. u 19:22 GMT+1]
[ freeworld @ 26.05.2012. 21:22 ] @
Jok,moguce je samo klik da aktiviras,i to dnevni,nedeljni i mesecni.Moraces da uzmes drugu pripaid data karticu.
[ komsijakaraburma @ 15.08.2013. 08:48 ] @
Često putujem u inostranstvo i baš razmišljam da uzmem ovaj Travel Sure 50 paket. Pošto imam S4 kao poslovni telefon i Xcover 2 koji koristim kao privatni a on troši baš malo protoka za email, tviter i fejsbuk ovaj paket mi ispada idealan. Jel neko probao, kakva su iskustva?
[ evolution @ 15.04.2014. 12:38 ] @
Novi, redizajniran sajt Telenora za mobilne uredjaje na adresi http://m.telenor.rs