[ WiseDog @ 03.10.2003. 09:05 ] @
Hm,slucajno sam nabasao na ovaj sajt ( http://www.p****.org/htmlsite/index.php ),koji ni do pola nije zavrsen ali obecava pa me interesuje sledece:

Kako da napravim tj. formiram ovakve ili slicne tabele,i koja je tehnika koristena?Da li je u pitanju slika ili ima nesto drugo?Takodje kako se i ubacuje tekst u sklopu tabele,slicno nekakvom meniju?Po News tabeli rekao bih da je pravio frejm pa posle ga nekako uokvirio,ali kako?

Hvala unapred !
[ byTer @ 03.10.2003. 09:57 ] @
Ovo je obicni <IFRAME> tag a i mene interesuje koji ovo editor koristi <fieldset> posto macromedija sigurno ne.
<FIELDSET> ima sledece atribute: align, title, valign
[ bzero @ 03.10.2003. 18:06 ] @
Citat:
byTer:
mene interesuje koji ovo editor koristi <fieldset> posto macromedija sigurno ne.


<fieldset> je html tag i nema nikakve veze sa editorom:


http://www.w3.org/TR/REC-html40/interact/forms.html
[ _igor @ 06.10.2003. 22:39 ] @
FIELDSET imas u Dreamweaver MX-u.
ides na window->insert->forms->fieldset(zadnja slicica).
i to ti je to.
i ono sto pise NEWS upises u label. i tu ubacujes text... i josh je na toj stranici dodavan IFRAME u FIELDSET. i to ti je sav posao.
_poz
[ CoSmO-011 @ 24.11.2003. 00:40 ] @
Moze li se nekako promeniti boja ovog okvira(tabela)/Da nije ova gray varijanta.Ne vidim ni jedan parametar koji bi to mogao da definise.On koristi neku klasu u kojoj je definisao samo padding-left, right,... 10px i nista vise?!
[ shoba @ 24.11.2003. 10:08 ] @
Ne znam na kakvu klasu mislis ?!
Nisam gledao sors te stranice, ali pretpostavljam da je ovo.

Stavis da je border debljine 0, da je pozadina tabele one boje koje hoces da ti bude boja tankog okvira, a boja pozadine polja je ista kao i boja pozadine stranice. Tako dobijas tanke bordere bilo koje boje.

pozdrav !!!
[ CoSmO-011 @ 24.11.2003. 15:49 ] @
Citat:
shoba:
Ne znam na kakvu klasu mislis ?!
Nisam gledao sors te stranice, ali pretpostavljam da je ovo.

Stavis da je border debljine 0, da je pozadina tabele one boje koje hoces da ti bude boja tankog okvira, a boja pozadine polja je ista kao i boja pozadine stranice. Tako dobijas tanke bordere bilo koje boje.

pozdrav !!!


Mislim da je ovde nesto drugo u pitanju.Ne znam koji bi se CSS stilovi mogli implementirati za FIELDSET.Da li vazi isto kao i za tabele: border-style,... ?