[ stefa086 @ 05.02.2008. 13:47 ] @
Raspitujem se za uvodjenje nekog IS-a u firmu pa me interesuje da li neko moze malo da mi razjasni sta je u stvari Microsoft Dynamics?
[ totovic @ 05.02.2008. 14:11 ] @
Mycrosoft Dynamics je paket poslovnih programa (ERP) i sastoji se od sledećih:
NAV
AX
GP
SL
CRM

Prva četiri spadaju u grupu ERP paketa, a poslednji je CRM.
U našoj zemlji postoje partneri samo za NAV (ex Navision) i za AX (ex Axapta).
Kada kupuješ, nećeš kupiti ceo paket, već samo jedan od ovih, npr. Microsoft Dynamics NAV.

Ovo je ukratko, ukoliko te interesuje detaljnije, pitaj konkretno.
[ MitraX @ 06.05.2010. 09:56 ] @
Takodje, u zemlji postoje partneri i za Dynamics GP i CRM.
[ colke77 @ 06.05.2010. 14:48 ] @
MitraX, voleo bih da znam koji je to partner za Dynamics GP u našoj zemlji.
[ MitraX @ 06.05.2010. 14:58 ] @
U pitanju je firma Merit Solutions (www.meritsolutions.com) i posluje u Srbiji od 2006. god. od kad i ja radim u njoj kao GP i AX developer.
[ colke77 @ 06.05.2010. 15:08 ] @
Lista zvaničnih Microsoft Dynamics partnera u Srbiji:
www.microsoft.com/scg/dynamics/partneri/spisak.mspx




[ totovic @ 06.05.2010. 18:22 ] @
Citat:
MitraX: U pitanju je firma Merit Solutions (www.meritsolutions.com) i posluje u Srbiji od 2006. god. od kad i ja radim u njoj kao GP i AX developer.

Možda radiš kao GP developer, ali u Srbiji ne postoji GP partner, kao što ne postoji i lokalizovana verzija GP-a za Srbiju. Vaša američka kompanija je GP partner, ali ne u Srbiji.

Citat:
totovic: Mycrosoft Dynamics je paket poslovnih programa (ERP) i sastoji se od sledećih:
NAV
AX
GP
SL
CRM


Mala ispravka, pored ovih rešenja, postoje i:
-Microsoft Dynamics POS (http://www.microsoft.com/dynam.../us/products/pos-overview.aspx)
-Microsoft Dynamics RMS (http://www.microsoft.com/dynam.../us/products/rms-overview.aspx)
U pitanju se retail rešenja, ali nisu dostupna u Srbiji.
[ High Spirit @ 10.05.2010. 16:22 ] @
Microsoft Dynamics je u stvari familija različitih rešenja koje je Microsoft pokupovao, doterao i naravno "brendirao". Jedno vreme je ličilo da se sva rešenja stapaju u jedno, ali mi se čini da je MS odustao od tog koncepta. Naravno, kupuje se samo jedno rešenje koje najviše odgovara potrebama preduzeća. s tim što kod nas može da se bira samo između NAV i AX (za GP prvi put čujem da postoji kod nas). Za specifične grane industrije postoje i dodatni proizvodi kojima se nadograđuju Dynamics rešenja.