[ MarkoBalkan @ 05.02.2008. 22:01 ] @
koji su uvjeti za korištenje pythona u komercijalne svrhe?

prvo, izrada programa za vlastite potrebe firme!
drugo, komercijalna izrada programa bez davanja koda!

ovo što piše na ovoj stranici
http://www.python.org/psf/license/

uopće mi nije jasno.

te još jedno pitanje, dali postoji i za linux neki programčić koji pretvara u executable?

kako napraviti u pythonu dll file iz koda jednog file-a?
[ jablan @ 05.02.2008. 22:53 ] @
Nemaš ograničenja za upotrebu Pajtona u komercijalne svrhe. Ovo za kompajliranje ne znam.
[ MarkoBalkan @ 05.02.2008. 23:11 ] @
a gui alata (wxpython)?

radim u .net-u, prije sam već počeo i sa pythonom i qt-om.


pošto je samo .net za win, mono ne računam, a treba mi i neki alat za linux.

java otpada, lazarus otpada.jedini izbor mi je python i(ili) QT.

.net je dobar, ako radiš poslovne aplikacije i imaš para za licence. para za win, za VS itd..
+database server, plus neki OS za server.

pošto je python opensource, a wxpython jako dobar alat, izbor je bio dosta jednostavan.
jedino je malo bed, što se gui izrađuje ručno u wxpythonu.
pyQT mi se ne sviđa.


[ StefanJer91 @ 06.02.2008. 08:50 ] @
Mislim da i wx python mozes slobodno da koristis u komercijalne svrhe. Za Qt moras da platis licencu, ali posto ga sada ne koristis to nije ni bitno. Za linux postoji cx_Freeze, mada ga nisam puno cackao. Uostalom postoji jedan laksi nacin za linux a i za windows, ako ne zelis da vide tvoj kod, stim sto bi korisnik morao imati instaliran python i wxPython. Jednostavno das samo .pyc fileove, i jedan .py file koji bi izgledao ovako:
Code:

import main
main.loop()

gde bi main bio .pyc file svakako. Ako ipak ne zelis da odstupas od ostalih, znam da postoji veliki broj nacina za pravljenje executable-a da bude samo 1 file preko py2exe-a, mislim da je tako uradjeno u ovoj igri http://www.pygame.org/projects/20/411/, mada sam ja za ono resenje da se napravi instaler, pa nek se fileovi smeste u jedan folder i posle imas samo shourtcut do njih...
[ MarkoBalkan @ 06.02.2008. 11:56 ] @
hvala!

[ StefanJer91 @ 06.02.2008. 18:46 ] @
Nema na cemu, drago mi je da sam bio od pomoci :)