[ ~Vojvoda @ 06.02.2008. 01:23 ] @
Da bi sprecio off topic na jednom drugom forumu, resio sam raspravu da prenesem ovde...
[ Mr. Bond @ 06.02.2008. 01:31 ] @
Kratko pitanje za ljude koji su odgovarali na moj post na prethodnoj temi (koja se tiche SBB-ovog linka)... Da li ishta od onoga sto sam ja pisao tamo "pije vodu" u praksi ili je to samo jos jedno mrtvo slovo na papiru u nasoj prosveti...?
[ ~Vojvoda @ 06.02.2008. 01:33 ] @
Nije bas, pogledaj ovde
btw, da li iko koristi 10 GbitEth za backbone? Ili to ima neku drugu primenu?
[ markom @ 06.02.2008. 06:29 ] @
Mi koristimo 10 Gb/s Ethernet kao backbone.

Btw. koja je ta druga tema?
[ ~Vojvoda @ 06.02.2008. 10:21 ] @
O SBB-ovom linku, odavde pocinje off-topic http://www.elitesecurity.org/p1847840
Inace kada smo vec kod toga, znas li ti Marko, sta ima od literature i materijala za izucavanje WAN mreza, opreme za njih, bacbone-ova, primeri nekih mreza i njihove sheme itd...
Hvala!

[ markom @ 06.02.2008. 10:43 ] @
Ima svašta od literature na tu temu. Zavisi koliko te detaljno šta zanima...
[ ~Vojvoda @ 06.02.2008. 11:57 ] @
Posto ne znam mnogo o tome, pa tako ne mogu ni da znam sta me tacno zanima oko toga, ali recimo nesto vezano za uvod, gde opisuju te mreze, i topologiju. Znaci neki uvod u to, pa posle cu da da izucavam detaljno ono sto me interesuje... Za pocetak mi je dovoljno da saznam sta sacinjava jedan autonomni sistem, i okvirno kako on funkcionise. Znaci da vidim "The Big Picture" kako bi rekli ameri. Posle kada to shvatim, onda "samo" da izucim Rutiranje i organizaciju IP prostora unutar AS. Pa onda gde se tu nadovezuju ISP-ovi, i kako su oni povezani sa AS? Na to sam delimicno dobio odgovor.
Znaci interesuje me sve- sta se desava na Internetu od momenta kada pritisnem Enter u Browseru, pa sve dokle im se stranica ne ucita. Naravno Stvari sa aplikacionog i transportnog sloja me i ne interesuju bas mnogo, nego ovi nizi slojevi-DLL i NL, sta se desva sa paketom? Kako on putuje sa ostalim paketima kroz optiku, kojim protokolom se vrsi enkapsulacija na DataLinkLayer-u? Kada ruter primi veliki paket sastavljen od vise malih, kako in on organizuje i salje dalje?
Toliko za sada nadam se da sam sada jasnije prikazao moja interesovanja...
Hvala unapred!