[ paga @ 06.02.2008. 09:50 ] @
Pokušavam da napravim CNC plazmu . I tu se isprečio jedan ne baš tako mali problem .
Kod tanjih limova ima više talasanja , kad se lim spusti na radni sto . E sad , glava se kreće i reže plazmom lim . Međutim , ponekad je lim isuviše blizu glave pa može doći do direktnog kontakta , što naravno nije dobro . A opet , može biti i daleko lim pa može doći do prekida rezanja .
Pitanje je , kako izvršiti regulaciju visine glave po trećoj osi,bar teorijski?
[ Tratincica @ 06.02.2008. 11:34 ] @
sad, nisam bas upucen u tu plazmu keks ali, ili montirati sondu koja ce zajedno za glavom za rezanje meriti distancu od glave do lima pa prema njoj raditi aktivnu regulaciju pomeraja po Z osi ili montirati mjestimice magnete koji ce uhvatiti na radnoj ploci (ili saću) lim i prizemljiti ga...
Trece sto mi pade na pamet: ne znam koje su dimenzije masine i komada lima koji se iseca ali, oko same rezne glave rasporediti u tri tacke "pritiskivace" lima, neke valjcice, lezajeve ili sta vec koji ce pritiskati lim sve vreme dok traje rezanje...cak mi ovo izgleda i najprostijim i najefikasnijim resenjem...

Ima li smisla ovo sto sam odvalio?
[ paga @ 06.02.2008. 12:55 ] @
E slatko si me nasmejao .
Znas u cemu je problem : sta ako glava sa mlazom plazme predje preko magneta .
Dimenzije su 1500x2000 mm .
Ima tu i limova razlicitih debljina 0,5 do 4 mm .
Senzori koliko ja znam registruju postojanje feromagnetnih elemenata sa logickom 1 ili 0 . Oni ne registruju udaljenost .
Glava treba da se krece na nekih milimetar-dva od lima . Nisam primetio kako one profesionalne masine prate udaljenost .
[ guja011 @ 06.02.2008. 13:03 ] @
Citat:
paga
Senzori koliko ja znam registruju postojanje feromagnetnih elemenata sa logickom 1 ili 0 . Oni ne registruju udaljenost .
Glava treba da se krece na nekih milimetar-dva od lima . Nisam primetio kako one profesionalne masine prate udaljenost .


senzori mere udaljenost a ne vrstu materijala. zahvaljujuci njima glava prati zadatu visinu.
[ paga @ 06.02.2008. 13:42 ] @
Kojoj sorti senzora pripadaju ti koji prate udaljenost materijala ? Nesto blize , da znam o cemu da trazim . Neka oznaka , bilo sta , distributer ...
[ ELTI @ 06.02.2008. 16:03 ] @
Mislim da bi tu trebalo napraviti neki potiskivac koji pritiska lim u blizini tocke rezanja plazme, znaci glava bi trebala prakticno plivati na nekom kotrljajucem lezaju koji bi pritiskivao lim. Ako je neko gledao kako radi freza koja glodje bakarni sloj kod izrade prototipskih PCB-a, onda sigurno zna o cemu govorim. To sa mjerenjm rastojanja nisam siguran da ce funkcionirati, a poprilicno bi bilo tesko to prakticno i izvesti, jer glava cesto prelazi prko mjesta gdje je vec napravljen rez, razliciti su materijali obrade..a ima tu i drugih problema...kako se ponsaju takvi senzori u blizini plazme...treba uzeti u obzir da je to ipak elektricni luk..
[ guja011 @ 06.02.2008. 16:12 ] @
neko to radi sa nadgledanjem napona na luku a neko opet merenjem visine. ima toga dosta na netu.
uglavnom je merenje visine jeftinija varijanta.
[ e-motion @ 07.02.2008. 09:55 ] @
Mozda ovo moze pomoci,

Pogledati na sajtu http://campbelldesigns.net uredjaj THC300 (Torch Height Control).

Ja mislim da covek meri struju, postavi granice u kojima ona moze da odstupa i na osnovu toga odredjuje korekciju po Z osi.

Pozdrav,
e-motion
www.audiohms.com
[ senna6666 @ 09.03.2008. 18:05 ] @
Pozdrav svima !!!

ako niste rjesili problem sa kontrolom visine luka plazme mogu vam poslati shemu !!!

Pozdrav !
[ weldinger @ 15.03.2008. 01:05 ] @
Visinsko vodjenje je odradjeno kod starih tipova plazmi sa kapacitivnim regulatorom, dok kod novih tipova koristimo regulatore sa visinskim vodjenjem na osnovu napona luka.

[Ovu poruku je menjao guja011 dana 15.03.2008. u 09:00 GMT+1]
[ paga @ 15.03.2008. 14:18 ] @
senna6666

Daj tu semu........
[ senna6666 @ 15.03.2008. 17:35 ] @
Ok !!!

Jos veceras cu je staviti ovde,moram pretraziti sheme da je nadjem jer imam brdo tih stvari na compu,a ova je u jednom od tutorijala !!!
Cujemo se veceras !!!
[ senna6666 @ 15.03.2008. 17:45 ] @
Citat:
paga: senna6666

Daj tu semu........



Ko je sretan.........nije gladan !!!

Ova prva je za Millerove plazme a ova druga je modificirani kontroler za Mach !!!
[ senna6666 @ 15.03.2008. 17:48 ] @
Evo i druge !!!
[ paga @ 19.03.2008. 15:14 ] @
Sena
ovo su mnogo lose slike , isuvise mala rezolucija . Ne vide se oznake na drugoj semi ...
Hvala u svakom slucaju
[ senna6666 @ 19.03.2008. 21:59 ] @
Ajd javi mi se na mail pa cu ti poslati cijeli tutorial pa ces sve vidjeti !!!
Fajl je u pdf-u !
moja mail : [email protected]
[ Sepa011 @ 20.03.2008. 18:52 ] @
Citat:
senna6666: Ajd javi mi se na mail pa cu ti poslati cijeli tutorial pa ces sve vidjeti !!!
Fajl je u pdf-u !


Sto bi coveku slao pdf kada moze sam da ga skine sa: http://www.machsupport.com/documentation/Using3Mill.pdf

seme se nalaze na stranama 150 i 151
[ senna6666 @ 20.03.2008. 22:29 ] @
Eto opet dobro ! fala na informaciji koja i meni pomaze,imam taj tutorial
ali od mach2(dobio sam sve na cd-u)i trazio sam ga na toj stranici ali nisam
mogao pronaci taj sa tom semom !!!
[ glackop @ 20.03.2008. 22:48 ] @
Pozdrav,ako bih mogao iskoristiti vec postavljenu temu sa pitanjem;zna li neko sta je problem kod plazme/60A/ ako recimo sa novom elektrodom i kapicom/ne znam kako se vec zove/jedva uspem seci 5-6 minuta i gotovo istope se,nemoguce je da im je to optimalni rok trajanja? Tako sam utrosio nekoliko elektrode i izbacio je iz upotrebe kao ne ekonomicnu!
[ Sepa011 @ 21.03.2008. 09:26 ] @
Citat:
senna6666: Eto opet dobro ! fala na informaciji koja i meni pomaze,imam taj tutorial
ali od mach2(dobio sam sve na cd-u)i trazio sam ga na toj stranici ali nisam
mogao pronaci taj sa tom semom !!!


Paaaa, Mach2 nije Mach3
u fajlu Using Mach3 imas obe seme, napisah ti i na kojim stranicama. Zar je tesko skinuti jedan pdf?
Inace
Using Mach2 Mill: Last update November 2004
Using Mach3 Mill: Last updated 17 April 2006
[ paga @ 21.03.2008. 17:27 ] @
Nasao sam shemu iz tutorijala . Hvala Sepa...
[ sttipe @ 23.03.2008. 11:32 ] @
ja cu sebi mozda isto to radit..pa me zanima puno toga..koju duzinu i sirinu,(x,y osi),imas,kakva su ti vretena,koliki motori,kako rade,koliku preciznost si uspija dobit,kojom brzinom moze rizat,jer to je dosta bitno kod tankih limova,sta se brze npr,vare,manje se motaju..(ja varim tig-om,imam doma masinu)..koju plazmu imas,ja sebi namjeravam kupit neku malu,za tanje limove..moze li cnc plazma izrizat lim da se ne izvitoperi,onako kako mogu skare?i na kraju,kako si uspija rjesit paljenje i gasenje plazme,bas kad ti to zatriba..
[ paga @ 23.03.2008. 14:50 ] @
Pozzdrav Stipe.
Ovu plazmu koju cemo da napravimo ja i moj imenjak za firmu njegovog ćala je 1500x2000 mm .Marko2 je mašinski inženjer pa smo rešili u saradnji sa flexmatikom i par srpskih firmi da izgleda sledeće:

Napravimo prvo osnovu na koju će se spustiti portal koji se kreće napred nazad duž ovih 2000mm .
Pokretaće ga dva vretena sa obe strane pomoću step motora od 2Nm . Rešili smo se za dva vretena da bi izbegli usukivanje konstrukcije posle habanja pojedinih delova kao što su klizni linearni ležajevi . Takođe , može da dođe do smanjene tolerancije usled vibriranja tako dugačkog vretena po z osi .

Ako se koristi Iselova oprema , a to stiže u kit kompletima , celokupna konstrukcija od aluminijuma , rešetke čelične , sa profesionalnim kontrolerom luka ,znači sve nemaško , ova CNC plazma košta 8000 evra .

Ako mi napravimo konstrukciju i rešetke,napravimo portal , to može da umanji cenu oko 2000 evra. Moralo bi sve da se nosi kod strugara da iskrati profile i obradi mesta varova na strugu ili glodalici (gde već) da bi dobili prav ugao u granicama nama potrebne tolerancije .

Pored ovih vretena postoji jeftinija varijanta , uz pomoć zupčastih kaiševa . Ako se oni koriste , onda bi za pogon trebao da bude servo motor ybog udarnih momenata . Ostalo bi da se reši pitanje zatezanja kaiša . Ova verzija je jefinija još 2000 evra , ali treba imati u vidu trajnost kaiševa.

Legalan softver i distribuciona kartica koštaju 1200evra. Drajveri od 200evra pa na više .
Što se tiče glave dizni i pogonske mašine koristili bi profesionalno rešenje plazmu Cutmaster 81 za oko 2200 evra sa svim troškovima iz Amerike,kontaktirao sam ljude . Znači 80A nominalne struje . Inače u Srbiji za isti uređaj uvoznik traži 3000 evra+pdv ,ali ostaje problem garancije ako se nabavi iz Amerike.

Paljenje i gašenje luka je uključeno u uređaj za kontrolu visine . U uređaj se dovodi signal a tehnika uređaja na osnovu signala pali ili gasi luk .
Već je e-motion na prethodnoj stranici dao link ka THC300 pa pogledaj kako je tehnički rešeno pitanje kontrole paljenja luka .
Moja firma isto vari prohrom mig , tig i rel postupkom , jer prave cisterne za mleko i laktofrize . Mnogo nam problema zadaje crtanje i ručno isecanje elipsi,pogotovo većih pa zato nabavljamo delove za cnc i počinjemo da tražimo i jeftinija rešenja od flexmatica .
Što se preciznosti tiče Marko2 insistira na reda 100 mikrometara , pa će to biti vodilja prilikom odabira opreme .
Inače na ovo što nudi Flexmatic za 8000 do 10000 evra , tvrde da 10 godina ne može da se pojave vantolerancijske greške niti kvarovi .
Da li je moguće , ne znam ...proceni sam .

[Ovu poruku je menjao guja011 dana 23.03.2008. u 18:37 GMT+1]
[ sttipe @ 23.03.2008. 17:42 ] @
skupo..zasad necu pocimat..jedino,ako nadjem mogucnost da napravim jeftiniji stroj..~1000eura..mora mi i dite jest..te vodilice su za mene preskupe..servo motore s drajverima bi nekako kupija,ali ako ce me mehanika toliko kostat,cekat cu sigurniji posa,pa se mozda upustim..momentalno sam na poslu u firmi i na faturetavanju,s inox-om i aluminijem..mislija sam uzet neku najmanju rucnu plazmu,pa nju slozit na sine,da mogu rizat lim od 1-2 milimetra..do 5-6,maximalno..prvenstveno od 0.5-do 2mm..cak sam razmislja i o razapinjanju lanca,ka na bicikli,na obe strane,al ne znam koliko bi precizno to bilo..meni odgovara preciznost unutar 0.25mm..to za ovu kategoriju strojeva,s servo motorima nebi tribalo bit tesko za postic,ni sa jeftinijim djelovima..mozda cak i s kemijanjem,poput spomenutog lanca..sve bi ja to nekako jos i rjesija,samo me zanima jel lim od 0.75,ili 1mm,ostane ravan,kad ga plazma odrize,ili odrizani komad postane valovit,uz rubove..kojok brzinom ti makinja rize?to je jako bitno za tanke limove,da se ne izmotaju..lako je ubacit novac kad znas u sta i da ces ga vratit,ali onako naslipo mogu bacit neku manju cifru,ali vecu ne..zasad mi je 1000eura plafon..i to u nekoliko miseci..da ne pati proracun
[ Nikanoor @ 23.03.2008. 18:33 ] @
Citat:
paga: Pozzdrav Stipe.
Ovu plazmu koju cemo da napravimo ja i moj imenjak za firmu njegovog ćala je 1500x2000 mm .Marko2 je mašinski inženjer pa smo rešili u saradnji sa flexmatikom i par srpskih firmi da izgleda sledeće:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Moja firma isto vari prohrom mig , tig i rel postupkom , jer prave cisterne za mleko i laktofrize . Mnogo nam problema zadaje crtanje i ručno isecanje elipsi,pogotovo većih pa zato nabavljamo delove za cnc i počinjemo da tražimo i jeftinija rešenja od flexmatica .
Što se preciznosti tiče Marko2 insistira na reda 100 mikrometara , pa će to biti vodilja prilikom odabira opreme .
Inače na ovo što nudi Flexmatic za 8000 do 10000 evra , tvrde da 10 godina ne može da se pojave vantolerancijske greške niti kvarovi .
Da li je moguće , ne znam ...proceni sam .

[Ovu poruku je menjao guja011 dana 23.03.2008. u 18:37 GMT+1]


Svaka ti cast zemljace, to ce da bude plazmetina prava, samo tu imas viska od 7000e, voleo bih videti to cudo 1500x2000 mm od 10000e.
Kada budes namontirao ta kuglicna vretena, bojim se da ces ih brzo skinuti jer to nije okruzenje gde je prisutna prasina od piljevine nego sljaka, a taj THC kosta 350e kompletan, kompletna elektronika sa servo motorima, enkoderima, napajanjem i ostalo 750e Rail linearne vodjice koje trpe opterecenje od 4000N kostaju 50e po metru (ceo arsenal ISEL-ovih vodjica je igracka) a klizni modul 30e pa ako ne mozes da izracunas na pamet uzmi digitron.
[ sttipe @ 23.03.2008. 18:52 ] @
ja bi pravija hobi strojcic..ne profi..10000eura,je lova..za tu se lovu ne radi hobi stroj..ili su vama hobiji lakicu,ekscentricni..pa jel jednostavnije svako malo odnit negdi izrizat lim,kad ti triba nego dat te novce za pitanje sta?cili pistolj od plazme,koji sam zelija vozat,tezi ka prazna casa,od 2 deca..manje..to bi u stvari tribalo vozit skoro pa samo sebe..aluminijski okvir,1.20m x 2.20,i na njemu jedna sira sipka s drugim motorom..svega skupa ta sipka bi tribala imat max.3-5kg..na obicnim lezajima,nebi smila bit teska samo za vozit tamo ovamo..mislim da to nebi smilo bit toliko skupo za napravit..cak ni s opcijama remenja ili lanaca..
[ Nikanoor @ 23.03.2008. 21:23 ] @
Citat:
sttipe: ja bi pravija hobi strojcic..ne profi..10000eura,je lova..za tu se lovu ne radi hobi stroj..ili su vama hobiji lakicu,ekscentricni..pa jel jednostavnije svako malo odnit negdi izrizat lim,kad ti triba nego dat te novce za pitanje sta?cili pistolj od plazme,koji sam zelija vozat,tezi ka prazna casa,od 2 deca..manje..to bi u stvari tribalo vozit skoro pa samo sebe..aluminijski okvir,1.20m x 2.20,i na njemu jedna sira sipka s drugim motorom..svega skupa ta sipka bi tribala imat max.3-5kg..na obicnim lezajima,nebi smila bit teska samo za vozit tamo ovamo..mislim da to nebi smilo bit toliko skupo za napravit..cak ni s opcijama remenja ili lanaca..



Stipe ja koliko vidim iz prilozenog ti imas plazmu a samo ti treba ruter, znaci najskuplja stavka je resena, kupi debelozidne prohromske cevi i napuni ih betonom i resio si vodjice, vozic napravis kombinacijom axijalnij kotrljajucih lezajeva tako sto ces na jednoj strani odozgo postaviti 2 a 1 sa strane i tako na suprotnoj strani i to je to, za pogon mozes kupiti armirani zupcasti kais sa korakom od 5mm duzine zavisno od duzine hoda a na osovinu motora namontiras zupcastu remenicu koja ce sa strane imati dva valjkasta spanera koji cu da obaviju kais oko remenica za 180 stepeni i to isto uradis na drugoj strani ali pogon preko vretena preneses sa istog motora, zavisno od snage motora trebalo bi ici na redukovan prenos da bi na osovini sa remenicama dobio moment od minimum 15Nm. THC mozes i ne moras, sve zavisi sa kojim debljinama radis, ako radis sa tankim limovima onda bi trebao da ga ugradis ali tu racunaj i drugi paralelni port da ugradis.
Ako radis sa steperima onda bi ti preporucio TurboCNC, mnogo je stabilniji za stepere nego Mach2/3
[ Sepa011 @ 23.03.2008. 21:43 ] @
Citat:
Nikanoor: %<
Ako radis sa steperima onda bi ti preporucio TurboCNC, mnogo je stabilniji za stepere nego Mach2/3


Malko sam neupucen, po cemu je bolji TCNC od MACH3?
[ Nikanoor @ 23.03.2008. 23:47 ] @
Citat:
Sepa011: Malko sam neupucen, po cemu je bolji TCNC od MACH3?


Bolji je po tome jer kompjuter na kome koristis TurboCNC radi pod dosom i u istom trenutku ceo resurs CPU-a je koncentrisan samo za aplikaciju koja je aktivna a paralelni port u dosu ima najbolju podrsku dok pod windowsom se koristi sa posebnim drajverima i plus Mach je 20-a aplikacija posle windowsa koji je jedan od naj zahtevnijih, to je problem sa svim sistemima koji generisu puls iz procesora racunara, smeta im i najmanji tajming, medjutim kod servo upravljanja je bolji mach jer ima laksi interfejs itd.
Najsigurniji sistem je sa externim puls generatorom, kao na primer sto je G-REX, on koristi USB i Ethernet konekciju i ima svoj micro kompjuter koji obradjuje dobijene podatke koji se salju u paketima i u tom slucaju racunar je rasterecen u potpunosti a isto tako mozete upravljati sistemom preko etherneta sa nekog udaljenog racunara i sto je najinteresantnije za one kojima masina radi 24 casa dnevno, mogu da preko G-REXa kontrolisu sistem sa laptopom, nije im potreban UPS koji zavisno od modela maximalno mogu posle nestanka struje da odrze sistem do 30min a laptop sa vremenski iskljucenim monitorom bi trebao minimum 15h, jer jedna od najvecih mana u machu je nemogucnost arhiviranja zadnje odradjene linije G koda kada nestane struje, u tom slucaju je potrebno dosta vremena zavisno od kolicine G koda da se pronadje linija na kojoj je sistem stao.
[ Sepa011 @ 24.03.2008. 10:05 ] @
Kad si vec poceo da pominjes i druge proizvode aka. gusteri, sa TCNC necess postici ni priblizne brzine slobodnog kretanja ukoliko kao drajvere koristis bilo koji gustercic koji je u mikrostep-u. TCNC se oslanja na hardverski sistemski talmer PC-a tako da je frekvencija impulsa na paralelnom portu niza od one koju moze da postigne Mach3. GREX/G100 je u citavoj prici sporedna stvar, Mariss se vise nece baviti daljim razvojem te platforme zbog VELIKIH problema sa Rabbit procesorskim modulima. Za vece brzine i manju zavisnost od Window$a postoje i drugi eksterni puls generatori kao npr. SmoothStepper, NCPod,...
E, sada, kod nestanka napajanja, ni TCNC ne pamti gde je stao kod nestanka napajanja :) tako da to nije samo 'falinka' Macx-a. Tu 'falinku' ima i EMC2 koji radi pod Linux-om, koliko je meni poznato. A da bi se doslo na liniju koda gde je doslo do prekida napajanja, masina bi morala da ima JAKO precizne home prekidace, ili malo manje precizne prekidace spregnute sa trokanalnim (A-B-I) optickim enkoderima.

Srdacan pozdrav,
[ paga @ 24.03.2008. 11:35 ] @
Nikanoor
ako mi budu dozvolili iz firme , definitivno cu da skeniram fakturu od Flexmatica i okačiti na sajt da se uveriš u cenu 650 000 dinara + pdv .

Sttipe

Nemoj bacati pare , za 1000evra nema ništa . Brzinu rezanja sam regulišeš , recimo u programu Mach2 ili 3 , imaš brzinu kretanja i tu se nalazi opcija da u % uvećaš brzinu kretanja ako sam zapamtio dobro , do maksimalnih 2000% . Možda sam i pogrešio . Ne razumem kako misliš , jeli ima uvijanja lima posle rezanja?
Dobiješ isto odrezano kao i da si ručno odsekao plazmom . Samo dobijaš preciznost i veću brzinu rada .
Ne znam da li je pametno da koristiš onu ručku koja ide uz plazmu da montiraš na cnc . Morao bi da rešiš pitanje montaže te rušice i pričvršćivanje na portal a da ne izgubiš na preciznosti .Druga veoma bitna stvar je što je na ručnim pištoljima plazme potrošnja vrhova odnosno dizni mnogo veća nego kod onih mašinskih tj. profesionalnih . Evo ovde kako izgleda rešenje za cnc http://www.thermadyne.com/IM_U...0Cutmaster%2081%2060%20Amp.pdf .

Jesi li razmišljao o dužini kabla od pogonske mašine do ručice plazme , ako se zna koja je dužina na ručnoj plazmi a koja je dužina potrebna za cnc od 2000 mm . Verovatno moraš i to crevo da kupiš dužine bar 5m.
[ sttipe @ 24.03.2008. 21:12 ] @
u prvom postu ove teme,napisa si da ti lim -talasa..ja sam to razumija,ka da se smota na valove..to nisu mozda veliki valovi,ali i mali bi mi u vecini slucajeva napravili s....e..ja sad kad imam radit nesto s limom,moram ic dosadjivat ljudima koji imaju skare..pa kad nece da naplate,to ti je znak ;"aj napravit cu ti,da mi se skines s neke stvari"..cnc plazma bi mi dosla ka preporucena..rjesija bi limove,i rizanje i rupe..medjutim,moji dosadasnji posli su premali da bi ja ulozija takav novac o kojem vi pricate..pa skoro i tih 1000eura..prije bi radija klizace od kvadratnih ili okruglih cjevi+lezaja, a pogon od navojne sipke,i komada teflona s narezima napravljenim na silu..i proradjenima busilicom..jedan mi je prika radija nesto slicno,triba bi otic do njega vidit sta je napravija..samo sta je on radija s navojnom,od 8mm,i x-500 y400,koliko me pamcenje sluzi..stavit cemo to na stand by,do neke vece potribe..iako ce tad vjerovatno bit kasno za nesto pocet..
[ paga @ 25.03.2008. 11:53 ] @
Pazi , glava za rezanje treba da se kreće na 2 do 3 mm od lima da bi ga sekao . E sad kad ti spustiš lim na postolje on nije ravan nego je negde viši a negde niži . To bi glavi za rezanje , koja nema mogućnost kretanja po z osi značilo da dohvata lim,što nije dozvoljeno . Na to talasanje sam ja mislio .
A ti verovatno misliš na talasanje lima na mestu rezanja (ako sam ja kapirao) .

Stipe , cnc se definitivno isplati , mogao bi da uslužno sečeš lim drugima a ne samo sebi . Split je veliki grad,ima tamo puno posla .

Ukucaj u pretragu CNC i traži temu sa nekim makedoncem , što je od medijapana i gvozdenih cevi pravio cnc . To su neke alternative .
[ senna6666 @ 25.03.2008. 21:29 ] @
Sttipe hajd javi mi se privatno na mail [email protected] pa cu ti odande
dati moj stlni mail tj. onaj aktivni,i ja sam trenutno u fazi izrade
plazme,i imam rjesenje za vodilicu da ne moze biti bolja i preciznija da ga
j.... sto se tice izrade za male novce i fazona uradi sam !!! a ja imam
definitivno ozbiljniji posao za nju od 10-30 mm plazma i do 100mm plinsko a
inace radim odrzavanje gradjevinskih strojeva (bagera,gredera itd...) a i
imam proizvodnju tracnih pila i jos nekih strojeva za stolare !!!
a i vretena i matice imam idealne za tu svrhu ali o svemu dalje se mozemo
dogovoriti mailom !!!
P.S. Nista ne prodajem samo imam zelju raditi s nekim paralelno - mozes
dobiti i nacrte mojih vodilica i stola i trgovaca od kojih kupujem !!!Ako
jos nekog zanima isto slobodno se javite !!!
A sve to kosta u rangu nekih 5000 Kn materijala sto se tice stola-i rjesen
problem sa valovima i slicnim stvarima !!!
[ vizant @ 26.03.2011. 19:42 ] @
Firma VIZANT proizvodi PLAZMA VISINSKE KONTROLERE. Molim za e-mail adresu kako bi Vam poslao slike i pdf...
Cena je veoma pristupačna. Radi se o profesionalnom uređaju...
A.N.
[ Sepa011 @ 27.03.2011. 11:22 ] @
@vizant:

Odgovaras na matoru temu i jos se samoreklamiras, Nadam se da ce neki od MOD-ova da potegne "metlu" (tvoj i moj post)
[ TrendLux @ 19.03.2022. 15:55 ] @
Postovanje, kupio sam plazmu pre par dana.
Imam problem sa parametrima kako bih imao idealan rez( brzina, aperaža,debljina lima, visina dizne od limai?
Da li možete da mi date neki savet ili možda neke parametre?
Hvala vam