[ Danci-Sombor @ 06.02.2008. 20:07 ] @
Interesuje me vasa ocena o Designu sajta ;p I sta mislite koliko bi ovako nesto moglo da se naplati ?

http://antikviteti.freehyperspace2.com/index.html
[ kazil @ 06.02.2008. 20:11 ] @
uzas... nikako... kreni ispocetka...
[ Danci-Sombor @ 06.02.2008. 21:15 ] @
heheh zezash me ? ;p pa meni se bash svidja dizajn ;p
[ webex @ 06.02.2008. 21:18 ] @
Da... slažem se s kazil-om... i obrati pažnju na engleski pošto sam primetio nekoliko početničkih grešaka (na kaže se RECLAME nego ADS - skraćeno od advertisement)...
[ Mitrović Srđan @ 06.02.2008. 22:01 ] @
Covece da li si ti svestan koja je tezina indexa?
Zar stvarno zamsljas da svi imamo T1 veze?

Da ne pominjem sto je u svakom browseru razlicito razbacano,
elementi su na sve strane mislim HAOS!

Dizajn == 0

Usability == -6

Accessability == -100000000000000


Ovo je nesto najgore sto sam video na internetu.
Pravi primer kako ne treba raditi web sajtove.

Sto se tice placanja jedino ti klijentu da platis 100e
kao nadoknadu za dusevnu bol.

Pozz

TRAGEDIJA
[ Danci-Sombor @ 06.02.2008. 22:27 ] @
Au al ste teski ... nemojte da shvatite pogresno ali za pocetnika je ovo sasvim neki ok ,bar sto se mene tice;p
Ajde jedna pomoc kad smo vec tu kako da optimizujem sajt za IE,mozilu,operu i ostalo na koji se nacin to radi ;p
A drugo kako da dobijem ovaj efekat kad se klikne na neki batton da mi izbaci stranicu u minimaze otp ovako malom ... najbolje je pogledati primer ;p

http://www.kokteli.com/kkokteli.php
i sad kad kliknete na naprimer za-za koktel kako da uradim ono da mi izbaci mali prozorcic ?

[ Mitrović Srđan @ 06.02.2008. 22:32 ] @
Ti treba da krenes od osnova web dizajna znaci NOTEPAD i XHTML u ruke.
Svi su nekad bili pocetnici itd itd ali ovo prevazilazi zdrav razum.
[ kvaju @ 06.02.2008. 22:56 ] @
lol komentara.. sad se bojim i ja probati napraviti web space :S

OT: čemu ti služe one svjetleće zvjezdice po stranici:S

[ Danci-Sombor @ 06.02.2008. 23:07 ] @
ma ne vredi sa vama ajde zatvorite temu ... pozdrav
[ webex @ 06.02.2008. 23:13 ] @
Citat:
: Au al ste teski ... nemojte da shvatite pogresno ali za pocetnika je ovo sasvim neki ok ,bar sto se mene tice;p


Ako si početnik onda je suvišno tvoje pitanje "koliko ovo može da se naplati". Prvo nauči da radiš pa onda razmišljaj o prodaji ;)

Citat:

Ajde jedna pomoc kad smo vec tu kako da optimizujem sajt za IE,mozilu,operu i ostalo na koji se nacin to radi ;p


Pročešljaj malo ovaj forum ima puno topica o tome...

Citat:

A drugo kako da dobijem ovaj efekat kad se klikne na neki batton da mi izbaci stranicu u minimaze otp ovako malom ... najbolje je pogledati primer ;p

http://www.kokteli.com/kkokteli.php
i sad kad kliknete na naprimer za-za koktel kako da uradim ono da mi izbaci mali prozorcic ?


To se radi s javascriptom... ali kreni prvo od html-a... ima vremena za javascript ;)
[ Ilic Igor @ 07.02.2008. 00:25 ] @
Pošto se sajt bavi antikvitetima, treba i sajt da bude jedinstven, znaci treba dosta da uložis u dizajn ako planiraš ozbiljno da radiš.
Tema je ok, zadržao sam se 2 sec. na sajtu. Ideja je dobra samo trebaš da odradiš bolji dizajn i ozbiljnije da se posvetiš temi pošto to ona zahteva.
Očekujemo da se pohvališ drugom verzijom.
[ Danci-Sombor @ 07.02.2008. 09:46 ] @
Ilic Igor e ti si prvi koji nije kritikovao ;p Naravno da cu da pobosljam dizajn i ostalo ... ali svi misle da osmisljenje za pocetak nije ok ;p Ne znam kako da optimizujem sajt za mozilu,IE,operu i ostalo na koji se nacin to radi ...
[ Max Payne @ 07.02.2008. 10:21 ] @
Citat:
Danci-Sombor: Ne znam kako da optimizujem sajt za mozilu,IE,operu i ostalo na koji se nacin to radi ...


Eeee, pa to ti je jedan od najvecih problema u danasnjem web dizajnu. Da bi namestio da se sve prikazuje isto u svim(ili vecini) brauzera,potrebno je dosta iskustva i znanja. Kao sto je neko vec rekao, kreni od pocetka, ne mozes da naucis da pravis sajtove za 21 dan kao sto mnoge knjige reklamiraju. Potrebne su godine. Kreni od html/css-a.
A za dizajn, moj prvi utisak je bio da je rec o sajtu za neku sektu, satanizam ili nesto kao one sajentoloske i druge nazovi "crkve". Nemoj se ljutiti sto ovo kazem, to je bio moj prvi utisak. Veruj mi, kako budes vise u svetu web dizajna, sve ces vise ceniti one sto ti iskreno kazu sta misle. Nije nikakva sramota napraviti los sajt, svako je nekad pocinjao. Izvuci pouke i kreni ispocetka. Moj ti je predlog da razmislis mozda i o nekom gotovom templejtu ako ti brzo treba neki sajt.
Pozdrav
[ webex @ 07.02.2008. 10:54 ] @
Kritike su tu da ti ukažu na nešto što nisi uradio dobro, a ne da te hvale... da je tako onda bi de ovaj deo ES-a zvao POHVALE, a ne KRITIKE, ustvari tek sad vidim da si pogrešio forum... ovaj post je trebao da ide u KRITIKE, a ne u WEB DIZAJN... i uvek je dobro da ti što više ljudi kaže ono što stvarno misli kako se ne bi vozio da si dobar dizajner, a u stvari nisi (govorim uopšteno, ne mislim baš na tebe)... ili obrnuto ...

[ kelja @ 07.02.2008. 12:53 ] @
Citat:

Kritike su tu da ti ukažu na nešto što nisi uradio dobro, a ne da te hvale

Apsolutno netacno.
Moram da te ispravim, kritika, kao ocena nekog rada, moze biti POZITIVNA i NEGATIVNA.
A sajt nije lep, sto jes', jes', ali ako je prvi, i nije tako strasno, preterali ste malo.
[ Danci-Sombor @ 07.02.2008. 18:39 ] @
Pa prvi je ;p Ali aj kako vi hotjete ;p
[ kazil @ 07.02.2008. 19:46 ] @
ajde ovako...

batali flash. nije potrebno.
batali treperenja. nije potrebno. (odvlaci paznju)
batali counter. ako te interesuje statistika, google analytics.
optimizuj slike. smanji na velicinu koja ti odgovora, nemoj u htmlu da stavljas width height atribute. brze ce ici ucitavanje.
Tipografija. u nju se ne razumem preterano, ali sigurno je da nije potrebno ceo tekst da pises "antiknim" slovima. napravi ili plati nekom da napravi neki lep logo+header, tema je interesantna, verujem da bi dizajneri bili puni ideja.
Pozadinska slika. OK, samo nadji neku lepsu texturu, i nemoj ovako da je razvlacis, nego sredi sa CSSom (repeat).

(x)HTML je za sadrzaj, znaci tabele, liste, tekst, polja za unos teksta, naslovi, paragrafi...

CSS je za izgled sadrzaja, znaci odredjivanje fontova, velicine istih, boja, margine, padding, tok (float), alingment (left, center, right)...

Hint: Kreni odavde (xHTML) i nastavi tu (CSS). Kreni od pocetka, samo xHTML, bez CSSa, bez uredjivanja izgleda, vezbaj. Zatim polako predji na CSS, vezbaj jos.

Napomena: sledece stvari koristi za vezbanje, nikako nemoj skinuti odavde i lupiti svoje ime. ako koristis neciji dizajn, ostavi link ka njenom/njegovom sajtu.

Imas finih sajtova, koji nude gotove sablone, besplatno. Skini neke, i na njima vezbaj. gledaj kako su sta stavili, sta se desava ako promenis nesto itd...

http://www.oswd.org/
http://www.openwebdesign.org/
http://www.freecsstemplates.org/
http://www.templateworld.com/free_templates.html
http://www.csstemplates.net/

Inace, nemoj misliti da sam ja neki dizajner. Ni blizu. Znam hard-coding, znam da iskucam xHTML/CSS, al' jbg, nemam osecaj za lepo. Zato ja furam taj "minimalisticki" dizajn, sto manje boja, sto manje elemenata. A i vise me interesuje programiranje sajta nego njegov dizajniranje istih.

OK, bili smo surovi, al' nekad treba biti i takav. Cisto da ne bude da te nahvalimo, (jer zapravo sam mogao i to da uradim, ne znam te, ne znas me, who cares, right?) pa posle, mislis da znas dizajn, odes negde i prodjes jos gore nego ovde sa ovim komentarima nepoznatih ljudi.

so, vezbaj i ne daj da te obeshrabrimo ;)

cheers!
[ Max Payne @ 07.02.2008. 20:51 ] @
Da, sve sto je kazil rekao stoji.
I jos nesto, ja sam cesto vidjao da neko postavi neki sajt kao ti, onda mu ljudi kazu ne valja, ovako, onako, i daju neke savete.
Uradi ovo sto ti je kazil rekao:

Citat:
kazil:
batali flash. nije potrebno.
batali treperenja. nije potrebno. (odvlaci paznju)
batali counter. ako te interesuje statistika, google analytics.
optimizuj slike. smanji na velicinu koja ti odgovora, nemoj u htmlu da stavljas width height atribute. brze ce ici ucitavanje.
Tipografija. u nju se ne razumem preterano, ali sigurno je da nije potrebno ceo tekst da pises "antiknim" slovima. napravi ili plati nekom da napravi neki lep logo+header, tema je interesantna, verujem da bi dizajneri bili puni ideja.
Pozadinska slika. OK, samo nadji neku lepsu texturu, i nemoj ovako da je razvlacis, nego sredi sa CSSom (repeat).


i sajt ce ti biti sigurno dosta bolji. Mozda cak toliko bolji da ce moci da se kaze: moze da prodje za pocetak :) Aj ako uradis ove izmene javi nam da vidimo.
Pozdrav
[ webex @ 07.02.2008. 22:37 ] @
Citat:
kelja: Apsolutno netacno.
Moram da te ispravim, kritika, kao ocena nekog rada, moze biti POZITIVNA i NEGATIVNA. ;)


U pravu si... ne sporim... međutim navikao sam samo na negativne kritike jer kad neko postavi sajt, dizajn... bilo šta... uvek gledam da nađem mane, a ne ono što je dobro... lako je ukazivati nekom na dobre strane - treba mu ukazati na loše... ali odosmo u offtopic...

Danci-Sombor, kreni lepo iz početka... zadrži ovu pozadinu jer se slaže s temom, poseti ove linkove iz gornjih postova i uči... kad uradiš nešto drugačije, postavi da ti opet ukažemo na greške i to je to ;) - nema ljutiš...
[ Danci-Sombor @ 07.02.2008. 23:21 ] @
E ljudi ovo cenim kad imate kritike ne dajete ih surovo nego kazete i naravno izmene za njih ;p

tnx svima kad napravim izmene javim vam se ...

pozdrav
[ pancevac2006 @ 08.02.2008. 01:26 ] @
@kazil

Svaka cast za komentar. Od reci do reci je sve na mestu.
[ Danci-Sombor @ 08.02.2008. 10:01 ] @
E samo josh jedno pitanje kad smo vetj tu ... zakupio sam domen www.antique-serbia.com i potreban mi je dns zbog domena a na freehyperspace2.com ne mogu da nadjem DNS-ove ... ;p
[ vatri @ 08.02.2008. 11:34 ] @
Ne vjerujem da mozes bas placeni domen na besplatan hosting, treba dignuti zone ili tako nesto a mislim da to moras vidjeti sa njima tamo sto ti daju hosting. Sumnjam da ces uspjeti to izvesti. Neka me ispravi neko ako gresim

Sto se tice sajta:
imam link brzine 768kbits i trebalo mi puuuuno da se ucita mogu misliti kako je ljudima sa dial upom :S. Ja uvek razmisljam o tome koliko ce trebati da otvore ljudi sa slabijim konekcijama. I izbaci flash iz dizajna (ja sam zestoki protivnik toga :) ) pretrazivaci ne mogu pratiti likove koji su u flashu uradjenu. Uostalom poslusaj kazila pa polako kreni sa HTMLom (XHTMLom) pa onda CSS pa onda PHP pa onda PHP+SQL...
Posjeti ovaj sajt http://w3schools.com tu imas sve sto ti je potrebno

PS sto se tice dizajna nije los u odnosu na moj prvi sajt. E da ste videli ono onda bi videli sta je lose :-D

poz

edit: mozes instalirati Adobe (Macromedia) Dreamweaver pa da ti on malo pomogne oko koda i mogucih atributa HTMLa.
Sad jedno pitanje: da li je bolje praviti sajt u XHMLu ili HTML-u 4.01? Znam da je xHTML "cistija" verzija HTMLa ali sta imam od toga? :)
[ kazil @ 08.02.2008. 11:37 ] @
Danci, ako znas madjarski ima jedan besplatni madjarski kod kojeg mozes namestiti dns (pre je moglo, mislm da moze jos uvek) ne bi da reklamiram pa se obrati na pp
[ OTPOR @ 10.02.2008. 15:23 ] @
Pa da Sve je gore receno Meni zapalo za oko sto mi se sajt otvarao CEO MINUT I tu sam stao

Srecno
[ renu86 @ 24.02.2008. 20:20 ] @
Meni sajt i nije toliko loš koliko su ga iskritikovali. Naravno da treba neke stvari popraviti, ali evo i par stvari koje si, po meni dobro uradio. Jako dobra pozadina koja se bas lepo slaze uz temu, odlične slike i dobar izbor fonta.
Definitivno treba izbaciti flesh animacije i to prvenstveno iz razloga sto uz temu antika nikako ne ide nesto tako moderno kao flesh.
[ Danci-Sombor @ 25.02.2008. 22:32 ] @
Ajde malo da vas obradujem ... radio sam na rekonstrukciji ... pa sam izbacio one zvezdice npr sto se nikom nisu svidjali pa ajde pogledajte otp pocetak pa recite jel sad ide na bolje :) Flash je skroz izbacen :)

Ovo je novi ... link .. :)

http://antikviteti.freehyperspace2.com/novo/index.htm

Samo ne znam kako da ga optimizujem da radi i na mozili,operi i IE :) Ako to neko moze malo da pojasni :)
[ Nemke_BG @ 25.02.2008. 22:52 ] @
Moras pod hitno da smanjis velicinu pozadine body tag-a i to na sto je moguce manju i da ukljucis repeat za nju tako ce ti se sajt mnogo brze ucitavati, takodje sliku srednje.jpg mozes da smanjis na velicinu jednog antique-serbia i da stavis za nju repeat-y tj. samo po y osi. To ti je pod obavezno....
[ Danci-Sombor @ 26.02.2008. 09:33 ] @
Aha ... nisam te razumeo ono da ukljucim repeat ... sta je to , za cega sluzi tj , i kako se ukljucuje ?
Nisam te razumeo ono da ide po Y-osi..
Ako nije frka da mi malo pojasnis...
[ vatri @ 26.02.2008. 12:19 ] @
To repeat je vec CSS ti nisi stigao do toga ;)

Moras grafiku malo obraditi, jednostavno previse slike zauzimaju.

ova slika ima 300KB http://antikviteti.freehyperspace2.com/novo/Srednje.jpg pa racunaj koliko treba ljudima sa dial-upom da otvore (300/4=75sec!!!).

aj probaj ovu sliku staviti umjesto ove gore (attachment) mada je i ona prevelika po meni:

[ Danci-Sombor @ 26.02.2008. 21:49 ] @
vatri ti mislish da ovo sto si mi ti attachovo redjam jedno ispod drugog dok ne dobijem velicinu koja mi treba ? Ili te nisam skontao :)

I jos nesto sto me zeza je optimizacija sajta za Mozilu i Operu ... U IE mi radi odlicno a u Operi i Mozili mi mesa slicice i josh po neshto ... Na koji nacin to da uradim ...

Koliko po tebi index stranica treba da ima velicinu u KB da bi se dobro otvarala .. tj solidno :) Naravno kad se sve slicice saberu ... ;p
[ ctx @ 27.02.2008. 18:09 ] @
Jebote....
[ Danci-Sombor @ 27.02.2008. 22:44 ] @
http://antikviteti.freehyperspace2.com/novo/proba.htm

Aj pogledajte ovo smanjio sam malo velicine :) A recite mi jel bolji izgled od onog prvog sa zvezdicama :) Jel sad ozbiljniji ? ;p
[ yeljko @ 28.02.2008. 00:01 ] @
[ webex @ 28.02.2008. 10:32 ] @
@Danci-Sombor

jel ti pokušavaš da se profesionalno baviš web-om? Ako je potvrdan odgovor onda moraš još puno da učiš... čini mi se da su ti ljudi već davali linkove za online tutoriale, pa ti predlažem da ih pregledaš...

A ako odgovor nije potvrdan - zašto lepo ne zakupiš domen i hosting i prepustiš nekom profesionalcu da to uradi kako treba. Ja prvi bih izrazio sumnju u autentičnost tih antikviteta kada vidim da je sajt hostovan na besplatnom domenu i sa kilometarskom adresom - misli o tome...

Ja razumem da ti želiš da naučiš - ali onda moraš više da se potrudiš da čitaš o tome, a da na forumu postavljaš samo konkretna pitanja - niko ti ovde neće dati gotov kod, niti će ti objašnjavati optimizaciju za browsere jer sve to već postoji na forumu kroz teme koje su već bile...

eh da... već sam ti pomenuo ali ajd opet pošto vidim da nisi promenio - na engleskom se reklame ne kažu RECLAME kao što si napisao već ADS skraćeno od advertisement:

reklama - advertisement
reklama - advertising
reklama - advertisment
reklama - advertizement
reklama - advertizing
reklama - circular
reklama - dodger
reklama - propaganda
reklama - publicity
[ NeonDragon @ 28.02.2008. 16:02 ] @
e vala si mu rekao. ja se slazem da je kupovina domena + hostinga dobra ideja. sto se tice placanja nekome za dizajn, donekle bih se mogao sloziti, jer je sam rekao da zeli da nauci da pravi web stranice. eh, sad, ako ti je hitno da uradis sajt, pametnije ti je da platis nekome ko se time bavi da bi zaradio. ako nije hitno, sedi, ljudski nauci html i css i probaj nesto sam da uradis bez koriscenja wysiwyg editora. nijedan web dizajner kojeg poznajem (racunajuci i mene) nije odmah uzeo da pravi sajtove cim je naucio html i css (a kamoli pre), vec se zezao sa nekim sitnim stvarima (licni sajt, fan sajt omiljenog muzicara/benda, npr), dok nije stvorio svoj unikatni stil i dok nije usao u stos. ako ti je ovo prvi sajt, imaces puno toga da naucis...
[ Danci-Sombor @ 28.02.2008. 21:46 ] @
Cekajte ljdui sta vam je ajde polako .... pre dve tri godine na ovom forumu su bili ljudi skroz drugaciji i niko nije teliko bio naporan ... opustite se ko hotje da pomogne nek pomogne ... a ko netje nek zaobidje...

yeljko nem pojma zasto se to tebi desava ja sajt otvorim i u Internet Exploreru i u Operi i u Mozili i svugde mi sve bude OK pri rezoluciji 1024 x 768 ne znam sta je razlog tog mesanja teskta kod tebe bio bih zahvalan kad bi mi neko reko :P ali ;p

Sto se tice onog pitanja da li hotju ozbiljno da se bavim web-om ... odgovor je NE.. Hotju ovaj sajt da zavrsim i kraj ... Za moje prilike kakav mi treba sajt mislim da mogu i sam da uradim... u html-u ...

Domen i Hosting sam kupio ... domen www.antique-serbia.com ... hosting na radomirovic.net ... a postavio sam na free radi probe dok ga skroz ne zavrsim ...

webex hvala na upozorenju za ono "reclame" greska :) Nas kako zeljan sam da to sto pre zavrsim pa se sve desava ... Ali skonto sam da ne moze to tek tako brzo ...

Sto se tice Design-a sajta meni se bash svidja i uklapa u tu temu sa antikvitetima kome se ne svidja ... jbg onda :_)
[ vatri @ 29.02.2008. 14:07 ] @
Ovo sto sam ti ja poslao postavis kao pozadinsku sliku celije kojoj ces definisati sirinu da bude ista kao i slika (ako treba smanji sliku da bi odgovaralo). Tada ce ti se sama ponavaljat slika koliko god je visina celije.
Velicina strane sa svim slikama po meni treba biti sto manja jer jos uvek dosta ljudi ima dial-up kod nas. Znam dok sam ja imao pa kad vidim da dugo ucitava stranu samo ugasim i trazim dalje. Ali recimo za ovaj forum ili recimo bgd cafe i slicno gdje imam sta procitat i vidjet, nije mi bilo mrsko cekat da se ucita. Po meni za neke poslovne sajtove i slicno treba da bude 50ak KB pocetna stranica, a ako je u pitanju neki jak forum ili portal moze biti i veca.
Prebaci taj sajt na domen u neki folder recimo http://www.antique-serbia.com/izrada i slicno, jer je mozda los ovaj server pa se sporo ucitava.
Sto se tice dizajna:

nekako mi je previse "razbacan" neuredan, ne znam ni ja konkretno, ali jednostavno mi ne odgovara.
Aj ako koristis Photoshop ili neki graf progr, nacrtaj sajt kako bi zelio da izgleda, znaci u formi slike pa onda zakaci ovde pa cu ti ja isjeci, napraviti kod, pokusati optimizovat slike, poslagati to fino i optimizovat za Firefox i IE i Operu. Eto uradicu ti dzabe ovo, taman da ja malo vezbam HTML i CSS ;-)

poz
[ Danci-Sombor @ 29.02.2008. 21:32 ] @
vatri aj ako ti nije frka ostavi mi MSN ili shta vetj imash .. pa ono ako nije frka da se cuejmo preko nekog programa pa da mi objasnih neke stvari..i da se dog za tu sliku da ti dam...
[ Danci-Sombor @ 03.03.2008. 23:31 ] @
Ajde kriticari :) Jel sad bolje ;p www.antique-serbia.com ? :) Jos ima da se doradi ali index page bi otp ovako izgledao ;p
[ Aleksandar Ružičić @ 04.03.2008. 00:23 ] @
ako mislis da se profesionalno bavis web dizajnom batali wysiwyg editore (dreamweaver i slicno), vec si dobio linkove za HTML i CSS, nauci to pa onda mozes, posle dosta ulozenog truda i vremena, da radis nesto od cega mozes da ocekujes zaradu...

vec ti je receno da ne mozes za 21 dan da naucis da pravis sajtove...
[ Ser_Boyler @ 04.03.2008. 09:29 ] @
Bolje skloni prevod na engleski jezik dok ga ne uradis ispravno.

Pazi ovo:
Autor of Antique-Serbia is stamped. - Autor tima je markiran.
Autor se na engleskom jeziku pise Author, stamp na engleskom jeste marka ali postanska.
itd..
itd..
[ kelja @ 04.03.2008. 11:30 ] @
Citat:

ako mislis da se profesionalno bavis web dizajnom batali wysiwyg editore (dreamweaver i slicno), vec si dobio linkove za HTML i CSS,


A zasto bi to uradio? Treba paralelno da uci i DW i HTML/CSS, to je odlicna kombinacija. ;)
Mislim da DW ekstremno olaksava i ubrzava rad i da ga definitivno ne treba bataliti.
Ja sam batalio Go Live, posle nekoliko pokusaja/njakanja s njim, ali... DW je apsolut! ;)
[ vatri @ 04.03.2008. 11:46 ] @
Paralelno da, ali samo DW bez HTML/CSS... Mada je zakon kad ti uzmes notepad i fino sam ispises kompletan kod bez pomoci ikakvog WISIYG editora ;)
[ Mitrović Srđan @ 04.03.2008. 12:43 ] @
Mislis na WYSIWYG (What You See Is What You Get) editore?

Elem,
DW je odlican i za srednji i pocetni i napredni nivo korisnika. Naravno
sve ima svoju primenu. Right tool for the right job.
Ja licno npr ceo XHTML kod kuckam u code view u DW, koristim njegove
napredne library, snippets,assets, quick tag editing i ostale mogucnosti. CSS pisem takodje rucno u
TopStyle Pro. PHP kod u zend studiu posto je definitivno xx puta napredniji
od pisanja istog u DW. Spry AJAX framework koji dolazi uz DW takodje nije
prici prototajpu pa ga i retko koristim.
Medjutim za pocetnike je svakako sve to lakse raditi u DW koji moze mnoooogooo da
olaksa posao.
[ vatri @ 05.03.2008. 01:23 ] @
Da mislio sam na WYSIWYG (What You See Is What You Get) editore, greska u kucanju :S

Ja koristim Notepad++, ali samo zbog toga da usavrsim i utvrdim znanje. Puno je lakse u DW pisati kod i znatno brze ali na to cu preci kad usavrsim svoje znanje.