[ nmilosev @ 07.02.2008. 16:05 ] @
Ovo je sjajan način da istražite svet Windows Mobile-a. A uz to je i besplatno .
Pretpostavljam da su neki od vas čuli za Microsoft-ov Device Emulator. Do skoro se dobijao samo uz Visual Studio, pa su ga hakeri vadili, a sad ga Microsoft daje besplatno kao samostalan daunloud. Ovaj tutorijal će objasniti kako da pokrenete Windows Mobile 2006 Professional na vašem PC.
Note: Veličina fajlova je sveukukupno oko 200MB...
Prvo idite na (link) Microsoft-ov sajt i daunloudujte "vs_emulator.exe" (1.1MB, link je na dnu strane). Onda idite na (link) Microsoftov sajt sa imidžima Windows Mobile-a. Pronađite "Windows Mobile 6 Professional Images (USA).msi", 183.1MB. Ovaj imidž je na engleskom, možete skinuti i neki sa drugim jezikom.
Kada se daunloud završi, kliknite na vs_emulator.msi i instalirajte program. Neće vas pitati gde hoćete da se instalira pošto se po default-u instalira u specifičan folder koji ću posle spomenuti. Zatim pokrenite i drugi instalacioni fajl. Ovaj put će vam dati da instalirate fajlove gde hoćete pa izaberite gde hoćete da vam instalira, za sada je to nebitno.

Sada idite u C:\Program Files\Microsoft Device Emulator\1.0\ (tu je emulator). U drugom prozoru otvorite folder gde ste instalirali drugi instalacioni fajl, otvorite foder PocketPC pa Deviceemulation pa onda folder 0409. Pronađite fajl PPC_USA_GSM_VR.BIN i iskopirajte ga u folder C:\Program Files\Microsoft Device Emulator\1.0\. Zatim desni klik na fajl Deviceemulator.exe pa Send To.. pa Desktop (Create Shortcut). Idite na desktop i pronađite fajl Shortcut to deviceemulator. Preimenujte ga po volji. Desni klik na njega pa na jezičak Shortcut. Onda u text box Target unesite sledeću vrednost "C:\Program Files\Microsoft Device Emulator\1.0\DeviceEmulator.exe PPC_USA_GSM_VR.BIN /video 240x320x16", bez navodnika. Klik na OK. Onda dupli klik na Shortcut i ako je sve OK emulator će krenuti.

Note: Ukoliko planirate kupovinu Windows Mobile uređaja uzmite u obzir da je emulator desetak puta sporiji od bilo kog uređaja.

Ukoliko želite da emulirate VGA uređaj (nije preporučljivo pošto još više uspori) pratite sve prethodne korake osim :
1. Iskopirajte imidž fajl PPC_USA_GSM_VGA_VR.BIN
2. U target textbox unesite : "C:\Program Files\Microsoft Device Emulator\1.0\DeviceEmulator.exe PPC_USA_GSM_VGA_VR.BIN /video 480x640x16"





Pozdrav, i javljajte bre da l radi .
[ manijac @ 20.09.2008. 08:56 ] @
Proradelo kod mene i dosta je sporije. Sada imam nekih obaveza pa cu kasnije da probam par programa da instaliram ak je moguce.
[ 1jedini @ 20.09.2008. 16:14 ] @
radi, radi.

Nakacio sam i sliku saj-baj-sajd svih mobajla od 5ice pa do sad.
[ hjasko @ 04.10.2008. 10:45 ] @
Pozdrav!

Pokusavam ovo kod sebe odraditi ali mi izbacuje slijedece greske:


http://s496.photobucket.com/al...tion=view&current=ppc2.jpg
http://s496.photobucket.com/al...tion=view&current=ppc1.jpg


Ima li neko ideju gdje grijesim ?

Imam QTEK 9100 i Palm Treo 750 pa bi mi pravo dobro dosao ovaj programcic da na vrijeme pogledam kako bi pojedini
programcici radili na istima :-))



HJasko
[ predrag1001 @ 22.09.2009. 18:14 ] @
kod mene nije...Koji operativni sistem vi imate?Da li je neko probao da koristi infrared preko virtualnog ipaq-a?
[ predrag1001 @ 22.09.2009. 22:44 ] @
Meni javlja da mi path nije dobar...moze li ga neko iskucati detaljnije???Hvala unapred.
[ nmilosev @ 23.09.2009. 16:24 ] @
Proveri da nemaš grešku u prečici ako nemaš probaj da kucaš punu putanju tipa C:\....\rom.
[ dakipro @ 24.09.2009. 08:12 ] @
Mozda nekome pomogne, ja nasao na netu portabl emulator, znaci jedan exe, i kliknes i to pici, nema nista da se podesava i cachka... ranije sam i ja imao problem sa podesavanjem svega i svacega, pa sam cak i odustao bio na pola, onda slucajno nasao portabl, i super radi.
[ JSN @ 14.11.2009. 08:12 ] @
aj daj link na pp ako nije problem