[ Sasa Popovic @ 03.10.2003. 20:49 ] @
Imam ozbiljan problem pa bih molio onoga ko zna resenje da mi pomogne.

Radim na projektu koji ima sledecu arhitekturu: Web servisi (napisani u Java-i) i klijentska aplikacija u .NET-u (C#). Za razvoj Web Servisa korisim SUN WSDP 1.1 ( probao sam i sa 1.2) i Java-u 1.4.1_02.
Broj Java klasa je porastao do 330 i kompajliranje sada traje malo duze ali pravi problem nastaje kada pocnem sa deploy-em. Nakon ~4 minuta, proces se prekida sa izuzetkom OutOfMemory.
Probao sam da povecam memoriju virtuelne masine sa opcijama: "-Xms512 -Xmx1024" (a i vise) ali nisam nista uspeo da uradim. Prevrnuo sam sve forume na net-u i saznao da se ovo svima desava kada broj klasa predje neku vecu cifru ali resenje nigde nisam nasao.
Inace, radim na masini sa 512MB memorije i sa nekoliko GB virtuelne memorije.
Ako je neko imao slicnih problem i uspeo da ih resi, molio bih ga da mi odgovori.
Hvala puno unapred!
[ sspasic @ 04.10.2003. 09:16 ] @
Nisam te razumeo da li OutOfMemory javlja server ili deploytool?

U oba slucaja resenje ne znam ali, kao sto verovatno znas i sam, deploytool nije jedini nacin za deploy web servisa. U JWSDP tutorialu se nalaze primeri ant skriptova koji imaju i build/install/remove build targete, pa deploy radis jednostavnim 'ant install'.

Ovo ti nece pomoci ako puca server.

Postoji i onaj fazon da war sa web servisom spustis direktno na webapps direktorijum i restartujes server. To bi trebalo da radi bez obzira na velicinu war fajla.
[ bojke2000 @ 06.10.2003. 08:55 ] @
Cao Sale,
I ja sam imao problem sa outOfMemory aplikacionog servera. To nam se desavalo prilikom uploada 700 PDF-ova na IFS. Malo sam isceprkao, i nasao valjanu konfiguraciju JVM za takve stvari.
Moras da postavis heap size, max heap size i da konifurises garbage collector tako da bude inkrementalan.
Meni je konfigurisanje ovog tipa rijesilo stvar.
java -server -Xms256m -Xmx512m -Xincgc
Ako ti trebaju dodatni okreni me.

P.S.
Pozdravi Ducu i Tamaru
[ Sasa Popovic @ 16.10.2003. 22:34 ] @
Hvala puno na pomoci!
Problem je sredjen i sada se lakse dise :-)