[ igorsa @ 09.02.2008. 09:22 ] @
Interni hard je 160GB a externi 500GB. Da li cu posle sinhronizacije sa Time Machineom moci da iskoristim i preostalih 340GB prostora za storage podataka nezavisno od Time Machinea, ili jednom formatiran hard za Time machine sluzi samo za Time machine i nista drugo.
[ MMX @ 09.02.2008. 09:47 ] @
Naravno. Time machine kreira jedan folder u koji trpa sve bekape. Sa ostatkom prostora možeš da radiš šta god ti je volja.
[ igorsa @ 09.02.2008. 10:43 ] @
Odlicno. Hvala.
[ igorsa @ 12.02.2008. 10:12 ] @
Kupio sam Lacie od 750GB, ali je nenormalno bucan! Kad ga drzim na stolu ceo sto mi bruji od njegovog rada a povremeno i pocne da krcka (kao da preskace). Da li je to normalno kod vecih hard diskova. Sad sam ga stavio na mekanu podlogu ali se i dalje cuje kuler ili to on nonstop radi.

Jos jedno pitanje u veci Time Machinea.

Recimo, primer. Danas imam neki fajl, sutra ga obrisem. Prekosutra Time Machine skenira disk. Da li se taj fajl nalazi u slici od prekljuce ili ga on brise i pravi trenutni mirror diska uvek? Koliko znam Time machine externi hard mora da bude najmanje istog kapaciteta kao interni ali ako se on ovako ponasa, to znaci da ce se kapacitet Backup direktorijuma samo povecavati i povecavati? Bezveze bi bilo da ako nesto obrisem da on zauvek to brise i iz backup direktorijuma, jer koja je onda svrha TM?
[ NastyBoy @ 12.02.2008. 10:50 ] @
Citat:
Kupio sam Lacie od 750GB, ali je nenormalno bucan!

Dobrodoshao u klub nesrecnih vlasnika Lacie diskova. Isti problem sam imao i ja, stavi neku mekanu podlogu ispod drajva kako bi upila vibracije.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.05.2008. 07:58 ] @
Citat:
Igor Šalindrija: Recimo, primer. Danas imam neki fajl, sutra ga obrisem. Prekosutra Time Machine skenira disk. Da li se taj fajl nalazi u slici od prekljuce ili ga on brise i pravi trenutni mirror diska uvek? Koliko znam Time machine externi hard mora da bude najmanje istog kapaciteta kao interni ali ako se on ovako ponasa, to znaci da ce se kapacitet Backup direktorijuma samo povecavati i povecavati? Bezveze bi bilo da ako nesto obrisem da on zauvek to brise i iz backup direktorijuma, jer koja je onda svrha TM?


TM pravi inkrementalne bekape, tako taj obrisani fajl čuči na TM disku sve dok se backup od tog dana ne obriše usled nedostatka prostora. Ja sam tako shvatio princip rada :)
[ MMX @ 28.05.2008. 18:35 ] @
Kasniš sa odgovorom otprilike 3 meseca :) Kada se prvi put pokrene TM on izbekapuje sve što imaš na disku. Svaki sledeći put bekapuje samo fajlove / foldere koji su menjani od poslednjeg bekapa a ka ostalima napravi simboličke linkove.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.05.2008. 08:05 ] @
Ja TM počeo da koristim pre nedelju dana, tako da kasnim u svakom pogledu :)
[ henrik @ 29.05.2008. 20:05 ] @
Btw, kad se već pominjala buka, ja skoro nakačio LaCie 500GB, ćuti ko zaliven.