[ cicovic @ 10.02.2008. 08:56 ] @
Kupih zeni za rodjendan SE K550i kao dosta hvaljeni tel sa dobro kamericom i ostalim hvaljenim mogucnostima.
Zacudio sam se kada sam video da su sve slike zuckaste, u pomracini poprilicno mutne i sl. Napominjem da sam ih poredio (fotke) sa fotkama napravljenim ranije sa k750 i da su nikakve (a kazu da je K550i naslednik K750).
Druga stvar koja me zacudila je da u modu fotografisanja ne radi mogucnost zumiranja (ili je tel neispravan) vec zumiranje radi samo u snimanju (kada pokusam da zumiram u rezimu slikanja, tel kaze da se ta opcija ne koristi u ovom rezimu).

Posto uz tel nisam dobio cd sa drajverima (pored slusalica, usb kabla i punjaca) na netu nisam mogao naci odgovoarajuce drajvere za povezivanje telefona sa odredjenim softverima, kao sto je PC Suite i My phone explorer, a tel kad se prikopca, PC ga odlicno vidi kao Memory drive.

Iko sa iskustvima ili savetom?
[ cicovic @ 11.02.2008. 21:14 ] @
Anybody?!
[ peromalosutra @ 24.02.2008. 11:36 ] @
Za povezivanje sa kompom, skini sa neta SE PC suite, mada, ako ti telefon prikazuja kao memorijsku karticu, onda ti suite čak i ne treba. Što se tiče zumiranja, k550 ima digitalni zoom koji naravno ne može da radi kada se slika u punoj rezoluciji, pokušaj da smanjiš rezoluciju slike i onda bi zoom trebao normalno raditi.
[ cicovic @ 25.02.2008. 20:26 ] @
Da, ali po pitanju zumiranja bilo koji telefon u njegovoj klasi moze da koristi zumiranje i prilikom zumiranja sam smanjuje rezuluciju fotografije.
Sto se tice softvera, skinuo sam update i sav softvare jednostavno na opciju da sam trazi drajvere sa net-a.
[ burcha @ 10.03.2008. 22:39 ] @
chini mi se da kod svih SE telefona ne postoji mogucnost zuma u najvecoj rezoluciji! probaj smanji rezoluciju slike pa ces videti da ce raditi zum! pozz
[ cicovic @ 11.03.2008. 21:17 ] @
nece. Recimo K800i to moze
[ jonathan @ 11.03.2008. 23:43 ] @
Ima "nekakve veze" sa verzijom softvera u telefonu... Npr viđao sam primerke K750 kod kojih radi digitalni zum u svim rezolucijama, a i one kod kojih ne radi u 2 Mpix. Izaberi neki dobar servis za telefone, gde rade ljudi koji stvarno znaju šta rade, i prate verzije softvera. Npr, ja lično izuzetno cenim jedan servis gde momak do u sitnicu ume da kaže šta koja verzija softvera nosi, a većinom može da i po želji iskombinuje željene opcije.

p0z, Alek
[ walker68 @ 23.04.2008. 20:00 ] @
Slike su mutne i zute jer treba da se podesi , ima meni na levom tasteru, kao za digitalni aparat.
Najjjlepse slike su danju.
[ milancheBGD @ 12.07.2008. 19:57 ] @
Mozda se malo kasno ukljucujem...
K750i je mnogo bolji od k550i(sto se tice kamere) tako da je to normalno, sto se tice zoom-a i to je normalno, k550i ne moze zoomirati u najvecoj rezoluciji.Neki k750i modeli mogu, tj. to su prvi modeli k750i koji su se prodavali i koji su imali bolji kamera modul, dosta njih ih zovu k750i cid36, ustvari cid ne znaci nista u tom slucaju jer sam ja imao k750i cid49 koji je imao stariji kamera modul koji je mogao raditi sa zoom-om u najvezoj rezoluciji.