[ deki999 @ 11.02.2008. 13:43 ] @
imam tri kolone u excel tabeli
u prvoj je šifra proizvoda, u drugoj naziv, u trećoj količina
proizvodi se pojavljuju više puta sa različitim količinama...

u nekoj drugoj tabeli ili istoj koja ‚‚gleda‚‚ podatke iz ove tri kolone imam sledeći uslov:
ukucam broj artikla i neka funkcija (vlookup možda?) mi sabere koliko ima tog proizvoda u gornjoj tabeli.

u stvari stvarna potreba je sledeća:
imam rez.delove koje primam i izdajem u/iz magacina.
pošto delova ima milion ne mogu za svaki deo da napravim tabelu sa ulazima i izlazima, već sam zamislio da u jednoj tabeli ukucavam sve ulaze-izlaze, a na nekom drugom mestu da mogu da dobijem ukupne ulaze-izlaze za zadatu šifru artikla.

znam da ovo može preko makro-a, ali mi se to čini jako komplikovano...
može li ovo preko neke komande u excelu?
hvala
[ Jpeca @ 11.02.2008. 14:02 ] @
Funkcija koja će ti sabrati sve količine za jednu šifru je SUMIF. Npr.
Code:
=SUMIF(A:A, SifraProizvoda, C:C)


Sabira ćelije u koloni C, kod kojih je u istom redu u koloni A upisano SifraProizvoda.
[ deki999 @ 11.02.2008. 16:19 ] @
bravo care!
radi!
sad sam napravio da ukucavanjem šifre rez.dela možemo da vidimo trenutno stanje.
sabiraju se poč.stanje i svi ulazi, a od toga se oduzimaju svi izlazi.
odlično.

da ne budem dosadan, mogu li da ukucavanjem šifre na neki način izdvojim u postojećoj ili nekoj novoj tabeli sva pojavljivanja te šifre.
to je u stvari kartica artikla za taj rez.deo.

hvala

[ Jpeca @ 12.02.2008. 07:29 ] @
Ja bih to uradio pomoću izvedene (pivot) tabele i page field. Bilo je o tome već reči http://www.elitesecurity.org/t287696-0#1725058.
Na istom mestu imaš rešenje koje je dao 3okc pomoću matrične formule.
[ deki999 @ 12.02.2008. 09:21 ] @
nije to isti slučaj.
ok, stavio sam pomoćnu kolonu gde će se za zadatu šifru ispisivati npr reč "DA" na svakom mestu gde se pojavljuje zadata šifra.
u svakom redu gde se pojavljuje zadata šifra, tačnije.

ako se taj rez.deo pojavljuje 10 puta, bilo da su ulazi ili izlazi u tih 10 redova sada piše "DA".
kako njih izdvojiti u pivot tabelu?

inače ne znam kako da kreiram pivot tabelu.
numerisao sam kolone...

pokušavam...
našao sam neki tvoj tutorijal...
pokušavam...



[Ovu poruku je menjao deki999 dana 12.02.2008. u 12:41 GMT+1]
[ anakin14 @ 18.02.2008. 14:10 ] @
pivot tabela je pravo resenje, ali dok ne naucis pivot pozabavi se autofilterom. On ce ti izdvojiti sve podatke recimo jednog rezervnog dela tako sto ce ostale sakriti.
poz