[ zemun88 @ 11.02.2008. 18:38 ] @
Pozvao sam vip korisnicki servis da ih pitam za email, da bi poslao uplatnicu korisnickom centru. I rekli su mi da oni ne primaju uplatnice preko
mejla vec iskljucivo faksom. I pitali su me da li poznajem nekog ko ima fax, slatko sam se nasmejao. Fax je prevazidjena stvar a mali broj ima fax kod kuce, firme ne racunam
U telenoru posaljes na service telenor i zavrsis posao, i jos ti se pride zahvale. Jedna neobicno smesno-glupa usluga

I tako
[ bmarke @ 11.02.2008. 19:28 ] @
Citat:
bojance88 Fax je prevazidjena stvar a mali broj ima fax kod kuce, firme ne racunam


Po tebi znači sva domaćinstva u Srbiji treba da imaju Internet priključak i skener...

Pogledaj samo koliki je mali procenat sa Internetom, a kamoli da još imaju i skener, mada moram da priznam da je kombinacija skener/štampač sve povoljnija za kupovinu.

I tako dalje...

[ Gayo @ 11.02.2008. 19:36 ] @
I jos je broj faxa 061, jel da? Tako dok fax proguta ceo papir ode 20 - 30 dinara na fiksnom telefonu. :-)
Verovatno to rade zbog lakseg ulazenja u trag u slucaju neke prevare i slicno.
[ Slobodan Milivojevic @ 12.02.2008. 09:52 ] @
Pa jeste da je mali broj ljudi koji koristi internet u Srbiji, ali recimo Telenor ovakve stvari prima i mail-om i fax-om. Pa kome kako odgovara :)
[ m257 @ 04.03.2008. 13:35 ] @
Glupost, slazem se... Ali kad se vec mora - imas u kompjuteru valjda jedan uredjaj koji se zove "fax modem"! :-) Nabavis lepo neki program za slanje faksova (ili iskoristis onaj sto ide uz Windows) i gotova stvar.
[ boban779 @ 04.03.2008. 14:46 ] @
A šta da radimo mi koji račune plaćamo e-bankingom? Moramo i da odštampamo uplatnicu pre faksiranja.
[ zemun88 @ 04.03.2008. 17:27 ] @
Kako kome odgovara, ali svrha moje poruke je bila da su u vipu neorganizovani, i da sve usluge koje su u drugim drzavama
clanicama mag grupe, kod nas uvode sporo. Nenormalno sporo, ali kad treba da se naplate novci tu su vrlo ljubazni
[ nervous83 @ 10.03.2008. 01:59 ] @
fax modem?! :)
Ja to nemam, niti mi treba... :)

btw, ne mora skener, digitalni aparat + internet zadovoljava te potrebe...
Nije mi jasno zasto se tako blamiraju i insistiraju da bas mora faxom...
[ agasoft @ 10.03.2008. 10:30 ] @
fax modem, imam. i nisu mi potrebni ni skener ni štampač da bi slao štampani
faks iz računara. ako je pak potreban moj potpis, lična karta ili što treće
od dokumenata, u skener, pa faksom gde treba, a možei mailom, samo je meni,
iako već zastareo faks nekako sigurniji. mailom mogu dapostoje oni izgovori:
"Nismo dobili vaš mail", "Spam filter nam je izbrisao vaš mail", "Vaš mail
sadrži viruse"...
[ Zoran Milovanovic @ 11.03.2008. 23:18 ] @
nisam bas strucan ali pokusacu da odgovorim: mozda je razlog to sto e-mail nije "kvalifikovan" dokument, za razliku od faxa. Ne znam kako se tacno kaze ali fax je i dalje za takve stvari, to sto neko salje/prima dokumenta mailom radi na svoju odgovornost i poverenje.